Pro praštěné milovníky koček

Od: Datum: 19.01.15 23:12 odpovědí: 21 změna: 28.01.15 07:19

Zdravím,

jen tak oddychově - je tady někdo tak krásně švihlej, že dělá doma svým kočkám všelijaké stavební úpravy a jiné vymoženosti?

Přikládám video, v tom baráku bydlí údajně 3 borci a 15 koček (všechny kočky jsou z útulku).
https://www.facebook.com/video.php?v=541607162645514

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.01.15 23:30

Dobrý den, no, to je moc hezké bydlení pro páníčky i ty kočičky - taková útulná garsonka.

Zdravím!

doplněno 19.01.15 23:44:

No, tak nějaká rampa na stěně pod stropem by šla udělat i v paneláku. A ten prolez třeba skrz umakartové jádro .

Datum: 19.01.15 23:38

noo, prostorově je to kapku jiná kategorie nežli běžná, to zas jo. ...co z toho bych asi tak mohla aplikovat v bytě 2+1 v paneláku? Nejvíc se mi líbí ty prolezy mezi jednotlivými místnostmi, ale to asi v paneláku nedám, Lízina prostě bude dál chodit dveřma.

Datum: 19.01.15 23:48

- no - to je sen ! - My jsme se zmohli jenom na "strom" v obýváku.

Datum: 20.01.15 07:57

Pěkné, vymakané, řemeslně to působí dobře, kočky jsou tam určitě šťastné. Je mi to sympatičtější než tyhle sedačky - které jsou sice nápadité, ale nevím, jak by se to udržovalo, kdyby tam kočka hodila uvnitř šavli nebo dostala blechy. :)

Kdysi jsem se byla podívat do útulku v Ústí, kde mají takovýto tunel, který vedl oknem z kočičárny kolem domu do venkovní voliéry. Kočky ho milovaly a stále byly nařachlé hlavně v tom tunelu, který byl na vyhřívané straně domu sluncem Líbilo se mi to víc než moderní zařízení v mosteckém útulku s vnitřními prostory a venkovní voliérou.

Datum: 20.01.15 18:34

Ten tunel je pěkněj a tu sedačku jsem viděla nedávno a říkala jsem si, že kočky milují spíše větší výšky, mají rády přehled - málokterá kočka by se s uspokojením usalašila pod páníčkovým zadkem.

S těmi klecemi obecně - útulky moc ctím a chválím a ty lidi obdivuju - ale já mám prostě problém, když vidím kočku za mřížemi, vždy když vidím kočičí čumáček za mřížemi, něco se ve mně teskně sevře. Není to moc racionální - sama mám kočku v bytě bez balkonu a ven na zahrádku k rodičům ji beru jen od jara do podzimu na chvíli odpoledne. Běhá tam volně a tak za hodinu až čtyři (dle počasí) ji lapnu do přepravky a vezu ji na kole zpět domů do paneláku. Někdy je to dokonce i jen obden, podle návratu z práce. A v zimě vůbec. Takže je třeba taky chudák, Líza moje rozmazlená. A vím, že kočkám je v útulku líp než na ulici, v zimě určitě.

Ale s těmi mřížemi mám prostě emocionální problém, zvláště při nedostatku prostoru. Asi proto, že jsem zastánce volného pohybu koček, pokud je to jen trochu možné. Dokonce jsem si ve velmi krásně udělané ZOO v Jihlavě, kterou jsme navštívili s kdysi dětmi, teprve u velmi malé a velmi nízké voliéry s jednou čičinou uvnitř, která vypadala jako normální micka (byla to kočka divoká) udělala blok proti ZOO obecně - jasně, že jsem i předtím vždycky tak nějak věděla, že ten lev se strašně nudí a je chudák, že ten medvěd je šíleně frustrovanej apod., ale teprv u té klece s micinkou mi to došlo nějak naplno. Nemohla se ani trošku rozběhnout! Jsem grafoman a ihned jsem kvůli micce divoké sepisovala o 106, ale kolegyňka mne pak přemluvila, ať to neposílám, neb jsem strašná a mám se krotit.

Datum: 20.01.15 18:42

Není to pro ně optimální a každý slušný útulek se snaží všemi prostředky, aby zvířatům našel nové domovy, ale ono je těch zvířat vždy víc, než zájemců, takže nějaká tam vždy budou. I když se útulek snaží, vždy je to jen útulek a zvířatům je lépe doma. Sebemenší byt je větši než největší kočičí klec. Všechny si člověk domů vzít nemůže, ale jestli jim chcete trochu pomoci, můžete třeba po facebooku nebo kdekoliv zpropagovat třeba Valentinskou umisťovací výstavu opuštěných koček na Toulcově dvoře. Většinou se většina koček udá do nových domovů, to je povzbuzující. Soucit je nanic, je třeba pomáhat, jak říkají útulkáři od koček. :)

Datum: 20.01.15 18:57

Máte pravdu, že soucit je na nic. Tak jdu aspoň popostrčit své známé Pražáky,aby zašli do Toulcova dvoru.

