Branná povinnost - zase vyhrožují

Od: Datum: 06.04.15 19:57 odpovědí: 54 změna: 08.04.15 14:51

Už zase vyhrožují povinnými odvody. A asi to nebude platit jen pro muže. Bojím se o všechny lidi a tak nějak i o sebe. (Vím, že to zní blbě...) Já jsem sice v invalidním důchodu, ale mám pocit, že v dnešní době by mi to nebylo ani nic platné. Myslíte, že to jsou jen výhružky nebo reálné nebezpečí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.15 20:00
avatar
Kdo vyhrožuje? Zbytečně plašíte.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: chudacilidi
Datum: 06.04.15 20:04

Politici vyhrožují.

Od: kubelkovakamila*
Datum: 08.04.15 14:51

Ti už vyhrožovali tolikrát... mě už tu nic nepřekvapí

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.04.15 20:05
avatar

Osobně doufám, že dojde nejen k obnovení odvodů. ale i základní vojenské služby, plně postačí 6 měsíců. Mladá generace to potřebuje jako koza drbání. Nebylo by od věci se naučit pořádku, úctě a kázni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 20:33
avatar

Co zanedbala výchova v rodině, popřípadě škola má dohánět stát povinnou vojenskou základní službou, a to mám platit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 10:05

Tohle má na starosti rodina a výchova rodičů. Obhajovat potřebu odvodů a vojny tím, že mladá generace není schopná pořádku, úcty a kázni je nejen hovadský nápad, ale také sakra drahá krávovina a kanón na vrabce. Vojna má sloužit k výcviku jedinců schopných obrany státu, ne je vychovávat tam, kde selhali rodiče. Časem pravděpodobně dojde k potřebě mít alespoň přehled o možných zálohách - začnou tedy v první fázi odvody, a to bez rozdílu pohlaví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 20:07
avatar

Ono to chce za

1) číst a poslouchat nějaký normální věci a ne žádný katastrofický bulvár

2) číst vše až do konce a nejen pár prvních řádků, kde bývá napsáno CO, v dalších řádcích bývá i napsáno JAK.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.04.15 20:15

Chudaci, jděte s tím do háje, pokolikáté tady? Napřed si načti branný zákon, jaké jsou tam povinnosti už dnes. Když nám to naši najlepčí schválí, tak srazíš kufry a půjdeš. Nečti plky! Některým by to neškodilo, dost si udělalo za ZVS další profesi, měl zájmy. Kdo jezdil třeba u ČSAD?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 20:16

Jenom ať ty odvody začnou, já nebyl a mrzí mne to. Alespoň by ubylo metrosexuálně homosexuálních fotbalistů z dětí by se stávali chlapi a uměli by se u sebe postarat. Dneska jak u sebe frajírek s gelovanou palicí nemá mobil nebo mu na něm nejde fejsbůk, tak je v pr****. Se mi chce kolikrát brečet, když to vidim, slyšim nebo čtu, člověk kolikrát neví, co je horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 20:32
avatar
Přesně tak..Dnes když pustíte teenagera do lesa na dvě hodiny, tak tam bez PC, mobilu, GPS a dvou supermarketů v dosahu MHD umře.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 20:54
avatar

Brannou povinnost nikdo nezrušil-ta platí neustále a snad od První republiky jen s minimálními změnami! Jinak osobně bych ZVS doporučil všem mladým mužům (někdy mi přijde ,že to ještě ve dvaceti nejsou muži ale pubertáci)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 21:23

ani v 25ti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 10:07

Nejen muži a nejen ve 20 letech... Ale k tomuto povinná vojna neslouží, resp. neměla by.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 21:15
avatar

Nejsou peníze. Vše zbourali nebo prodali. Nikdo na to nekývne. Kdo to zaplatí? lidem- zaměstnavatelům. Kluci si nenajdou po škole práci protože budou muset jít na vojnu, žádný normální zaměstnavatel vás nevezme s tím že půjdete na nějakou dobu si jen tak hrát na vojáčka - což je další věc, kdo zaplatí tu výzbroj a výcvik pro ty lidi? a ubytování .. *smich* Stát nemá na nic a chce si začít hrát na vojáčky. A další věc jsou lidé.

