ČR: společnost, vztahy, menšiny

Od: Datum: 04.01.15 09:19 odpovědí: 4 změna: 04.01.15 22:14

Krátké zamyšlení nad stavem spolenčosti v ČR. Myslím, že ač bylo hlasáno, že pravda a láska měla zvítězit nad lží a nenávistí, pak je toto motto spíše s pousmání:

Rodina a vztahy: nefungují, ročně (2013) 43.000 svateb v kontrastu s 28.000 rozvody (ten rozdíl 15.000 s velké části taky nefunguje, ale né každý má odvahu to řešit, strach ekonomický, sociální)

Zadluženost lidí: brzy bude 1,5 bilionu Kč (to není dluh státu, který je vlastně taky občanů)

Aktiva ČR: skoro žádná, až na ČEZ už tady nic strategického státu skoro nepatří

Ročně odchází z ČR ca 300 miliard na dividendách do zahraniči, tedy nás vysávají

Výsledek je ten, že jsou lidé nespokojení s velké části, ale "kopou" se mezi s sebou (na ty nahoře nemají páku), je to dáno nespokojeností. Teď jsem se bavil s jedním člověke,, je Rom, chtěl by pracovat, ale šanci prý moc nemá, ač hledá práci. Jakmile zjistí, že je Rom, má smůlu, bez dalších aspketů. Sám to hodnotí slovy "lidé jsou nespokojení a viníka si našli třeba právě v Romech (Vietnamci už prý vadí taky). Tito byli skoro vyvrhnuti na okraj spolenčnosti jako viník současného tristního stavu ČR a bohužel se museli přizpůsobit, aby přežili...Řešení to nemá..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 04.01.15 10:03

Dobře a co by jste chtěl asi tak slyšet? Vždyť jste si odpověděl sám..., zapoměl jste do toho doplnit imigranty a islámský stát...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 04.01.15 10:22

Souhlasím pouze s prvním bodem - Rodina a vztahy. Tam jsme skoro předběhli Západ. Pokud jde o zadluženost, korupci, rozkradení státního majetku, všeobecnou chudobu a nevraživost vůči menšinám, je na tom ČR zdaleka nejlépe z celého bývalého Ostbloku, ze kterého vycházíme a nikdo nám ho neodpáře. Polští, maďarští a slovenští - o balkánských ani nemluvě - cikáni mohou svým indočeským soukmenovcům je tiše závidět jak v rovině materiální, tak v oblasti vztahu ke svým bílým živitelům, respektive vztahu bílých živitelů k nim. Vietcongové jsou specifický případ; jejich doménou je Francie na Západě a ČR na Východě. Vietnam byl francouzskou kolonií a ČSSR v 70s pozvala množství vietcongských občanů za prací a studiem, tudíž se Vietcongové v obou zemích dokonale zabydleli, zatímco v sousedním mnohem větším Polsku na Vietconga nenarazíte a v opět sousedním Německu počet Vietcongů nepřesahuje klasickou imigrační "kvótu". Vaši poslední větu - řešení to nemá - bych ovšem bryskně rozšířil na celý váš příspěvek. To se spolehněte, že to řešení nemá. Můžeme se snažit alespoň zachovat status quo, protože to může být jedině horší. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 11:36
avatar

Krátké zamyšlení... platí u nás menšiny daně? Vietnamci, i když pracovití, tu obchodují s drogami ve velkém a nepracující cigáni se mají daleko lépe, než slušný pracující člověk. Naše zlaté české ruce řemeslníků, co opravdu umí, jsou z velké části nahrazovány levnými šméčky z Ukrajiny, Polska apod. Nejen ruce, ale i materiál apod.

Máte pravdu, řešení to nemá. Však na to taky tahle multikulti společnost jednou pro svoji lásku ke všem příživníkům dojede.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 22:14

jaké má ten tvůj cikán vzdělání? a kolik si odseděl, v čem bydlí a kolik je cikánů v jeho okolí?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.