Nevrácené knihy před lety

Od: Datum: 22.01.15 14:32 odpovědí: 19 změna: 04.02.15 13:51

Před cca 12 lety jsem si jako mladý naivní půjčil knihy z knihovny a nevrátil je. Naposledy mě obeslali cca před sedmi lety, pravděpodobně je to vše promlčené...ale chtěl bych se registrovat znovu v knihovně, nemůže mít můj podpis při registraci nyní posloužit tak, že se jakoby stará smlouva prodlouží a tím pádem mohou znovu začít vymáhat ten tolik let starý dluh? Díky všem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.15 15:55
avatar

Já bych to tedy nazvala jinak, než naivní, ale budiž. Počkejte si, až knihovna vyhlásí amnestii a pak knihy vraťte. Jinak tam nechoďte a přihlaste se v jiné knihovně, kde vás ještě neznají. Pro ně jste pochopitelně zloděj a je jedno, kolik vám bylo let. Záznamy tam pravděpodobně budou mít.

doplněno 23.01.15 08:51:

Základní otázka: Máte ještě ty knihy, co jste tehdy nevrátil?

doplněno 23.01.15 11:29:

Radu jsem vám dala. Pokud máte knihy, tak je vrátit, až knihovna vyhlásí amnestii, tj. období, kdy knihy lze vrátit bez sankcí a poplatků. Dělá to čas od času každá knihovna. A dřív tam raději nechodit, protože mohou mít záznam. Ptala jsem se vás, jestli knihy máte. Neodpověděl jste. Co tedy chcete slyšet a jakou radu oceníte?

doplněno 23.01.15 14:43:

Knihovní amnestie se vyhlašuje v rámci Týdne knihoven, ten je ve většině knihoven začátkem října, někdy ale i v průběhu září. Zeptejte se ve vaší knihovně třeba telefonicky, kdy bude amnestie a řekněte jim váš problém, jestli knihy můžete vrátit dřív i bez sankcí. Záleží na pracovnici knihovny a její benevolenci, nedá se předem odhadnout, jak se zachová. Pokud budete mít štěstí, tak se s ní domluvíte.

Až se tam znovu zaregistrujete, dostanete průkaz, do něj si pište vypůjčené tituly, aby se vám nestalo, že budete něco hledat, co jste nevrátil a nebudete vědět, co to bylo. Oni vám to sice v knihovně řeknou, co chybí, ale takto to budete vědět hned doma, co hledat. Na knížky z knihovny si vyhraďte jedno místo na poličce, kam je ukládejte a neztratí se vám v moři ostatních tak snadno. Když prohlédnete tašky, odkladová místa atd., vždy knihu pak najdete.

Chodila jsem do knihovny už od 4. třídy, půjčovala si i 10 knížek a byla jsem pěkně nepořádná. Zažila jsem někdy horké chvilky, je poshánět někdy do houfu, ale nestalo se mi, že bych nějakou nevrátila nebo ztratila. Naše knihovnice byla docela ostrá, ta to člověku dovedla osladit, neexistovalo, že bych jí třeba donesla jinou knížku na výměnu, když jsem nemohla najít nějakou z knihovny. Ta mne vycvičila. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavlen
Datum: 23.01.15 13:02

Díky... dole jsem psal, že knihy mám a chci je vrátit...

Od: buss
Datum: 22.01.15 15:56

Počkejte, až proběhne 10 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 22.01.15 16:15
avatar

No a nešlo by ty knihy s omluvou konečně vrátit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.15 16:34
avatar

Promiňte mi, ale příjde mi to, jako když se zloděj vrací na místo činu. Bez uzardění! *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.15 16:44

A nebo pošli svou fotku do naší poradny a také to té knihovny, ať všichni víme, s kým máme tu čest a jak vypadáš.. *zed*. Byl by jsi frajer, kdyby si je fakt vrátil..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 07:06
avatar

Tehdy jste byl mladý a naivní. Budiž, takových je víc. Nazvěme ale věci pravými jmény: Tedy:

Dneska jste starý a vyčůraný. I takoví se najdou.

Kdyby se každý choval jako Vy, neměla by knihovna brzy co půjčovat. Protože všichni mladí a naivní vypůjčovatelé by si rozebrali, co jim libo. Platím stovku ročně a za tu mám duševní potravy, co hrdlo ráčí. Co nemají, dokáží sehnat. Proč tedy knihy ještě navíc nevracet? Nedovolila bych si to, je to stejné, jako by Vám kamarád půjčil pětistovku. Taky byste ji nevrátil? Pak by Vám asi v průjezdu za šera rozbil hubu. Což knihovna nemůže. Bohužel.

Nechápu,proč jste to udělal. Knihu, která mě zaujala, si mohu v následujících měsících, či letech, znovu půjčit. A ne ji ukrást. Máte vůbec nějaké svědomí?

Buď bych šla do sebe a knihy jim vrátila. To by bylo to nejslušnější řešení. Pozdě, ale přece. A pokud to udělat nehodláte, nechápu tu drzost znovu se tam chtít zaregistrovat. Je jasné, že tam o Vás nemají právě dobré hodnocení.

