Talentovky - mám šanci?

Od: Datum: 27.12.12 12:47 odpovědí: 6 změna: 07.01.13 14:45

Dobrý den,
3.1.2013 budu dělat talentovky na UmPrůmku a už teď se hrozně bojím,Hlavně práce s temperami,to vůbec neumím.Nejde mi s nimi stínovat,jak mám barvou vytvořit přechod barev?
Dále mám strach z času..Na každý úkol jen 1,5 hodiny..
No,nicméně,minulý rok se na tu školu hlásilo 60 žáků a 30 jich vzali..Myslíte,že mám šanci?
Přikládám foto..
Díky za každý komentář.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.12 12:49
avatar

Šance je vždycky, pokud berou polovinu, tak to je každý druhý. Každopádně to zkus a nestresuj se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.12 13:04
avatar

Zkusit každopádně. Aby si člověk pak v životě nevyčítal, že něco promarnil.

Je to asi 43 let, také jsem se pokoušela. Tempery mi problém nedělaly, ani akvarel, ale neměla jsem ráda uhel a rudku. To jsem pokaždé rozmatlala. Bylo mi 15, takové ještě naivní telátko. Ale kreslila jsem dobře, tak mě učitelka doporučila.

Jela jsem s mamkou. Praha - 100 km od nás. Pro mě, holku z vesnice Babylon. Říkala jsem si - snad ani raději ne! Vždyť bych se tu ztratila!

Talentovky dělala hrozná spousta lidí. Nejen ze ZDŠ, jako já, ale už i lidé vyučení, po střední škole, vojáci... prostě kde kdo. Je jasné, že jsem neuspěla. A trochu jsem si i oddychla. Měla jsem z té veliké Prahy strach, i když jsem se s ním nikomu nesvěřila.

A tak mi malování zůstalo jen jao koníček. Hezký, příjemný, milý. Možná, že je to tak dobře a že to tak mělo být.

Zkus to, určitě máš větší šance, než kdysi já. Máš to 50 na 50. DržímTi palce, aby to vyšlo. Málo je dneska lidí, kteří se živí tím, co je opravdu baví. Spíš berou kde co, jen aby si vydělali. A pokud se Ti podaří se dostat a vystudovat, budeš šťastný člověk. Budeš dělat to, co Tě baví a ještě za to brát peníze. Hodně štěstí - Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 27.12.12 13:51
avatar

Ty malůvky posoudit neumím. Talentovek se ale neboj. Jasně že tě můžou vyřadit, jsou tam zájemci, kteří už něco umějí, někdo víc, někdo míň. Ale asi nikdo z uchazečů nebude umět všechny techniky perfektně a omezený čas platí pro všechny a bude vadit i tvým soupeřům. A nikdo neví, jak přesně se budou práce hodnotit, určitě bude záležet i na celkovém technicky nepopsatelném dojmu. Takže nějaké dokonalé stínování čímsi třeba až tak vadit nebude, protože si řeknou: tohle ji můžem doučit, to je jen technika.

Takže: dobře se na to vyspi, věci si připrav den předem, ať nemáš stresy hned od rána, a zkoušku dělej tak, jak to zkrátka umíš; hlavně nic nevzdávej i kdybys narazila na něco, co ti nejde. A kdyby tě pak nevzali, no tak ... snažila ses a lépe to prostě nešlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.12 15:38
avatar

Hlavně se zbav strachu,

ten by tě při talentovkách moc svazoval.

Zkus si říct, že na tom zase tak moc nezáleží, kdyby nevyšly talentovky, ještě pořád máš šanci se dostat na další školu. Talentovky můžeš považovat za dobrou zkušenost a za rok to klidně můžeš zkusit znovu.

S takovým či podobným přístupem tě obavy nebudou příliš svazovat.

___ PS: Máš i další kresby? Tyto jsou spíše průměrné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dolphin*
Datum: 27.12.12 15:49

Rekla bych to asi takhle: na vysoké škole he hodně lidí, kteří třeba nemají talent a nic neumí ale mají jednu vlastnost, věří si. A myslim, že o tom to je. Všechno může ovlivnit psychika...důležité je jít si za svým cílem a nevzdávat to!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: girl214*
Datum: 07.01.13 14:45

Ano,měla jsem i jiné,lepší,ale ty už jsem bohužel neměla nafocené (mám rozbitý foťák).
Jinak všem děkuji za rady,strach byl zbytečný. Umístila jsem se na 4.místě asi z 50 lidí. :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.