Nezlobte se na mě ale - stát který mě, mé rodině, přátelům hází jak v soukromém životě tak i v pracovním životě jen klacky pod nohy a přemýšlí kde by mě ještě oškubal, bych určitě nebránil a nešel se za něj být. Chci ochránit svoji rodinu a ne politiky a svoji rodinu neochráním tak že půjdu a nechám se někde zabít pro nic za nic co s nimi potom bude? většina lidí musí splácet půjčky nebo hypotéky - ty jako zaplatí kdo? STÁT - no to asi těžko.

Většina lidí si to podplatí nebo uteče - a já také. Nikdy bych pro tento stát nic neudělat - on pro mě nikdy také nic neudělal.

Svoji rodinu každý zabezpečí nejlépe tak že s ní bude doma a ne bojovat cizí války za cizí DEBILNÍ názory.

doplněno 06.04.15 21:24:

a soudit mláděž podle článků na internetu je stejné jako brát vážně informaci o povinné vojně, soudit je podle toho že nějakého vidím že něco dělá je jako kdybych soudil všechny ženy že neumí vařit protože to neumí moje sousedka.

Mezi námi mladí dělali "bordel" vždy akorát dříve prostě dostal doma a vědělo se o tom doma a nejdále sousedé - dnes se to hned v honbě za senzací narve do zpráv a ví o tom celá republika *smich*

Jako dnes i dříve - jsou rozumní a jsou kreténi. Deně se setkávám se studenty co chodí k nám do firmy na praxi a mají zájem a jsou rozumní.

Nebyli jsme jiní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 21:27
avatar

Naprosty souhlas!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcdef
Datum: 06.04.15 22:23

Palec nahoru! Můj názor

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 21:25

Branná povinnost zrušena nebyla. Byla zrušena základní vojenská služba.

Krom toho byla zrušena i armáda. Posádky zrušeny, budovy rozprodány, technika rozprodána a rozkradena. Vojenské výcvikové prostory zredukovány.

K čemu by byla ZVS? Jak by to mohlo fungovat? Kde by záklaďáci bydleli, kde by cvičili a CO BY CVIČILI? Útok bambusovou tyčí? A kdo by to platil? Zrušení armády byla jedna z metod, jak uměle a na dluh zvednout životní úroveň obyvatelstva. Díky Kalousům se to tak úplně nezdařilo, protože i zrušená armáda nakonec po dlouhá léta stála skoro stejně jako ta existující.

Krom toho ozbrojený lid je nebezpečný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 21:27
avatar

asi tak .. a to málo co se nerozkradlo nebo nezbouralo tak chátrá a rozpadá se v nejlepším případě slouží jako sklad/skládka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 21:44
avatar

POZOR, pletete si dva pojmy branná povinnost a základní vojenská služba. Branná povinnost platí a byla upravena jen věková hranice, základní vojenská služba se vůbec neřešila, řešilo se pouze znovu zavedení odvodů. Tedy komplexní lékařské vyšetření. Zda jste či nejste schopen služby. Toť vše. Nic víc ani nebude, nejsou peníze na NIC! Ani na výstroj, náboje, natož na útvary a modernizaci armády...
Co se týče války jako takové jakou známe z dob WWI a WWII tak taková nebude. Spíše výhledově bude globální občanská válka s prvky zákopové války a s prvky bleskové války. Vlastně to co je nyní v Sýrii Iráku a na Ukrajině + Afrika.
Problémem jsou ale samotní Evropané, kteří neumí ani přežívat v přírodě natož obsluhovat zbraň atd... takže výsledek bude podobný jako byl v Sýrii a ostatních zemích, kde islamisté podřezávali nevinné lidi a znásilňovali. Protože neozbrojený a nevinný civilista nepředstavuje riziko. Problém je, že lidé řeknou, nás se to netýká...bohužel až už bouchají bomby a týpci běhají s mačetami a řežou hlavy, tak je již pozdě.
Tolik asi k Vašemu strachu...jestli máte strach z obnovení branné povinnosti(která ale stále platí jen se upravila) tak spíše trpíte i nějakými psychickými potížemi...
Asi tolik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 21:47
avatar

