Rubikova kostka 4x4x4 skládání po vrstvách

Od: Datum: 01.01.15 16:59 odpovědí: 7 změna: 07.01.15 20:34

ahoj, mám rubikovu kostku 4x4x4. Její předchůdkyni 3x3x3 skládám od mala za cca 1 minutu. Na tuhle 4x4x4 bych chtěl najít návod v češtině jak ji skládat po vrstvách . Nemohu to nikde najít. Všude jsou jen videa nebo návody na skládání metodami nejdřív středy nebo rohy, ale po vrstvách nikde nevidím. Jen všude píšou, že to jde. Na youtube jsem jedno video našel, ale je prakticky nepoužitelné, páč je to moc rychle a anglicky. Nevěděl by jste někdo prosím? Díky M.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mnbl®
Datum: 05.01.15 17:44

prosím nikdo nevíte?

Datum: 05.01.15 18:08
Já vím, jenže než to popíšu, nastane jaro.
Postup jsem si vymyslel sám,tak zkuste i Vy.
Složení trvá pár minut.
Na kostku 5x5x5 jsem si taky vymyslel vlastní postup,u ní mám rekord 9,5 minuty.
Vyšel jsem z návodu na běžnou kostku,jen se trochu upraví.
Datum: 05.01.15 20:06

opravdu? To teda smekám. Já jsem to právě zkoušel, ale už mi to asi nemyslí. A to jsem to zkoušel hooodně dlouho. Fakt by to nějak nešlo? Nebo to natočit na video, kde by to bylo alespoň pěkně pomálu, klidně bez mluvení, jen by jste ukázal kde co leží a pomalý postup. První řadu amozřejmně ne. Byl bych vám opravdu moc vděčný

Datum: 06.01.15 05:48
Hezké ráno,
obávám se,že natočit to nemůžu,vypadla mi jedna vnitřní kostička,nevím kde je a s ohledem na mechanismus je kroucení kostkou nemožné.
Zkuste si při skládání odmyslet celou levou krajní stěnu kostiček a pracujte s "levou vnitřní" stěnou, jako by ona byla krajní.
Když znáte postup,jak u klasické kostky dostat 4 kostičky do střední řady,s lehkou úpravou to půjde i u této kostky.
Doufám že si to nepletu s 5x5x5,už je to pár let,co jsem je neměl v ruce.
Datum: 07.01.15 19:42

tak mám hotovou druhou řadu skoro kompletně, jen mi chybí 3 středové kostičky (jedna druhá vrstva kompletní, na třech nemám vždy 1) Ty tam nemou ani za nic nacpat. Nebyla by zase nějaká rada? A jak potom na třetí? Zase je to podobné jako na 3x3x3? Díky Nemohl bych příšte psát třeba na email, ať to neřešíme veřejně?

Datum: 07.01.15 19:46

Můžeme ale až za několik dnů,zítra jdu do nemocnice na operaci.

Napíšu pak do vnitřní pošty.

Datum: 07.01.15 20:34

dobře děkuji, přeji hodně štěstí a brzké uzdravení

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.