Proč se musí platit daně z nemovitosti

Od: Datum: 11.05.12 22:34 odpovědí: 5 změna: 21.05.12 22:30

Proč musím já (i vy oststní) platit každoročně daň z nemovitosti?! K čemu je to dobré...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 11.05.12 22:50

No já bych rád neplatil, ale to je třeba se zeptat našich nejlepších, poslanců (senátorů) které jsme si zvolili a mají prosazovat naše zájmy. Stát rube daně. Lid si to nevymýšlííí. Kdysi bylo v Ústavě, že stát patří pracujicímu lidu, který má moc, má prda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.12 00:15
avatar

Aby mohli vyvolení lidé v naší republice (poslanci, senátoři, kmotři, lobbisti a jim podobní) čerpat více peněz ze státního rozpočtu do svých vlastních kapes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 12.05.12 07:15

Daně musíte platit, protože jinak vás vsadí do šatlavy. Jiný důvod není. Kdyby toto nehrozilo, nikdo by daně neplatil a použil peníze pro něj smysluplněji. Ti, kteří vám peníze uloupí, vám zdůvodní, že to dělají pro obecné blaho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julas
Datum: 12.05.12 09:00

Annonymko, ani já nemám radost z placení spousty složenek, poplatků, odvodů a jakýchkoliv dalších možných či nemožných daní. Bohužel, zrovna u daně z nemovitosti to nějaký smysl dává. V každé vesnici či městě funguje např. veřejné osvětlení, jsou (nebo by měly být) udržovány silnice v provozuschopném stavu, takže alespoň někdy se opravují, v zimě odklízí sníh, posyp,v létě seče tráva a udržují veřejné plochy a provádí se i jejich úklid. Je toho samozřejmě mnohem víc, určitě tě napadne ještě něco dalšího. A pokud by vše výše uvedené přestalo náhle fungovat, to by byl křik obyvatelstva. To všechno samozřejmě něco stojí. Nějaké prostředky na chod města (vesnice) poskytuje stát tzv. přerozdělením prostředků dle počtu přihlášených obyvatel. Daň z nemovitosti je ,myslím, jedním z mála přímých zdrojů financí vybraných od obyvatel, toho kterého místa. Takže ať se nám to líbí nebo ne, z něčeho se to asi financovat musí, i když ani mně se vůbec nelíbí, zrovna v našem malém městě, za poslední čtyři roky zvýšení daně z nemovitosti o 300 %! To už se mi zdá víc "z cesty" vybírání poplatků za psa, který pobývá na mojí zahradě a v mém domě, z kterých již samozřejmě platím výše jmenovanou a ne malou daň :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobromysl*
Datum: 21.05.12 22:30

Asi bychom si to neměli nechat líbit. Státní úředníci vyhazují oknem naše peníze. Nebo je strkají vyvolencům do kapes.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.