Kterou čokoládu máte nejraději?

Od: Datum: 03.01.15 12:32 odpovědí: 40 změna: 05.01.15 15:40

Zdravím všechny. Máte rádi belgickou, českou, slovenskou, německou, rakouskou nebo odkud vám nejvíce chutná čokoláda a jaká značka? Já mám ráda belgickou, německou i italskou. Belgická je dobrá snad každá. Zrovna mám Dolfin. Neochutnala jsem tu z Perugie Peruginu, protože ji prodávali draze jak v Itáli, tak u nás. Ochutnal jste ji někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 03.01.15 12:59

Figaro Mliečno-smotanová. Nejhorší je pak maďarská Americana.

Ohodnoceno: 0x

Od: nikc®
Datum: 03.01.15 13:05

A včera jsem měla nedobrou čokoládu, ale s krásnýma vánočníma obrázkama Carla - česká.

doplněno 03.01.15 13:16:

To byla čokoláda na koukání a ne na papání. Mně bylo divný, proč mi ji máma, které jsem ji dala, dává půlku zpátky. Už vím:)

Datum: 03.01.15 13:10

Já kupuju hodně Lindt - švýcarská asi s vořechama. Taková ve zlatým obalu asi za dvě stovky.

Datum: 03.01.15 13:14

Kdysi jsem miloval obycejnou mlecnou tabulkovou Nestle. Od te doby co Nestle dela Orion, uz jsem takovou nikde nevidel :(

Datum: 03.01.15 13:18

Ta Nestlé je Perugina. To vyrábí Nestlé. Ale nevím, kde je k sehnání.

Od: faithoncemore*
Datum: 03.01.15 23:45

Jo, ta byla skvělá, v tom červeným obalu. Jediná mléčná, která mi přišla naprosto výborná. Jinak mám ráda hořký.

Datum: 03.01.15 13:18

miluju tu od mojí babičky neznačková

Datum: 03.01.15 13:33

Asi Toblerone, ale též bílou s rozinkami a oříšky. :)

Datum: 03.01.15 13:57

bílou

Od: mkat®
Datum: 03.01.15 14:01

Tú, ktorú mám práve rozbalenú v ruke. ;), ;)

Datum: 03.01.15 14:15

hořkou..

Datum: 03.01.15 14:30

Nejraději mám mléčnou.

Datum: 03.01.15 15:06

Taky mám nejraději mléčnou. Buď bez ničeho několika procentní nebo s oříškama.

Datum: 03.01.15 15:45

Maso to sice není, ale mně chutná a obdarovaní si ji pochvalují.

Datum: 03.01.15 17:59

Já mám čokoládu velmi rád a pochutnám si téměř na každé, ale nejlépe na mléčné a ze značek je asi nepřekonatelná Milka.

Datum: 03.01.15 19:02

Mně taky chutná Milka Bubble nebo se šlehačkou.

Datum: 03.01.15 18:19

Jak kterou, jak kdy. Ráda vyzkouším nové, u čokolád se dá neustále koupit něco, co člověk ještě neochutnal. Stálicemi, které si koupím ráda, když jsem tam, kde je mají, jsou světle modrá čistá mléčná Ritter Sport a lidlovská mléčná ve 3 tyčinkách. Od Ritter Sport mám ještě ráda červenou marcipánovou, je tam toho marcipánu v porovnání s jinými docela dost. Bohužel mi nechutná hořká, i když bych byla ráda, kdyby chutnala. Nedávno jsem ale někde koupila 45%, ta byla mňam - tak akorát něco mezi mléčnou a hořkou. Nepohrdnu Milkou, hlavně mléčnou nebo s celými ořechy, mnohde je ale mají staré a na těch oříšcích je to poznat. V nouzi i mléčnou Figaro. Hlavně ne Orion, to je prostě FUJ FUJ FUJ. Jo a když mám vyloženě chuť na sladké a nemusí to být čokoláda, tak si dám Kinder. A ještě moc dobré čokolády mají v Rossmannovi, asi za 29,- s makadamiovými ořechy a pistáciemi, tmavě a světle zelený obal. Teď tu papkám GuyLian mořské plody, co jsem dostala od ségry za hlídání, mňamka.