já myslím že psychické potíže má člověk který usiluje o zbrojení a válku a vraždění jiných lidí. Pokud vám to příjde v pořádku tak já jsem si nějaký divný no.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 21:57
avatar

tak si přečtěte dotaz tazatelky ještě jednou... strachuje se o něco co tady platilo stále i když zavedli profesionální armádu. Co se týče zbrojení a vraždění...píši jen to co reálně hrozí. A pokud se pletu tak mě opravte ale nepředstavuje neozbrojený civilista lákavý cíl v očích extrémistů? A další problém, umí dnes někdo základní orientaci bez kompasu, buzoly? Já jen že se setkávám stále s tím, že lidé v Evropě žijí v jakémsi vánku bezpečí, který si myslí že zde je a který zde bude ještě cca 70 let platit. Ale situace je ve skutečnosti úplně jiná a do cca pěti let může svět na který jsme zvyklí být pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 22:16
avatar

asi jsem staromodní ale nepříjde mi to příliš v pořádku .. zvláště protože válčime války které nejsou naše ale jen za názor a myšlenky lidí které ani pořádně neznáme. Většina konfliktů a válek vznikla z blbosti, zemřelo v ní spousta lidí a stejně se nakonec k ničemu nedostalo.

Nepředvídavý je ten kdo udělá velkou chybu jednou - debil je ten kdo se z té chyby nikdy nepoučí a opakuje ji.

zdá se že spousta lidí dnes nezná historii a neví co přinesly dřívější války a jaké měli následky pro obyčejné lidi - a tak opět a znova budeme své chyby opakovat.

Člověk je sice chytrý ale když křečka bouchnete když vás kousne - znovu vás již nekousne protože "ví jak moc to bolí" - člověk válčí 1-2-3x a stále se nepoučil. Možná k zamyšlení

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 09:47
avatar

otázkou je co kdo tím válčením sleduje. Bohužel pryč jsou doby, kdy král táhl na čele svých vojsk do bitvy... tehdy hrozila smrt odkudkoliv a kdykoliv a proto se pečlivě vážilo proč do té války jít. V dnešní době je voják figurka na poli a jen jeho výcvik, štěstí a někdy i výstroj dokáži, zda tu ještě nějaký čas bude a nebo ne. To že se narušila suverenita jiných států, za jistý účel je věc druhá. Problém který se ale nyní na Evropu, nebo který už tady je jsou uprchlíci a laxní přístup orgánu k zadržení nebo monitorování navrátivších se z letního tábora v podobě Islámský stát...
A pokud se podíváme na Itálii, Německo, jižní Francii...nemluvě o Belgii, Anglii, Švédsku tak stačí říci ono klasické "dokonáno jest"

Otázkou zůstává, zda se mocní chtějí poučit z předešlých chyb, když relativní riziko smrti je pro ně nízké. Narozdíl od obyčejných lidí, kde se jak by řekl klasik posuzují lidské životy podle statistiky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.04.15 22:00

Jo, je třeba, lidi by si měli uvědomit, že konflikt hrozí a jak by přežili. Co by dělali jen bez elektriky (v činžácích), globalizace?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 06.04.15 22:04

Nic se nebojte. U nás už určitě vojna nebude. V některých zemích jsou na to dokonce hrdí, že se jí mohou zúčastnit. A obyčejně vítězí ta armáda, která si věří a ví co chce. Čím více je tam takových vystrašených lidí, tím je větší pravděpodobnost, že to nedá. Dějiny píší vítězové.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 22:16
avatar

Jakožto mladá generace jsem pro. Některé karikatury dospělého či budoucího dospělého člověka, co se bez mobilu ani nevykálí, zajímá je jen, jak si nejlíp nagelovat vlasy, jaký film stáhnout, jak se ožrat a co postnout na fejs, a ve třiceti si nechávají uklízet a vařit od maminky, to by jeden brečel.

