Hlídání psů jako práce - názory

Od: Datum: 05.05.12 17:47 odpovědí: 13 změna: 04.06.12 12:06

Dobrý den, dnes mě napadla taková myšlenka. Máme dům a velikou zahradu. Jsem doma, protože nechci jít na plný úvazek do práce a na půlku u nás nic nemůžu sehnat. Mám ráda zvířata i vím co to obnáší. Napadlo mě, že bych si dala inzerát na hlídání psů, tak max. 3 - 4 kusy . Mohla bych být dále doma a dělala bych práci která by mě bavila. Od července se nám ještě uvolní pokoj po jednom nájemníkovi, takže i za špatného počasí by to bylo v poho. Bydlím na Praze 4, takže myslím že o klientelu by nebyl zas až takový boj. Ze začátku bych to zkusila přes známé. Vím jaký jsem měla já problém, když jsem měla malé štěně a potřebovala jsem jet za dědou, který je kardiak a má alergii na chlupy a neměla jsem ho kam dát, nebo když jsem jela známé na svatbu. Jen bych si chtěla přečíst pár názorů jestli to není úplná blbost, ale myslím že ne.

Díky

doplněno 05.05.12 17:59:

Ještě doplním, že živnost na to mám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bizon*
Datum: 05.05.12 18:06

Dobrý den!

Tak rozhodně se ve vašem případě nestane nic závažného, pokud se ukáže, že to nebude úplně ono. Máte podstatnou vstupní investici vyřešenou - zázemí za které neplatíte.

Řekl bych, že na zbohatnutí to nebude, ale jistý finance z toho půjdou a vám přeji aby jste byla ve své práci dobrá - to vám zajistí další klienty, starat se o psy celý den je značně úmorná práce, jako s dětmi :). Držím palce, Bizon

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.12 21:35
avatar

Určitě vzhůru do toho! Co může být lepšího, než taková práce, která vás baví, se kterou lze v případě, že to nebude fungovat, ze dne na den bez finančních ztrát seknout, a která je skoro jistá, že bude mít úspěch? Asi bude trochu boj s kouskama, které se s ostatními nesnesou, ale to už se holt vychytá

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 05.05.12 21:45

,,já osobně bych to nedělala,protože nevím,jestli se psi shodnou. A pak je zavřít do místnosti,,můj pes by trpěl. Nesnáší jiné psy a navíc třeba větší rasy.Je to jako v útulku. Jenže tam mají boxy. to je lepší. Nevím,,ale pro mne by to nebylo a psa bych tam nedala.

doplněno 05.05.12 21:46:

a navíc ,,je to velká zodpovědnost,bála bych se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 06.05.12 00:00

Nepřijde mi to jako špatný nápad :)

Napadá mě ale pár poznámek:

- nevím, zda by nemohly vzniknout potíže se sousedy, přecijen několik psů může udělat hluk a nevím, jak je takovéto podnikání ošetřené právně.

- co kdyby se psi neshodli? coo kdyby jeden zranil druhého?

- dá vám to víc peněz za méně práce, než pronajímaní toho pokoje?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.05.12 00:14

A proč se ptáte, když by jste to chtěla dělat? Nechat se přesvědčovat? Možná nějaké úpravy, oplocení výběhu pro jednotlivé psy. Podnikání jako útulek... Tak to zkuste!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.12 07:22

Zkuste to. Ty jediné a faktické zkušenosti získáte jen tak. Poradna je na nic. 100 lidí, 100 názorů a nakonec to zůstane beztak jen na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.12 23:32

Pošlete mi kontakt, kam Vám můžu přivést svoje lumpy, až pojedu na dovolenou p.packa@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobromysl*
Datum: 17.05.12 23:40

prima nápad, zvláštˇpřed prázdninami *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.12 11:00
avatar

Odkud jste? Budu muset zase do špitálu a Dorka někam do "služby" bude muset. *jasne* A takových nás bude víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.12 14:06
avatar

Dpbrý den, v sousední vesnici žila příjemná paní v důchodu. Byla ještě velice čiperná, měla domek se zahradou, milovala psy a tak si zařídila malý psí hotel BETYNKA. Byla levnější než ve městě, bylo u ní o pejsky všestranně postaráno, klientelu měla velkou, že musela i odmítat. Pejsci u ní byli v dobrých rukou. Často jsem ji potkala v oboře, jak několik svých svěřenců venčí.

Tahle práce by se mi moc líbila, psy mám také ráda. Navíc, jak píšete, jste z Prahy a tak jistě nebudete mít o klientelu nouzi. Nasaďte slušné ceny a pěkně se o pejsky starejte a uvidíte, že budete mít plno. Lidé si to navzájem řeknou, na dovolenou jede skoro každý a kam se svým mazlíčkem?

Paní u nás dokonce nabídla majitelům, že s sebou mohou dát psům potravu, na jakou jsou zvyklí. Nebo nabídla tu svou. Od toho se pak odvíjely ceny. Ale byly solidní.

Tak Vám držím palce. Hlavně si oddělte velké psy od menších, aby se to pak navzájem nepokousalo. Psi, když se dostanou do kolektivu ostatních psů, jsou někdy nevyzpytatelní. Paní u nás má bílého retrívra, takového dobráka, že se mu směju, že snad ani nemá zuby. Sám by mouše neublížil a přitom byl už několikrát ošklivě pokousán.

Hodně štěstí a někdy napište, jak se Vám daří. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agatabulik
Datum: 04.06.12 10:56
To je super nápad, zrovna hlídání potřebuju, 17.-28.8.) fuchsovamonika@seznam.cz
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fran
Datum: 04.06.12 11:19

No nevím, cizímu člověku bych našeho rozmazleného rodokmeňáka asi nesvěřila. Jezdilo se tam, kam mohl. Vyhledával "konflikty" neboli rád provokoval větší psy, takže do zádné "školky" by se nehodil. Na takové opatrně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.06.12 12:06

Fran: Tak v takové situaci se to asi musí řešit individuelně. Pro eventuelní problémové psíky mít kotce a venčit samostatně. Navíc Haninka nechce zřizovat hotel pro 40 psů. 3-4 kusy, to si vybere bezproblémové a je to.

Haninka: Rozhodně to nebude je hrát si s pejsky celý den, ale nápad to není špatný. Jestli v okolí není přílišná konkurence a máš k tomu vhodný prostor, proč to nezkusit? Navíc píšeš, že to zkusíš nejdřív po známých, tak nic neriskuješ. V nejhorším jim příště řekneš, že už to bohužel neděláš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.