Plzeň - včerejší slavnost - nechápu symboliku

Od: Datum: 18.01.15 19:50 odpovědí: 7 změna: 19.01.15 14:09

Zdravím, sledoval jste včera někdo slavnostní zahájení v Plzni? (začíná rok Plzně=hlavního města kultury).

Nepobrala jsem význam té velké jakoby drátěné sochy, co pozvedla tu zlatou cinkající osobu, co k ní pomalu přikráčela...neříkám, že se mi to veskrze nelíbilo, ale nerozuměla jsem tomu, jako příměr mne napadl v jednu chvíli se smíchem pouze king-kong, ale jistě to mělo symbolizovat něco vznešenějšího. Pak začaly pochodovat postavy v bílých kápích, mě napadla asociace s ku-klux-klanem a usoudila jsem, že jsem na podobnou kulturu asi stará a TV jsem vypla. Je tu někdo, komu se to líbilo, rozuměl tomu a uměl by mi k tomu něco pěkného říct?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.15 20:02

díval jsem se sice na celý program, ale přidávám se k vám...některé části byly celkem srozumitelné, ale některé...vůbec...

Datum: 18.01.15 20:08

Tak to jsem ráda, že nejsem sama. Díky. Říkala jsem si také, že třeba tam, přímo na místě, to mohlo mít silnou atmosféru, ale ke mně do obýváku se jí televizi nějak procedit nepodařilo

Datum: 18.01.15 20:08

Vždy ta loutka je naprosto jasná symbolika. Josef Skupa, strakonický rodák potom působil v Plzni, kde založil divadlo Spejbla a Hurvínka.

Datum: 18.01.15 20:38

No teda, tak to bych teda nepochopila; Vy jste to pochopil sám, nebo s pomocí nějakých informací o této slavnosti?

Datum: 19.01.15 12:21

Koukal jsem na to v televizi a když jsem viděl tu obrovskou marionetu, kterou vodili lidé pomocí kladek, tak to bylo hned jasné, že je to odkaz na Hurvajze... Ještě k tomu, když dávali prostřihy na museum S+H.

Datum: 19.01.15 14:09

Dík, jsem ráda, že to mělo smysl, fakt. To, že mi nedošel, to unesu.

Od: fenykl
Datum: 19.01.15 11:18

ono v té Plzni je toho ujetého více.Například fontány na náměstí.Tohle musel schválit a vymyslet někdo,kdo je úplně mimo realitu a nemá vůbec cit..Dost ujeté.Vůbec se ta úchylárna nehodí do historického náměstí ke kostelu.Nové divadlo za neskutečné peníze které si postavila plzeňská smetánka která už neví roupama,co by chtěla a přitom kašlou na předražené jízdenky v měststských tramvajích autobusech.Lidi raději jezdí pár kilometrů v Plzni do práce autama a pak je ve městě všechno ucpané.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.