Blbý je, že zase budeme v něčem, o co ani nestojíme a kam nás navezlo vlezdoprdelkování našich "vůdců". Klůků, co umírají v Afghanistánu a jiných podobných zemích, je mi líto, ale jsou to žoldáci a dobře vědí, do čeho jdou. Na druhou stranu asi těžko budeme v případě celosvětového konfliktu hlásat, že "nás e to netýká".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 22:22
avatar

Mě příjde nejsmutnější to že bez ohledu na to kolik lidí ve válce zemře ať už vojáku nebo civilistů se nakonec stejně podepíše jen nějaká dohoda - zbytečně dříve ukončené životy a zbytečně zničené životy lidí co tam bojovali (protože toto na vás psychickou stopu zanechá) - jako vždy na konci války ti kterých se válka vůbec nedokne podepíší nějakou dohoda a jde se opravovat vše to co se během války zbytečně zníčí .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lubrikant2
Datum: 06.04.15 22:31

Války jsou už jen o penězích. Nikoho tu nezajímá jestli chcípne 1 nebo 10000000000000000 lidí, na světě se dělají jen čistky od nepohodlných a zabírá se území, čistí se lidstvo od nebezpečí síly jednoty. Ovečky. Válčí se proto, protože peníze a cíl udržet lidi blbé (což jsou skoro úplně všichni, jak tady čtu ty politické názory většiny lidí).

Stejně ty idiotské papíry a mince k ničemu nejsou. Ale hrabejte zajíčci, až se zblázníte Peněz přeci není nikdy dost.

Vraždí se skoro pořád na světě, ničí se všechno, zvířata na jatkách, zatímco lidi řeší pí*oviny. Větší tlupu dementních oveček než je na tady té poradně jsem neviděl.

Omlouvám se za vulgaritu a nechci urazit nikoho, kdo uvažuje normálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 06.04.15 22:40

Možná jste hodně rozčilený, a píšete dost expresivně, zjednodušeně. Ale dle mého mínění nejste takzvaně mimo mísu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 22:45
avatar

No snad nespadám do té skupiny kterou odcuzujete, každopádně alespoň částečně - s vámi musím souhlasit. Bohužel většina lidí - bohužel pro ně- jsou natolik zmanipulování učiteli a medii že přes ten hezký roh nevidí to co je za ním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 22:28
avatar

Tak lidé zmanipulovaní jsou, ale neřekl bych že za to mohou učitelé či reportéři v médiích. Oni jen dělají svou práci, bohužel můžou za to ti, kteří nejsou na povrchu vidět, což je pro nás ovečky velká ztráta, jinak bychom už dělali pořádky. Za tím co se učíme, za tím, co sledujeme stojí NĚKDO, ale rozhodně né třeba učitel. Ale chápu vás, protože ani učitelé neuvažují objektivně, jsou už tak naočkováni tím, co říkat musí, že nic jiného v hlavě nemají.

Konkrétně na Vás daniel nic nemám, vypadáte jako objektivně smýšlející člověk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 09:23
avatar
Normálně uvažuji, odkud máš toto tvrzení:
Větší tlupu dementních oveček než je TADY NA TÉ PORADNĚ jsem neviděl.
Ostatní poradny jsou na dementní příspěvky imunní?
Tato poradna slouží všem. Normálním, i případným dementům. Teda tobě, případně i dalším.
Nikdo nikomu nebrání vkládat jakékoliv příspěvky, pokud neporušují pravidla poradny, všeobecné slušnosti a kultůry.
Ani nebrání jejím uživatelům udělat si úsudek o jiných uživatelích. Ty už sis ho udělal.
Teď si ho udělají i další...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 14:50
avatar

hejkale,

*palec*

doplněno 08.04.15 06:59:

Lubrikante, děkuji za pochvalu...

... tento člověk zdá se nejvíc spravedlivý, co se týče názoru druhých. ...

jsem rád, že jsem ke všem spravedlivý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 22:34
avatar

Já tuto poradnu sleduji už dost dlouho na to, abych si udělal obrázek o lidech, kteří zde stabilně fungují. Ty lidi, co brouzdají po síti a narazí zde na něco, co jim pomůže a nejsou zde aktivní, o těch nemluvím.

