Mají rodiče stejně rádi všechny své děti?

Od: Datum: 05.02.15 16:35 odpovědí: 13 změna: 06.02.15 19:04

Mají rodiče rádi všechny své děti stejně? I když jedno je příkladně šikovné a druhé nechopné. Jedno je hrozně chytré, studuje prestižní technickou školu, dostává prospěchová stipendia, ani se moc nemusí učit. Má talent na hudební nástroje, hraje v několika sborech. Do toto je poměrně manuálně zručné. Do toho začíná sportovat a posilovat. To druhé dítě je přesný opak. Je blbé, líné, není schopno studovat, je tak nešikovné, že když mělo udělat jednoduchý úkol - odmontovat sušák na prádlo, tak za ním musel dvakrát přijít táta, že to dělá blbě. Nemá talent na hudební nástroje a se sportem je na tom tak bídně, že se zadýchá a zpotí i při delší chůzi do schodů. Jedno je geniální a bude jednou vydělávat možná přes 30 000 Kč, zatímco to druhé bude rádo za minimálku. S jedním se můžou všude chlubit, zatímco to druhé můžou vydávat spíše za odstrašující případ. Mají rodiče obě děti rádi stejně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.15 16:43
avatar

Mají, ale to druhé by nejradějí přizabili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 16:45
avatar

Na šikovnosti až tak nezáleží. Důležité je, jak se s dítětem mohou rodiče chlubit.

Já třeba vyrůstal bez otce, matka chlastala, vychovával jsem se v podstatě od malička sám. Měnil si plínky, zasypával opruzeniny. Šikovnej kluk jsem byl. Ale protože jsem neměl naprosto v nikom oporu, tak mám jen SŠ.

Moje nevlastní ségra je totální nemehlo, jenže měla vždycky někoho "za pr.elí" takže udělala vejšku a je teď všemi hýčkána a milována.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 16:48

Nedávno jsem slyšela v TV slyšela nějakého psychologa říkat, že matka má vždy jedno dítě raději, než druhé, že jinak to ani nejde. Jde prý jen o to, že si to ta matka nechce přiznat. Já, matka 2 dětí vím, že mám obě ráda stejně. Nikdy mně ani nenapadlo, že bych měla mezi nimi dělat nějaký rozdíl. Jedno se lépe učilo, druhému šly lépe sporty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 13:48

Co jsem se kdy v životě setkal s nějakými rodiči, vždy to bylo tak, že jedno dítě protěžovali před druhým (ostatními) a více mu umetali cestičku. Pochopitelně svorně tvrdili, že jednají se všemi svými potomky spravedlivě. Nicméně už po velice krátké době bylo zcela jasné, že tomu tak není. Rodiče toto prostě nevidí, ani vy ne. To dokáže posoudit pouze cizí nestranný člověk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 16:49
avatar

Já si myslím, že kdyby se dala láska zvážit, vážila by úplně stejně. Jen by vypadala jinak. Jedno dítě potřebuje ledacos přehlédnout a povzbudit nebo naopak zařvat, ale každopádně vyžaduje více pozornosti, než to druhé. To však s láskou nemá zas až tak společného, jak to na první pohled vypadá. Láska by u obou dětí vážila stejně. ;) Vůbec se netrap, protože může dojít k tomu, že to chytré dítě bude na druhém konci světa, bude si se svými rodiči psát a skajpovat a finančně jim bude pomáhat. Ale to druhé dítě bude doma a bude o rodiče pečovat. Třeba. Nevíme. Nevíme jak bude, co bude. Ale rozhodně rodiče budou vždycky rádi, že je mají obě. A milovat je budou stejně, ikdyž každé jinou láskou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 05.02.15 17:04
avatar

Mít rád se nedá poměřovat. Zvláště u dětí. Každé dítě mám jiné - zejména charakterem. Říct, že jedno mám raději- blbost. A říct, že ho mám raději, protože... - je blbost na druhou. Každé mám rád, a jak se říkává - život bych za něj dal.

A že jedno umí a druhé ne? Pak to vypadá v očích toho, co umí, že ho právě nemají rádi... všichni se starají o toho neschopného... Nechápe, že je to kvůli snaze zlepšit jeho schopnosti, kvůli nutnosti postarat se o jeho potřeby, které sám nezvládá...

