Státní bezpečnost

Od: Datum: 09.02.15 08:45 odpovědí: 7 změna: 09.02.15 10:23

Nejsem pamětník, starý soused nikoliv komouš má názor, při budování komunismu byl stát prošpikován S-tbáky a kradla většina národa po troškách, nýní je ještě více prošpikováno kamerou a krade část vyvolených, ale o to více, rovněž někteří žvanilové v blábolkách jsou prolhaní jak před sametem. Může mi to objektivní občan vysvětlit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.15 08:52
avatar

Vysvětlit to nemůže nikdo, protože je to nejlépe střežené státní tajemství. *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 09:11
avatar

u nás se vykecá všechno, i státní tajemství..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.02.15 08:53
avatar

Chcete vysvětlit co? Českou mentalitu? To se tak jednou mistr Hus rozhodl, že není nutné poslouchat pány ani církev, protože není nutné poslouchat hříšníky. Kdo hřeší, ten není dobrý a toho poslouchat nemusí ani jemu sloužit, takže se udělá sekta správných lidí, co si násilím vezmou, pokud potřebují. Aby ten vzor českého národa nevypadal jako lupič, napsalo se do učebnic, že byl upálen pro své hlásání proti odpustkům...

Z tohoto pána po jeho mučednické smrti udělali vzor a od té doby se lidé nemusí bát poslouchat nikoho a žijí si podle svého.

Že ten nahoře krade nebo lže? Je zlý - nemusím plnit jím dané zákony. Ale má se dobře - proč bych si tedy taky nenakradl, že?

doplněno 09.02.15 09:19:

Problém není jen v naší republice :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 09:00
avatar

Co vysvětlovat? StB existovalo a mělo skutečně dost zásadní a nekontrolovanou moc. Jenže oni řešili spíše politické kauzy, to jestli někdo ve fabrice ukradl kolečko cihel, je nevzrušovalo - pokud se tomu dotyčnému nepotřebovali dostat na kobylku kvůli něčemu jinému. Rozkrádání a lobbysmus v míře, kterou vidíme dnes nebyl možný, protože za rozkrádání soc. majetku byly tvrdé tresty a kriminál nebyl pionýrský tábor, jako je dnes.

A žvanilové - no, lže se furt pryč, to je neoddiskutovatelné. Ale ono platí stále, že politika je jedno velké svinstvo, v tom si dnešní politici nic nezadají se svými předchůdci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 09:09
avatar

Bambulo,

sdělte kdo je podle Vás, "objektivní občan", pak snad najdete odpověď, která Vám bude vyhovovat.

Ano, v dobách vlády KSČ, byl stát prošpikován jenjen příslušníky STB ale i obyčejnými občany, kteří donášeli na svoje blízké, spolupracovníky, sousedé al i na manžel(k)y. To že se kradlo, to je od založení lidstva. jeden ukrdl mamuta druhému, dokonce i s rodinou. Pokud si někdo myslí, že se krást nebude, tak se mýlí. "krade část vyvolených", myslíte tím bezdomovci, o jejiž krádežích se zde psalo minulý týden, nebo autobusák, co našel a nevrátil peněženku a ukradl jí. Popřípadě na úřadě "ukradl" někdo pozemek pro sebe? Je jednoduché sdělit: "ti nahoře kradou", ale co ti dole?

Žvanilové byli jsou a budou. Páč nemůžeme mít stejný názor všichni.

Kdo je objektivní?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.02.15 10:12

Podobné služby má každý stát, v zákonu najdete co mají chránit + ochotné občany přisluhovat nebo si zachránit kůži. Otázkou je, jak to dělají. Nezapomeňte ještě na OK a zvl. HK, která jim přicmrndávala s jejich agenty aj.. Dnes se již sice jiná doba, ale kde je záruka, že k něčemu podobnému nedojde, když žádají další kompetence? Ano, kdo by nekradl, dyť to bylo všech, a dost se nedalo běžně koupit. Ale až na malé výjímky se lidi nedostali k hotovým prachům jako dnes. Kde máte záruku, že soused, známý na vás něco nevykecá na dotaz, nepošle anonym? Neznáme kategorii objektivní občan.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 10:23
avatar

Opravdu si myslíte, že tzv. státní bezpečnost byla v celém světě zrušená? Jestli se to jmenuje STB nebo nějak jinak je přece úplně jedno, i před 89 nebylo její hlavní náplní sledovat pár tzv. nepohodlných lidí režimu. Můžu souhlasit, že většina národa kradla, ano pokud sem počítáme to, že si úžedník "ukradl" papír nebo propisku, že si zedník nechal domů složit vlečku písku...To, nikomu nechybělo, silnice nestály to co nyní, tunely i přes ten rozkradený materiál nepadaly jako nyní, paneláky stojí dodnes a ještě dlouho stát budou, náš stát nebyl zadlužený jako nyní a ať už se v těch fabrikách spalo (jak tu někteří v jiných vláknech tvrdí) byly ty fabriky všechny NAŠE! Po té frašce co se ji říká sametová revoluce, byla krádež století kupónová privatizace a pak už jen až do dnešního dne, následuje jedna loupež za druhou. Z těch parchantů co si nejvíc nakradli se stávají politici a ústyhodní lidé a tito také nejvíc křičí "chyťte zloděje". Že by schválili zákon na přiznávání majetku a hlavně sankci jako je v Německu (neprokážeš kdes miliony nabyl, zabavíme je) toho se vážně nebojím.

Nevím co to je objektivní občan ale napsala jsem co si myslím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.