Mluvím o aktivních členech této poradny - udělal jsem si obrázek takový, že většina aktivních ano, měl by jim být dán vděk, že zde radí, a pomáhají. Ale co se týče jejich názoru na svět je ubohost, přemýšlím, jestli jsou normální či nejsou. Nesoudím podle své povahy nebo mého názoru, soudím OBJEKTIVNĚ, což je pro ovečky nesnesitelná záležitost, objektivita vůči světu a politice se jim vymyká právě díky škole a médiím, které tak tupě žerou.

Chápu Vás, vím co jste mi tady napsal hejkale. A z většinového pohledu je pravda to, co jste napsal. Ale, objektivita zde není, což je problém Váš a těch lidí, kteří Vám dají za pravdu. Ale já budu vždy ten "pozadu" a bez rozumného názoru, co? Nevadí, snad se poučím a možná už nebudu dělat společnosti problémy

PS: K panu Cukráři se vyjadřovat nebudu, to je kapitola sama o sobě, i když je tento člověk zdá se nejvíc spravedlivý, co se týče názoru druhých. Neviděl jsem ještě člověka, který by nebyl zmanipulovaný a naivní, pod dávnou výchovou komunismu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 06.04.15 22:36

Mě zase přijde hodně nepravděpodobné to, že při mé znalosti dějin jsme zrovna jako my takto dobře dopadli. Nemusíme válčit, bojujeme zatím tak maximálně s cholesterolem a poplatky u lékaře. Nesnáším různé pomatence, konspirativce a alarmisty. Ale stejně mě tady něco nesedí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 22:43
avatar

Tak to bohužel znáte dějiny asi jako jeden z mála ... protože jako každý rozumný se z dějin poučíme a nebudeme opakovat chyby našich předků jako třeba zbrojit a hnát se do válek .. .bohužel lidstvo nezabije meteorit, oteplování ani vzduch ale lidstvo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 09:38
avatar

jakožto mladá generace si laskavě ujasněte co a kdo je žoldák! Je mi na blití, když jsou diskuze plné kecu o žoldácích a že tam nemají lést a někteří jsou ještě taková prasata, že jim přejí smrt. Nejen že ze sebe dělaté hloupou ovci, která papouškuje to co slyšela od toho nejchytřejšího v hospodě po pár pivech ale v dnešní době si ani nejste schopná zjistit kdo se za žoldáka považuje.
Kulové víte co naši dělají v zahraničních misích a že pro tuto zem dělají daleko více něž vláda a prezident protože z prvu se na Vás dívají jako na Švejky. Když pak ale vidí, že řidič transportéru si dokáže opravit svůj prostředek aby dojel na bázi, nebo vidí bojovnost našich kluků tak smeknou. Nemluvím už o tom, jak si naši dokážou získat okolí...ať už to bylo Kosovo, Irák, Afgán a nebo Mali a další. Protože třeba posádka francouzského transportéru čeká na opraváře protože řidič neumí opravit svůj vlastní prostředek. Když pak český kluk - řidič transportéru vyskočí s transportéru a opraví cizí transportér to je pak jiná...to každý čumí a každý chce s Vámi jezdit.
Takže si milostivá laskavě odpusťte to hloupé přirovnání k žoldákům a když už máte alespoň počítač, tak si zjistěte kdo je ten žoldnér.

Asi tolik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 23:14
avatar

- mám pocit, že všechno dění kolem nás běží tak nějak samospádem a skoro už až nezávisle na nás a tak se jako lavinou pomalu řítíme do zkázy, můžeme skučet jak chceme a filosofovat o nesmyslnosti válek do alelujá... a horizont 5 let, jak zde někdo tipnul, se mi zdá bohužel docela reálnej.

Docela ráda bych, kdybyste mi věrohodně a přesvědčivě vynadali, že zbytečně plaším !...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 23:38
avatar

Ono všechno to dění je hlavně značne překroucené k obrazu tomu aby jsme měli co největší strach .. protože jak známo člověk co se bojí se nejlépe ovladá a dělá nejméně problému .. viz třeba až neuvěřitelné překroucení reality dění na ukrajině od začátku až do konce - velké hálo může za to ten a ten navzdory tomu že ti tam ani nejsou je to tak a tak navzdory tomu že je to naopak a pak najednou ono se to začalo zpravovat uklidnovat - to se moc nehodí tak o tom pomaličku tak nějak nenápadně přestali informovat ale když to začalo tak to lítalo ze všech stran - a tak je to ze vším. Když je důvod k panice tak šup to na nás - když je to fajn tak to vědět nemusíme to by jsme mohli získat pocit že i lidé kolem nás jsou normální mají rozum.

