Co dělat, když je nuda?

Od: Datum: 08.04.12 15:36 odpovědí: 53 změna: 09.02.16 15:38

Ahoj.potřebovala bych poradit co mám dělat když je venku hnusně a já zrovna nemám co na práci.televize už mě nebaví počítać už je taky nudný a já se doma jenom a válím. Děkuji

strejc uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.12 15:39

Ty už máš na Velikonoce všechno připraveno? Uklizeno, navařeno, napečeno, obarvená vajíčka? Vyráběj kraslice.

Od: tery*
Datum: 24.07.12 12:38

Ahoj já se rozhodně nikdy nenudím tak ti tady dám pár návrhů
1,MALUJ SI..
2.UKLIĎ SI POKOJ..
3.BĚŽ SI NĚCO UVAŘIT..
4.SPI..XD
5.LUŠTI..
6.VYROB SI NĚCO..
7.OBLÉKEJ SE DO SRANDOVNÍHO OBLEČENÍ..
8.UDĚLEJ SI ROZCVIČKU..
9.TANČI
10.ZPÍVEJ
Tak to je pro dnešek vše doufám že ti něco z toho pomůže..:)

Od: elbar18
Datum: 09.05.14 10:02

nic nedělat jít si lehnout :D :D :D

Datum: 08.04.12 15:43

zdokonaluj se v něčem

Od: ahasver4*
Datum: 08.04.12 15:44

Rouháš se!U PC není nikdy nuda...:)Kdysi jsem vydržel hrát kulečník x hodin v kuse.S celým světem..A mělo to tu výhodu,že se člověk zdokonalil v cizích jazycích...:)

Datum: 08.04.12 15:54

když už jsme u těch PC her. Zkus minecraft u toho se dá strávit hóóóóóóóóóóóóóóóódně moc času

Od: rudlinkacz
Datum: 29.06.12 18:55

Ano, minecraft je dost dobrý

Od: bapod23
Datum: 31.07.12 12:10

máš pravdu minecraft sem hrál 48 hodin v kuse do slova a to si nemyslete ze lzu
Od: cleodenile11
Datum: 03.07.12 19:44

No někdy je i na pc nuda, nevíš co dělat ...

Od: kacerik
Datum: 08.04.12 15:57

můžeš si třeba číst knížku a u toho pít čaj.

Od: askmenow*
Datum: 08.04.12 17:49

Tak co třeba dobrá kniha? :)

Nebo něco vyráběj, něco kreativního. Třeba nějaké doplňky, ať už pro sebe, nebo jako hezké dárky.

Datum: 08.04.12 17:52

Přemýšlet nad sebou! *zed*

Datum: 08.04.12 18:59

+1 pro knížku

Kdyby se vám nechtělo přemejšlet jakou, mám tu někde pár poznamenanejch, když ten seznam trochu zcenzuruju..

Gluchovski Dmitrij - Metro 2033, Gilstrap John - Šest minut ke svobodě, Larsson - Milénium (to se tak možná nejmenuje, je to nějaká série snad), Irving Washington - Rip van Winkle, Mann Thomas - Smrt v Benátkách, Vonnegut Kurt - Jatka č.5, Brooks Max - World war Z (česky nevím), Steinbeck John - Na východ od ráje, Salinger JD - Kdo chytá v žitě, Macdonald Matthew - Pro silverlight in c#, Freeman Adam - Pro .net 4 parallel programming in c#, Neff Ondřej - Tma, Bach R D - Jonathan Livingston Seagull (to ani nevím, kde se tu vzalo..)

Od: krkovicka*
Datum: 08.04.12 19:16

Dnes jsem byla v aquaparku a bylo fajn.Včera jsem se jen valela,hrála farmu a vystrihovala si kytky z papíru.Zítra,jestli bude přijatelný počasí jedu na Křivoklat.Tři dny volna,tak jen relaxuji a kdyby nebylo dcery tak spím.Protože pofrcim pracovně zas 16dní.Být tebou tak skouknu pár filmu v angličtině.
Datum: 08.04.12 20:00

Když občas čtu podobná slova, říkám si, co jsme dělali my za mlada. to nebyla ani televize, ani počítače ani spousta jiných lákadel.. A nepamatuji si, že by mě napadlo takové slovo, jako je nuda.

Napadlo mne, když už nic nebaví, jít třeba vykrást banku.

Datum: 08.04.12 22:03

Můžeš mi přijít třeba pomoc. Děsí mě co všecno ještě musím udělat.

