Dnešní doba jaký máte názor

Od: Datum: 12.05.12 10:45 odpovědí: 131 změna: 18.05.12 12:35

Zařadil sem to do volné diskuse abychom tady mohli vyjádřit k věci.

Jaký názor máte na dnešní stát na dnešní dobu.

Proč když jsou peníze důležitější než lidský život , když je zdraví duležitější něž peníze tak proč za to aby sme byli zdravý musíme platit když si zlomíte ruku a nebudete pojištění tak vás klidně nechají chcípnout někde na krajnici a je jim to jedno. Lidi kolem sebe chodí a posmívají se sami sobě jen kvůli tomu že on nemá tričko s názvem nějaké značky. I když já se ani moc nedivím že de v dnešní době všem o to aby měli peníze kdo má prachy má moc.Ulice jsou plné bezdomovců kdyby ste si z nějakým začli povídat určitě by vám pověděl proč je na ulici z jakého důvodu většinou jsou to situace které se vlastně mohou přihodit každému z nás a mužeme mít také každou chvíli dům z krabice a mít strach jestli se ráno probudím a starat se o to kde přespím. Nechci to těd vytahovat ale podle mě bylo za Komunismu víc demokracie než těď že ste nemohli na dovolenou do zahraničí ale to není žádná pravda my sme teda jezdily je pravda že ste třeba do ameriky nemohli ale po pravdě těd tam mužem ale at řekne kdo tam vážně byl mužete ale musíte na to mít. A taky dělník dělal hodnoty dělníka si stát vážil dělník byl někdo a nějakej kdo tamhle sedí na židli toho si tak necenily dneska je dělník podle státu blbec s nářadím kterej nic neumím a nejradši by je všechny smetly někam pryč. Ale kdo vám opraví rozbitou pračku , elektriku , nebo vám udělá chodník? manažer? ne to asi ne. Podle mě by se měl komunismus vrátit je pravda potřeboval by nějaké oběny jo byli i nevýhody to je pravda to přiznávám ale určitím způsobem by se měl vrátit. bylo to tak že kdo neměl práci ji dostal a fungovalo to ono je to tak dneska taky tak ale nefunfuje to bylo mín bezdomovců. Ale mezi náma ono to takhle nemůže pokračovat dlouho zase bude nějakej převrat a revoluce. Protože to tak dál nejde už je to pomale neůnosné ty platy potom nám skoro celej plat vezmou za tý blbosti co nám nikdy nevyplatí jako pojíštění a podobně , sice ho platíte ale jednou , jednou se vám něco stane a oni se kroutijou jako hadi hlavně aby vám nemuseli nic dát. No sem zvědavej jak dlouho to bude tak pokračovat. Český národe povstaň a neboj se trestů protože dokud k tomu nedojde tak se nic nezmění a nikdo jinej to za nás neudělá. To je můj názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.12 11:28
avatar

Komunizmu nemohu upřít dvě myšlenkové priority.Zabránit vykořisťování člověka člověkem a právo na práci.Rozhodně to,že se lidem vezme práce,se hospodářské problámy neřeší.Čím víc obyvatel se podílí na efektivnosti hospodářství,tím lepší.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.05.12 22:02

No ona byla povinnost pracovat, byla přezaměstnanost, vcelku to snad i šlo, nebyla taková technika a nebylo jí potřeba, byli lidi. Všeho dnes dost co kdysik nebylo a šetřllo se, lidí není tolik třeba. Je v civilizovaném světě přelidněno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.12 11:31
avatar

Defenestraci na ty šmejdy.

doplněno 12.05.12 12:14:

Tohle je taky zajímavý čtení http://www.axis.yw.sk/verejne/otvoreny-dopis-havlovi.pdf

To ukazuje kde asi sme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.12 11:43
avatar

Změna režimu mi nijak nevadila ale přinesla sebou hodně nového a bohužel negativního. Oni si snad ti co v 89 zvonili klíči mysleli, že je to opravdu jejich, nikým neřízená akce, že se změní socialismus na kapitalismus ale ty výhody socialismu zůstanou. Velký omyl, práce byla pro všechny (nebudu polemizovat nad tím, že mnoho věcí se dělalo zbytečně, nebo se na noční dřímalo), zemědělství bylo na velké úrovni, zrovna tak školství. Cestovat se mohlo do celého východního bloku a myslím, že tam k vidění byla spousta věcí, mohl na to dosáhnout každý a ještě dostal od ROH za hubičku poukaz, nebylo rodin co nemají kam hlavu složit, jasně, že bylo pár bezdomovců co bydleli v teplovodní šachtě pod Brnem a honili je policajti, ono totiž vždy šlo o kriminálníky. Lidi k sobě měli blíž /všichni se měli stejně dobře-špatně, záleží na úhlu pohledu. Nikdo nebyl ve stresu, že už zítra mu řeknou v práci nechoď, nebo že onemocní. Jsem pro aby každý dostal peníze podle zásluh ale nemůže brát jeden 200 000 měsíčně a druhý padat na hubu s 10 000. Nejvíc mi ale vadí, že se stát rozprodal, rozkradl, že je tu korupce na denním pořádku (tím nechci říct, že před 89 nebyla žádná), že exekutoři jsou stát ve státě a klidně seberou matce s dětmi za banální dluh poslední korunu, že téměř všude vidíte 30ti leté klučíky ve vedoucí funkci a 50ti letý člověk je na odstřel. 20let jen slyšíte z médií, že za to můžou komunisti, 20 let se tu z toho co udělali žije, 20 let ta kola socialismu ještě stačily na to aby se mělo kde brát, celé roky vzpomínám jak pan Havel stál na kanálu uprostřed sídliště a říkal "lidi žijí v králíkárnách-nedůstojně". Co se změnilo? Podle mě k lepšímu vůbec nic. Obchody jsou narvané šunty, z nás je levná pracovní síla a jako vždycky čekáme až se vzbudí rytíři z Blaníku a vyřeší to za nás. Komunismus tady nikdy nebyl a už Karel Marx věděl, že je to nesmysl. Nechci vracet čas, o nějaké demokracii se nám mohlo jen zdát, ale vykopat ty co si tu vesele kradou a vysmívají se to ano. Nastavit jinak podmínky a ne, že bohatí budou bohatnout, neplatit daně jelikož si odepíší i toaletní papír, změnit celý systém a ne aby se tu dávali lukrativní zakázky, předražené o polovinu jen proto, že já dostanu milion, ty dostaneš milion a ještě na tom vydělám. Léky i vše další nakupovat od výrobce a ne platit pět mezičlánků. A nakonec, poroučelo nám RVHP no a teď je vystřídalo EU a NATO-nevidím rozdíl.

Nicméně, jsme malá, krásná zemička a v izolaci žít nemůžeme, sesadit vládu-paráda, a kdo tam půjde, kdo je ten lepší? Vy nebo já? Omyl, jsme jenom lidi a prvně myslíme na své blaho. Pokud si myslíte, že pravice a levice v parlamentu spolu nemluví, tak to je velký omyl, ono je to vždycky já na bráchu, brácha na mě a to ostatní je pouze divadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strec
Datum: 12.05.12 12:35

Bohužel jeden , dva nebo milion hlasů je to stejné vůbec nic nedokážou změnit nemužete proti nečemu zbrojit stejnou věcí , nemůžete proti demokracii zbrojit demokracií . Lidé ani netuší jakou mají moc a když tak tu moc špatně prosazují. Protože stávky a protesty nic nezmění když je nerozežene policie tak projede kolem nějaký ten vládce a akorád mávne z auta nějaké protesty je nezajímají zatáhnou rolety a je po protestu aby se něco dokázalo změnit musí se tvrději chctít něco změnit přináší oběti ti co chtějí tenhle stát posunout a změnit k lepšímu jsou nazívání nepřátelé naroda a vlastizrádci a jsou zavírání znova a znova přitom jedinímy vlasti zrádci jsou politici a každý kdo je podporuje. Pardon ale boháč je buď nepodstivec a nebo nepodstivcův dědic. A to že si ti nesmrtelníci tam vydělají za měsíc to co my za celý život my příjde nefér , Ano je jasné že si budou vydělávat o něco víc než obyčejní lidé ale přece o tolik? Stát je v krizi dluh splácí dluhem sou totálně v pi... a místo aby skrouhli svoje milionový platy tak si je zvětšují a obyčejným lidem platy sníží a řeknou 1procento co to je jedno procento JEJICH platu je můj cely plat to je to procento. Klidně budu podle nich politický zločinec , vlasti zrádce a kriminálních ale podle mě by si měli být všichni rovni ať je to politik nebo zedník každý by měl mít stejné práva a stejné povinosti ono to tak sice je ale zdaleka to tak ani trochu nefunguje.

Datum: 13.05.12 00:36

Úplně mi hýbe žlučí, když čtu názor takového chudáka, který má chorý mozek. To je vrcholná drzost říct, že kdo má peníze je buď nepodstivec, nebo dědil. To, že Vy nemáte mozek ani schopnosti si vydělat neznamená, že někdo jiný těmito atributy nedisponuje. Spousta lidí podvádí, krade, dědí, atd, ale říct, že to dělají všichni je kravina nadevše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.05.12 00:42

Jo a ještě by měli všichni mít stejné IQ, že? Utopie jak vyšitá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 21:20
avatar

streci, jsem boháč, jsem zloděj? Definujte kdo je ještě žebrák a kdo boháč. Celý život pracuji, aby nikdo o mě nemohl nic špatného říci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 12.05.12 12:44

,,v krátkosti,,,,,,,,,,,,,,DOBŘE UŽ BYLO,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.12 13:15
avatar

Tohle trochu zavání beznadějí .

Pokud někdo chce uspět tak uspěje v jakékoliv době. S těma bezdomovcema to není tak jednoznačné. Je sice pravda jako kdekoliv jinde i tady jsou vyjímky. Lidé, které potkalo nějaké neštěstí a najednou spadli na dno společnosti. Na druhé straně je potřeba uvědomit si, že spousta bezdomovců je bezdomovci, kterým to tak vlastně vyhovuje a i nadále budou bezdomovci.