Moje Líza je z taky z útulku, nemá ráda ostatní kočky, takže v tom útulku měli v jedné místnosti Lízinku a v druhé místnosti asi 15 koček, byli nadšeni, že jsem si vzala zrovna ji, neboť se druhej den stěhovali a vůbec nevěděli, co s ní.
Takže další domů vzít už taky nemůžu, to bych jí nemohla udělat. Ale na zahradě se vídá i s kočkou a kocourem mých rodičů a docela to zvládá - kočky se zdvořile a ostražitě navzájem vyhýbají, jen kocour je na ni občas zlej a někam ji zažene do keře.

Líbí se mi taky, jak kočkám pomáhá (jak přímo, tak rozličnou propagací a umísťováním) Petra Žallmannová, působí v Brně a v Kopřivnici, občas má myslím nějaké akce i v Praze - přednášky o kočičím chování apod.:

https://www.facebook.com/pages/%C4%8Cesk%C3%A1-ko%C4%8Dka-eshop-a-poradna-komunikace-s-ko%C4%8Dkami/109582749131794

Datum: 21.01.15 08:33

To je moc krásný odkaz. I jako inspirace, pro všechny, kdo si stěžují, že se kočka nudí a dělá neplechu. Trocha prkýnek pod stropem v paneláku! Pro kočku ráj. ;)

doplněno 21.01.15 11:07:

Není spaní, jako spaní

Datum: 21.01.15 08:46
Datum: 24.01.15 00:10

https://www.youtube.com/watch…s=1421914688&x-yt-cl=84503534

Datum: 26.01.15 17:17

jestli to tu ještě někdo čte, mohla bych jeden asi poněkud hloupý dotaz? opravdu kočky nemají problém vyšplhat a sešplhat po takém škrabadle, kde vlastně nejsou žádné poličky, po kterých by si vyskákaly nahoru? jako samozřejmě vím, že v přírodě taky šplhají po stromech, ale ty taky mívají větve a nikdy jsem kočku neměla a ani jsem nikdy nepředpokládala, že nějakou mít budu, tak si teď s kotětem nejsem naprosto ničím jistá. takže k lezení (a slejzání) na skříň postačí kočce takovéto škrabadlo - šplhadlo, nebo to spíš budou vyhozené peníze a radši mám zkusit vymyslet, jak do bytu narvat něco s poličkami pro postupné vyskakování?

Datum: 26.01.15 17:30

- chtělo by to nějaké příčné "větve" , s tímhle kočky problém mít asi budou, i když budou moci k meziskoku používat skříň. Koťata to zvládnou, ale větší kočky asi moc ne, moje kočky tedy problém mají. Nějaké odpočívadlo tam budete muset tak v polovině "stromu" zabudovat. Lepší by byla odpočívadla dvě.

doplněno 26.01.15 19:57:

- my to máme postavené podobně jako na fotce a na kolmou tyč máme příčně přibité v 1/3 a ve 2/3 silnější krátké tyčky jako větve a odpočívadlo máme pak až pod stropem - asi ve stejné výši jako se na Vaší fotce odvětvuje tyč, na které kočka sedí. Místo tyče (na fotce) tam máme prkno, jako lávku, která je vyvedena na skříň (u zdi), kde mají kočky pelíšky.

Datum: 26.01.15 18:08

díky za názor, toho jsem se bála. ta fotka není od nás, u nás bych tyč umístila, ale s poličkami bude problém. no, budu hledat další řešení.

Datum: 26.01.15 18:17

Zdravím,
těžko jednoznačně poradit - každá kočka je jiná. Viděl jsem kočky, které byly schopné si vyšplhat po záclonách či závěsech až ke stropu na garniž, měl jsem kocoura, co s rozběhem doslova vyběhl na jabloň, kde první větve byly ve výšce 2 metrů a mám kočku, co vyskočí maximlně na židli a když chce na stůl, oběhne půl místnosti po skříňkách jako po schodech, než se na stůl dostane. Mamka má kočku hodně malého vzrůstu a ta si na 1,5metru vzdálenou skříň vyskočí z konferenčního stolu v obýváku jako nic, vrcholem jejích skoků je přeskok ze skříně na skříň před otevřené křídlo dveří (vzdálenost cca 1,5metru).
Takže bych počkal, jak se bude kotě projevovat, jak bude skákat a podle toho bych pořizoval šplhadlo. Zkuste třeba ke skříni přistavit křeslo a hned uvidíte víc. Nejdřív křeslo těsně ke skříni, pak ho posunujte od skříně.

Datum: 26.01.15 20:22

Záleží na tom, zda je na skříni umístěna klec s kanárkem, nebo není.

