WiFi karta a DVB-T tuner

Od: Datum: 12.05.12 22:14 odpovědí: 4 změna: 13.05.12 21:41

Zdravím a prosím o rady, doporučení a zkušenosti. Chci kamarádovi trošku vylepšit PC a přesně nevím, co přesně dokoupit.

Zaprvé nějakou PCI WiFi kartu, kompromis mezi kvalitou a cenou, tedy žádný šunt, ale ani předraženou záležitost. Bohužel s tím nemám žádnou zkušenost, na NB mám interní a stejně ji nevyužívám, většinou nemám kam se připojit a můj věrný Ufon mi plně dostačuje. :)

A za druhé nějakou TV kartu. Sám mám hybridní Cardbus od AVERU, a jsem spokojen. Ale jemu by stačila DVB-T, asi nebude stahovat staré VHS kazety jako já. A je další dilema, jestli něco opravdu levného PCI. Anebo něco USB, protože během několika měsíců bude mít i NB, tak aby ten tuner byl univerzálnější, použitelný i k tomu notebooku. Je totiž také otázka, jestli to starší PC bude stíhat obsloužit USB tuner, aby se příjem nesekal a nekostičkoval.

Předem všem díky za rozumné informace, hezký den!

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.12 22:30

Ahoj Hope. PC nebo NB? Jaký Windows? Proč wi-fi a ne drát? Mám tu hybridní TV kartu od Averu TV GO 007. Je do PCI slotu. Má jen jednu chybu - nejede pod Win7. Jestli chceš, tak je tvoje.

Od: hop®
Datum: 12.05.12 22:44

XP, ted PC, vyhledove NB.

Na tu kartu mrknu a napisu vnitrni postou, zatim dik!

Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 09:45

hope:

DVB-T tuner stíhá jakékoliv PC i hodně málo výkonné, protože jde jen o zpracování / záznam dat vysílaných ve formátu MPEG2 nebo MPEG4, to není hybrid u ktetých někdy musel většinu práce obstarat procesor a převádět analog do MPEGu ;)

Někdy používám USB tuner i na netbooku s Atomem a stíhá v pohodě i spoustu dalších aplikací zároveň.

Od: hop®
Datum: 13.05.12 21:41

Aha, díky za info, tohle není úplně můj šálek kávy, ale pokud to říkáš Ty, tak věřím! *palec*

I když ta moje hybridka nahrává analog z VHS bez problémů a nahrávání DVB-T se občas seká, když k tomu ještě dělám něco jiného...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.