Hořické trubičky celomáčené?

Od: Datum: 08.02.13 18:43 odpovědí: 22 změna: 09.02.13 18:31

Dnes jsem si koupil hořické trubičky a před chvílí jsem na ně opět dostal chuť. rozbalím obal a přišlo veliké zklamání - nebyla tam čokoládová poleva. Jsem zvyklý, že jsou do poloviny namočené v čokoládě.

Dotaz: Narazil jsem jen na špatný kus, nebo se dělalo více variant této pochoutky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.13 18:45

Já co jsem si kupoval přímo v Hořicích několikrát, tak vždy bez polevy. S polevou jsem viděl nějaké v obchodě, balené po dvou, v průhledném obalu.

Určitě se dělá více variant ;)

doplněno 08.02.13 18:49:

tak tyhle "PRAVÉ" se prodávají ve variantě "polomáčené", ale i normální.

Myslím, že originál jsou opravdu bez polevy :)

Datum: 08.02.13 18:47

abych pravdu řekl, tak mě to dost zaskočilo - na obale je psáno: "Pravé Hořické trubičky" a po rozbalení tam není to co jsem očekával. V obale byl samozřejmě pár trubiček

doplněno 08.02.13 18:50:

děkuji za objasnění.

teď jsem zklamaný ještě víc, protože jsem celý život byl v omylu, že ty pravé z Hořic jsou s polevou a ono to je naopak..

Datum: 08.02.13 18:45

Variant je mnoho a originál s čokoládou není.

Datum: 08.02.13 18:47

ano nyní se dělá hodně druhů i víc druhů náplní pozor na to , jak s čokoládou tak bez

chutnají mi víc bez čokolády

doplněno 08.02.13 18:49:

http://www.strixhorice.cz/produkty/horicke-trubicky

Datum: 08.02.13 18:52

Pak jsem tedy neměl originál, protože obal byl jiný. Ale jak na to koukám, dělají se ty pravé originální z Hořic v obou variantách.

Datum: 08.02.13 19:21

Tak já vám v tom, hoši, udělám ještě větší zmatek *smich*. Opravdu ty původní pravé hořické trubičky jsou bez náplně. Jsou to vlastně stočené oplatky, potřené máslem, posypané cukrem, skořicí a ořechy. Mají průměr tak cca 2,5 cm. Potom se přistoupilo k tomu, že se půlka těchto trubiček smočila v čokoládě. To ale mlsným jazýčkům nestačilo, tak se začaly tyto trubičky plnit. Náplní je plno - vanilková, kokosová, čokoládová, kávová, vaječný likér... Ale to ještě není všechno ;). Přeci jenom průměr těchto trubiček je dost velký. Takže se začaly vyrábět trubičky s průměrem cca 1cm. S náplní. Pamětníci vzpomenou - balené po dvou kusech za kačku :).

A jak to, že to Fšechno vím? No přeci jsem z Hořic :D

Jirko - "originál" trubičky dělá v Hořicích a okolí cca 10ti výrobců. A každý má jiný obal. Ale ty opravdu nejlepší, jsou stočené doma - to je teprve ňamka.

Od: hm®
Datum: 08.02.13 19:34

Kruci, ty už sem nepiš! :) Dostal jsem z toho chuť na trubičky. *hej**palec*

Datum: 08.02.13 19:47

hm... A když si tu nenaplněnou trubičku dáš na chviličku, ale opravdu na chvililinku do mikrovlnky, tak pak je krááásně křupavá...