Od: pb®
Datum: 26.01.15 22:40
Vyšplhá se pomocí drápů, však je to omotané sisalem.
Moje angora, když byla mladší, koukla na otevřené dveře a ze země na ně vyskočila a procházela se po jejich hraně. Pak ztloustla a někdy má problém vyskočit i na židli.
Datum: 26.01.15 23:29

doplněno 26.01.15 23:30:

Doplňující text k druhému obrázku:

První a poslední den, kdy si zaměstnanci směli do práce přinést svou kočku

Datum: 27.01.15 17:58

Základní kočičí pravidla:

Koupelna : Vždy doprovázej hosty do koupelny. Nemusíš vůbec nic dělat. Stačí, když si sedneš a budeš na ně zírat.

Nábytek : Když musíš zvracet, rychle vyskoč na křeslo. Pokud to ve spěchu nestihneš, aspoň se postav na drahý orientální koberec. Pokud v bytě orientální koberec není, postačí i huňatá podložka. Když pak zvracíš na koberec, udělej to s rozběhem a raději hned dvakrát, aby byla skvrna aspoň tak dlouhá jako lidská noha.

Asistence : Pokud jeden z tvých lidí na něčem pracuje a druhý jen líně polehává, drž se toho zaměstnaného. Říká se tomu "pomáhání", u lidí je to obecně známo i jako "překážení".

Následují pravidla správného "pomáhání":

Když dohlížíš na vaření, posaď se těsně za levou patu kuchaře. Neuvidí tě, a tak máš větší šanci, že na tebe šlápne a pak tě vezme do náruče a bude tě hladit.

Když tvůj člověk čte, lehni si mu těsně pod bradu, přesně mezi oči a knihu, pokud nemůžeš ležet přímo na knize.

Když tvůj člověk vyřizuje nějaké papírování, lehni si doprostřed papírů, ale tak, abys jich měl co nejvíc pod sebou. Dělej, jako bys dřímal, ale co nejčastěji sekej tlapkou po tužce.

Když tvůj člověk píše vánoční pohledy nebo vyplňuje daňové přiznání, nezapomeň, že mu musíš pomoct! Posaď se na ten papír, na kterém právě pracuje. Pokud tě přemístí, odměň ho smutným pohledem. Když práce dobře pokračuje, poválej se po papírech a trochu je pomačkej. Když tě podruhé přenese na jiné místo, shazuj ze stolu jednu tužku po druhé - ale pomalu!

Když tvůj člověk čte noviny a drží je ve výšce, skoč před noviny. Lidé také rádi skáčou!

Když tvůj člověk pracuje u počítače, vyskoč na stůl, přeběhni po klávesnici, pohraj si s myší a pak si mu lehni na klín a na paže tak, abys mu užitečně zpomalil psaní.

Dveře : Zavřené dveře jsou zakázané, ať vedou do kteréhokoli pokoje. Postav se na zadní nohy a zpracovávej dveře předními tlapkami. Až pak budou dveře otevřené, nemusíš jimi hned projít. Pokud se ti podařilo, že ti otevřeli dveře ven, zůstaň prostě stát přímo mezi nimi a trochu si popřemýšlej. Obzvlášť důležité je to při chladném počasí, dešti, sněžení nebo silných náletech komárů.

Kočičí záchod : Když používáš záchod, dbej vždy na to, abys vyházel ven co nejvíc steliva. Lidé rádi šlapou bosýma nohama na kočičí stelivo.

Doba spánku : Spi v noci na člověku tak, aby se ve spaní nemohl obracet.

Schovávání : Schovej se občas na místech, kde tě člověk nenajde. V žádném případě nevycházej ven dřív než za tři nebo čtyři hodiny. Člověk propadne panice (to lidé milují!) a bude si myslet, žes utekl. Až pak vyjdeš ven, zahrne tě člověk láskou a pozorností a možná dostaneš i pamlsek.

Běhání : Běhej co nejčastěji a pokud možno přímo pod nohama svého člověka, hlavně na schodech, když drží něco v náručí, ve tmě a ráno, hned jak vstane. Nesmírně tím zlepšíš jeho koordinaci pohybů.

A ještě poslední podnět : Přistup co nejblíž k člověku, nejraději k jeho obličeji, otoč se, zvedni ocas a ukaž mu zadní část těla. Lidé to milují, tak to dělej hodně často! A nezapomínej ani na hosty!

Datum: 27.01.15 18:20

*palec* :-D:-D:-D

Datum: 27.01.15 18:21

- PERFEKTNÍ ! - kočkomilové se s těmito postřehy přímo mazlí ! - a ihned po přečtení prostě musí jít svého mazlíčka pomuchlat a pochválit, jaký je to číman.

Datum: 28.01.15 07:19

*smich* *haha* Neměla bych se vůbec smát, protože všecičko je pravda, pravdoucí. *haha* *smich* Ale smát se musím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.