Pravdou je, že tohle je vynikající doba, na kterou jsme dlouho čekali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 12.05.12 13:27

Nikdy neplatilo, ani teď neplatí, že jsou si ve společnosti všichni rovni. Před rokem 89 byla taková "filozofie" takže se zdálo, že jsou si lidé rovni a mají k sobě blíž. Po roce 89 začala "filozofie" deregulace a volného trhu. Již ve školních lavicích děti poznají, kdo je z bohaté rodiny a kdo ne, takže se nám společnost rozvrstvuje do sociálních skupin. Najednou jsou tady super-bohatí, bohatí, chudí a úplně chudí. Nad společností je navíc stát, který reguluje toky peněz (vybírá daně, investuje, rozhazuje, tuneluje atd.) . Doposud byla ekonomika silná, takže se dalo ledacos ufinancovat. Nyní ekonomika v celé evropě zpomaluje, takže je státní pokladna prázdná. Proto máme dluhopisy, velké DPH i na potraviny a léky, platby u lékaře (kde už jednou jste platili pojištění), drahý benzín, alkohol atd. Všechno se zdražuje, ale přijmy stagnují. Ještě v prez. projevu se dozvíme, že jsme na tom dobře, neboť v evropě v některých státech je nezaměstnanost až 20%.

Podle mě by pomohlo, kdyby zástupci státu přiznali, že deregulace a volný trh, nevyřeší vše, a že stát by měl (a dělá to vlastně pořád) plánovat a regulovat. Např. než nechat 20% nezaměstnaných doma, raději je zapojit do pracovního života a začlenit zpět do společnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.05.12 22:12

Peníze a ostatní..., ono nic není zadarmo, že? Někdo to musí uhradit. Jinak bysme mohli být ve směnné společnosti.
Jaký režim? Jaký stát? Za tím jsou konkrétní lidi s jejich zájmy.

Ulice nejsou plné bezdomovců, jen těch, co jim tento život vyhovuje, popř. nejsou schopni pro sebe něco dělat, nebo na ně dlabe rodina a oni na ni. Za komuny byli v base. Liid jako kdysi i dnes jen frflá u piva. Nic ho ještě nenutí se zvednout a jít na barikádu, ale tento národ... Jen kecy. Co nabízí odbory a jiní po pádu vlády? Holuby do huby?
Moc patřila za komuny pracujícímu lid a co z toho měl?
Tož povstaň a jdi v čele! Jdi do politiy pro blaho lidu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 01:14

Nebudu nikdy tvrdit, že dnešní doba je dokonalá a že bych si nepřál, aby došlo k drastickým změnám, ale to, jak se v posledních měsících vyrojili "lidé", kteří se snaží tvrdit, že za komunismu tady něco bylo lepší, je k zblití. Moc bych si přál, aby všichni ti špinaví komunisté, kterými cloumá závist a chtěli by všechny okrást jen aby se necítili tak špatně, že jen oni mají málo, odtáhli do Severní Koreje, kde by si žili tak, jak si zaslouží.

Co to tady pořád všichni melete o nějakém chcípání na krajnici? Ještě pořád má stát jakési sociální dno, které pomáhá těm, kdo se snaží vyhrabat ze sra*ek, do kterých se dostali v 90% vlastní vinou. To, že toho někdo nevyužije, je jen jeho hloupost. Jen málokdo má chuť opravdu dřít.

1) finanční situace:

Jsem průměrný Čech, původem z nižší střední třídy. Žiju v Praze, studuji vysokou, mám slušnou práci, kterou jsem si našel normálně přes inzerát a uspěl jsem tím, že jsem dokázal, že něco umím. Nemám problém zaplatit nájem, nemám problém odjet si na dvě dovolené ročně do zemí svého výběru, nemám problém kupovat si dobré jídlo, respektive kvalitní suroviny. Moji přátelé, kolegové, spolužáci se mají přibližně stejně jako já, mnoho z nich i lépe. Osobně neznám nikoho, kdo by, jak tady všichni podsouvají, ryl hubou v zemi. Všichni mají střechu nad hlavou, televize, auta, oblečení, jedí si co chtějí. Tak jaká chodoba?! Za komoušů byl pořád nějaký nedostatek, to, co lidé na západě měli dávno, to tady mělo jen pár lidí.

2) kvalita potravin / výrobků

Co to zase kecáte? To, že si chodíte kupovat šunty do Tesca, Lídla, nebo jiných supermarketů jen aby to stálo co nejméně, ještě neznamená, že kvalita není k dostaní. Když chcete všechno na jednom místě, tak se nedivte, že se to nedá jíst. Já si zajdu k zelináři, k řezníkovi, do svého oblíbeného italského obchůdku a doma si můžu udělat jídlo, za které by se nestyděla luxusní restaurace. Většina věcí, co si koupím by u nás za komoušů nikdy k dostání nebyla! O oblečení / elektronice to platí dvojnásob.

3) chování lidí

Ano, lidi jsou dnes více ve stresu, přepracovaní, atd. protože pokud chtějí něco mít, musí se o to snažit. Za komunismu jste to měli garantované a stačilo si odkroutit svoji pracovní dobu. To už jde dnes málokde. Jenže to, kolik tady bylo tehdá udavačů a jiného odpadu lidstva, tomu se žádné jiné období nevyrovná.

4) demokracie

Za komunismu žádná faktická demokracie nebyla! Dnes ji máme, ale nefunguje. Zkusil jsem zvolit stranu, která nemá na kandidátce žádného profláknutého špinavce a zkoušet to budu dál, ale ani nedoufám, že se někdy do vlády dostanou a pokud ano, že se na ně nic neprovalí. Pokud se vám to nelíbí, narozdíl od komunismu vás tu nikdo nedrží, což je bod pátý.

5) svoboda

Tehdy jste nesměl bez rizika skoro nic! Promluvit veřejně o tom, co se vám nelíbí. Opustit zemi. Chtít mít víc, než ostatní. Co z toho dneska nesmíte? Nelíbí se vám tu? Jakákoli země EU vás ráda uvítá. Mnoho dalších zemí také. Můžete nadávat jak chcete. Chcete mít víc, než ostatní? Studujte, pracujte, buďte ambiciózní. Pokud budete šikovný podnikatel, třeba prorazíte!

Ano, systém si zaslouží změnu. Budu podporovat všechno, co by mohlo fungovat lépe, než současná demokracie. Líbil by se mi vzor Islandu, nebo Švýcarska. Ale nikdy nebudu podporovat někoho, kdo by chtěl, aby se vrátil komunismus. Když to bude nutné, budu se tomu bránit i zbraní. Radši ať po mě zůstane spálená zem a spousta mrtvých, než aby tady zase nastala tahle hrůzovláda a já v ní musel žít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 04:14
avatar

Milý Amadee Váš příspěvek je víc než pravdivý a je vidět že jste mladý , ambiciozní muž , který to někam v životě dotáhne. Moc vám to přeji. ALE , je tu jeden problém , každý nemuže studovat bud na to nemá vědomosti , nebo finanční zázemí.A hlavně zde hraje roli místo kde žijete , možnost dobrého zaměstnání.Je pravdou že tato doba hraje pro ml. lidi a hlavně lidi kteří jsou houževnatí a jen tak se nedají ve svých plánech odradit. A co my , lidé kteří jsou již v duchodovém věku, ač šikovní , pracovitý a zatím ještě schopný? taky chceme ještě žít a né přežívat. V životě jsem toho hodně dokázala, vychovala řádně tři děti i když mají pouze středoškolské vzdělání , dva jazyky a jelikož mám dost velké nároky a tlačila jsem je k samostatnosti, podařilo se ... člověk má velké rezervy a to zjistí když si myslí že už dál nemuže.Já to vidím kolem sebe , ten kdo má výhodu a je zdravý , tak toho dokáže moc i vtomto věku kolem 60 let.A né naříkat , vzpomínat na život v Ohradě jako ovce" a stát ve frontě na akce Levné máslo" Vše je v člověku , jen když si přečteme něco z minulosti co lidi vyddrželi. Přeji vám a ostatním jen vše dobré. KOrina

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 08:13

amadeus:

přestěhuj se mimo Prahu, najdi si zaměstnání co ti bude vyhovovat, pořiď si rodinu a pak kecej...

Doby před 89´ znáš asi z vyprávění nebo ze seriálu "Vyprávěj" :D

Nemám se špatně, plat mám silně nadprůměrný a co jsem kdy chtěl, nebyl a není problém si pořídit, ale to neznamená, že budu souhlasit s tím co se zde děje. Komunismus se těžko může vrátit, protože ještě nikde nebyl a nikdo jej nezažil*haha*

Za posledních 22let se zlikvidovalo a rozkradlo co mohlo a to že se máme tak jak se máme je díky tomu, že žijeme na dluh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strec
Datum: 13.05.12 11:39

No že tady nebylo něco k dostání to už bylo otázkou něčeho jiného něž komunismu to už byli zase spory Demokracie vs Komunismus to byla velká chyba nechtěli se kamarádit tohle byl soudruch a tam to demokrat tečka demokrati byly svinstvo prostě my se nekamarádíme co maj oni nechcem my, nadruhou stranu nás to nutilo k tomu něco vyrábět něco svého a měli sme výrobky na kterých bylo made in cechoslovakia a mohli sme na to být hrdí a mělo to určitou kvalitu. Dneska nemáme nic všechno to se rozkradlo většina jsou levné kopie z číny.

Že nebyla za komunistů k dostání kvalita to taky není pravda víš co bylo řezníku a podobně to byla naše vlastní kvalita česká jo zase sme u toho že třeba tam měli ten výrobek kvalitnější ale tam prostě byli demokrati to sem nemohlo. Oblečení bylo kvalitní. Elektronika se k nám taky dostávala ale třeba tam to bylo už 5 let a sem se to dostalo až pozdějš zase ale to je z toho nekamarádstvý a nepřátelstvý.

To máš pravdu práci měl každej jistou a nemusel mít strach že mu zítra řeknou nechoď nebo že onemocní. To by se mělo vrátit protože toho času přišels dom mohls dělat něco na baráku mohls jít na zahrádku pěstovat nebo dělat do roka byly minimálně 3 zabíjačky my sme dělali do roka 7 zabíjaček ale to je z toho byl čas. byli prostředky. Dneska by tě prase zrujnovalo a ještě by chcíplo protože na něho není čas.

Za komunismu demokracie byla mohl sis taky zvolit kohos chtěl stranu si mohl založit téměř kdokoliv ale tam to bylo takové no.

Ono komunismus by se měl vrátit to se nedá říct uplně to byl komunismus ale ruský tvrdý přísný, mělo by se vrátit něco mezi co klade duraz na člověka a na lidi ne na peníze a prostředky. Tobě se to nelíbí ale žils v komunismu? nebos o něm slyšel z televize?

Od: b
Datum: 13.05.12 11:59

Na úvod - také nechci, aby se k moci opět dostali komunisté, v roce 1989 jsem uvítala změnu systému. Dovolím si však tvrdit, že přes 90 % těch, kteří v roce 1989 s nadějí očekávali budoucnost, je současnými poměry zklamáno.