Od: buss®
Datum: 08.04.12 22:13

? Učit se, udělat doma pořádek..., to je tak, když někdo nemá žádné zájmy, no i tací žijí.

Datum: 09.04.12 10:17

Také jsem žila v době, kdy televize byla ještě v plenkách a o tom ostatním nikdo neslyšel. Pomáhala jsem v domácnosti, to se muselo, takové oškrábání brambor či mytí nádobí bývala moje práce. A nebo připravovat do kamen na zátop. To už je ale dneska sci-fi.

Ráda jsem jezdila na kole, třeba i 50 km, buď s kamarádkou, nebo klidně i sama. Chodila jsem hodně ven se psem Bertíkem. Lisovala jsem si květiny na herbář. Později už jako dospělá jsem se naučila velice dobře šít, plést, drhat. Uměla jsem si udělat originální náhrdelníky, pásky, tašky z provázků. Psala jsem si se známými - z NDR, ale zdokonalovala jsem se tím v němčině.

Na Velikonoce jsem vyráběla voskované kraslice až čtyřbarevné. Chodily k nám ženské z vesnice a já je to učila. Zažily jsme při tom mnoho legrace. A pomlázky jsem pletla jako kluci, i s košíčkem.

Zdi jsem si zdobila vazbami ze suchých rostlin. A především jsem měla plno známých. Se kterými se dalo jít na volejbal, na houby, na tehdejší večerníky, či se projet na kole nebo se jít koupat.

Nevím, jak je to možné, ale nikdy jsem se nenudila, neležela na kanapi, nelelkovala, nedloubala se v nose a nečučela pánubohu do oken.

A myslím, že kdyby to šlo a mohla si s Vámi vyměnit život, stejně bych se nenudila. Kdo na to má, ten si pokaždé najde ať už práci, nebo zábavu.

Mám doma po svých dětech tvrdou knížku - leporelo, s nádhernou veršovanou pohádkou O LÍNÉ MANCE. Nakonec se napravila a všichni ji měli rádi. Dala bych Vám ji přečíst, možná byste z ní ledacos pochopila. Jaga.

Datum: 09.04.12 14:43

To Babajaga-blázníš?Číst ,jezdit na kole či jen jít na procházku? takové samé neslušné a strašné věci pro dnešní mládež!

Jj.Asi jsme +- stějně staří či mladí?Taky jsme se nenudili ,nevím jak panelákové děti,aspoň mi z vesnice . Vždy jsme někde s klukama a později i s holkama "trajdali",na hřišti dali nohejbal nebo volejbálek,jzdili na kolech,později pionýrech,Občas ,když nás v pátek či sobotu večer a nebyla zábava (tancovačka) a pustili nás "dědci" (cca parta starších cca30-40letých) pustili na normální kulečník v hospodě a k tomu kofolu.A když se opravdu nic nedělo tak jsem si sedl ke stolu a pracoval na kitech či lepil modely z ábíčka (čas.ABC).Mnohdy ani nebyl čas na vše co jsme chtěli dělat,natož se nudit.

Datum: 09.04.12 11:25

zašel bych k lékaři ,protože tohle není normální

Od: tatarcicka*
Datum: 09.04.12 13:38

Knihy nenávidím. Vajíčka nemáme a minecraft mi nejde stáhnout ...*zed*

Datum: 09.04.12 14:44

Upřímně Tě lituji.

Datum: 09.04.12 15:23

Za větu KNIHY NENÁVIDÍM, bych Vás počastovala takovým titulem, rohatým, bučícím... Jenže syslové nikdy nespí a dělat na stará kolena na Poradně výtržnosti? Za to mi nějaký omezenec vážně nestojí!*cert* Jaga.

Od: krkovicka*
Datum: 09.04.12 16:32

A mokrým hadrem přes hubu chceš? Tak mi to říkávala maminka když jsem už nevěděla co dělat.A když nevíš co by tak to najdeš v OBI;)
Datum: 09.04.12 18:07

jak nejde stahnout? popiš mi to podrobněji a já ti napíšu co a jak

Od: jumba
Datum: 09.04.12 16:24

tatarcicka, já ted nemohl chodit 14 dní ven. Dalo by se říci, že se budu nudit. Ale když se podíváš kolem sebe, určitě něco najdeš co by se dalo dělat. Já například jsem zjistil, že ptačí budka je pěkně přes zimu zničená. Tak jsem ji opravil a znovu přidělal na strom. Nebo se v kůlně objevil už čmelák, začínají hledat místo. Tak jsem si na googlu vyhledal, jak se dá udělat pro čmeláka příbytek. Kamarád mi sehnal kousek polyše, prkna doma jsou, hadry také, a už stojí venku u plotu, jen ted musím jednoho nebo dva čmeldové chytnout a dát je dovnitř. Tedy nevím ještě, jestli tam budou pak lítat.*nevi* A takový domek dokáže i holka udělat. Není to nic těžkého. Nebo včera mi soused dal pár menších špalíků a navrtávám tam doury, do kterých stačí dát několik brček a přivrtám špalíky k sobě i na sebe, udělám stříšku a budou tam lítat, včely samotářky, tak se aspon podle googlu jmenují.

