Elektronika Blix Power Home

Od: Datum: 03.05.12 20:29 odpovědí: 12 změna: 23.05.12 19:21

Dobrý den

Máte někdo zkušenosti s elektronikou Blix Power Home?

Rád bych nějaké rady a zkušenosti.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pavel1020
Datum: 07.05.12 21:06

Dobrý večer.

Ano, mám přímo osobní zkušenost, neboť máme v našem rodinném domě nainstalován Blix Power Home BPH3025N. Toto zařízení ušetří na spotřebě elektřiny v rozmezí 8-25% a je to opravdu pravda. Úplně všechna elektrická zařízení, která máme v domě fungují tak, jak mají - nautila, automatická pračka, kombinovaná lednice, RTF i LCD televize, DVD recorder, vrtačka, bruska, přímočará pila, počítače, tiskárny, HiFi věž, rychlovarná konvice, mikrovlnka, fritéza, elektrická trouba, normální i úsporné žárovky, ... (nevzpomenu si rychle na úplně všechna elekro zařízení a spotřebiče, které máme v domě).
Pokud byste měl zájem ještě o nějaké další informace, neváhejte se mne zeptat. Vím o tom zařízení poměrně dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 21:10
avatar

rád bych se zeptal, co toto zařízení konkrétně dělá a jak to funguje. Popř kam se zapojuje?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 22:04

Děkuji za odpověd..jen by mě zajímalo jak toto zařízení dokáže uspořit el. energii? co jako přesně dělá? přece když peru tak mám pořád stejnou spotřebu, nebo když žehlím, dívám se na TV..nerozumím přesně tomu. Jednou má např, pračka 2000W tak bude mít pořád..

Od: bmbx®
Datum: 07.05.12 22:34

Mělo by to kompenzovat jalový proud do spotřebičů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 23:03

teda jsem se učil že v domácí instalaci se s jalovým proudem nemusí tolik počítat..a jak jsi poznal že ti to začalo uspořovat?

Od: bmbx®
Datum: 07.05.12 23:09

Teď by stačilo jen se zamyslet, kolik spotřebičů v běžné domácnosti "trpí" jalovým proudem a jak velkým :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.12 08:40

Můžete mi ještě napsat jak jste poznal kolik Vám to uspoří? a kolik Vám to uspořilo?

Děkuji

Od: pavel1020
Datum: 11.05.12 16:35

A mimochodem - kde jste sebral to "trpení" jalovým proudem, když všechno, co má elektromotor jej samo vytváří?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel1020
Datum: 11.05.12 16:29

A jste si jistý, že s jalovým proudem v domácnosti nemusíte počítat? Já ne, protože cokoliv pohání elektromotor, vytváří jalový proud. Větší odběratelé mívají ve vyúčtování takovou zajímavou položku: Jalový proud včetně finančního vyjádření. A Vy v domácnosti jalový proud také produkujete, i když mi můžete tvrdit že ne, a také ho skrytě platíte a vůbec o tom nevíte. Přitom je Vám jalový proud na 2 věci, protože ho vůbec nevyužijete a vrací se zpět do elektrárny. Máme v domácnosti dost spotřebičů, které jalový proud produkují: nautilu, 2x kombinovanou lednici s mrazákem, 2x myčku na nádobí, několik větráků v různých zařízeních (PC, digestoř, mikrovlnka, ...), elektr. bruska, vrtačka, vrtací kladivo, přímočará pila, uhlová bruska, elektr. sekačka na trávu, elektr. strunová sekačka, ... Je toho dost, že? A ještě to není všechno, dalo by se to doplnit.

A jak jsem zjistil, že se mi začalo uspořovat? Wattmetrem a měřením před zapojejím Blix Poweru a pak po jeho zapojení. Nejvíc to ale poznám, až přijde nové roční vyúčtování za spotřebu elektřiny. Bude totiž při stejném běžném používání všech spotžebičů a světel podstatně nižší, než to poslední.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.05.12 17:14

A proč jsem asi psal...teď je potřeba se zamyslet...? Jsou domácnosti, kde se to asi nevyplatí ;)

Kdybychom spořili všichni, tak nám to zase zdraží, takže můžete být rád, že jiní na to kašlou a drží vám cenu energie *smich**haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel1020
Datum: 23.05.12 16:42

Víte - on je to hodně problém naší drahé (vpravém slova smyslu) republiky, která se chová silně kontraproduktivně.

Zatímco např. Německo nebo Rakousko jdou cestou útlumu využití jádra a využitím hlavně obnovitelných zdrojů, náš stát jde přesně opačnou cestou. Tedy dalším rozvojem využití jádra, zachováním provozu tepelných elektráren spalujících fosilní paliva a potíráním výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů (větrné elektrárny, fotovoltaiky). Tím se stáváme vlastně v rámci EU raritou, protože tím dáváme najevo, že je nám životní prostředí přímo putna.

A ještě k Blix Poweru. BP je vlastně velkice inteligentní reduktor - počítač, který si přečte všechny používané spotřebiče a ukládá si jejich hodnoty do paměti. Při dalším použití toho kterého spotřebiče mu poskytne pouze tolik proudu, kolik nezbytně nutně potřebuje ke svému bezproblémovému chodu při plném zachování všech fyzikálních hodnot, které je elektřina schopna dát. Kdekdo si myslí, že když má spotřebič na výrobním štítku napsáno, že má vstupní napětí 230V,... ještě neznamená, že těch 230V opravdu potřebuje. On si třeba vystačí s 210V, které mu tam BP zredukovaně pustí. Zároveň BP funguje jako stabilizátor napětí, přepěťová ochrana, proudová ochrana. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.05.12 19:21

Jasně, mnoha spotřebičům se spínaným zdrojem stačí 110V, ale energie sežerou uplně stejně, budou zase brát větší proud :D Žehlička, boiler bude při menším napětí míň hřát a to vlastně můžete docílit termostatem, lednička bude při menším napětí déle chladit, rychlovarná konvice bude trochu méně rychlovarná a ve výsledku bude zase déle pracovat - atd. Takže tak trochu to zmenšené napětí ztrácí smysl ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.