Usa spolky českých přistěhovalcu

Od: Datum: 22.01.15 15:50 odpovědí: 3 změna: 23.01.15 09:36

Zdarec,prosím poraďte kde dohledat seskupení nějaké spolky českých přistěhovalců těsně před 2.sv. válkou v USA konkrétně v New Yorku a Fredericku.Díky J.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.15 17:46
avatar

Napadá mě knihovna kongresu nebo najít nějaké současné spolky a těch se zeptat. Třeba takový Sokol, ten v New Yorku tehdy byl zaručeně.

Co vlastně hledáte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jessi*
Datum: 23.01.15 09:05

zdarec,hledám potomky jedné rodiny kteří byli nuceni opustit republiku z důvodu židovského původu před 2.s.válkou a bydleli právě ve Fredericku a potom v New yorku.dík kdyby byl nějaký odkaz bylo by super J.

Datum: 23.01.15 09:36
avatar

Napadá mě třeba familysearch.org . Ale takových serverů je moc. Jsou i servery, které mají imigrační záznamy. Jednou jsem našel nějaký židovský serever, kde byly seznamy komunit, ale byly to starší záznamy. Další zdroj jsou hřbitovy, třeba stonepics.com (nevím, jestli tam jsou i židovské hřbitovy). Dále dobové noviny. Adresáře měst. Taky Židovská obec tady v Čechách by mohla mít nějaké záznamy nebo by vás mohla nasměrovat.

Některé servery jsou placené. Zdarma dostanete informaci, že se jméno v seznamu vyskytuje, ale vlastní záznam je placený. Taky nevím, jak staré záznamy v seznamech jsou - 19. století ano, ale kam až jdou, to nevím..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.