Křest v dospělosti

Od: Datum: 10.02.15 21:41 odpovědí: 8 změna: 11.02.15 11:25
Dobrý den.
Jsem dospělá a chci se nechat pokřtít. Je možné, abych si vybrala křestní jméno? Vadilo by, kdyby bylo německé?
Děkuji mnohokrát.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.15 21:48

Jistě. Gertruda zní mnohem lépe, než Alenka.

Od: alenka4445
Datum: 10.02.15 21:51
:D O Gertrudu by zrovna nešlo, ale děkuji...
Datum: 10.02.15 21:50

Křestní jméno si vybrat můžete, ale na občanské jméno to nebude mít vliv, bude uvedené pouze v křestním listu a v evidenci farnosti. Pokud si chcete jméno skutečně změnit, musíte na úřadě. Německé jméno nevadí.

Alenka je ale pěkné jméno, není to škoda?

Od: alenka4445
Datum: 10.02.15 22:08
Alenka by mi právě zůstalo jako to občanské jméno. A to německé by bylo jen jako křestní a asi bych ho nezveřejňovala...
Děkuji za odpověď ;)
Od: buss®
Datum: 10.02.15 22:15

Komunikujte s matrikou, pokud ho chcete mít oficiálně.

Datum: 11.02.15 07:38

Když mě před mnoha a mnoha léty křtili, moje kmotra byla Božena a rodiče mi po ní dali 2. jméno. Mám to i na rodném listě, který mi vydal farní úřad. Nikdy jsem ho nepoužila. A dokonce jsem to i zapomněla. Připomněla jste mi ho. ;) Myslíte, že druhým jménem se stanete šťastnější, bude se vám na světě více líbit? Budete lépe zvládat život? Jestli vám pomůže k pocitu štěstí, pak proč ne?! Zvláště pak, když jste doopravdy našla boha a nejen proto, že chodíte do nějaké společnosti, do nějakého "chrámu".

Od: pn64
Datum: 11.02.15 11:00

Když si chudá Češka bere bohatýho Bavoráka, tak se musí nechat pokřtít, musí si vzít německý jméno...a jaký si vybereš, nebo jaký se mu líbí, jaký by chtěl?

Datum: 11.02.15 11:25

Dobry den, nevim, jak je to v dospelosti, ale u deti se bere krestni jmeno po kmotrovi, nebo kmotre

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.