To, že se lidé obracejí k levicovým stranám a v KSČM sílí hlasy radikálních komunistů, není projevem hlouposti mas, ale výsledek pocitu zklamání a bezmocnosti tzv. obyčejných lidí. Demokracii, kterou si lidé přáli, nahradila partokracie - politické strany prosazují své zájmy a zájmy vlastních vrcholných straníků. Zkorumpovaní politici bez ohledu na stranickou příslušnosti si předávají moc a kryjí záda. Jejich voliči je zajímají jen v čase voleb. V mezidobí o stejných lidech politici mluví jako o lúze, příživnících, lenoších štítících se práce, simulantech, nezodpovědných sobcích projídajících peníze budoucích generací ..., na které je třeba přichystat "malý dvůr a dlouhý bič" v podobě nekonečných úsporných opatření. Pěkný text na toto téma: http://irenamauranovotna.blog…-jedna-podle-sve-potreby.html

Život a šance mladého, zdravého člověka v Praze, jsou radikálně odlišné od života v jiných krajích. Zkusil jste jako student hledat práci třeba jen v Brně nebo Ostravě? O menších městech nebo o venkově nemá ani cenu se zmiňovat. A nejde jen o práci, ale i o výši mzdy. Nedávno byly na internetu zveřejněny statistiky průměrných mezd: za stejnou práci dostanete v Praze o 20 až 30 % vyšší mzdu než mimo Prahu. Přitom životní náklady jsou s výjimkou nákladů na bydlení srovnatelné, často jsou i ceny v Praze vlivem vyšší konkurence nižší.

P.S. Buďte rád, že Vám se daří skvěle. Zkuste se však taky zamyslet nad příslovím, které říká: "Sytý hladovému nevěří". Je více než pravdivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 13:53

A kdo si myslíte, že za ten komunismus bude platit? Kde se vezmou peníze na z palce vycucanou práci pro všechny, když 90% těch nových pracovních míst nebude potřeba? Kde se vezmou peníze na to, aby zdravotnictví, atd bylo zdarma? KDE? Jediná možnost je UKRADNOUT ty peníze těm, kdo je mají. A opět se UZAVřít před ostatními TRH, protože to, co vyprodukujeme, opět nebude konkurenceschopné. Myslel na to už někdo z vás? Pochybuji. Není možné, aby se vrátilo jen to dobré z komunismu. Kdo se nad tím zamyslí a má aspoň průměrné IQ, tomu to musí dojít. Okolní svět nás už nenechá žít takovým způsobem na dluh, jak vy si přejete.

Všichni říkají, abych já se přestěhoval tam, kde je problém. Zapojte mozek. Vy, kdož žijete v kraji, kde nemůžete najít uplatňení se máte přestěhovat tam, kde ho najdete. Práce se nebude stěhovat za vámi, vy musíte za ní. Kdybych si já nenašel práci v Praze, budu hledat jinde. Klidně i v zahraničí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 14:00

amadeus:

a kde budou zaměstnáni důchodci, když se bude chodit v důchodu v 70letech a ty místa nebudou potřeba, a nebo je budou blokovat mladým? *haha*:D*smich*

Zapoj mozek především ty , ale neboj ono to časem příjde - možná ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 14:18

Hloupému člověku těžko něco vysvětlím. I důchodce si musí umět najít práci, která odpovídá jeho schopnostem a musí zároveň snížit některé své nároky, aby byl konkurenceschopný. Když zaměstnavatel hledá například logistika a nabídne se mu 30ti letý uchazeč a 60ti letý se stejným vzdělaní, logicky si vybere mladšího, protože mu déle vydrží, ale pokud by si starší řekl a podstatně menší plat, už by nad tím personalista musel uvažovat. Především pak menší firmy musí zajímat rozpočtově výhodnější možnost. Pokud nenajde, pak si může přivydělávat jinak. Může také odejít do předčasného důchodu a přivydělávat si skz nějakou drobnou živnost. Důchody budou brzo zrušeny, protože není možné, aby je státní pokladna utáhla. Každý bude zodpovědný za to, aby si sám našetřil na stáří.

Vy jste ten archetyp hlupáka, který jen natahuje ručičku a říká "dejte, dejte". Nezajímá vás, kde se ty peníze vezmou. U takových není divu, že ve stáří nemají co do úst, protože jsou neužiteční a téměř celý život byli. Evoluce nechává tento druh vymřít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strec
Datum: 13.05.12 14:50

Ne ty to nechápeš a píšeš tu to co nám říkají v novinách když chtějí aby člověk pracoval do 70 let mají proto něco udělat a mají mu zajistit to aby to tedy mohl splnit měli by mu zajistit jisté pracovní místo ty to bereš tak jak to oni zkonili a tak to bereš a vlastně jim to celé bezva baštíš a říkáš jak člověk co celej život makal si má říct o nižší plat jen aby ho v 70 vzali někam do fabriky to je nesmysl. Statní pokladna by to utáhla nebýt toho že furt někomu pujčijí a nikdo jim nic nevrací že si ze statní pokladny kupují luxusní domy a luxusní auta a ne že to tak není je to tak. Pořádně nad tím vším popřemýšlej bez toho že by sis přečetl to co někde píší.! *bum*

Ty nám tady vlastně říkáš "až budeš starej tak si řekni a malej plat a oni tě vezmou tak to má být" *bzum* a to ti příjde jako v pořádku?

Datum: 13.05.12 17:12

Já si názor zvládám udělat sám. Z vás úplně sálá ta davová tupost. Co by podle vás měl třeba 60ti letý člověk, který se nemáhal studovat a celý život dělat jen nějakou práci na úřadu dělat a kolik by za to měl dostávat? Mají mu dát pozici nějakého šéfa a statisícový plat jen protože je starý? Tomu říkám zhovadilost.

Co myslíte, že by se státní pokladnou dělali komunisté? Vždyť ji doteď ovládají, akorát mají jiné kabáty. Kradli by úplně stejně, ne-li více. Já si budu číst to, co já chci, a tím, kdo by tu měl zapojit mozek, jste Vy.

Přijde vám vpořádku, aby zaměstnavatel musel platit stejný plat někomu, kdo nemá potenciál a pravděpodobně ani výkonnost?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 13.05.12 20:27

Vážený pane, říkáte davová tupost. Z Vás sálá tupost TV reportáží. Jakobych poslouchal zprávy z bedny. Nic jiného zřejmě neznáte.

Když jste tak znalý, tak mi řekněte kdo dal právo někomu říci o někom, ty jsi póvl, ty budeš dělat za minimální mzdu? Nebo ty jsi ještě vetší póvl a budeš muset vyžít z 2036kč sociálních dávek. A když budeš makat pro obec, tak ti "milostivě" přihodíme tisíc korun? To je státní vyděračství. Vy vůbec nevíte co to je, když po padesátce přijdete o práci. Víte vůbec, že na jedno volné místo je 12 uchazečů? I kdybyste obsadil všechny, tak Vám zbyde armáda minimálně 400 000 nezaměstnaných.

A kecy, že se jim nechce? Jak komu. Je mnoho těch, kteří by chtěli. Ale nikdo je nechce. Oni totiž ve společnosti se nerodí jen SŠ, NEBO VŠ. Ono se rodí také lidi, kteří neumějí podnikat, lidi kterým to nemyslí tak rychle aby obstáli v konkurzu. Budem je házet ze skály, jako ve starobylé Spartě, nebo se o ně postaráme?

Jste hlupák, který pindá o něčem, o čem buď nic neví, nebo se tu záměrně snažíte hájit to svoje, jen aby jste o to náhodou nepřišel. Ale je to zbytečná snaha.

Dění ve společnosti nejde ovlivnit nějakými výkřiky na internetu. Vývoj společnosti probíhá neustále. Kdysi to jeden "bezvýznamný filosof" nazval dialektikou vývoje. Tak jak se vyvíjejí majetkové vztahy, tak jsou jimi ovlivňovány i vztahy společenské, a další.

Vím, že nevěříte na změnu. Já na ni také nevěřil. Prožil jsem v socialismu 32 let, a nikdy jsem si nemyslel, že prožiju nějakou závažnou změnu ve společnosti, přestože mě před tím starší kolegové, kteří za sebou měli třeba r.1948, varovali. No a najednou tu byl listopad 1989, všechno bylo najednou vzhůru nohama, a já si uvědomil, že nic není navěky, a stejně tak je tomu i s dnešním režimem. Taky tu nebude navěky. Vám to připadá jako utopie. Mě už ne. Já tu jednu změnu prožil, a pochopil jsem, co mi chtěli ti starší říci. Dřív nebo později toho společnost bude mít dost. A pak se budou zase dít věci. Zase se bude zvonit. Už to ale nebudou klíč. Spíš uzávěry. Protože tenhle režim se na rozdíl od toho socialistického v r. 1989 nevzdá dobrovolně. Já se toho už možná nedožiju. Vy určitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 22:10

Nesnažte se mi trapně podsouvat v co věřím, co si myslím, nebo podle čeho si své názory tvořím. Ani jedno nevíte. O tom, kolik kdo dostane rozhoduje trh. KDO DAL KOMU PRÁVO? Děláte si s touhle otázkou srandu? Chcete snad to právo sebrat, vy diktátore? Každý zaměstnavatel má právo nabízet plat jaký on chce, protože on je tím, kdo platí! Každý zaměstnanec má právo nabídku práce odmítnout a jít jinam. Nemůžu uvěřit, že někdo může ještě dnes vypustit z úst něco takového, byť nepřímo.

U nás se za poslední dva roky otevřela desítka pracovních míst a uchazeči se hlásí průměrně tři až čtyři.

Kdo nemá hlavu na vysoké studium, tak se může naučit řemeslu. Když není schopen ani toho, tak si nezaslouží nic jiného, než zametat za minimální plat. Jenže podřadné práce za minimum se nikomu dělat nechce.

