5,2 miliard mrtvých

Od: Datum: 06.02.15 19:17 odpovědí: 13 změna: 06.02.15 22:50

Dobrý podvečer,

tak mě napadla myšlenka, kdyby vyhubil nějaký virus celou afriku, jižní Evropu, Ameriku, Austrálii a jih Ásie, jak by to vypadalo?

Myslím to tak, jak by to vypadalo po řádění viru, který by se vymýtil rychleji (zabil by rychleji všechny své nositele (lidi)), než by infikoval nové a mohl by se dál šířit.

Představte si, že komplet celé státy jsou mrtvé, opuštěná města a miliardy tlejících těl. Určitě by se začala šířit nějaká další nákaza kvůli hromadnému tlení mrtvých lidí. Ale myslíte si, že by to ohrozilo třeba přeživší na severu? (Švédsko, Norko, Finsko)? Mohlo by to ohrozit i zdravé žijící lidi tak daleko? Jak by poslední 2 miliardy lidí naložily s celou vymřenou jížní polokoulí? Snažily by se nějaké organizace uklízet vymýcené státy a potom je obsadit? Jak by to vůbec všechno fungovalo? Myslím hodnoty života, lidí a dalších věcí. Nebo by svět na jihu byl odříznut od zdravého světa na několik desítek i stovek let?

Je nějaký dokument podobného tématu? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.15 19:31
avatar

Když přišla první zmínka o ptačí chřipce, zděsila jsem se, že všichni ptáci vyhynou. A hmyz, přemnožený bez přirozeného hubitele, ptáka, sežere celou přírodu a nakonec nás taky. Nestalo se. Naštěstí. Život je zázrak! ;) Konkore, přemýšlej nad příjemnějšími věcmi. Netrap se tím, co nemůžeš změnit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 06.02.15 19:42

Trocho optimismu pro dnešní večer: Podle Jaroslava "Toxoplasmy" Flegra k tomu jednoho dne dojde, pokud mezitím lidstvo nevymře jinak. Je to jen otázkou času, kdy nějaký virus vykynoží veškeré lidstvo. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.02.15 19:45

Ale to už vícekráte proběhlo, ne? Co mor?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 06.02.15 20:00

No byl by svět v haj*lu. Neměl by totiž kdo vyrábět elektroniku jako telefony, počítače, televize a já nevím co ještě. Taky hadry, různé věci k jídlu a pití co se vozí z jižních zemí. A určitě by se to rozšířilo už jen proto kdyby takový virus opravdu byl tak by lidi z postižených oblastí chtěli utéct a kam by zdrhali? No směrem k nám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 20:09
avatar

Vy si děláte srandu, ale já myslím, že lidstvo vymře právě kvůli elektronice. Není potřeba žádný biologický virus. Už dneska si pomalu bez počítače nekoupíte ani chleba. Takže bude stačit jeden šikovný hacker, který dokáže paralizovat Internet a lidstvo vymře hlady a zimou. Položí se nemocnice, banky, doprava, energetika, obchod... Přežijí paradoxně právě jen ty primitivní africké národy, které se dodnes živí sběrem medu lesních včel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 06.02.15 20:12

Úplně vidím scénu z Futuramy kdy se zbláznilo vše robotické a oni nedokázali otevřít ani blbou konzervu :-D Kdepak lidstvo je blbé, zlé a já nevím co ještě to říka Lasyca a jednou zahyne a osobně doufám, že pokud zůstane chování lidstva takové jake je tak, že zkáza příjde brzy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 21:07
avatar
Bude následovat návrat ke kořenům. Obdoba dneška, kdy přestáváme kupovat jídlo v obchodech a pečeme chleba, rohlíky, děláme kysané zelí... A přitom před "pár" lety oslavovali, že je to pohodlné nakoupit v obchodě a doma tím neztracet drahý čas :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 20:13
avatar

Přečtěte si "Den trifidů". Tam sice nejde o virus, ale následky by asi byly dost podobné.

doplněno 06.02.15 20:33:

Z filmu jsem nedávno viděl jen kousek, nějak mě neoslovil. Knížka je holt knížka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 20:30
avatar

Výborná kniha od Wyndhama,tuším.Viděl jsem i tři zfilmování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 21:22
avatar

Knížka je o dost lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 06.02.15 21:28
avatar

Jaké desítky či stovky let? Kdyby opravdu vymřeli lidé na části planety, tak po několika měsících by byl prostor obyvatelný. Pokud by tam tedy nezůstal živý ten virus.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: konkor
Datum: 06.02.15 22:21

No, ale určitě by nějaká místa byla neobydlená či opuštěná. Určitě si myslím, že by totálně zapomenutá část Země byla Afrika. Lidé by chtěli osídlit něco, co je k užitku a už nějak nachystané pro zrekonstruování a k návratu života. No a určitě by se rozšířila zvířata. Sloni, tygři a jiná, která by se začínala vkrádat do opuštěných lidských sídel.

Od: admrogersappo
Datum: 06.02.15 22:50

National Security Agency/Central Security Service Public Information

Děkujeme Vám za podnět. Otázkou se budeme zabývat. Naše laboratoře jsou tohoto bezesporu schopné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.