Poštovní schránka kde?

Od: Datum: 04.05.15 10:05 odpovědí: 21 změna: 06.05.15 10:53

Ahoj všem, před týdnem jsem zkolaudoval dům a chtěl si na obci zažádat o přidělení poštovní schránky. Řekli mi, že tohle oni neřeší, že musím na poštu..Je to skutečně tak? Nějak se mi to nezdá, máte s tím někdo zkušenosti, kde přesně žádat, xo k tomu popřípadě potřebuji za lejstra? Děkuji Vám za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.15 10:21

A proč se nezeptáte přímo pošty? Myslím, že tam vám poskytnou kompletní informace, co je k tomu potřeba. Můžete zavolat 840 111 244 nebo mailovat info@cpost.cz.

Od: kklaban
Datum: 04.05.15 10:25

Jo to se mohu zeptat přímo na poště, jen jsem si chtěl ověřit, jestli s tím někdo má zkušenosti, jestli někomu to vyřizují přímo na obci nebo opravdu se musí na poštu. Ptám se také proto, že dřív to normálně řešila obec.

Datum: 04.05.15 10:26

Počkat a o to se musí žádat? Pokud mám někde trvalé bydliště je mám mýt kvůli poště a úřadům, zvonek a poštovní schránku. Má to snad zajišťovat někdo jiný?

Datum: 04.05.15 10:30

Netuším. Já jsem minulý týden zkolaudoval barák a bylo mi obcí přiděleno nové číslo popisné. No a potřebuji nějakou poštovní schránku. U nás v obci je to řešeno tak, že v určitém místě je několik poštovních schránek a lidé si tam poštu prostě vyzvedávají, tak jsem myslel, že je to v kompetenci obecního úřadu a prý nikoliv, řeší to pošta.

Datum: 04.05.15 10:46

Copak by měl mít obecní úřad společného s poštou? Opravdu jim do toho nic není. Kupte si schránku a přidělejte ji na viditelné místo, pokud možno u vchodu. V případě, že dáte schránku na jiné místo, než je obvvyle (my jsme ji například měli u souseda u plotu, aby k nám nemusela poštovní doručovatelka zacházet), uvědomte o tom poštovní úřad. Ano, dávají se i schránky na určité místo, pak je to zase mezi Vámi a poštovním úřadem. Opět to bývá z toho důvodu, že domly jsou třeba někde v kopci, bez možnosti dojetí autem. Třeba v Krkonoších by se chudák pošťák naběhal...Takže tam tyto poštovní schránky jsou všude.

Datum: 04.05.15 11:00

Aha, takže tedy mohu mít klidně poštovní schránku u domu, pokud jsem to správně pochopil.

Datum: 04.05.15 11:38

V malých ale rozlehlých obcích je to řešeno tak, jak naznačujte. Shluky schránek někde u cesty, podobně jako v amerických filmech. Pošťák potom nedoručuje do domu, ale jen do té schránky. Jinak by se uběhal po kopcích.

Jak je to u Vás, to Vám řeknou opravdu jen na té poště. Pokud to chcete řešit zde přes poradnu, tak přes poštovní závežitosti je tu nekorunovanou královnou @cocinkamichalka. Nebývá tu ale tak často nebo jí aspoň není vidět, tak se zaregistrujte a zkuste jí napsat do vnitřní pošty.

Datum: 04.05.15 11:50

OK děkuji vám za tip

Datum: 04.05.15 13:20

schránku si prostě koupíte v obchodě a přiděláte si ji na dům či vrátka... pošta s tím nemá nic společného- ta vám pak jen bude nosit dopisy do té schránky

pokud listonoška odmítne k vám chodit ,tak pak na poště ten problém nahlašte a oni se o to snad postarají - to není myslím Váš problém, že listonoška k vám nechce dojít - 200m není tak moc

Od: buss®
Datum: 04.05.15 11:40

? Jít na obec by mne tedy nenapadlo a o schránku žádat. To jsem nikdy neslyšel. Lejstra? Jste povinen mít domovní číslo, poštu si nechte házet za plot. Nebudete-li písemnosti přebírat, máte problém. Co na to třeba poštovní zákon?

doplněno 04.05.15 12:09:

Rozlišujte písemnosti, některé je třeba předat osobně.

Datum: 04.05.15 11:42

Běžně si každý koupí poštovní schránku a připevní ji na plot. Ale píšete, že v obci je místo, kde je několik schránek. To bývá v případě, že adesáti bydlí v domech hodně vzdálených od běžné pochůzky listonošky, nebo v domech, kam se v zimě špatně zajiždí, nebo i z jiných důvodů. U nás je to před jednou zahradní kolonií, kde stojí celoročně obyvatelné chaty a zahradní domky. Pokud mají vaši nejbližší sousedi schránku na plotě, tak si ji tam také dejte, pokud stojí domek někde na okraji obce, raději se na poště zeptejte.