Mlátíte prázdnou slámu povídačkami o změnách. No tak ať přijdou, ať přijde něco nového, ale komunismus už tu byl a nikdo, kdo má v hlavě funkční mozek, by ho nechtěl zpátky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: b
Datum: 13.05.12 22:20

"Nesnažte se mi trapně podsouvat v co věřím, co si myslím," - Vy sám tohle děláte! Takže Vám sem zkopíruju odpověď, na kterou jste nereagoval:
(15:09, B.)
Vnímáte vůbec co jsem napsala v příspěvku, na který reagujete (11:09, B.)? "Na úvod - také nechci, aby se k moci opět dostali komunisté" - tak co mi komunismus předhazujete?
Nemám zájem o komusnismus, nechci návrat k socialismu. To, co chci, je fungující demokracie. O ní se totiž u nás nedá mluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 22:34

Pardon, že jsem vás zahrnul do skupiny komunistů, která se zde vyrojila, byť si nejsem vědom toho, že bych to řekl přímo. O komunismu se diskutuje, srovnává se se současným systémem a k tomu se vázala i má odpověď na váš příspěvek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 13.05.12 22:51

O vaší neznalosti svědčí už to, že nazýváte komunismem něco, co s ním nemělo nic společného. Ani sám režim se tak nenazýval. Tak o čem tu chcete vykládat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 23:02

Ano, slovíčkaření a honem pryč od debaty. Hlavně abyste nemusel hledat nějaký argument. Říkejte si tomu socialismus, nebo jak chcete, ale všichni vědí o čem se bavíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 13.05.12 23:27

Omyl. Nikolivěk slovíčkaření. Když se chcem o něčem bavit, musíme si sjednotit terminologii.Abysme si rozuměli. To je základ dialogu.

Dám Vám otázku, proč myslíte, že se neustále ze sdělovacích prostředků line slovo komunismus, když to žádný komunismus nebyl? Ale jak sám správně říkáte socialismus. Proč jste použil nesprávný název? Buď jste ovlivněn médii, pak to jen potvrzuje to, co jsem napsal výše, nebo jste ho použil záměrně. Pokud záměrně, proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 23:52

Slovíčkaření. Všichni vědí, o čem se mluví. Vláda (vládní strana) si v té době říkála komunistická a dnešní strana se k minulému režimu sama hlásí. Nebudu pokračovat v rozvíjení debaty jiným směrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 14.05.12 00:32

Opět nemáte pravdu. V žádném dokumentu dnešní KSČM nenajdete slovo komunismus ve spojení s označením bývalého režimu. Proč mi nechcete odpovědět ani na jednu mnou položenou otázku? V celé diskuzi, ve všech příspěvcích jste přímo neodpověděl ani na jednu z přímo položených otázek. Proč? neumíte odpovědět? Nebo se stydíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 00:36

Na některé otázky jsem vám odpověděl, jiné jsou tak hloupé, že si odpověď ani nezaslouží a především nemám žádnou povinnost odpovídat na vaše otázky. Neumíte to pochopit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 14.05.12 00:43

Odpovídat nemusejí, když to neumějí, samozřejmě. Jó, už mi došlo, už chápu. Žádný dialog, ale vlastní exhibice to měla bejt. No to měli říci dřív Vašnosti, jak bych Vás v exhibování nevyrušoval. Dobrou noc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 13.05.12 23:14

Nepodsouvám. Jen otevřeně sděluji co si o Vás myslím. To za prvé.

Za druhé: máte pravdu, může odmítnout nabízenou práci. Ale jinou, lépe placenou nesežene. Zase jen tu za minimální mzdu. Tak jaká demokracie. Demokracie je mít možnost výběru, ten výběr tu nevidím. Kde je Vaše odpověď? Taky ji tu nevidím? Takže žádná demokracie se nekoná, že?

Znovu opakuji otázku. Kdo dal státu právo, odměnovat někoho za práci almužnou 3tisíce kč/měs? Nějak jste mi na to "zapomněl" odpovědět.

Máte pocit, že práce prodavačky je na minimální plat? Proč? Čím je tahle práce podřadná? Odpovězte, umíte-li.

Žádné mlácení prázdné slámy. Kupa otázek, na které neumíte odpovědět. Jen prázdné fráze podle toho, co jste slyšel z TV. Zatím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 23:25

Proč by nemohl sehnat lépe placenou práci? To není pravda. Může zkusit jiný obor, může zkusit jiný region. To je jen o schopnostech a ochotě. To nemá s demokracií vůbec nic společného, tak co to melete?

Minimální plat v ČR je 8000 kč/měsíc (48,10 kč/hodina), tak si přestaňte cucat z prstu nesmysly. Znovu opakuji, že to prostě je právo a šmitec. Když to právo seberete, stalo by se z toho bezpráví! Nikdo tu práci přijmout nemusí. Pokud má navíc, může jít jinam a dostat za jinou práci lepší peníze. Na to už jsem reagoval.

Mám pocit, že práce prodavačky je na nižší plat, protože ji může dělat úplně každý. S minimálním vzdělaním, s minimální inteligencí, s minimálními schopnostmi. Neříkám, že je podřadná, ale rozhodně není důvod, proč by měla být ohodnocena stejně, jako například práce instalatéra, právníka, veterináře, nebo kohokoli, kdo má nějaké schopnosti navíc.

V posledním odstavci jste žádnou otázku nepoložil a opět utíkate ke své zoufalé záchraně: "TV, noviny ... blá blá blá"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 13.05.12 23:47

Proč by nemohl atd atd? No protože není. Ani tady, ani jinde. Stačí říci, žeVám je padesát a víc, a "nemáme zájem".

Zaměstnávat nezaměstnané, tedy dávat jim práci za 1000, je státní vyděračství. Nezaměstnaní totiž nedělají za minimální mzdu, ale za sociální almužnu 1000kč, to je státní vyděračství. Takže žádné cucání z prstu, žádné nesmysly. Odsudky bez úvahy Vám jdou blskově, ale se znalostmi je to už horší. No co taky chtít za znalosti o sociální tématice u asociála.

Anebo nutit lidi v padesáti a více letech chodit dvakrát týdně na poštu, je ponižující a hnusné. Po tolika letech práce...

Rád bych Vás viděl, jak děláte práci prodavačky, v pátek od 5.00 do 19.00, bez svačiny, bez oběda. A za to dostane těch podle Vás správných 8tisíc. Úplně normální? Pro Vás možná ano. Pro mně ne. A nikde nepíšu, o tom, že by snad měla brát jako veterinář nebo právník.

No ano, žádné otázky. Asi to nemá smysl. Vy jen stále dokola opakujete že to vše je v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 00:10

To tvrdíte vy. V naší účtárně dělá poměrně dost lidí starších 50ti let.

Uveďte mi příklad, kde někdo legálně pracuje za 48.10 kč/hod a zároveň z toho musí odvádět daň? O tom opravdu nic nevím. Vyděračství není něco, co je dobrovolné.

To je opravdu hrůza, když někdo musí dojít na poštu. Jak ponižující... Skoro tak hrozné jako chodit několikrát denně na záchod. Můžu vás uklidnit. Na tom už se určitě pracuje. Technika postupuje a v budoucnu už nejspíš budou všichni dostávat peníze na účty a placení bude bezhotovostní.

Maximální délka směny je 12 hodin. Nejdéle po 4,5 hodinách musí dostat pauzu na jídlo a oddech. Pokud prodavačka dělá 12 hodin denně, pak práci jen na necelé čtyři dny v týdnu. Navíc pochybuji, že někde dostává prodavačka minimální mzdu. Kolik by za to měla dostávat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 14.05.12 00:25

No vždyť to píšu jinde. Jste jako Neználek. Vy jste se evidentně o tuto oblast nikdy nezajímal. Vy vůbec nevíte, jak to chodí v praxi. Nevím o jaké dani mluvíte? Kde jste to sebral. I chápání napsaného Vám dělá problém.

Pokud to nevíte, tak nezaměstnaný má nárok na 2036kč měs. Pokud si chce vydělat další tisícovku, tak musí odpracovat určitý počet hodin na tzv. věřejně prospěšných pracech. Takže když Vás v padesáti vyhodějí, protože ve škole snižují stavy učitelů, tak se ocitnete ve žluté vestě na ulici s koštětem. Za to dostanete mizernou tisícovku. To je to, řemu já říkám státní vyděračství. Nicméně to státu nestačí. Aby ponížení bylo dokonalé, musíte chodit několikrát měsíčně na poštu. Nikoliv pro peníze jak píšete, ale hlásit se. Pokud nevíte, co je DONEZ, tak si to najděte na internetu.

A Vámi uváděné maximální doby směny jsou k smíchu. To je jen pustá teorie, stejně jako ta o přestávkách v práci. Ty se nekonají. dvakrát týdně ráno od 5 do 13.30, dvakrát týdně od 10 do 19. pátek od 5 do 19, sobota od 6 do 13. stačí. Všechno bez jakékoliv přestávky, bez oběda. Za minimální mzdu. Nelíbí se ti to? Tak běž, přijde jiná, třeba slovenka, ta to vezme ráda. To snad není vyděračství?

Ještě nějaké pochyby? Jste hlupák a neználek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 00:54

Já tomu rozumím dobře, to jen vy jste blb. Mluvíte-li o podpoře, ne o mzdě, tak ta se odvíjí od dřívejšího výdělku, vy neználku. Nikdo nikoho nenutí tu práci dělat.

Nahlašte to na inspektorát práce, pokud o něčem takovém víte.

Prázdné řeči. Milionkrát opakuji, aby to i ten největší tupec, jako vy, pochopil, že když se vám to nelíbí, nemusíte to dělat, nemusíte ani zůstat v tomhle státě. Nikdo vás tu nedrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 15:01

amadeus:

:D mám zaměstnání, které mě natolik baví, že bych jej dělal klidně zadarmo, kdybych občas nepotřeboval utratit nějakou korunu za jídlo, všechno ostatní mám. Takže jsem asi úplně poslední kdo "natahuje ruku". Znovu opakuji - jsem spokojený jak žiju, ale to neznamená, že musím být spokojený s tím co se děje a kam to směřuje. A mám rád takové chytráčky co mluví o věcech o kterých nemají ani páru, až vystuduješ, budeš mít rodinu, a třeba se budeš muset odstěhovat za prací a bez rodiny, protože tam třeba nebude bydlení atd. atd. Až tvůj mozek a tělo bude chatrné díky 7 křížkům na krku a ty se budeš lopotit někde v zaměstnání, pak se ti budu hlasitě smát z obláčku *haha* To o čem tady mluvíš je "prakapitalismus" s takovými názory bys asi neuspěl nikde :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 17:31

Hoňte si triko jak jen potřebujete, ale kdo obhajuje komunismus, ten není nic jiného než závistivec, hlupák, parazit a lidský odpad. Tahle doba má sice spoustu much a hodně věcí by se mělo zlepšit, ale v lidské historii zatím nebyla žádná lepší. Poklesky jednotlivců by neměly odsoudit celý systému.