Znáte podobenství o marnotratném synu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 10:44
avatar

Jsme tři sestry, každá jiná a nikdy jsem neměla pocit, že maminka některou upřednostňuje a má raděj. Manžel je prvorozený ale "nechtěný" syn, jako druhá se narodila "chtěná" holka a od prvního okamžiku cítí tu nelásku své matky, dokonce když vystudoval VŠ mu matka řekla, že on za to může, že na jeho sestru se dostalo od Boha všeho méně. Mám dvě vnučky, věřte mi, že se snažím nedělat rozdíly, určitě holky nic nepoznají ale tu prvorozenou mám stejně raději.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 06.02.15 11:21

Mě by spíš zajímalo, k čemu taková úvaha je? Změnit se to stejně nedá, tak co. Buď rádi mají nebo nemají. Záleží na tom, jak byly oni vychováváni a jestli jejich rodiče nedělaly mezi sourozenci rozdíly. Pokud dělaly, tak dělají to samé, většinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.02.15 12:31

Obyčejně tu lásku odskáče nejmladší, u staršího se jaksi předpokládá, že si poradí sám a není třeba se o něj (tolik) starat, pak se to přenáší i na jejich potomky. Dívejte se kolem sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zirafka
Datum: 06.02.15 15:55

Je to pravda, to nejstarší musí být rozumné, vše pochopit a starat se o mladší, ponejlépe do smrti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 13:23
avatar
Zrovna ráno u kafe jsem si o podobném tématu povídala se známou. Její dcera má dvě holčičky, jsou o tok od sebe, tu starší matka miluje bezmezně, dostane vše co chce, mama se s ni mazlí, dává ji ruku atd a ta mladší ji vůbec nezajímá, jdou ven, malá za nima, když něco potřebuje, většinou má smůlu, proste nezájem, nedokážu to přesně popsat. Ale znám víc matek, které mají jedno dítě o dost radši než to druhé,a o dost, to je pak znát, a nezáleží na věku. Na druhou stranu, já mám tři bráchy a jednu ségru - rodiče nás všechny milovali, jenže já jsem nejmladší,naši si mě pořídili, když se sourozenci odstěhovali, tak jsem byla rozmazlovana:-D ale i tak sourozenci dostávali krásné dárky a rodiče jim pořád stejně dávali najevo, jak je milují, a vlastně dělají to pořád... A za to jsem moc ráda ;) jo a taky moje bývalá sefova měla jednu dceru a dva syny, dcera byla o pět let starší než kluci, nikdy doma nic nemusela a kluci už od malička museli makat jak mourovaty, neznali prázdniny ani osobní volno po skole. Ten vztah také nejde dost dobře popsat aby se to dalo pochopit, dopadlo to tak, že jen co klukům padlo osmnáct, tak se odstěhovali a když teď přijedou na návštěvu, tak musí pracovat, ale když přijede dcera, která má jiný životní styl, tak na práci nesmí ani sáhnout, a to je tedy vidět i u ni doma, kluci si vyperou, vyzehli, uklidi a navari sami, dcera nikoliv. Na jednu stranu fajn, aspoň jsou kluci sobestacni, ale aby dělali otroka matce a sestře a k tomu dělali chlapske práce... Jo a vzpomínám si, když mi před pár lety sefova řekla, smrtelně vážně, že měla klukům šlápnout na krk, když byli malí... Takže já si myslím, ze se najdou rodiče, kteří mezi dětmi dělají opravdu velké rozdíly.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 14:46
avatar
Já mám děti 2 a miluju obě bezmezne a stejně.Jeden je lepší v tom,druhý zase v onom,ale srdce mi hoří pro oba stejněStejne to bere i manžel,který má bráchu a rodiče je milovali také oba stejně.Oba se také snažíme vždy o max.spravedlnost atd.Mela jsem kamosku,která má holku a kluka a ještě jak byly děti hodně malé,tak řekla,že má obavu,se jednou bude nadrzovat více klukovi.Docela mě to soklo,protože tohle už jen říci mi přijde hnus flus a vůbec pokud jsou rodiče,kteří milují jedno více než druhé,tak nemám slov...:O
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 19:04

Ahoj. Nějaké rozlišování v lásce k dětem, je věc, kterou nechápu. My máme děti 3. Dvě starší jsou od mladého o osm let. A mám i ty mladé třicátníky stejně rád už od mala, jako toho nejmladšího, co mu je už 21 let. Že někdo, může dělat mezi svými dětmi takové rozdíly, je fakt divné. Zvlášť, když jsou malé. Ale, tak to asi na světě někdy bývá. Divní jsou asi ti rodiče. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.