Kamarádka se řeže

Od: Datum: 09.02.15 18:02 odpovědí: 16 změna: 10.02.15 11:56

Ahoj všem.
Mám jednu kamarádku,která nevím proč se začala řezat. Kžadý den na ní vždycky čekám před školou a po škole jí zase vodím až domů, jednou jedinkrát jsem se zpozdila o 5minut a už jsem jí našla na záchodě jak si dělá škrábanec na ruce.. Už mi několikrát slibovala že toho nechá,ale zatím to nedodržela ani jednou,nevím co mám dělat, ptala jsem se jejích známých ze základky a ty říkali že ji donutili přestat jedině tak že se sami začali řezat. Jelikož se to tý kámošce nelíbilo tak přestala..jenže to mi přijde jako blbý nápad..Vážně nevím co dělat,prosím poraďte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.15 18:15
avatar

Snad jedině elektrošoky. Ty by jí mohly být příjemné a nezanechává to jizvy, když se to teda nepřežene s ampérama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 09.02.15 18:20
avatar

Taky jsem měla takovou kamrádku, žiletkou si jezdila po rukách.. dělala to, aby se zviditělnila, rodiče se jí rozváděli a vůbec se jí nevěnovali... To mi tedy řekla až po 10-ti letech. Jak pomoci ale vůbec neumím říct..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 09.02.15 18:25
avatar
Elektrošoky jsou prakticky až na posledním nístě.Ona potřebuje psychickou,odbornou péči s příslušnou medikací a k tomu vhodné terapie...Má nemocnou duši a protože neví,jak to má řešit,tak se řeže.Je to taková sebeobrana,ona tím vlastně volá do světa,že potřebuje pomoci...Někdo jí možná v okruhu příbuzných ubližuje,nebo zažila nějaký šok,trauma.Zeptej se jí,snad bude sdílná.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pikolo*
Datum: 09.02.15 18:47

Vím že to doma s rodiči nemá lehké,pořád na ní prý křičí..alespoň co mi tak nějak řekla. Jenže já si s ní vážně nevím rady. a k psychologovi ji posílat nechci,stejně bych jí tam nedovlekla. Ale děkuji aspoň za něco.

Datum: 09.02.15 19:26
avatar

Aspoň, že ta holka má vůbec někoho, kdo o ní přemýšlí a o jejím stavu. Kolik takovýhle depresivních holek je úplně samo, nikoho nezajímaj, nikdo jim nepomůže a ony to vědí. Až je pak najednou jen krátká zmínka v místním tisku, že ta a ta si to mrskla, nebo skočila z mostu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pikolo*
Datum: 09.02.15 19:43

No a přesně takovýmu konci bych chtěla předejít.. Jenže to je těžký,ta holka si nedá říct, už jsem se jí snažila přiměť ke komunikaci a aby si uvědomila že to je špatný a nic tím nevyřeší, jenže ona nemůže přestat.

Od: zztop*
Datum: 09.02.15 19:43

Souhlasím jak píše Wamp, ale i odborná pomoc občas nepomůže. Taky blbnu a protože teď chodím na stacionář a měří nám tam třeba občas tlak tak jsem přešel z řezaní na rukou na řezání na nohou. Mám takovou krásnou kudličku zavírací a vystřelovací. Někdy jen ta po povrchu a jindy hlouběji. A nikdo s tím nic nenadělá. Ani psychouši.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 19:57
avatar

"psycholog" v praxi je to teda vždycky ženská je taky jenom člověk. To nemocný děcko brzo vycítí, že nezajímá ani psychologa, dostane klasický AD, který riziko suiciduálního chování ještě zvyšujou, aspoň v počáteční fázi.

Nejlepší terapie by byla změna prostředí. Z rozhádanýho do láskyplnýho. Jenže lásky se dostává hodně psům a ničemům, tyhle depresivní děti nikdo nechce hejčkat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 09.02.15 20:06

AD nevím jak u jiných (mimochodem to bych taky měl té svojí cvokařce říct) taky nemusí hned zabrat a celkově je to s nimi na hooodně dlouho.