Nemusíte být spokojený s politiky, ani já nejsem, ale srovnávat to s dobou bezpráví, jaká tu byla před pár desítkami let, je neskutečná drzost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 17:53

On tady někde obhajuje komunismus? Znovu opakuji - ten ješte nikde na světě nebyl *haha*, před rokem 89´byl socialismus a ani ten tady nikdo neobhajuje ;). Jen platí to, že komunisti nás vedli 40let do pr... a tihle našli zkratku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 14:06
avatar

Amadeus:

U tebe vidím neštěstí v tom,že jen opisuješ demagogii sdělovacích prostředků.Jinak bys,pokud přemýšlíš o věcech do hloubky,musel na zakopaného psa přijít.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 14:21

Tak tomu říkám skvělý argument. Zatleskejte si.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 13.05.12 17:04

Což o to. Byl to aspoň jeho argument. Ty SVŮJ nemáš žádný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 17:23

Vždyť žádný argument nenapsal. Říká vám něco slovo "sarkasmus"?

Nejdřív se naučte číst, pak se podívejte o trochu výše na můj hlavní příspěvek. Pokud vám to nepřijde jako originální argument, na tom houby záleží. Nikdo ho tady nebyl schopen vyvrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 13.05.12 22:58

Nevím který je Váš "hlavní" příspěvek, ale v jednom z nich píšete: "I důchodce si musí umět najít práci". Můžete mi říci, proč by si měl důchodce hledat práci? Za co? Za to že celý život pracoval, se mu společnost odvděčí tím, že ho kopne do... a hledej si práci. Jste asociál.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 23:07

Nemusí jí pracovat, když nechce. V této chvíli má stále nárok na důchod. V budoucnu to bude tak, že si na něj bude muset našetřit sám, nebo bude spoléhat na své potomky. Za to, že celý život pracoval přeci dostával plat, nebo ne? Proč by měl někdo někoho kopat? Na nic lepšího se nezmůžete?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 13.05.12 23:20

No jo. Co bych od Vás, asociála chtěl. Výrazy jako mezigenerační solidarita Vám nic neříkají. Samozřejmě. To je právě ten přístup, který vede ke změnám ve společnosti. Ono totiž takových jako jste Vy moc není. A je řádově víc takových, kterým tyto výrazy něco říkají, a jsou ochotni je naplnit. A na to lidi jako vy "dojedou". Já totiž na lidi a jejich morálku ještě věřím. Ještě stále si myslím, že takových jako vy, kteří vyměnili srdce za peněženku moc není

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 23:35

Jste směšný. K tomu už nic jiného říct nelze. Rádobymoralista, ale ve skutečnosti jenom zoufalec, kterému vadí, že po světě běhají úspěšnější lidé a tím nemám na mysli sebe.

Všichni platíme sociální, ze kterého žijí důchodci, byť většina lidí, kteří v současnosti pracují, do důchodu nikdy nepůjdou. Tak jakou mezigenerační solidaritu ještě chcete? Pořád se opíráte do nějakých peněz, atd, atd, ale to je tak jediné, co umíte. Vyhrožujete nějakou další revolucí, ale k čemu? Vy určitě s něčím lepším nepřijdete.

Já mám mozek, srdce morálku i peněženku. Vám přinejmenším to první úplně chybí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uko
Datum: 13.05.12 23:38

amadeus jsi chudák *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 13.05.12 23:52

Amadeus: Jste všichni pravicoví diskutéři stejní. Když Vám dojdou argumenty, začnete s urážkami a nadávkami. Tedy naprosto věrný odraz toho, s čím se člověk setkává na přímo v životě. Váš jedinej argument jsem já sám, moje peněženka, můj zisk. Nic jiného neznáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 00:14

Zato vy urážkami rovnou začínáte a argumenty nemáte žádné. Máte-li v úmyslu pokračovat v debatě ve stylu: "vy jste takový a makový", tak prosím. Na další už reagovat nemusím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 14.05.12 00:34

Proč neodpovídáte na přímo položenou otázku, přímou odpovědí. V celé diskuzi jen výmluvy a odbočky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 00:46

Tak tedy přímá odpověď na jedinou přímou otázku, kterou jste položil. Byť už jsem nepřímo odpověděl, že důchodci pracovat nemusí - mají důchod.

Protože nikdo nežije zdarma a každý potřebuje peníze k životu. Pokud si nenašetřil a důchod mu nestačí, musí pracovat, aby žil. Stačí?

A teď vy. Můžete dát jediný argument, který by podpořil, že komunismus byl lepší v jednom alespoň v jednom z pěti bodů, které jsem vyjmenoval v tom delším příspěvku? Zatím jste nic nepředvedl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 14.05.12 17:58

Tak já se přidám. Komunisti sebrali dědovi zemědělskou usedlost a otci živnost. Přesto něco málo zaplatili. Zbytek majetku sebrali až dnešní soudci (pochopitelně bývalí komunisti) korupčním rozhodnutím ve prospěch jiného soudce. Na to mi v osobním dopise Wágnerová z ÚS odpověděla pouze. "Takový je život".

Relativně tedy komunisti byli lepší, neboť relativně kradli o něco méně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: b
Datum: 13.05.12 23:52

Přečtěte si můj příspěvek z 23:24

A mimochodem, měním názor, jste asociál. Mezigenerační solidarita není jen o tom, že vy přispíváte na důchodce. Je i v tom, že vy jste vyrostl a vystudoval za podmínek, o nichž se dnešním důchodcům v době jejich dětství ani nesnilo, a za peníze předcházejících generací.

Je mi jasné, že svůj sebestředný postoj nezměníte, pokud sám nenarazíte. Kdo létá vysoko, padá hluboko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: b
Datum: 13.05.12 23:24

Nemyslím, že je "Amadeus" přímo asociál. Je mladý, zatím zdravý a úspěšný a věří, že má svůj život plně v moci. Tak to ale většinou v životě nechodí a lidé se dostávají do situací, kdy jsou ve větší či menší míře závislí na solidaritě ostatních, na mravní vyspělosti společnosti.

Znám mladého muže, který také hleděl přezíravě na ty, kteří byli méně úspěšní, "socky". V několika okamžicích mu nezaviněný těžký úraz změnil život. Dnes je invalidní, závislý na pomoci i penězích jiných. Kamarádi z úspěšných dob si na něj téměř nevzpomenou - nemají si co říct s člověkem, který je podle nich fyzicky, psychicky i ekonomicky troska. Kdyby neměl příbuzné, kteří o něj pečují, kdoví, kde by dnes žil, možná s bezdomovci pod mostem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 23:42

Taková rizika tu jsou vždycky. Pokud takhle někdo skončí, bude dostávat mizernou dávku, se kterou lze jen tak tak vyžít, ale co jiného by měl podle vás dostávat? Měl by žít v paláci a vlastnit vše na co si vzpomene jen protože je postihla nehoda? Ne! Když nejste pro společnost ničím přínosní, pak nemůžete čekat, že se budete mít dobře. Společnost se o vás bude starat, ale mizerně, jako o přítěž. Hlavní zodpovědnost je na rodině. A buďte k sobě upřímní. Takový člověk je přítěž. Tím neříkám, že všichni invalidé jsou! Pokud mohou společnosti něčím příspět, pak jsou rovnocennými členy. Kdo by o S.Hawkingovi řekl, že je přítěž?

Já si pro všechna rizika platím pojištění. Je to pár stovek měsíčně.

Vám snad přijde mravně vyspělé dávat stejné peníze někomu, kdo nic nedělá (byť za to nemůže), jako tomu, kdo celý den pracuje? Mně tedy ne!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 13.05.12 23:55

To je to v čem se lišíme. Já bych radši měl společnost, ve které by invalida nebyl "přítěží". To ale od té "Vaší" společnosti nemohu čekat. S Vašimi názory. Nebo ano?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 00:20

Kdo nechce být přítěží a má aspoň nějaké fyzické nebo mentální schopnosti, které se dají uplatnit, ten nemusí. Tak jsem to i řekl. Ale z mrzáka, který nic neumí a nic dělat nemůže, mávnutím proutku užitečného člena společnosti neuděláte. Ale zapojení mozku od vás čekat nemohu, nebo ano?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: b
Datum: 14.05.12 00:02

Vy si asi neuvědomujete, že sám jste invalidou - jste totiž duševní mrzák a můžete si za to sám.

Také se řadím k pravicově orientované části společnosti akcentující zodpovědnost člověka za sebe sama, ale s takovými, jako jste vy, nechci mít nic společného. Z vás se mi zvedá kufr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 14.05.12 00:05

Je to nějakej mladej provokatér-Neználek. Myslím si to čím dál víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: b
Datum: 14.05.12 00:08

Pokud je to pro něj jen provokace a jako mladý muž nemá v tomhle čase příjemnější zábavu, tak zaslouží spíš politování.

Dobrou noc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 00:17

Nic lepšího nemáte? Mně se z vás dělá úplně stejně, tak jsme si kvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uko
Datum: 14.05.12 00:25

amadeus - docházi ti řeč viď? Víš o žívotě uplný H... ale myslíš si, že jsi nej...*haha* Rád si s tebou popovídám tak za půl roku, budeš úplně jinde...a možna se i omluvíš, pokud jsi trochu charakterní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: b
Datum: 13.05.12 15:09

Vnímáte vůbec co jsem napsala v příspěvku, na který reagujete? "Na úvod - také nechci, aby se k moci opět dostali komunisté" - tak co mi komunismus předhazujete?
Nemám zájem o komusnismus, nechci návrat k socialismu. To, co chci, je fungující demokracie. O ní se totiž u nás nedá mluvit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: strec
Datum: 13.05.12 11:15

Já neříkám že komunismus byl nějak báječný nebo podobně ale v jistých směrech byl dobrý a měl pravdu a to je bezpochyby i demokracie jenže tahnou ji špatní lidé a pro to aby měla nějaký smysl případně aby funguvala musela by se celá vláda změnit. Komunismus měl nevýhody často velké to přiznávám je to pravda, ale na druhou stranu nevedli sme si vůbec špatně , nejlépe také ne tak. Jenže jedno se mě nelibí sice mohli být komunisti jací chtěli ale po dvaceti letech aby demokrati sváděli vinu na komunisti jak všechno zhatily a neudělaly. Demokrati jsou tady už jak dlouho za tu dobu toho mohly změnit a opravit plno ale oni to naopak všecho rozkradli a to co ten stát měl a čím byl bohatý prodali. A EU řeší situaci zadluženosti někoho tak že mu pučí někdo kdo je zadlužený tak to nejde. A ono ty dnešní děcka (bez urážky mládeži) neví co to je komunismus oni to nezažily a znají to akorád z těch přihlouplích serialů a ze školy ale ono té škole to taky není uplně pravda je to tak že demokracie je nejlepší všechno opravila a zlepšila a nic nezkazila. Kam toto spěje ta doba no doufám že sebou brzo seknu a umřu protože tohle to je teda něco co se děje protože já byt politik tak zaledu dom a stydím se protože nechat se uplatit takovýma prachama proti státu a ještě si za to koupit honosnou vilu nebo auto který má i převodovku ze zlata no to je drzost.