Datum: 03.01.15 19:04

Hořký mám taky někdy ráda, ale stačí jen kousek. Jsou hůř stravitelné. Nemusím ještě čokolády Studentská pečeť. Jak je tam všechno možné ovoce a hlavně mooc cukru.

doplněno 03.01.15 19:05:

bez toho taky

Datum: 03.01.15 19:07

Já mám ke Studentským pečetím hodně rozporuplný vztah. Za prvé mě štve, jak jsou drahé, protože jejich složení tomu vůbec neodpovídá (cca to, o čem mluvíte), na druhou stranu mně ale hrozně chutná ta s třešněmi a vůbec to želé v nich. Takže tak jednou za rok si ji dopřeji

Od: ben®
Datum: 03.01.15 18:23

Dobrý den, nejlépe chutná čokoláda, kterou nemusím kupovat, ale je mně nabídnuta. Zdravím!

P.S. A kvalitní čokoláda je ta na vaření, protože se nedá moc ošidit.

Od: ria®
Datum: 03.01.15 18:35

Nejlepší arašídová :)...jednou jsem dostala výběr různých hořkých čokolád a to mi vůbec nechutnalo..

Datum: 03.01.15 19:18

Studentská pečeť - mléčná

Datum: 03.01.15 19:25

Čokoládu mám nejradši buď na vaření, nebo 70%...

Jinak mléčné mi připadají moc sladké a jaksi.. "mazlavé".

Ale s mandlema, nebo s oříšky si dám.

Od: host*
Datum: 03.01.15 19:31

Čokolády z minulého století z Orionu Modrany, Lidka (Kutná Hora?), Zora Olomouc. Hořká čokoláda a čokoládové figurky poctivých vánočních kolekcích, Kočičí jazýčky, Kofila, Ledové kaštany, Mléčná čokoláda, Oříšková s lískovými oříšky a podobné z té doby.

Dnešní? i bez zpochybňování obashu nebo kvality jen podle chuti.. různé pseudočokolády.. ne.

Datum: 03.01.15 19:42

Jedině tuhle*pusa* je prostě boží a těší mě ,že podle testu si to nemyslím sama.Už jsme doma na ní závislí http://stranky-sos.unas.cz/20…-kterym-se-radsi-vyhnout.html

doplněno 03.01.15 19:46:

...myslím tu mléčnou na prvním místě Bellarom-Lídl

Datum: 03.01.15 20:57

Tu Bellarom a ni neznám... Je tolik druhů, že to člověk nestíhá ani jíst :-D

Od: somi®
Datum: 03.01.15 20:25

Já dost ujíždím na čokoládě. Kupuji ve všech marketech. Výborné čokolády mají v Lídlu, tuším švýcarské, ale pro mne bezkonkurenční je obyčejná tmavá Studentská pečeť s ořechy, rozinkami a kandovaným ovocem. Absolutní propadák jsou snad všechny polské čokolády, ať už levné nebo dražší- je to většinou jen obarvený tuk.

Datum: 03.01.15 20:50

Studentská pečeť tmavá je nejlepší, ale dlouho jsem ji neviděla. Poslední dobou jsem přečokoládovaná, tak jsem ji možná přehlídla.

Datum: 03.01.15 21:01

I Poláci mají docela dobré čokolády, ale je třeba si vybrat dobrého výrobce, např. WAWEL, GOPLANA, CADBURY atp. a ne např. BARON, TERRAVITA, SKAWA atp..

Od: crate*
Datum: 03.01.15 21:26

Řadu let u mě vede Geisha.

Datum: 04.01.15 00:29

Zboznuju cely zivot jakoukoliv mlecnou oriskovou, s takovyma tema velkyma kusama orisku a na znacce mi pak ani nezalezi...

Datum: 04.01.15 07:17

Ale no tak, tohle je pro mě čertovská otázka. Protože jsem sice diabetik, ale občas taky zhřeším. I když ne celou čokoládou najednou. Jsme jen lidi.

Mamka tvrdí, že pro diabetika je nejlepší čokoláda hořká s velkým obsahem kakaa. Třeba právě Lindt. Já musím mít něco extra a tak mám nejraději mléčnou. Jak už tady rádci psali, přikláním se hlavně ke značce Figaro a Geisha. Dobrá byla i taková bublinková od Orionu, ale už jsem ji dlouho nikde neviděla.

DIA čokolády jsou takřka všechny hnus, to umělé sladidlo sedá na jazyk, chuť není po dobré čokoládě a navíc to stojí nekřesťanské peníze.

