Myšlení mužů

Od: Datum: 03.03.15 17:49 odpovědí: 4 změna: 03.03.15 22:56
avatar

Dobrý den, tak dneska jsme tu už měli volnou diskusi na téma myšlení ženských, nyní se ptám: "Jaké je myšlení mužů při výběru partnerky? Podle čeho si vybírají ty, které by je měly po boku doprovázet po celý život?"


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.15 18:01
avatar

Do 25let myslí hlavně přirozenímhledají ženu atraktivní a zábavnou do společnosti (víc od ní nechtějí)a od 25let hledají inteligentní,aby s ní byla sranda doma a hlavně měli společnou řeč aby nebyly hádky.Tak to jsou slova manžela co je opodál,ale né každý muž takovou později najde.

Z pohledu ženy musím souhlasit,někteří si to pokazí kvůli "půdu" už za mlada a pak se to s nima táhne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.03.15 22:32
avatar

Dobrý den, muži uvažují pragmaticky - vůbec si nejsem jistý, že uvažují o jedné partnerce na celý život. Ano, partnerku po svém boku uvítají, ale stále stejnou=? Na druhou stranu ten přístup - jen se pobavit, připravit o věnec, ten pošlapat a zkazit mládí, také není nejlepší. Jednou jsem slyšel, že ideální partnerka pro život je prý němá nymfomanka (majitelka pivovaru). Tak, já nevím. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.15 22:40
avatar

Ano. Někdy je až trochu smutné, jak jsou muži a ženy rozdílní tvorové v tom, co chtějí a o co usilují. Opravdu je to tak, jako by jedni byli z Marsu a druzí (druhé) z Venuše. Prostě jiný druh. Jsou pozoruhodně necitliví ke svým vzájemným touhám (nemluvím jen o sexu, tak jednoduchý opravdu život není) a přesto jsou společenským očekáváním k sobě připoutáni na dlouhá léta, někteří i na celý život. Muži nechápou ženský svět a ženy zase ten mužský. Jeden mluví o voze a druhý slyší o koze - nebo o kozách - nebo neslyší nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 03.03.15 22:56

Každej člověk je jedinečná individualita, který smýšlí rozdílně.
Většinou pro všechny společný faktor při volbě partnera je atraktivita, která je důležitá pro plodnost. Zdůrazňuji, že každý vnímá atraktivitu jinak. Takže ideál stanovit nelze. A protože člověk je i tvor myslící, tak zároveň hledá někoho, kdo má podobné smýšlení nebo mu je smýšlení protějšku sympatické. Protiklady se nepřitahují, tento mýtus je vědecky vyvrácen.

doplněno 03.03.15 23:09:

Ještě bych dodal, že důležitá je i motivace pro výběr partnera. Mladší muž chce pravděpodobně ženu, která bude plodná a zároveň uspokojí jeho mentální požadavky. Takže je pro něj důležitá atraktivita a myšlení. Starší chlap už třeba děti má a neplánuje další, takže může z atraktivity slevit a spíše se zaměřuje na smýšlení, už tedy nemyslí tolik tím "přirozením", jak zde někdo napsal. Ale chybou je označovat myšlení "přirozením" jako něco jalového a nedospělého. Lidi by si měli uvědomit, že chování člověka neurčuje jednotlivec, ale chování člověka bylo determinováno strašně dlouhým vývojem, který nikdo z nás změnit nemůže. Takže myšlení (nejen) přirozením má svůj účel a je naprosto v pořádku.
A taky je logické, že chování ženy a muže je odlišné. Hormony, které určují chování, máme odlišné a stejně tak máme odlišné i genderové role. Taky zde velkou roli budou hrát kulturní faktory, protože člověk je nejkulturnějším živočichem a kultura má na jeho myšlení zásadní vliv (a je dokonce životně důležitá - člověk potřebuje pro přežití nějakou kulturu a je úplně jedno jakou, prostě nějakou). Jinak tedy smýšlí člověk žijící v nějakém kmeni v Sudánu a jinak myslí Evropan.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.