Datum: 13.05.12 13:45
avatar

sem i líbí ta lidská omezenost, kdy si někteří sociálně slabší jedinci myslí, že kdo není socka, ten není socka jen proto, že má nakradeno. Věřte tomu soudružky a soudruzi, že jsou i takoví, co si na svůj nadstandart vydělali a vydělávají. Vydělávají například dost na to, aby uživili i početnou rodinu bez sociálních dávek. To jsou drzouni, co?

Ono je snadné sockám namluvit, že za jejich mizérii může někdo jiný. To je to pravé místo, pro všelijaké politiky a sociální demagogy. Těch taky bude vždycky dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 14:09

figurek:

já třeba nekradu, vydělám si dost, na daních živím minimálně dva důchodce, ale rozhodně nejsem spokojený s tím co vidím kolem sebe a hlavně nechci vidět co nás v nejbližší době v čele těch diletantů čeká. Taková vláda nebyla od počátku vzniku Československa, takhle nekradli ani komunisti *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 14:20

Takhle ne. Komunisti totiž ukradli všechno cenné ze soukromého vlastnictví a když jim prachy došly, tak udělali měnovou reformu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strec
Datum: 13.05.12 14:53

Teda ty seš případ ty seš uplně ovlivněnej těma novinama a tím co vám nasrali ve škole to co je těd to krade z veřejného i soukromé sektoru! Jasný za komoušů se taky našlo dost těch co jenom pro sebe nahrabat a utíkat z prachama přes mrtvoli jenže těm to dlouho nevydrželo dostali a byl klid.

Od: claire*
Datum: 13.05.12 15:00

Pardon, ale na písemném projevu Amadea je poznat, že on alespoň do školy chodil... Všem, co volají po návratu minulého režimu, bych z hloubi duše přála, aby se ho dočkali v plné kráse - se znárodňováním, cenzurou, politickými procesy, násilným vystěhováním, centrálně plánovaným hospodářstvím atd. atp. Ráj na zemi, jen co je pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 15:59

Centrálně plánuje EU a mnohem drastičtěji než to dělalo RVHP, cenzura je úplně stejná, politické procesy máme také i když droboučké...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 13.05.12 16:22

Pane, kdyby byla cenzura úplně stejná, už jsme za tuhle diskuzi na Rovnosti (jo, moment - ona by ani nebyla příležitost tuhle diskuzi vést...) Politické procesy dneška (chcete-li to tak nazývat, prosím) se nedají vůbec srovnávat s procesy z minulého režimu (a to ani nemusí jít o křiklavé případy 50. let). Jedna věc je jistá - tohle přetlačování na internetu je poměrně neškodná zábava, ale přesto mnoha lidem hne žlučí. Zbytečně. Dnes se máme lépe, mnohem mnohem lépe, než za komunistů. Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat.

"Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat." Voltaire. Já se s tímto citátem tak nějak ztotožňuji. Mohou komunisté říct totéž?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 16:56

Protože seš nedají srovnávat tak jsem napsal DROBOUČKÉ ;), v médiích cenzura je a obrovská, to že není na internetu je dobře, ale je to jen otázka času (viz. ACTA a podobné kraviny) , lépe se máme, ale jak to ještě dlouho potrvá? Nikdo tady nechce návrat do dob minulých, ale bohužel to co je teď si mnoho lidí nepřálo, likvidace našeho státu po všech stránkách, to nedokázali ani komunisti *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 13.05.12 17:09

Jistě, cenzura není zato polopravd spousta.

http://euportal.parlamentnili…i-o-byvalem-prezidentovi.aspx

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 17:16

Je vůbec možné aby někdo byl takový tupec? Evidentně ano. Vám do hlavy nic nedostali, proto plácáte bez přemýšlení. Všechno, co ten váš komunistický stát vlastnil UKRADL soukromníkům. Podniky, továrny, statky. Rádoby to patřilo všem, ale ve skutečnosti nikomu a tak se k tomu lidé taky chovali. Výkonnost průmyslu byla příšerná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 17:56
avatar

amadeus , copak teď ty továrny jsou ČR?, zemědělství -no tak dřív se na polích pěstovala řepa a dnes tam mají cizí firmy fotowoltejky a my to platíme, v tomto státě už českého není zhola nic a nejhorší je, že se to rozprodalo za hubičku pro státní kasu a za miliony do kapes někoho a ještě i tu trošku pro stát někdo ukradl. Kuponová privatizace ta vám jako velký podvod nepříjde? V tichosti schválené rozdělení ČSSR - čekám, kdy za tu vlastizradu někoho odsoudí. Probůh co se tu stalo tak úchvatného, že bych měla jásat mimo toho, že jsou plné obchody banánů? Vám komunisti něco ukradli? No mým prarodičům velké soukromé zemědělství vzali do JZD a když mluvím s dědou, říká zlatí komunisti ještěže děti mám 82 let ale vás lituju, takový bordel zde nebyl ani za císaře pána.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 18:08

Ano ukradl znárodnil, ale zůstalo to zde a ještě pořád měl co vrátit v restitucích, ale teď - už není co vrátit co ukradli a zlikvidovali novodobí mocipáni *bzum*. A i ty fabriky co alespoň trochu fungovaly a dokonce vyvážely do celého světa i ty už jsou včudu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 14.05.12 00:00

Amadeus: co to plácáte. V r. 1989 byla tahle republika bez dluhů. A dnes? A ten nevýkonný průmysl? Když byl tak nevýkonný, proč o něj byla při privatizaci taková rvačka ze strany zahraničních investorů? Tady něco nesedí. Copak asi? Jestlipak to víte? Opět se usvědčujete buď ze záměrného lhaní, nebo z neznalosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 15:06
avatar
Jaký národ, takoví politici. Jací politici, takový stát.
Národ plný vychcánků, zlodějů a podvodníků nemůže mít poctivé lidi ve státní správě. Kde by se asi vzali, když těch pár slušných do politiky nepůjde?
Každý kdo navrhuje návrat k socialismu jen proto že se mu v kapitalismu nelíbí, by se měl léčit, protože to nemá v palici v pořádku. Každý se o sebe musí postarat sám, nikdo jiný to za něj neudělá. Ani stát. Sociálně spravedlivá společnost je utopie, protože je to v dnešním typu lidské civilizace neudržitelné. Ti schopní (a všeho schopní) přežijí. Ti neschopní chcípnou.
Tečka.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 15:35

Nikomu jsem nikdy nic zlého nepřál a nikomu jsem nic nezáviděl, ale vžij se do situace, že se ti něco vážného přihodí, nebudeš se moci o sebe dostatečně postarat a nebudeš mít ještě dost nasysleno na horší časy, nebo se ti narodí postižený potomek a bude ti starost o něj žrát všechny finance *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 17:25
avatar

Jo, jo. Je to pravda

Ohodnoceno: 0x
 
Od: technoman*
Datum: 13.05.12 18:01

Je to holt bordel...*blee* Ale jak z toho ven?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 13.05.12 20:17

Jaká je doba (režim) tací jsou lidé. Nedovedu si představit , chudáka hladového a přitom morálního člověka , aby se nepřipojil , když je všeobecně tolerována a netrestána nemorálnost , když z nejvyšších pater jsou předkládány kauzy jak se to má dělat. Myslím si , že ani zásada postarej se každý sám o sebe a to asi i na úkor druhých ,to není hodno člověka rozumného. Vždyť lidé jsou si navzájem potřební a ve společenství musí disponovat vzájemnou sounáležitostí. I ten bohatý a úspěšný by nemohl být úspěšný , pokud by neměl zdroj jak a na kom zbohatnout _ zúspěšnit . V jednom příspěvku zde v minulosti někdo vyslovil tuto myšlenku : Bohatí (úspěšní , dodávám já) nemohou existovat bez chudých _ naopak je to zcela možné . miro..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 13.05.12 20:45

Můj přispěvek nahoře byl věnovaný Amadeovi.

Tak jen pro ostatní, "obyčejné". Až se proberete, a připustíte si, že režim postavený na penězích a na zisku, nebude nikdy lepší. Nikdy nebude fungovat lépe, a nikdy to nebude režim pro obyčejné lidi. Prostě z principu to tak být nemůže.

A až si tohle uvědomíte a připustíte si tenhle fakt, začnete se na dění ve společnosti dívat úplně jinak. Přestanete spoléhat na "lepší, nezkorumpované", politiky. Dojde Vám, že přímá volba prezidenta je cukrátko na konci biče, a mnoho dalších a dalších věcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 22:17

A vás napadá něco lepšího? Ne? V tom případě je tohle jen srdceryvná blbost. Až na něco přijdete, dejte vědět, třeba pak budete mít i smysluplný příspěvek do debaty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 14.05.12 00:36

Kdo nechce, nepochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 21:30
avatar

amadeusi, to zde máte marné...ale naprosto s Vámi souhlasím. Když zde položíte dotaz, koho by rádi viděli u vesla, tak se nenajde jediný člověk, který by se mohl postavit do čela. Mnozí kříčí defenestraci, ale co bude druhý den?

Někdo zde dával příkldy z jednoho státu.. stále dokola.. ale klidně se můžeme kouknou po státech okolol jaký mají dluh, kolik nezaměstnaných a atd..

Jisté je určitě, že se nikdy nedohodnou všichni co je dobré a co špatné... to i zde na poradně jedni radí to, jiní zase ono...

Přeji všem slušnou a kultivovanou debatu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.05.12 21:35

miancukrar:

upřimně - kladl jste si stejnou otázku v listopadu 89´?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uko
Datum: 13.05.12 23:24

to amadeus:

buď jsi hodně mladý, což by tě částečně omlouvalo, částečně proto, že situace je taková, že mnoho mladých by se v dnešní době s tebou nestotožnilo, nebo jsi úplně dementní blb, který věří tomu, že na prvním místě jsou peníze a že to je jediné měřítko žívotních hodnot - LITUJI TÉ - život ti proteče mezi prsty jako nic a budeš čumět jakto, že nemáš zážitky, jakto že máš hromadu peněz, které jsou k ničemu, které ani nemáš komu odkázat *smich**haha*:D*haha**bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 23:45

Co k tomu dodat? Váš příspěvek vás plně vystihuje. O mých měřítcích a zážitcích víte pěkné prd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uko
Datum: 13.05.12 23:51

No vzhledem k tomu jak reaguješ tak moc zážitků nemáš *smich* Co jsi zažil? Co ti dělá radost? Kolik máš kamarádů? Máš už rodinu? Kde všude jsi byl ve světě, abys malinko poznal jak se žije jinde?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 09:08
avatar

proč používáte pro jiný názor oslovení "nebo jsi úplně dementní blb"

s amadeusem v hodně věcí souhlasím a ujišťuji Vás, že:

nejsem nejmladší... to ale přeci nesouvisí s věkem

peníze nejsou to nejdůležitější, ale bez nich to nejde... mnohokrát bylo napsáno...peníze jsou až na tom prvním místě..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.12 23:49

V roce 1990 bylo s vaničkou vylito i dítě!