Síla medii je obrovský protože nevíte zdali tomu máte věřit nebo ne - přece je to natočené tak to musí být pravda - realitu si ověřit nemůžete (nebo můžete ale jen těžko) no tak je pohodlnější tomu prostě věřit

dostali se k nám informace že rusko posílá armádu tam a tam ale ne že řekli že válku nechtějí a že se zajímají jen o své uzemí kde mají 95 % obyvatelstva a zbylích 5 tvoří ukrajinci - ale samozřejmě k nám se dostalo jen to jak kdo koho zabil, kde kdo střelil a jaké se tam dějí horory a značně překroucená realita o tom jak to vlastně celé je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 07.04.15 00:49

Tam hlavně musí mít člověk názor. Máte rádi Rusáky nebo Američany? Je fakt, že nás Rusáci osvobodili< ale na rozdíl od Američanů nás jich dost znásilnilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 08:42

Dost mě tady zaskočily názory, že mladí KLUCI by měli jít na vojnu. aby se z nich stali CHLAPI. Ale tohle je snad věc rodiny, ne? Jestliže je někdo 18 let vychováván v bavlnce, tak není možné, aby se na vojně změnil. Víte co by přibylo na vojně sebevražď, nervově labilních apod? Vojna (ani škola) nemůže suplovat selhání rodiny ve výchově.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 09:13
avatar

Já už jsem to psal výše, ale narozdíl od tvého názoru, si troufnu říct, že i škola má dost velkou možnost jak napravit nepodařenou výchovu v rodině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 09:15
avatar

Koho kdo znásilnil? Mě ani nikoho z mé rodiny ne. Nemusím a nechci mít názor USA nebo RF. Sakra jsme stát ve střední Evropě a tak se starejme o naše zájmy.

doplněno 07.04.15 10:29:

jaké společné zájmy například?

A na Čínu si dávejme pozor, protože Čína bude brzy zase ta velmoc, která bude diktovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 07.04.15 10:13

Naše zájmy jsou totožné s Americkými, pokud si myslíte, že s Ruskými nebo Čínskými tak pozdrav pánbůh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 10:49

mp. Prosím, mluv za sebe. Za války se děly zvěrstva, ale těch se dopouštěly všechny strany - to k tomu znásilňování. Takže nesouhlasím s Tvým "nás znásilňovali Rusové". A píšeš " naše zájmy" ... můj zájem to opravdu není. Všichni by se měli chovat podle : " Žít a nechat žít". A podle toho se Američané neřídí ani náhodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 07.04.15 10:54

To není pravda, Američani se zvěrstev dopuštěli nejméně. Němci to dělali z disciplíny a Rusové z primitivismu. Američani nejsou tak geneticky vychovaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 11:03

mp... Američani nejsou tak geneticky vychovaný...*sok* Můžeš mi tuto větu vysvětlit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 07.04.15 11:26

Můžu. Protože si myslím, že do Ameriky se sestěhovali ty nejodvážnější lidi z celého světa. Nakonec, kdo přežil divoký západ, tak musí mít nějaké dispozice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 12:32

mp. Tuhle odpověď nemyslíš vážně, že ne? Ti, co podle Tebe osídlovali Ameriku, byli výkvětem té doby? Ty nevíš, co tam tento "výkvět" ve jménu civilizace prováděl? Znásilňování, vraždění... Ano do Ameriky šli lidé "za novým životem". Na druhou stranu se tam sestěhovávala ta nejhorší sebranka z celého světa. Něco málo si o tom přečti a pak teprve hlásej dál do světa. To, co tady předvádíš, to je děs a běs. Co takový ku klux klan. Tam byl kdo? Američané geneticky na výši? A co takový Vietnam - tam se dopouštěli Američané na civilním obyvytelstvu znásilňování a vraždění ve jménu čeho? A teď mluvím o chování jednotlivce, nikoliv o státě.

