Náhrobní kámen vs náhrobní deska - spěchá to!

Od: Datum: 28.12.12 10:11 odpovědí: 16 změna: 28.12.12 17:44

jaký je rozdíl mezi náhrobním kamenem a náhrobní deskou? Děkuju. Spěchá to. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 28.12.12 10:20

Náhrobní deska kryje plochu hrobu - ať už zcela, nebo jen částečně, je umístěná horizontálně...

Náhrobní kámen je spíše typu pomníku (obelisku), umístěný vertikálně (šikmo), vytváří ´monument´...

Od: break*
Datum: 28.12.12 10:24

Takže jestli jsem to správně pochopila, to, na čem je napsáno datum narození atd,, je náhrobní kámen.

To, co je takové to dlouhé na zemi je náhrobní deska.

Děkuju. :)

Od: mowla*
Datum: 28.12.12 10:26

Nápisy mohou být i na horizontálním, i na vertikálním kameni...

;)

Datum: 28.12.12 10:25

Podle mě žádný. Výraz deska pouze upřesňuje jeho tvar.

Datum: 28.12.12 10:41

no já nevím.. pod pojmem nahrobní kamen si představím to, co je umistěné vertikálně u hlavy a většinou je na tom jmeno.. je pravda že je občas vidět jmeno i na nahrobni desce.. ale nemyslím si že je to jedno a to samé.. deska je deska, kamen je kamen.. zaměnitelne to vuči sobě není ale zkuste zavolat někde na pohřební ustav nebo do kamenictví ..tam vam to určitě rádi upřesní co je co..

Datum: 28.12.12 10:40

Takhle to je? prosím poradte :( nutně to potřebuji do povídky a nevím co je tco

Datum: 28.12.12 10:42

podle mě ano..

Datum: 28.12.12 10:49

Tak já Vám budu věřit. Snad mě za to nevipískají. :)

Datum: 28.12.12 12:47

Pokud v těch POVÝTKÁCH budeš dělat takovéto CHIBI, věř mi, že Tě VIPÍSKAJÍ zcela určitě. Pokud píši povídky pro ostatní, musím umět precizně svůj jazyk. Než začneš psát, prostuduj si Pravidla českého pravopisu.

Tímto Tě nechci urazit, myslím to dobře. Na co si dělat zbytečně ostudu, ne? Jaga.

Datum: 28.12.12 10:57

Ne - oficiálně nápisní deska a poklop. Ale do povídky se to moc nehodí a ze souvislostí určitě každý pochopí o co jde.

Datum: 28.12.12 11:11

Já si teda pod náhrobní "deskou" představuji tohle. Ten "poklop" je prostě poklop.

Datum: 28.12.12 11:18

A nevíte, jestli u hrobu může být náhrobní deska i náhrobní kámen? :)

Datum: 28.12.12 11:24

Řekl bych, že dost často bývá náhrobní kámen s nápisní deskou. Pojem náhrobní deska nemá svůj jednoznačný význam a dá se použít i pro poklop.

Od: buss®
Datum: 28.12.12 11:33

Já bych zvedl telefon a poptal se na hřitově, nebo kameníka. Lekl jsem se, že je třeba to vědět rychle, než přijde smrt a říct si, pod čím ležet...

Od: ladaadal*
Datum: 28.12.12 17:44

Buss, teda než takovýhle dilema, to jdu radši omrknout krematorium do Pelhřimova, ať vím, do čeho jdu. Aspoň to budou mít děti bez starostí. A žádný rozprašování, nehodlám být na starý kolena do větru.

Od: zabu
Datum: 28.12.12 17:39

Podotýkám předem, že nevím jestli mám pravdu. Já si pod pojmem náhrobní kámen představím to samé co náhrobní pomník. Tedy to kam se tesají nápisy. Hovoří-li se o desce, představím si to co kryje místo kde jsou mrtví nebo urny.

Rozdíl vidím spíš v materiálu. Kámen je jednoznačně kámen, kdežto deska může být klidně i jakákoliv náhražka kamenné desky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.