Jo a vy, děti z poloviny minulého století - pamatujete se na škrobové 100 g "pochoutky"? Sojová, arašídová, nugátová...Vyráběl to podnik Zora a stálo to 3 koruny. To byla věc. Samý škrob, chuť nic moc, ale když měly 2 děti po 1,50 Kč, koupily si to a pak rozdělily napůl, byly to hody. I když jsem jim nefandila, kakao to asi nevidělo a lepilo se to na zuby. Ale patřilo to k dětství, stejně jako mejdlíčko, nebo pendrek. Jaga.

Datum: 04.01.15 14:09

Tak to mi připomíná moje dětství, ty čokolády co se lepily na zuby. Ale mně to tak chutnalo... :) Pamatuju si na sojové, ty se už dloouho nevyrábí. A nugátové mi chutnaly od Zory. Tahdy se nedalo z čeho vybírat a kolik je v tom kakaa, na obal ani snad nepsali. Pak se vyráběla čokoládka 50 g s namalovanou holčičkou s červeným šátkem mléčná. To mi dávala babička. To už je víc jak 20 let. Nic jinýho u nich na vesnici ani snad neměli. Ale byla dobrá.

doplněno 04.01.15 14:18:

Měla modrý obal ta čokoládka s holčičkou. A když jsem byla hodně malá, tak se dělali čokolády taky s holčičkama, ale vypadaly různě ty holčičky - blonďaté, tmavovlasé. To bylo super. Přestali to pak dělat. A pak vyráběli jen ty malé s holčičkou stejnou v modrém obalu a nebo 100 g Orion taky v modrém obalu. Nic jiného jsem od babičky nečekala. A ta čokoláda trochu pálila.

Datum: 04.01.15 14:58

Jaguško, nugátovou já ráda. *hi* Ale ta byla za bůra.

doplněno 04.01.15 15:04:

Nikc - myslíš TYHLE?

doplněno 05.01.15 22:42:

Tak aby ti nechyběla.

Datum: 04.01.15 15:26

To jsou oni no. Dík. Myslela jsem, že vypadaly líp holky. :-D

Datum: 04.01.15 15:45

Je to pár let co se opět objevily v prodeji jako retro edice,ale jestli byla i chuť stejná,to jsem už nedokázala porovnat.

Datum: 05.01.15 06:01

Ládinku, ty brďo, z té Tvé čokoládové přehlídky si pamatuji dobrých 80% čokolád. Podle obalů. I ty s těmi holčičkami. Ty se nechaly vystřihovat. Milovala jsem tehdejší studenskou pečeť, rozinkovou Sultanu, tyčinku RIA a nejlepší byla ta zelená Orange. Pomerančová chuť mě šimrá na jazyku do dneška.

Mnažel mi často z legrace říkává: Víš, ty nejsi až tak stará, ale strašně moc si pamatuješ.

A při přehlídce všech Tvých čokolád jsem se zase na chvíli vrátila do dětství. Jen mi tam chybí všudypřítomná mléčná s oříšky, prodávaná v 50 g i 100 g balení ve stejném obalu. Žlutý podklad, vlevo v trsu 3 lískové oříšky a šikmo z rohu do rohu modrý široký pruh.

Jo, dětství, to byla krásná doba. Nepídili jsme se po obsahu kakaa, cukru či škrobu a sbaštili jsme s chutí všechno! Jen když toho bylo dost! Což mnohdy nebylo. *:)* Jaga.

Datum: 05.01.15 15:40

Jago, po složení se nepídím ani teď. Jím to, co mi chutná...

Datum: 04.01.15 16:39

Já diabetik naštěstí prozatím nejsem a doufám, že snad ani nikdy nebudu, ale na diabetologií jsem už evidovaný a chodím tam na kontroly. Mám údajně všechny hodnoty blízké cukrovce. Měl bych dodržovat nějakou dietu, ale příliš, nebo spíše vůbec ji nedodržují. Výsledky při kontrolách podle doktorky mám i tak ale stále dobré. Čokoládě většinou neodolám a dokážu celou sníst i na počkání. Potraviny označené jako DIA včetně čokolády nekupují. Často se o takových potravinách píše, že jsou pro diabetiky ještě horší než ty běžné neoznačené jako DIA.

Datum: 05.01.15 06:41
Přestaňte už provokovat!
Kdo má furt utírat zaslintaný monitor?!
A při vzpomínkách si broukat: Nikdy se nevrátí pohádka mládí...
To už je pomalu sebetrýznění.
Musím si otevřít nějakou nugátovou bonboniéru. Ledové kaštany jsem dorazil včera... Uf
Jo, a dobrou chuť!

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.