Neříkej, že nemáš ani jednu kamarádku, s kterou byste něco podnikly. I když je venku hnusně, dá se chodit do kina, na zimák, plavat. Nebo když nechcete jít ven tak se dá dělat doma spoustu věcí, segra se naučila od mamči šít a ted stále šije hadry na převlékání pro panenky a nosí to do školky. Jsou tam celkem dvě třídy, ale malé holky mají radost z nového oblečení. Také ušila dečky do kočárku. Zatím si ušít něco pro sebe si netroufá, ale jednou se prý dotoho pustí taky. Baví ji to. Tak si najdi něco, co Tě baví. Neříkej, že nic takového není. Když Tě nebaví knížka, vejce doma nemáte, učení Tě asi taky nebaví, uklízet asi taky né ( to mě taky moc né), tak dělej něco pro sebe, na sebe, něco si vyrob, návodů je na internetu dost.

Datum: 09.04.12 17:18

Pokud je tahle otázka myšlená vážně, tj. knihy nenávidím, televize mne nebaví, počítač je nudný, asi by bylo nejlepší se oběsit.

Od: ladaadal*
Datum: 12.04.12 08:20

Jémine, tak tuhle otázku bych si chtěl alespoň jednou v životě položit. Zatím to mám tak, že si činnosti musím sepisovat na papír a odškrtávat, abych ne nějakou nezapoměl a nebo nepřeskakoval z jedné do druhé. Celkově mám dvě oddělení činností - práce po venku kolem baráku, na zahradě, v garáži a pod, když je hezky, úklidy,úpravy.opravy,údržba uvnitř, když prší.

Lidi, jak někdo může mít otýzku - co mám dělat?
Šťourej se v nose, schválně jak hluboko zastrčíš palec

Datum: 12.04.12 09:04

Vyžehli mamce prádlo, budeš vidět, jak tím potěšíš ji a následně i sebe, protože mamka bude mít pohodovou náladu. Jen nezapomeň vypnout žehličku, jako to pravidelně zapomínají moje milé ratolesti *cert*.

Datum: 14.04.12 12:50

K těm knihám... Je to takhle kdyz se nudim ptám se mamky co mám dělat a ona my vždycky rěkne to samí : přečti si knížku tak si tu knížku vezmu ale nudim se u ní ještě víc a vždycky u toho usnu*nevi* mince raft mi nejde protože mám na co pul takovej program Kterej to furt zakazuje a nejde to vypnout a prádlo zehlim vždycky tak je to jedno...*zed*

doplněno 14.04.12 12:51:

Minecraft

Datum: 14.04.12 12:59

Nezlob se, ale pokud jediný smysl vidíš v počítači, když se nudíš, tak máš doma asi málo práce. Když jsem u přítele, pořádně ani nevím, kam dřív skočit, tak je třeba různě se postarat o dům, zvířata, vyžehlit, navařit, uklidit a ještě vypomoci u babičky.

Pokud se opravdu hodně nudíš, co udělat něco prospěšného pro jiné? Běž do útulku nakrmit psíky, nebo je vezmi na procházku, sesbírej doma nepotřebné plyšáky a odnes je do dětského domova nebo nemocnice.

Nudíš se u knížky nebo u ní usneš? Žádný div, že dnešní mládež je čím dál tím hloupější, to se nezlob. Čtení Vás nebaví, Vás vlastně nebaví nic krom televize a počítače, slovo PRÁCE znáte jen zdálky a ještě si stěžujete, jak se strašně nudíte.

doplněno 14.04.12 13:01:

A zapomněla jsem napsat, že pokud tě nebaví televize ani PC, zřejmě bude chyba někde jinde a nejsi od rodičů vedená k samostatnosti a aby sis našla nějaké koníčky. Chyba. Zapřemýšlej, jaká aktivita by tě mohla bavit, dají se dělat mraky věcí. Já teď jdu třeba umýt chodbu, pak si uklidit pokoj a večer jdu do kina.

