Proč mají lidé rádi detektivky?

Od: Datum: 06.02.15 09:01 odpovědí: 10 změna: 06.02.15 12:10

Ahoj, přemýšlím a mám dilema. Proč mají lidé rádi detektivky? Děkuju moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.15 09:11
avatar

Někdo má rád to napětí a očekávání konce, někdo má rád komedie u kterých se odreaguje, někdo si vyžívá v hororech. Tak to vidím já.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 09:40
avatar
Zdravím, já si taky ráda přečtu dobrou detektivku. Líbí se mi, že u čtení odhaluji kdo je pachatel a ponořím se do celého příběhu, ale v televizi je moc nesleduji, to spíš komedie a nebo akční. Ale abych to shrnula, líbí se mi styl psaní detektivek a určité napětí - prostě mě to baví
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 06.02.15 09:52
avatar

Já ne, ani knižní, ani televizní, jednou jsem našla knihu bez obálky, beze jména, začetla jsem se a v půlce zjistila, že se stala vražda - no dočetla jsem to ze setrvačnosti, ale taková britská nudaa.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 09:53

Nejspíš je to o tom, že v opravdové detektivce jsou stopy napětí, je tam vývoj děje a postav a mnohdy nečekané rozuzlení. Číst si nebo sledovat něco, co je nuda a o ničem a hned se ví jak to dopadne nejspíš nikoho moc bavit nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 09:59
avatar

Detektivka je vlastně jako pohádka. Hodný vyšetřovatel honí zlého zloděje, vraha a většinou to dobře dopadne. Pachatel je usvědčený. K dobré detektivce patří napětí a výborně propracovaná psychologie postav... Takto píší např. A. Christie, D. Francis. Já nemám ráda horory plné krve a prvoplánovitého násilí. To je nanic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 06.02.15 10:05
avatar

Dobrý den, protože v každém člověku je skrytá míra agrese, radost z cizího neštěstí a pocit, že je na tom někdo hůře, resp. hlavně, že to nezažívám na vlastní kůži. Proto byla svého času nejčtenější rubrika v novinách Černá kronika, proto se prodává bulvár, proto se díváme na horory, proto sledujeme "informace" v komerční TV a čteme detektivky. Jde jen o to si to přiznat. Ovšem, u těch detektivek může být i snaha zapojit mozek a snažit se předvídat závěr.

Případně je to kombinace logického myšlení a té ukojené lidské agrese. Zdravím!

doplněno 06.02.15 12:08:

nikc - myslím, že podobná motivace je i u sledování filmů a seriálů z nemocničního nebo lékařského prostředí. Tam, ovšem, není třeba ani to logické myšlení. Tam stačí, že to bolí někoho jiného. Achjo, už jsem asi zase pesimistický .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 06.02.15 11:41

Bene a eulalie, dostali byste ode mě bod, kdyby se tu dávali. Jen bych ještě dodala, pokud něco takového zažíváte vy na vlastní kůži, tak nikdo nepomůže, protože tomu nevěří nebo se nechtějí do něčeho nekalého zamotat. Myslí si většina těch lidí, co na to koukají v televizi a čtou, že to ve skutečnosti možné není. Nebo si někdo nechce umazat ruce od špíny, tak raději dává ruce pryč. Ale koukat na to jako divák je dobré a bezpečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 10:09
avatar

V posledních letech čtu výhradně detektivky, nebo aspoň to, co je v knihovně jako detektivka označeno. Důvodem je předpokládaná logika stavby příběhu, nejraději mám detektivky historické, kde je děj zasazený do historického rámce. Čtu skutečně hodně, přibližně 10 knih za měsíc a užívám si to, snažím se ale vyhýbat českým autorům, tam jsem zatím byla většinou zklamaná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 06.02.15 11:43

Myslím, že lidé se lidé rádi na chvilku dostanou myslí ze svých životů, kvůli odpočinku. A napínavá kniha, která člověka "vcucne", toto umožňuje. Nemusí to být nutně detektivka, ale tam se ta napínavost děje jaksi předpokládá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.02.15 12:10

Někteří lidé ano, já ani ne, protože to někde nemá logiku, zvl. americké filmy jsou vesměs ptákoviny s nesmysly..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.