Zneužívání dětí

Od: Datum: 09.02.15 21:32 odpovědí: 14 změna: 10.02.15 21:44

V souvislosti s dnes tolik diskutovaným tématem o zneužívání dětí rodiči, resp. otci, mne napadla "svatokrádežná" otázka - co když se dítěti zneužívání líbí?!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.15 21:37

Já si myslím, že líbit se v určitém případě může. Asi ale ne úplně od rodičů. Znala jsem holčinu, která se dostala celkem brzy do puberty (a měla kolem sebe starší lidi, vyrůstala ve špatných poměrech), cca od 9-10 let se nechávala osahávat (výměnou za cigarety apod.), ve 13 panna už docela určitě nebyla... ale negativně to život dítěte ovlivní tak jako tak.

Nebo se snad ptáte, jestli by měl být dospělý souzen mírněji, pokud s tím dítě problém nemá? Můj názor je ten, že ne.

Ale otázka je to opravdu "drsná". Ale někdy neškodí podívat se na věci z trochu jiné perspektivy.

Datum: 09.02.15 21:37

No ikdyž se mu líbí, pořád to je trestný čin. Na to žádný soudce nevezme zřetel.

Datum: 09.02.15 21:45

- rozhodně nemyslím, že by rodič měl být souzen mírněji, to ne ! - ale myslím, že by se nějaká méně drsná forma zneužívání mohla dítěti i líbit. Když se dnes o sex zajímají i děti ve věku kolem 10-12 let (dost často zde takové otázky vídám) - tak mne logicky napadne i taková možnost.

Datum: 09.02.15 21:50

Zneužívání dětí rodiči je incest, i kdyby se to děcku líbilo tak, že by bez toho žít nemohlo. A rodiče by měli vědět, že incest je holt incest a ukájet by se měli na osobách na hony jim vzdálených příbuzensky, a pokud možno na zletilých. Jinak je na to paragraf v trestním zákoníku. Hough.

Datum: 09.02.15 22:14

Můj názor je takový, že na něco takového nemá dítě rozum, takový čin proti dítěti je velice nehumánní a měl by se o to přísněji trestat! Jak se asi v dospělosti může dítě podívat svým rodičům do očí, když mu provedli něco tak ošklivého, jak se asi bude cítit až dospěje, dostane rozum a zamyslí se nad tím, co mu rodiče udělali?

Datum: 10.02.15 07:40

Culdo, může se stát, že nastoupí něco, čemu se říká Stokholmský syndrom. Přečtěte si něco o něm a pak pochopíte, proč se to dítěti zalíbí. *sok*

doplněno 10.02.15 08:06:

Ve školce jsem měla dítě, malou cigošku, která měla bratra 18ti letého, kterého maminka měla v necelých 14ti letech. Žil u babičky někde na Bruntálsku. Všichni, kdo se tohle dozvěděl, řekl: No jo, tyhle holky "to" potřebují hodně brzy. Nikoho ani nenapadlo, že se jednalo o znásilnění členem rodiny. Děvčátko mělo skákat přes švihadlo a panáka a ne být těhotné. Se strejdou nebo bráchou. *plac*

Datum: 10.02.15 07:50

Konečně jediný normální názor. Ta otázka evokuje, že by se třeba nějaké povětrné dívce nebo prostitutce mohlo líbit znásilnění (např. kdyby byla opilá nebo jinak "poddajná", takže by "nebylo třeba" ji nějak bít - což by se rozhodně nelíbilo nikomu, že ano), což je už z podstaty hloupost. V těchto případech nejde o sex jako takový, ale o nadvládu silnějšího nad slabším, kdo se nemůže bránit.

Datum: 10.02.15 07:52

Ono je toto téma nějak častěji diskutované?

Datum: 10.02.15 08:07

Diskutované ani ne, ale filmů je hodně a jsou působivé. *plac*

doplněno 10.02.15 08:38:

V USA je tolik dětí proto, protože se to profláklo. U nás se o tom mlčí. Všichni se za to stydí. Dítě, jeho rodina, všichni. Ale počet bude totožný, ne že ne!

Datum: 10.02.15 08:33

V USA je zneužívána třetina dětí. Tak se divte, že se to občas dostane i do filmu.

Datum: 10.02.15 11:41

V Rusku každé druhé, jen nemají tolik filmů.

Datum: 10.02.15 16:56

Zneužívání dětí je ten největší hnus, rodiče co toto dělá svému děcku zavřít na doživotí bez možnosti propuštění.

Od: jancaaolina
Datum: 10.02.15 17:29

co je to sakra za otazku? toto se nemuze libit zadnemu diteti ! hlavne z toho do 6ti let nema rozum! pokud myslite kradene miminka a prodane za ucelem zneuziti

Od: nikc®
Datum: 10.02.15 21:44

Já si taky myslím, že zneužívání se dítěti líbit nemůže. Protože rodič - sobec dělá, co chce a je mu jedno, že se to jeho dítěti nelíbí. A dítě musí poslechnout. Kdyby se to dítěti líbilo, nebylo by to zneužívání, ale spolupráce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.