Hele kde můžu zkusit ty elektrošoky? Žůžo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 20:08
avatar

Kup si takovou tu elektrickou plácačku na mouchy, a dej do ní čerstvý baterky

A nezapomeň to pořádně chytit z obou stran!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 09.02.15 20:10

:-D Raději zůstanu u nožíku

doplněno 09.02.15 20:11:

Mimochodem díky mně jsme se nějak odchýlili od tématu takže já končím se spamem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 20:50
avatar

Jestli myslíte antidepresiva, tak to bude ještě horší, to je jak drogy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.02.15 07:52
avatar

Pikolko, tohle nemůžeš zvládnout sama. Čím a jak, to musíš ponechat odborníkům, psychiatrovi. Musíš to říci rodičům. Možná svým a ti budou vědět, jak to říci jejím rodičům. ;) Udělej to co nejdříve, protože toto je velice hluboký stav duše, kterou nemůžeš léčit sama. Navíc, tvoje kamarádka bude plná jizev nadosmrti. Těch jizev na kůži se už nikdy nezbaví a bude pro ni problém obléci si tričko nebo plavky. Jizvy na duši pomůže setřít psycholog nebo psychiatr. ŘEKNI TO DOSPĚLÝM! *hej* Řezání je vlastně i voláním o pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 10:47
avatar

No to teda nevím kdo to vymyslel, aby se před ní řezal také. To je hloupost největší. To děvče je vnitřně nešťastné, důvod je v rodině. Podle toho co píšeš. To řezání jí totiž působí bolest, na kterou se v té chvíli soustředí a tím odsune do pozadí tu bolest vnitřní. Jenomže tím nic samozřejmě nevyřeší dlouhodobě, fyzická bolest pomine a ona se zase v mysli vrátí k tomu, co ji permanentně trápí. Ale na nějakou chvíli se jí uleví a proto se opět vrátí k tomu, co jí pomohlo, tedy k sebepoškozování. Nejhorší na tom je, že se to pro ni stane za nějakou dobu jediným východiskem, jak ulevit své duši. Je to návykové a bude se na tom přímo závislá. Dělají to i nehty, rozškrábou se do krve, nebo si rvou i vlasy. Prostě chtějí tou fyzickou bolestí přehlušit bolest vnitřní, duševní depresi, nebo nespokojenost, strach a tak dál. Ty jí nemůžeš pomoci, to bys musela tohle všechno co ji vnitřně trápí vyřešit. A to nejde. Nejhorší na tom je, že ona toho nenechá, i když Ti to slíbí. Ono jí to pomáhá řešit vnitřní neklid. Dopadne to tak, že se Ti raději nebude svěřovat, abys jí v tom přestala bránit. Zrovna tak to dělají i alkoholici. Alkohol jim pomáhá a protože si uvědomují, že to jejich okolí vadí, tak slibují že přestanou, ale nakonec pijí potajmu a zalézají s tím do soukromí.

Tvoje kamarádka potřebuje odbornou pomoc. Dojdi ke školnímu psychologovi a jemu to řekni. Je to jeho povinnost, aby se tímto případem zabýval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 11:22

V těchto případech nepomůže ani kouzelný Džin:o))

Jde turista po pláži a najde starou láhev. Otevře ji, z láhve se vznese Gin a povídá:

"Jsem Gin a splním Ti jedno přání. Tak dobře rozvažuj".

Turista: "No, v živote jsem celkem spokojený, nic mi neschází, postav Gine dálnici z Evropy na Floridu".

Gin se zarazí a povídá: "Jsem sice Gin, ale měj trošku ohledy. Postavit dálnici přes oceán není žádná sranda. Nechceš si to rozmyslet a dát mi nějaký snazší úkol, prosím"?

Turista: "Gine, zklamal jsi, ale co s Tebou nadělám. Víš co, chtěl bych pochopit ženské myšlení, ženskou logiku".

Ginovi ztuhne úsměv a nesměle se zeptá: "Chtěl jsi jednoproudovku nebo dvouproudovku"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 11:56
avatar
Tady jsou jenom dve moznosti. Bud ti na ni zalezi a postaras se, aby se jejim problemem zabyval nekdo dospely, bez ohledu na to, jestli tvou kamaradkou zustane nebo ne, nebo se budes snazit udrzet tohle pofiderni pratelstvi a utesovat se, ze se snad nic horsiho nestane. Podle me tady neni zadne vahani na miste a muze mit hodne neblahe nasledky.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.