Kam v Braníku

Od: Datum: 08.02.15 11:38 odpovědí: 2 změna: 08.02.15 21:35

Dobrý den,

kam by jste mi doporučili cournout pěšky v okolí hotelu U divadla na Braníku? ( http://hoteludivadla.cz/ )

Jedu do Prahy pracovně, ale beru sebou i rodinu. Když budu na jednání, kam by jste poslali mou drahou polovičku s klukem, klidně stačí nějaké obchodní centrum nebo památky. Vím, že tam nějaké OC je, ale to je tak 30 minut pěšky a to nedá, protože je těhotná a do MHD v Praze jí prostě nedostanu.

Díky za tipy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 08.02.15 13:51

Pěšky na památky v tomhle místě? Nikam. Pokud neujde půl hodiny a nechce do MHD, tak opravdu nikam. Může se jít cournout na cyklostezku, jedním směrem je to do centra, druhým na Zbraslav. Ale k vidění tam moc není. Kdyby překonala strach, může na zastávce U Staré pošty nastoupit na bus 196 nebo 197 a za 3 zastávky je v OC Plaza na Novodvorské. Sice je to asi ten nejmenší a nejblbější nákupák v Praze, ale je nejblíž. Pak taky může sednout na bus 170, ten jí zaveze na Budějovickou, tam je obchodů víc. Když sedne na tramvaj na zastávce Přístaviště, je v centu za čtvrt hodiny a bez přestupů. Není to nic složitého, jen to chce mít s sebou mapu, tu byste měli dostat v hotelu a případně se nebát zeptat na cestu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 08.02.15 21:35

Bohužel Vaše žena má malý akční rádius - bez MHD a max 25 min pěšky. Novodvorská je opravdu malé nákupní centrum a je to z Braníku asi 2 km do kopce. A na Arkády by se taky dalo dojít pěšky, ale to je asi 3 km zase do kopce. Z památek asi nejblíže Vyšehrad. Co se týče přírody (to ale asi v tomto období nepadá v úvahu), tak je nejblíže Prokopské údolí - fakt pěkné, ani nevěříte, že jste uprostřed Prahy. To je taky na delší pochod a s použitím MHD. Tak mě napadá jediné na procházku - vydat se po cyklostezce, podchodem pod jižní spojkou a dále podle Vltavy směrem za Zbraslav. Na krátkou procházku by to mohlo stačit. Teď je to tam mrtvý, ale na jaře to ožije a je na co koukat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.