Nezlobte se, ale takoví lidé se mi protiví. Každé malé dítě už ví, že v knihovně se knihy PŮJČUJÍ. Nikoliv kradou. Vraťte je a pak se uvidí. Těžko Vás ale znovu zaregistrují,. O podobné "vypůjčovatele" nestojí a ani se jim nedivím. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavlen
Datum: 23.01.15 10:31

Teď už vím, co děti nemají rády na rodičích... okecávají vše, co nemají a mají dělat a odpověď nedají... ano, "mami, babojago", beru na vědomí

Datum: 23.01.15 08:50
avatar

Myslím, že docela přeháníte. Jednou jsem si půjčila knížku od známé, a taky už ji neviděla. Přerušily jsme kontakt a pořád kdesi cosi, takže jsem se k tomu nikdy nedostala. V knihovně jsem věčně zapomínala vracet knížky. Ono když má člověk na stole 20 knížek, tak nějaká malá knížečka z knihovny se tam ztratí raz dva. Šla bych knihy vrátit jak bude mít knihovna den amnestie a normálně se registrovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavlen
Datum: 23.01.15 13:06

Děkuji že nejsem hned označen za tho, co krade Nemyslím, že by lidé nevraceli 2 knížky, protože by je chtěli ukrást.. Nevěděl jsem, že mají dny amnestie, tak si to ohlídám. díky

Od: pavlen
Datum: 23.01.15 10:17

Nechcete mě všichni odsoudit k smrti? Jen proto, že jsem nenapsal, že knihy bych samozřejmě vzal s sebou a vrátil? Ještě že Vy všichni jste naprosto dokonalí a bez chybičky... Neznáte mě, suďte mne podle těch dvou vět v dotazu.. tedy garantuji, že žádné jiné dluhy nemám, nikomu jsem neublížil, nepiju alkohol-vůbec(abyste zas neslovíčkařili), nekouřím, jen mám tento prohřešek a řeším to i proto, že chci knihy vrátit... dotaz byl prostě formulován jinak než bylo myšleno, ale nenapadlo mě, co způsobí. nejde mi o to prioritně stát se členem, ale když je půjdu vrátit, jestli se nějak po 12 letech neobnoví ta promlčecí lhůta.

Od: pavlen
Datum: 23.01.15 10:23

a já myslel, že jsem na poradte.cz...připadám si jak na sudte.cz... žádná odpověď na dotaz a pritom tolik, co aoudí...

Datum: 23.01.15 10:42
avatar

Nemyslete si, Pavle, že Vás tady někdo chce odsoudit pod gilotinu. Třeba já jsem byla dost nabroušená proto, že se mi stalo už asi 2 - 3 v knihovně následující:

Chtěla jsem nějakou konkrétní knihu. Knihovnice mi odpověděla: měli jsme ji, ale už ji nemáme. Někdo /asi mladý a naivní/ nám ji ukradl. *bum*

A tak se nedivte, že se mi to nelíbí. Poplatek platím, knihy díky sobeckám "čtenářům" neseženu. Jen proto, že byl někdo před 12 lety mladý a naivní. Vás by to nenaštvalo? Uznejte sám. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 12:53
avatar

vidím že nejste zrovna statečnej. Nebylo by lepší jít rovnou proti problému, půjčené knihy vzít a s omluvou a sklapnutýma ušima je vrátit? Pak by vám možná odpustili to, že jste knihy nevrátil, ale možná i tu pokutu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 13:29
avatar

Zdravím, jako velký čtenář jsem byla v knihovně jako doma a před pár lety objevila zapomenutou půjčenou knihu tak min. 7 let zpět. V knihovně se na mě paní usmála, prý ať si ji nechám, že stejně koupili nové. :).

Já bych tam šla, pokorně, oči zapíchnuté do země, že jsem knihy našla až nyní a moc moc se omlouvám. Pokud není knihovnice úplná svině, tak to nebude extra řešit a nějak se domluvíte.

doplněno 23.01.15 13:34:

Pro všechny, ehm.. rádce, co tazatele nazvali zlodějem - vzpamatujte se, proboha. Je to omyl a prostě se stane, svět se kvůli pár knihám nezboří.

Nedivím se, že sem dost lidí už nepřijde, když udělají chybu a hned jsou osočováni z krádeže. Poslední dobou je tady móda hned tazatele shodit, ponížit, urazit, osočit. Hlavně že já si zahojím svůj denní mindrák.

I když vlastně, já jsem asi taky zloděj, tak co *zed*.

doplněno 23.01.15 15:02:

Sysel mi odpověděl, že nazvat tazatele zlodějem a vyčůránkem není až tak hrozné.

Ok.*zed*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.01.15 13:35
avatar

Přesně tak. Dřív když se to ještě nezaznamenávalo do PC a člověk nechodil pro jednu knížku, ale půjčil si jich naráz třeba 10, tak se to prostě nedalo uhlídat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 14:27

Vlastnické právo knihovny ke knihám se nepromlčuje.

Když knihy máte, tak jim je přineste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 17:05
avatar

Já jsem daleka toho, abych se hádala. Ale jaký je rozdíl mezi tím, když někdo nevrátí půjčené knížky a tím, když nevrátí peníze tomu, od koho si je půjčil? Asi v tom, že člověka za penězma vidí, ale za knihama ne? ;) Opravdu se hádat nechci. Jen si myslím, že je to nastavením v každém z nás. Já to mám takto. Něco není moje! Někomu to patří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: enmesis
Datum: 04.02.15 13:51

Jde o něco jiného... stránka je "poradte.cz". Dotaz byl jasný. Odpovědi, a jak se dívám, ty Vaše určitě, vábec neobsahovaly odpověď na otázku autora.. Lidé se sem chodí poradit, čekají odpověď a pak se ho opovažují soudit lidé podle dvou vět, aniž by ho znali, aniž by znali důvod jeho jednání, potažmo je důvod atp vůbec nemusí zajímat, když chodí na "poradte.cz ... Věřte, že mne Vy, kteří tu místo rady rovnou útočíte, nepřijdete o nic lepší.. Snad to tu bude brzy zase poradte.cz

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.