Konec smlouvy a nemocenská

Od: Datum: 30.12.14 21:05 odpovědí: 2 změna: 30.12.14 21:35

Dobrý den, 31.12. 2014 mi končí pracovní smlouva. Od 12.12. jsem na nemocenské a na té budu zřejmě až do mateřské (termín porodu mám27.4.2015) Chtěla bych se zeptat jestli se mám od 1.1.2015 někde hlásit (úřad práce)? Co vše se pro mě bude tím, že mi pracovní smlouva zkončí měnit? Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.14 21:13

Především nahlaste své zdravotní pojišťovně, že Vám skončila pracovní smlouva a že trvá pracovní neschopnost. Na Úřadě práce se hlásit nebudete, copak se chcete (jako práce neschopná) ucházet o práci? Všechny doklady, které Vám vystaví lékař (tzv. lístky na peníze, ukončení neschopenky, žádost o PPM) předáte neprodleně svému bývalému zaměstnavateli. Ten je postoupí na OSSZ a ta Vám vyplatí dávky. Pokud zaměstnání trvalo aspoň 270 dnů, vznikne Vám v ochranné lhůtě i nárok na PPM.

doplněno 30.12.14 21:47:

A ještě si pohlídejte tak po půlce ledna - zkontaktujte se s mzdovou účetní, nechte si domů poslat daňové prohlášení (nebo se při vycházce zastavte přímo za ní) a požádejte si o roční zúčtování daně. Bývalé zaměstnance v této věci nikdo nekontaktuje a zbytečně přijdou o vrácenou daň.

Od: pt®
Datum: 30.12.14 21:35

Jste v pracovní neschopnosti a budete zřejmě do mateřské. I když Vám skončí pracovní poměr, nemocenská pokračuje. Na ÚP by Vás ani v pr. nesch. do evidence nevzali. Nemusíte se o nic bát, ostatní napsala "inzinyrka".

Jedině, kdyby Vám skončila pr. neschopnost náhodou dříve, než by začala mateřská, tak běžte do evidence ÚP, abyste si nemusela platit zdr. pojištění, vezmou Vás do evidence i v těhotenství. Tak ať vše dobře dopadne a hodně štěstí a zdraví miminku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.