1) Začaly se vydávat takové zákony, které de fakto neplatí tak, jak jsou psány, a proto každý spor vyžaduje najmout právníka, kteří berou nekřesťanské peníze.

2) Povolily se privátní lékařské praxe napojené na fond veřejného zdravotního pojištění ( smlouvy s pojišťovnami).

3) Povolil se vznik dalších veřejných zdravotních pojišťoven. Při tom jedna by bohatě stačila pro celý národ.

4) Stát neodolal tlaku nenažraných doktorů a za cenu porušení Ústavy nejprve zavedl poplatky za zdravotní péči (Julínek a Cikrt) a pak nestydatě zvýšil platy doktorům a trochu i sestrám (Heger). Tím se uměle zvýšila propast mezi příjmy vrstev obyvatelstva. Pacienti, kteří jsou ve správní radě VZP jsou bezzubí!

5) Vodárny byly privatizovány a prodány za pakatel cizincům (Veolia). Rovněž byl částečně privatizován ČEZ a na trh s elektrickou energií byly připuštěny soukromé společnosti při zrušení cenové regulace. Doly byly za babku privatizovány a noví uhlobaroni začali šroubovat ceny uhlí.

6) Hloupí lidé zvolili do parlamentu ekoteroristy (Zelení), kteří nejen začali kurvit školský systém (Liška), ale navíc zavedli nesmyslné poplatky za tzv. ekologickou likvidaci aut a dotace na tzv. zelenou energii. To je vždycky dramatických zpráv o znečištění ovzduší a pak foukne vítr a jako když utne :))

7) Začaly se realizovat megalomanské projekty, z kterých bohatnou určité stavební firmy v důsledku předražených projektů a zmanipulovaných výběrových řízení ( dálnice na Moravě, pražský tunel Blanka, IZIP, Vojenská nemocnice v Praze, a další)

A prosím všechny o doplnění, co je ještě špatně a musí se brzy napravit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 14.05.12 00:34

strec,,souhlasím ,,amadeus má ještě v puse cumel a plíve tady oheň a síru nad nepoznanými věcmi ..takové chytrulíny ,kteří poslouchají jen tyto splašky co tady píše mám nejraději.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 14.05.12 00:37

Nejhorší na tom je, že to je pravděpodobně produkt našeho školství. Děsná představa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strec
Datum: 15.05.12 13:31

Konečně si to taky někdo uvědomil on nemůže za svý názory tohle je dokonalá manipulace lidí.

Od: pt®
Datum: 14.05.12 01:07
avatar

strec, možná jste se mohl zaregistrovat. Jinak, to, co je tady není ve vyspělých evropských západních zemích. Tím, že někdo jede jen na dovolenou za hranice, je něco jiného, jak v takové vyspělé zemi žít. Všechno je v lidech, v jejich chování, v jejich vychování, v morálce. Co je platné nadávat, když mnoho by jednalo stejně, kdyby měli možnost moci. Nejraději bych žila v jiné zemi, kde se žije líp, a kde je sociální kapitalismus a ne socialistický kapitalismus. Některé zdejší výkřiky do tmy, jsou legrační, vlastně ne legrační, jsou na pováženou.


Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobromysl*
Datum: 14.05.12 09:26
Začněme u sebe.
Mějme se rádi, buďme vděční.
Přijměme zodpovědnost za svůj život.
Přijměme odpovědnost za společnost, v které žijeme. Buďme aktivní. Vytvářejme. Kritika nic nevyřeší.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.05.12 09:32

Reaguji na příspěvky mil.cukr. .

Podle Vašeho názoru , že to je marné , pro mě znamená : Nechme to tak , stejně nemá cenu se snažit o řešen , ono to stejně jinak nelze . K takému odsouzení člověka je podle mě nepřijatelné. Však člověk má svoji nezastupitelnou roli v dějinách , tedy i pro budoucnost.

Že jinde mají také nezaměstnanost a dluhy , neopravňuje člověka k závěrům : Buďme rádi , že alespoň tak!

Pokud z Vašich diskusních příspěvků vyplývá , že lidi si nic lepšího , než současný systém nezaslouží , ( zde bych nezdar minulého režimu přisoudil rovněž na vrub člověka) částečně souhlasím ,vzhledem k jejich všeobecné polické úrovni a z toho plynoucí ony kritizované morální vlastnosti se dají velmi lehce získat i sami proti sobě.. Proto řešení vidím ve vzdělanosti , která v tomto směru není dnes žádoucí , tak aby byla účinněji oslabována propaganda silnějších.. Přeji hezký týden. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 11:57
avatar

Miro, tak to není, jsem velice nespokojen, že v Pardubicích jsou nejdražší lavičky v parku, že Machoňova pasáž se předražuje, že stavitel xy postaví načerno překladiště a pak dostane povolení, vadí mě silně...

Schválně píšu problémy města, abych f¨dal najevo, že ne za vše může vláda.

Marné je to, že Vás kolega amadeus nepřesvědčí.

Osobně bych přivítal, kdyby někdo předložil nápad, uděláme to takto, postavím do čela Loizu.Úředník který schválí špatné (drahé) levičky (kdo to ale rozhodně, že to je opravdu drahé?) bude odvolán a nahradí škodu...

Lidé si zaslouží vždy něco lepšího, aby se zítra měli lépe jak dnes...ale kdo to umí zařídit.. Všichni politici to slibují, někteří taky jen krev a slzy, abychom se měli lépe. Je naprosto jasné, že se všichni nemůžeme mít lépe, páč někteří ani nechtějí a vyhovuje jim stav jaký je. To že máme bezdomovce, ale oni někteří ani nic jiného něchtějí, jiní zase si nic jiného nezaslouží.

Miro, určitě se najde více věcí se kterými jsem nespokojen, (páč ty se šíří rychleji), nežli s těmi, kterými jsem spokojen. I s maličkostí, jako třeba ve čtvrtek mě paní volala, že ušetřila 60 000Kč od čkp, páč jsem jí pomohl. Taky maličkost, která mě potěší...

Určitě kdybychom se sešli na debatu on line, popovídali bychom si několik týdnů, stejně bychom nevyřešili problémy. Ty byly, jsou a budou.

Já jsem zastáncem pravicové demokracie, respektuji názor jiných.

Přeji jen pohodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.05.12 10:14

milancukrar:

neodpověděl jste mi na otázku, zdali jste si pokládal v roce 89´ stejnou ofázku jako teď, kdo bude vládnout ;) až stará vláda odejde?

-

Právě to je špatně, že peníze jsou až na prvním místě, lidi díky tomu ztratili profesní hrdost, na prvním místě by mělo být uspokojení že se něco povedlo a že je to dobrá věc a až potom se pídit co za to dostanu. Dnešní doba je zvrácená, lidi dělají cokoliv i špatně, hlavně, že za to kápne a proto to vypadá tak jak to vypadá - vládou počínaje. Napadá mě jen vědecký pracovník nebo sportovec, to jsou lide pro které je důležitý dobrý výsledek a mají z toho to hlavní uspokojení. (a samozřejmě já :D ). Pokud například lékař je nucen zavedeným systémem upřednostňovat lépe bodově ohodnocené úkony před vším ostatním, tak taky není něco správně.

-

Ale havně, že se s tím nedá nic dělat, to jste si taky říkal z dob socialismu? ;) Není mi z vás moc dobře *ee**ee**ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 12:02
avatar

bmbx,

v 89 jsem si říkal, že ať vládne kdokoliv místo komunistů, musí být lépe. Což je taky ze statitik patrné. I když jsou lidé, kteří by rádi zpět staré časy. (Již mnohokrát jsem sdělil, že jsem vyrůstal v komunistické rodině, takže něco o nich vím)

Nespravedlnost byla je a bude, vždy najdeme spoustu příkladů k obhajobě svého názoru.

Pane bmbx, teď je řada na Vás odpovědět na dotazy z minulé debaty.

Opět i Vám přeji krásný den a pohodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.05.12 15:34

Nepřekvapil jste odpovědí, přesně to jsem očekával, jenže nemáte ani trochu pocit, že dnes je situace úplně stejná? Bohužel je velký rozdíl v tom, že jsme tehdy měli z čeho vyjít, dnes máme všechno v pr...

A jestli to nevidíte nebo nepociťujete tak žijete ve vákuu nebo jste poslanec *haha*

Dluhy, zlikvidované fabriky a Kradousek už nemá z čeho brát tak zavádí reformy, ale ono o nic nejde neboť důchodci zažili válku a jsou zvyklí :D*smich**haha*

Takovouhle debilitu nepamatuju ani za komančů a už jsem toho viděl a zažil hodně ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 15:52
avatar

bmbx,

nikde v žádném příspěvku jsem nehodnotuil Vaší osobu, nepřirovnával k nikomu. Prosím nedělejte to rovněž anivy, vůdči mě. Již jednou jste pocítil pořebu sdělit, že jsem poslanec. Přitom víte jak jednoduše Vaší spekulaci vyvrátit, hledat na vyhledávači.

jak jsem Vám již mnohokrát sděli, vyrůstal jsem v komunistické rodině, takže s Vámi nemůžu souhlasit : "že dnes je situace úplně stejná?"

"dnes máme všechno v pr" toto mě tvrdili již v roce 1995 moji rodní komunisti...a jak vidíte mýlili se

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.05.12 12:11

Přesto všechno, co lid v tom kraji zažívá,
probírat všechny nepokoje v pajzlu u piva
a stále věří na rytíře z Blaníku,
než přijdou zvolil národ vyčkávací taktiku.

Za co Pane Bože, za co? Trestáš tento prostý lid.
Za co Pane Bože, za co? Nechals nás se napálit.
Za co Pane Bože, za co? Zas štyry roky v prdeli.
Za co Pane Bože, za co? Omluv mě, že jsem tak smělý.