Datum: 04.05.15 11:52

No právě, že od toho shluku hromadných schránek je to ke mě domů asi 200m, což není moc a nejsem nikde v kopcích nebo bůhví kde v tramtárii, ale jde o to, že když si tu schránku hodím k plotu, jestli mi tam bude pošta jezdit že jo

Samozřejmě se zeptám na poště jak to je.

Datum: 04.05.15 12:16

To se mi zdá nějaké zvláštní. Máte trvalé bydliště, domek je zapsaný v katastru. Pošta o něm ví. Vy si zajdete do já nevím domácích potřeb? a koupíte poštovní schránku, dvě, tři hmoždinky, k tomu adekvátní počet šroubků, doma vyvrtáte díry, našroubujete schránku a poštujete. Schránku si dejte na hranici pozemku - na sloupek plotu, na branku nebo jestli nemáte plot tak na zeď domu. Nikdy jsem neslyšel že by to někdo, někde ohlašoval.

Datum: 06.05.15 10:49

No a právě takto jak to popisujete to nelze udělat. Volal jsem na poštu a musí být schránka na jednom určeném místě, že prý pošta nebude chodit ke každému domu zvlášť...

Datum: 04.05.15 14:35

Po přečtení dotazu jsem myslela, že chcete mít na domě sběrné místo (poštovní schránku pro celou vesnici) a vy budete, jak se dnes moderně říká, malá poštovna. Pokud chcete obyčenou dopisní schránku, koupíte ji třeba i u vietnamských soudruhů za 300,- nebo kdekoli jinde, přiděláte, napíšete jmenovku, můžete přidat nálepku, že nechcete nevyžádanou poštu a od té chvíle vám už pošta chodí. Jestli bydlíte v "lese" a na katastru je objekt napsaný jako budova určena k trvalému bydlení, může vám být jedno jak se s dopisem doručovatelka projde., její povinnost je doručit.Nikde to neoznamujete, nikoho o nic nežádáte, prostě přiděláte schránku a máte hotovo.

Datum: 06.05.15 10:50

To jsem si myslel taky, ale s tímto mě na poště odpálkovali...

Datum: 04.05.15 20:28

Ahoj. Na vsi, kde mám barák, je to místo se společnými schránkami od něj vzdálený asi 50m. Aby se to správně chápalo.- Pošta do těch míst zásilky dováží autem. Tzn., že jednotlivé domy neobchází doručovatelka. Staví se třeba na Obecním ú. , škole a větší firmě. Jak to dělají konkrétně s doručenka,i nevím. Moji poštu mi pošta doručuje na doručovací adresu podle dohody. Na trvalé b.

Datum: 04.05.15 21:18

Děkuji @amper za označení

Takže: Poštovní schránku jako takovou Česká pošta nezajišťuje. Dokonce ji ani neprodává ;). Pokud jste si ale všimnul, že máte u Vás v obci modré schránky (tzv. dodávací schrány - viz obrázek), je možné, že Vaše bydliště je tzv. místo bez doručovací služby. Pokud je tomu tak, je potřeba na poště nahlásit, že máte zkolaudováno, že máte přiděleno číslo popisné, a ať se postarají. Problém je, že u pošty je oddělené podání a dodání, takže Vám na Vaší poště nemůžou úplně stoprocentně pomoci. Nicméně měli by být schopni toto komunikovat s vedoucím příslušné listovní dodejny, příp. Vám na něj dát kontakt. Toto totiž řeší DODACÍ část pošty (laicky: Vaše listonoška), ne PODACÍ (pošťačka za přepážkou)

Pokud bydlíte v místě bez doručovací služby, je taky možné mít na poště ZDARMA P. O. BOX.

Případně mi napište ještě do zprávy, třeba patříte ke mě, haha... a budeme to řešit spolu ;)

Datum: 06.05.15 10:52

Aháá, děkuji za vyčerpávající odpověď, teď je mi to už jasné. Přesně takhle to máme v naší vesnici s těmi modrými schránkami.

Datum: 06.05.15 02:50

postu to vubec nezajima, poveste si schranku na vrata :) a tim je to vyreseno *smich* mimochodem ja mam schranku z plastoveho patniku co byl na pude :) puvodne tu zadna schranka ani cislo nebylo, a svete div se posta mi chodi... takze bych rekl: moc to resite :)

Datum: 06.05.15 10:53

moc to řeším, protože když si podle vás dám schránku na plot, tak bude schránka furt prázdná a nikdo mi tam nic doručovat nebude.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.