Nemám ráda žádnou totalitu, žádné vnucování jakéhokoliv názoru. Mám svůj úsudek a budu s lidmi diskutovat, nikoliv jim mermomocí rvát do hlavy to, co se JÁ domnívám, že je jediné to správné. NIKDY nic není černé nebo bílé. Já osobně se přiznám k tomu, že čím více do mě bude někdo hustit, že jen toto je ta správná cesta, tak budu o té cestě více a více přemýšlet jako o špatné.

doplněno 07.04.15 12:40:

A napíši ještě něco, za co sklidím třeba i pobouření. Ano, Rusové znásilňovali. Je to neodpustitelné. Na druhou stranu kdybys toho ruského kluka (rozuměj vojáka), přiřadil k americké armádě, tak by znásilňovat nemusel. Byl by totiž relativně najedený, umytý a hlavně by měl silonky (čokoládu, konzervy atd..), které by mohl děvčatům za sex nabídnout. Takže s ním šly děvčata dobovolně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 07.04.15 13:51

Sebod, ona ani ta druhá strana nebyla o moc lepší. Válka byla je a bude svině.

http://www.literarky.cz/civil…silnili-190-tisic-nmeckych-en

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 14:43

aroff. Souhlasím s Tebou. Nezastávám se ani jedné, ani druhé strany. Jen mi vadí, když někdo dělá z Američanů svaté a Rusy zatracuje. Na jednu věc je vždycky několik pohledů nezkreslených a hrozně moc zkreslených. Ale jak píšeš - ve válce je bohužel dovoleno vše...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 07.04.15 10:57

Jinak tyto zkušenosti jsem čerpal z vyprávění mých předků, kterým docela věřím. Jsou tam i horší věci o Rusech, ale nechci to nějak rozviřovat. Rozhodně to nemám vyčtené z Wiki nebo z netu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 07.04.15 10:46

Svoboda, demokracie, svobodné volby, svobodný trh. Svoboda náboženského vyznání. To myslím, že není málo. To třeba jinde chybí ( Pussy Riot, President, premier, president, Náměstí nebeského klidu, Hong Kong, Krym, Dvojčata, Londýn 2005, Madrid 2004, atd. Vy asi moc nesledujete současné dění. Nebo si ho interpretujete po svém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 07.04.15 13:45

"Tam hlavně musí mít člověk názor. Máte rádi Rusáky nebo Američany?"

Víte pane mp, že jsem vám už jednou psal( 23.03.15 14:33) , že Váš myšlenkový pochod, je hodně zajímavý( https://www.poradte.cz/volna-…ky-konvoj-projede-ceskem.html ). To co jste, ale napsal tentokrát, to už není myšlenkový pochod, takto se projevuje fanatizmus.

Normální je, že když je mi někdo sympatický, neznamená to, že musím nenávidět druhého.Vaše pojetí černo-bílého vidění je příznačné pro nedemokraticky smýšlející lidi. Vy jste sice v roce 1989 odevzdal členskou legitimaci, ale bolševik ve vás zůstal, neli něco horšího.

Abych vám to přeložil tak ,aby jste to pochopil, pokud budu mít rád třeba v hudbě Olympic, nemusím kvůli tomu nenávidět Gotta a už vůbec nemusím souhlasit s názory Petry Jandy, pokud jde o postup OSA.

Jen tak na okraj, jak píšete výše, že máte dějiny zmáknuté, měl byste tedy vědět, že Československo (protektorát Čechy a Morava a Slovenský štát ) neosvobodili Rusové, ale z větší části Rudá armáda. Ta se skládala z více národností než jen ruské. Stejně tak nás neokupovalo Rusko, ale Varšavská smlouva (mimo Rumunska). Na našem území nezůstali na 21 let rusové ale Sovětská armáda (mimochodem v letech 85-89 Váš spojenec) a ta zase byla z více národností.

Ne pane mp vy nemáte názor, vy jdete vždy z davem a kdyby přišli Číňané, dorána vám narostou copánky a řídká bradka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.