Výpis z registru dlužníků

Od: Datum: 05.03.15 14:11 odpovědí: 4 změna: 07.03.15 10:55

Byl jsem v bance,zeptat se na refinancování mého úvěru a řekli mi,že nemůžu,protože mám na CB CB, nějaký dluh.

já ale o ničem nevím,všechno splácím včas! Může to být také nějaký podvod,nebo omyl? Kam mám napsat,abych to zjistil a vyvázal se z toho?

Jsem už starší 62 let,tak to tak moc s internetem neumím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 05.03.15 21:44

No jednoduché a prosté a logické, napište si o výpis tam, kde je ten zápis, tedy na ten registr dlužníků. Ale nebude to zadarmiko.Intwernet s tím nesouvisí.

Od: karolok*
Datum: 06.03.15 13:17

V TÉ BANCE MI BANÍ TVRDILA,ŽE JE TO ZADARMO,MÁM TAM JEN ZADAT SVÉ RODNÉ ČÍSLO

www.cbcb., nic takového nemohu nají!

Jde o to,že to byla Raifaisen banka,já mám účet u GE money bank, a mám tam i úvěr. tam žádný dlužník nejsem a nikdy jsem nebyl!

No a ted ,když to zkusím u jiné banky,tak jsem nějaký dlužník? U aqua bank taky nic proti mně neměli,jenom mi nabídli horší podmínky než GE.Tak tomu nerozumím,bud to na mě zkouší a nebo se mi tam někdo napíchl a udělal ze mě dlužníka!

Jsem už důchodce 62 let,ten úvěr jsem si bral pro syna,tak jak to dnes bývá.

Datum: 07.03.15 01:04

Dobrý den. Zřejmě úřednice měla na mysli registr na stránce www.cbcb.cz (pokud chcete navštívit, klikněte ZDE). Tento registr obsahuje:

"fyzické osoby (občané i fyzické osoby podnikatelé), které u některé banky - účastníka BRKI - čerpají nebo čerpali jakýkoliv úvěrový produkt. V BRKI jsou také vedeny osoby, které o úvěrový produkt teprve žádají nebo pokud požadovaná smlouva mezi bankou a klientem nebyla uzavřena."

-viz. informace na www.cbcb.cz (klikněte ZDE)

V tomto registru jste zřejmě veden správně proto, že máte úvěr u GE. Tato banka Vás tam zapsala, jelikož jste s tímto zápisem zřejmě při vyřizování úvěru vyslovil souhlas (bývá to běžně součástí podmínek poskytnutí úvěru). Jste tedy jejím dlužníkem. Nepleťte si pojem dlužník s pojmem neplatič:

dlužník = má půjčku (úvěr), tedy dluží bance peníze a tyto řádně SPLÁCÍ

neplatič = má půjčku (úvěr), tedy dluží bance peníze a tyto NESPLÁCÍ

Při vyřizování dalšího úvěru banka nahlédne do tohoto registru a vidí, že již splácíte jeden úvěr. Proto Vám nabídne horší podmínky, než kdybyste dosud žádný úvěr neměl. Pokud chcete refinancovat současný úvěr, doporučil bych Vám navštívit jinou banku a oslovit je přímo s tím, že chcete refinancovat úvěr, který máte za těch a těch podmínek, a zda-li jsou ochotni nabídnout Vám podmínky lepší.

Od: karolok*
Datum: 07.03.15 10:55

Děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.