Neochota družstva

Od: Datum: 04.03.15 23:17 odpovědí: 6 změna: 05.03.15 12:41

družstvo má všechny pozemky od vlastníků ve své péči.Majitelka sousedního pozemku souhlasí, že mi pronajme svoji roli na jízdárnu pro moji nemocnou dceru, roztroušená skleroza, na hypoterapii. Psala jsem již několikrát na družstvo, jestli by byli shovívaví a vyčlenili byť jen třeba část jejího pozemku. Myslíte, že mi odpověděli. Je přece nezajímá, že je někdo nemocný a potřebuje pomoc, je zajímá jen co zasadit, aby z toho bylo co nejvíc peněz.Oni jsou přece zdraví, tak proč by mi měli pomáhat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 04.03.15 23:38
A co resite? Druzstvobma na pozemky dotace. A pokud se dostanou pod krytickou hranici rozlohy, dotace skokove klesnou. Ono nejlepsi je zajit na druzstvo osobne a domluvit se s nima. Ale byli by blazni kdyzbby chteli nechat rovinaty pozemek, aby byl pochozeny konma a oni jej museli treba sekat. Jestli se ridi heslem Podnikani neni charita. Tak s tim nic nenadelate.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 10:52
avatar

Pletete se, to není chyba družstva ale majitele pozemku. Vlastním x ha polí které pronajímám družstvu, jeden zemědělec mě požádal o "kousek" na lonč pro koně, musel si počkat až jsem sepisovala novou smlouvu s družstvem a pak jsem prostě ve smlouvě pro družstvo tu část vyńala a pronajala ji jemu.

Sama mám RS 30 let, jen si dovolím upozornit, že hypoterapie mi vůbec nedělala dobře, naopak svalové spazma se po ni vždy zhoršilo, zrovna tak jako canabic není všelék a nepomůže všem. Přeji zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.03.15 11:11

Proč by to dělali a s vámi se bavili? Oni mají smlouvu s vlastníkem a víte, jaké jsou v ní podmínky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 12:18
avatar

Bytové družstvo řídí veškerou činnost stanovami.Pokud vlastní pozemky,pak s nimi může disponovat jen na základě rozhodnutí představenstva,případně vyšší instance,shromáždění delegátů.Pokud se jedná o pozemky okolo domu,pak může rozhodovat také domovní samospráva.Majetek je totiž ve spolusprávě všech obyvatel.,Když získáš souhlas všech obyvatel domu,pak se žádost posune na představenstvo a případně získáš podporu i shromáždění delegátů.Takový je postup řešemí problémů bytového družstva.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 12:29
avatar
jabraka: to asi nebude BD.., ale je myšleno JZD..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 12:41
avatar

Asi to bude JZD,ale praktika je stejná.

JB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.