Klus Pánubohu do oken.

a Já národ český příliš brzy jsem vystřízlivěl z krásného snu o kvetoucí zahradě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 12:15
avatar

buss ta první sloka je lepšííí*smich*. Já sice vím, že k smíchu to není a co udělám? Nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.05.12 12:36

A to je ta chyba! To si myslí většina a na to hřeší politici. Je třeba jednat, psát jim, i ta ulice aby věděli že je lid nežere (ale toto nic neřeší) a pak jít do politiky! Ale koho pak volit? Když systém dovolí hrabat, tak se hrabe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobromysl*
Datum: 14.05.12 12:32

Ano může být lépe...

děláte to?

mám se rád

mám rád druhé

jsem zodpovědný - za svůj život, za své zdraví

jsem vděčný

aktivně se účastním veřejného života

-

-

Musíte doplnit ne? Tak v tom bodě je příležitost ke změně. Měňme sebe a změníme svět.

Hezký den *slunce*přeji všem, škarohlídy nevyjímaje

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 12:42
avatar

dobromysl, já si to, že budu nemocná fakt sama nevybrala a poslední rána od tohoto státu je, že mi vzali injekce jelikož stojí moc peněz a já už jsem stejně stará. No, dík, sice se mám ráda ale je mi to prd platné. Účastnit se aktivně veřejného života, vy snad máte známého lobistu co vás někam nacpe? Jinak tam nikdo nevydržel, jelikož proti větru se chcát nedá. Za co mám být vděčná? Hezký den i vám *slunce*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobromysl*
Datum: 14.05.12 13:04
To je právě ono, o čem je můj příspěvek. Až najdete odpovědi na své otazky, zmeni se i váš život.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.05.12 15:34

Já jsem dokonce přesvědčen , že jediná cesta , začít u sebe je nerealizovatelná . Jak už jsem mnohokrát zdůrazňoval , že člověk je vždy takový , jak mu to prostředí (rozuměj , pol.režim) dovoluje. Nedovedu si představit ani sám sebe , že bych poctivě dodržoval všechny morální zásady , když většina okolo mne je nemorální a dokonce se to toleruje , netrestá , přehlíží a zametá pod koberec.

Cestu vidím zásadně v tom , že se zamyslíme _ společnost se zamyslí a odhalí skutečné příčiny neuspokojivého stavu ( ty nejsou zcela v člověku) a ty důsledně řešit - odstraňovat. Ono je to ve společnosti stejné , jako když hodláte vyřešit chybně fungující např. motor , musíte najít příčinu (konkrétní součástku - šroubek) který nedostatek - chybnou funkci způsobuje a ten odstranit a nahradit bezchybně fungující . Podle mého jsou nejzákladnější chybnou součástkou v současné společnosti peníze _ majetek a co hlavně, cíl a úsilí režimu , tyto atributy života prohlubovat , zdůrazňovat a podporovat. Přirozené člověku je , je-li bohat , usiluje i o moc ( má prostředky k prosazení-se _ nákladné předvolební kampaně a jiné) , aby mohl aktivněji působit na ochranu svého stavu. Jak oslabovat vliv peněz a majetku? Třeba tím , že jich člověk nebude tolik potřebovat ke své existenci , jako jich potřebuje v tržním prostředí. Jistě vás napadnou další reálně možné způsoby. Zde já vidím příčiny.V člověku daleko méně. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.05.12 16:06

Vadnou součástkou jsou LIDI! Nebo za to může PB?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobromysl*
Datum: 14.05.12 16:07

Kdo je to společnost? *nevi* Má vůbec hlavu, aby se mohla zamýšlet?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.05.12 18:04

Společnost jsou např.Ti kteří zvonili klíči na Václaváku , chodí k volbám a pak Ti co jsou těmito vynesení do vládních pozic. Může to být ale také osobnost , zkoumající společenské vztahy , zákonitosti pohybu a rozvoje , respektující uspokojování nezbytných životních potřeb člověka. Tak si představuji společnost a její tendence rozvoje . Hezký den - miro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobromysl*
Datum: 18.05.12 12:35
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bmbx®
Datum: 14.05.12 15:54

milancukrar:

jak jsem psal výše vůbec jste nepřekvapil, na druhou stranu znám několik lidí, zapřísáhlých antikomunistů, žijících si poměrně dobře a jsou odhodláni volit v příštích volbách komunisty - jen proto aby tam byl někdo diametrálně odlišný od těch šášulů co nám vládli posledních 22 let a zlikvidovali naší vlast táměř po všech stránkách...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 17:56
avatar

bmbx, nějak mě vypadá souvislost Vašeho textu. Zde nevedeme debatu o tom, zdali někoho překvapím. Nemám vůbec zájem někoho překvapovat svojim smýšlením. Většinou je stále stejné.

To že jsou lidé rozhodnutu jit volit komunisty, to přeci není žádná novina a děje se tak při každých volbách od vznuku KSČ a jejich nástupnických stran.

Pokud Vám jde o to, aby tam byl někdo diametrálně odlišný od ostatních levicových, pravicových a středových vlád, nevím koho chcete najít v ČR. Vždyť na některých postech vládnou komunisté v regionech. Myslíte si, že tam nejsou problémy. Myslíte si, že komunisti šmahem vyřeší stárnoucí populaci?

Opět bez jediné invektivy vůdči komukoliv.

"vládli posledních 22 let a zlikvidovali naší vlast táměř po všech stránkách" demagogie, ale máte na to právo..

Nikdo nemůže zničit vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.05.12 18:33

Ještě dovolte jeden vstup. Děkuji.

Je pochopitelné , že mnoho se nemůže změnit , ať volíme pravičáka , levičáka , konzervativce , křesťana , komunistu a nebo dinosaura apod. Důležité je jaký si zvolíme systém - režim v příhodné době , když se o tom rozhoduje. Zda si zvolíme režim (z dosud známých a formulovaných) třeba prvobytně pospolný , feudální , kapitalistický , socialistický , fašistický. Poté se veškeré dění odehrává v duchu zvoleného systému , prakticky bez ohledu , jaká osobnost ho realizuje - vládne. Z těchto důvodů považuji za veledůležité poznávat a poznat cíle , zámysly a úsilí voleného politického systému . To proto abychom nebyli poté překvapeni , že jsme si vybrali nezaměstnanost , bezdomovectví , rozvoj korupce , bankroty , exekuce , krizovou hrozbu a nebo , právo na práci , bezplatnou zdravotní péči a školství , zabezpečení základních životních potřeb pro každého - atd.atd. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 18:50
avatar

Miro, já Vám nemůžu dovolovat vstup, ještě více mi nemůžu nedovolit Vám vstup. Jsme svobodní bez (auto)cenzury, takže klidně můžeme psát cokoliv a o komkoliv, co vše nám dovolí ústava...

Miro,

naprosto s Vámi souhlasím. Pokud se domnívám správně pod pojmem kapitalistický myslíte demokratický?

citace z textu z denního tisku:

Není žádný spravedlivější způsob vládnutí, nežli demokracie.

samozřejmě může osvícený vladař nesouhlasit, jako třeba i autoritářský vůdce...ale to je přeci lidské, že s něčím nesouhlasíme.

(bezplatná zdravotní péče nikdy nebyla bezplatná...jakožto ostatní bezplatné není nic..)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.05.12 19:39

P.milane , já mám o demokracii jinou představu. Přesně tak jak zní překlad tohoto termínu - VLÁDA LIDU . Tedy demokracie může být vetší či menší , podle toho jakou možnost a míru má lid , mluvit a účasnit se rozhodování. Otázkou je , koho považovat za lid? Jednoznačně asi jen toho , v souladu s významem slova demokracie , kdo má podíl na rozhodování jakoukoliv formou - třeba jen souhlasem se zaváděnými opatřeními . Který z nás dvou to je a nebo snad oba? Jaká je současná demokracie , když většina národa nesouhlasí s dnešními kroky vládnutí? miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.05.12 23:42

miro:

jediná opravdová demokracie byla ve starověkém Řecku a to jen díky tomu, že na práci měli otroky :);)*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nameless*
Datum: 14.05.12 19:16

Myslím, že by tomu pomohla nějaká válka, která by se odehrávala všude po světě.

Vím, že je to docela kontroverzní názor, ale co by asi dnes, nejen mladé lidi, "probudilo"

aby si řekli, jaké jsou správné hodnoty, čeho by si měli vážit a jak by se měli chovat.

Dnes jsou lidi úplně zblbí, obzvláště tady v Praze.

Vsadím se, že to je stresem a únavou atd.

Chce to i novou vládu složenou z bohatších lidí a odporníků, jejíž členové by nebyli podplatitelní a

silnou osobnost, která by zvýšila tresty a reprezentovala náš stát. Dneska se může stát politikem každý,

kdo má přátele na vyšších místech a kolikrát si říkám, že je to dnes mnohem horší, než za komunistů za které to

taky nebylo bůhvíjak skvělé. Koho zajímá, že může jet do zahraničí, když na to ani nemá.

Nevím jak to bylo za první republiky, ale už od malička mám za to, že to tehdy bylo mnohem lepší a lidé si i víc pomáhali

a chtěli i něco vybudovat. Nevím, jestli by dnes na nás byli pyšní...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.05.12 21:28

to je... a kdo by ji měl vyhrát?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: b
Datum: 14.05.12 21:49

Tak mě nejvíc zaujala myšlenka, složit vládu z odPorníků. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.05.12 21:10

milancukrar:

už ped časem jsem si uělal na vás nějaký názor a teď se je n potvrdil, jste člověk který bude obhajovat cokoliv jen aby jste vyšel jako dobrý, vy by jste měl dělat poslance v dnešní době by jste byl na vrcholu *smich*

Na vám podobné lidi mám jeden jediný termín přizdisrá...

doplněno 14.05.12 21:12:

nechápu proč jste napasal, že když je naše vlast rozkradená a zdevastovaná je demagogie *ee*

doplněno 15.05.12 13:15:

Pomluva je nepravdivá a za zády, a urážka - já vás nějak urazil? Tak to se v tom případě omlouvám :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.12 12:54
avatar

nic neřešit ale urazit, vynadat, pomluvit...

Přeji hezký den...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.05.12 13:17

Pomluva je nepravdivá a za zády, a urážka - já vás nějak urazil? Tak to se v tom případě omlouvám :D

doplněno 15.05.12 13:18:

A vy něco řešíte? *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobromysl*
Datum: 17.05.12 11:18


http://www.youtube.com/watch?…vat3gtDrfriU-4h7Js&playnext=2

doplněno 17.05.12 11:22:

tenhle odkaz funguje


doplněno 17.05.12 16:37:

http://www.ano2011.cz/co-chceme

jestli se chce někdo zajímat doopravdy, zde je možná cesta

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.