Výměna jednou nošených bot?

Od: Datum: 27.12.12 16:18 odpovědí: 9 změna: 27.12.12 21:04

Dobrý den, koupila jsem si boty v Deichmannu, když jsem si je zkoušela tak se zdály že sedí, ale když jsem s nimi šla poprvé ven, tak jsem cítila že jsou malé. Mám z té jedné chůze strupy na kotníku. Myslíte, že mám nějakou šanci na výměnu za jinou velikost?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 27.12.12 16:40

Pokud je to na nich vidět, třeba jen minimálně, nemáte na to sebemnší právo. Je to zcela logické - viditělně použité boty si nikdo nekoupí a obchodník není povinnen platit za vaši chybu. Pokud to chcete zkusit, je to jen na vás, ale předem říkám, že je to z vaší strany nefér jednání.

doplněno 27.12.12 16:41:

Jinak strupy na patách nemusí zančit nesprávnou velikost, ale např. jen tvar, který vás dře. Byla noha v místě strupu kryta ponožkou?

Když mám nové boty, mám u sebe vždy náplasti apři prvním pocitu dření postižené místo (klidně pod ponožkou, když jde o boty, do kterých se nosí), přelepím. Tím ho chráním a také zvětším jeho objem, což napomůže vytažení boty.

doplněno 27.12.12 20:27:

bartas: Ano, ale vy jste je REKLAMOVAL. Na reklamaci máte nárok po celou dobu záruční lhůty, ovšem reklamují se jen výrobky nějak vadné. Tyto boty jsou zcela v pořádku, proto je nelze oprávněně reklamovat.

Datum: 27.12.12 20:49

Askmenov, kdyby šlo o menší velikost, byly by otlačené případně odřené paty nebo prsty.

Odřené kotníky podle mne mohou znamenat vadu konstrukce (střihu) boty. Já bych obuv reklamovala.

doplněno 28.12.12 09:27:

Souhlasím: vadu reklamovat, malou velikost prodat.

Od: askmenow*
Datum: 27.12.12 21:04

Vycházím z toho, co psala tazatelka, a ta sama píše, že jsou malé. Brala jsem to jako danost, koneckonců je to nejen v zadání otázky, ale hlavně jen ona je měla na nohou.

Pokud by se jednalo o vadu konstrukce, samozřejmě bych je také reklamovala.

Ovšem vycházela jsem ze zadání o malé velikosti a šanci na vrácení (nikoli reklamaci) po prvním nošení.

Nevíme ani, o jaké boty jde - kecky, sportovní, zimní, společenské... Navíc myslím, že každý máme jinak tvarovanou nohu, takže skutečně i správně tvarovaná bota může někoho dřít.

Takže jednoduchý závěr všech mých názorů: Myslíte, že jde o vadu? Reklamovat. Myslíte, že boty jsou v pořádku, jen nesedící/malé? Nereklamovat, nevracet, případně zkusit prodat.

Datum: 27.12.12 16:40

Šanci nemáte. To by chtěl vyměnit každý a lidé by si pak kupovali onošené boty za nové /byť nošené jen jeden den/.

Mám pravou nohu trošku větší /či silnější/ než levou. Proto vždycky požádám o pravou botu ke zkoušení. Poku jsou boty drahé, poprosím o obě, obuji se a pochodím po prodejně.

Jediná šance je se slevou boty nabídnout některé kamarádce, případně na Bazoši nebo jiném inzertním serveru.

Boty můžete reklamovat kvůli případné Vámi nezpůsobené vadě, špatný výběr velikosti se na to nevztahuje. Jaga.

Od: bartas*
Datum: 27.12.12 19:59

Budete se divit já reklamoval boty po roce a půl a prodavačka bez problémů vrátila peníze.

Datum: 27.12.12 19:42

Proto se mají kupovat boty v odpoledních hodinách, kdy jsou nohy nateklejší, takže se lépe vybere správná velikost. Zkuste ty boty ještě doma "roztáhnout" - lodičky se třeba dají vylít lihem, a pak v navlečených ponožkách je chůzí po bytě vytáhnout. Vy jste patrně koupila boty zimní, nicméně to skuste v silnjších ponožkách nosit nějakou dobu doma, třeba trochu povolí. Pokud jsou kožené, tak určitě.

Od: dolphin*
Datum: 27.12.12 20:03

teoreticky by to šlo, prakticky prosím raději ne...leda že by jste zkusila reklamaci

Od: buss®
Datum: 27.12.12 20:15

Jedině, že by nebylo viditelné že byly použité. Jinak prodat, nebo vymyslet něco na reklamaci.

Datum: 27.12.12 20:37

u Bati jsem přesně tohle reklamoval a dostal jsem peníze ihned , vzal jsem sebou i krvavou ponožku :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.