Od: michalov*
Datum: 08.02.13 19:43

Tak tak,mohu dosvědčit.Bydlím kousek od Hořic v Podkrkonoší. Hořické trubičky jsou spíše hořické trubky. *smich* Nejlepší naplnit je šlehačkou,počkat až trochu provlhnou a pak je sežrat...*ua*Jinak obchodní název "Hořické trubičky" mohou dle zákona užívat pouze výrobci v Hořickém mikroregionu. Takto vypadají origoš hořické trubičky:;)

Datum: 08.02.13 19:50

michalov. Tak, tak... A ten váleček, co má paní na fotce v ruce není na to, aby jím klepala přes prsty nenechavce, co by chtěli trubičky ochutnat. Tím válečkem se ta trubička stáčí. :)

Datum: 09.02.13 12:42

No jo,ale bacit s ním klidně může...*smich*

Datum: 08.02.13 21:56

Jak už zde bylo řečeno, pravé hořické trubičky jsou bez polevy. Nejsou v ničem máčené. Také je mám ráda.

Od: tomasgulas
Datum: 09.02.13 00:54

U nás ve firmě jsou Hořické trubičky evergreen, vždycky se koupí velké balení v Makru. Jsou máčené, ale nedělám si iluze, že by byly pravé, ikdyž to tam píší...

Datum: 09.02.13 03:16

Ráno jedu do Hořic pro trubky! *smich* Bez náplně posypané skočicí - to si nenechám ujít. a mimochodem.. ten kdo ještě nedostal chuť, tak to napravím fotkou. :D

Datum: 09.02.13 08:01

Hmm, pěkné, fakt...

Datum: 09.02.13 12:40

No "Petráčkovi trubičky" mají na půl máčené,ale už to není ten originál.Jinak kdo přijedete teda k nám pro ty naše trubky...*smich*,tak zajeďte do nedalekého Miletína. Tam koupíte v cukrárně (jsou tam dvě na náměstí) nezanedbatelnou krajovou specialitu a to "Miletínské motlidbičky" .Jsou fakt dobré...;)

Datum: 09.02.13 13:04

Michale, koukám, že se asi někde potkáváme :D. Až bude v Miletíně pouť, tak vyrazíme v tričkách tady z Poraďte, který jsem si konečně po x letech objednala ( A to jen proto, že mě admin zlákal těma krásnýma barvama :)). Bude to poznávací znamení, páč nás bude procesí *smich* Takže Tě zdravím *placni* Sebodka

Datum: 09.02.13 08:00

Tak vám všem pěkně děkuji, poslintala jsem si celou klávesnici. Nechcete se zase chvíli bavit pro změnu o dušené mrkvi? Tu já nerada.*bzum* Jaga.

Datum: 09.02.13 08:02

"poslintala jsem si celou klávesnici."

Vítejte v klubu slintavců na klávesnici :D silně uvažuju o tom, že do těch Hořic skutečně zajedu. Zase to není tak daleko z Mělníka :)

Datum: 09.02.13 10:39

jirko. Ty z Makra jsou opravdu dělaný v Hořicích. Jinak kdo jede obchvatem kolem Hořic, má možnost zastavit na Benzínce a hned vedle je jeden z největších hořických výrobců. Doporučuji zastavit a koupit. A když už tam budete, tak kupte i oplatky na stáčení trubiček. Doma dejte na cca 7 vteřin (ten čas je třeba vychytat - když oplatka zhnědne, tak už je tam dlouho *smich*) do mikrovlnky, pak potřít jenom malililinko rozpuštěným máslem, posypat cukrem, oříšky, skořicí (kakaem, nastrouhaným perníkem) a ještě teplé baštit. Výborné.

No a ještě taková perlička : Kdysi v dávném šerověku mého mládí, kdy nebyly různé NESTLE výrobky, , tak naše maminky tyto oplatky namixovaly do vlažného mlíka a dávaly to miminům coby kašičku. No a proto my, holky z Hořic, jsme tak pěkně rostlé :D

Od: jirbar*
Datum: 09.02.13 18:31

No znám jednu důchodkyni hasičku z Hořic. Musím se zeptat po čem je tak dobře rostlá

Datum: 09.02.13 08:03

Jasný, proč ne. Žila byla jedna erární, dušená mrkev a ačkoliv ji všichni shazovali, vyklubala se z ní nakonec pěkná, sexy Hořická trubička.

Je to ok? :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.