Datum: 15.05.12 17:48

Tak můžeš přemýšlet co si vemeš druhej den na sebe.Nebo si dělej na hlavě rýzný účesy.Nebo posluchej písničky.Třeba jsem ti dobře poradila.

Datum: 15.05.12 17:50

...

Datum: 05.08.12 12:59

K těm účesům to mě vždy moc bavilo když jsem měla dlouhé vlasy třeba i na několik hodin ale teď mám vlasy krátké a s těmi toho moc nejde :(

Datum: 16.05.12 10:11

Cim to je,ze ja porad nic nestiham a nevim co driv?nechtela by jsi mi naoplatku poradit jak to delat,abych mela nudu,nebo-li chvili nemela co delat a bylo vse krasne hotove a ja si v tom mohla uzivat klidu?

Od: buss®
Datum: 16.05.12 10:34

Pokochat se s kamarádem Vibrátorem.

Od: jirbar*
Datum: 16.05.12 11:04

Když je hnusně nechají se dělat pouze dvě věci. Bohužel šachy hrát neumím.

Od: michalcik
Datum: 28.06.12 14:37

ahoj tak pojd na mnou ja se taky furt nudim i kdyz je hezky

*zed*

Od: nano*
Datum: 29.06.12 19:46

A masturbaci uz jsi zkousela? Taky zabava.

Datum: 30.06.12 14:37

Zábava ano, ale zas to nevydrží na dlouho...

Od: hop®
Datum: 30.06.12 14:45

Pokud vzpomenu slova klasiků českého humoru, doporučil bych zahrát si Šigrošádu... *smich*

Od: nick2*
Datum: 03.07.12 19:57

Můžeš třeba někam jet někde kde to není venku třeba do bazénu a tak

Od: rjehla*
Datum: 01.08.12 17:38

zkus třeba psát knížku jako malá jsem s kamarádkami psala knížky je to zábavné a do děje můžeš přidat i sama sebe

Od: holkamodrookad
Datum: 01.08.12 19:03

Já se taky nudila čekám na hru kterou budu mýt až zítra a postahovala jsem si nějaký filmy a utíká to rychleji :)

Datum: 01.08.12 22:14

Jestli jsi se nudila, mela jsi se ucit cestinu. Protoze jsi napsala, ze zitra budes omyvat hru, coz je nesmysl.

Od: lucimera*
Datum: 02.08.12 17:35

Musíš si najít něco, v čem nalezneš zábavu. Mě kupříkladu o volném prázdnovém dni, kdy nemám nic v plánu, zajímá jenom hra The Sims. Je to sice trochu peněžní záležitost, ale když do té hry zabereš, nuda rychle odejde.
Je ale spoustu jiných věcí než televize a počítač - můžeš si číst, kreslit, někomu zatelefonovat, zkusit něco uvařit, vyluštit křížovku, osmisměrku, sudoku, popřípadě vyzkoušet nějaký experiment, něco nafotit,... možností je velmi mnoho, když není venku zrovna libové počasí.

Od: aki*
Datum: 27.03.14 20:34

Jdi na Omegle.com nebo Chatroulette.com to je strašná zábava :D

Datum: 27.03.14 20:56

zacni se ucit 3D modelovani nebo v Photoshopu, to mas tak 10 let nez bys mohla rict, ze v tom umis :) a podobne

doplněno 27.03.14 20:58:

a nebo muzes ukazovat, cim te priroda obdarila, jak uz podotkl Aki ..jeste dodam chaturbate.com :)

Datum: 27.03.14 21:33

Když je venku hnusně, to právě nyní, dík dlouhodobé předpovědi počasí, nemusíte vůbec řešit. Bude krásně, vyrazte ven. Škoda, kdyby zapršelo, nemusela bych o víkendu na zahradu a "nudila" bych se doma třeba s knihou.

Od: gamesboycz
Datum: 13.12.14 17:25

Tak si stahni nejakou hru... třeba assassins creed nebo ...nebo... nebo nejake oblikacky pro holky (super mega extra big strata času :D)

Od: jakubhalounek
Datum: 09.10.15 20:34

No mě to taky potkalo :( ale už je to lepší *slunce*

Datum: 15.10.15 14:36

pít čaj, číst knihu, poslouchat hudbu, jít na proházku

Od: domis*
Datum: 09.02.16 15:38

1. Jít na bowling

2. Hrát na kompu

3. Ležet

4. Lyžovat

5. Plavat

6. Bruslit

7. Vyrábět

8. HRÁT MINECRAFT

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.