Fajfky pletené z trávy

Od: Datum: 30.12.14 01:21 odpovědí: 2 změna: 30.12.14 20:03
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.14 05:49

Fajfky pletené ze sítiny nás s dětmi naučil kdysi jeden pán. Byl těžký alkoholik, časem se oběsil. /to jsem ale měla společnost, co?/ Ale děti měl kolem sebe rád, když nebyl právě v limbu. Fajfky umím uplést dodnes. I když k čemu mi to je?

Nevím, zda se mi to povede "vyvoslit". Nařežeme si svazek sítiny, tlustý asi jako na pomlázku. Srovnáme ho a dole u té tlusté strany ho omotáme jednou rostlinou tak, jako rukojeť u pomlázky. Rostliny otočíme zpátky k tomu vrchu, takže nám vyjde dole ta baculatá hlavička fajfky. 1 silnou a dlouhou rostlinu necháme volnou. Pak začneme odspoda omotávat troubel. Odebíráme vždy 1 rostlinu, kterou obtáčíme ostatní, když nám dojde, zastrčíme ji dovnitř a obtáčíme to další. Hlavičku zalomíme a tu 1 ponechanou rostlinu a přidáme k troubeli - obtáčíme. Tak nám fajfka pěkně drží požadovaný tvar. No a pak už jen dotočíme troubel po celé délce. Na konci zalomíme ten "náustek", zařízneme či zastřihneme přečnívající zbytky. A je to.

Do té hlavičky jsme ještě nastrkali nějaké menší květiny /myslím kvítky hluchavky nachové/, jako, že to je ohýnek. *smich*

K něčemu mi to bylo jen jednou v životě, když jsme se chystali s omladinou na karneval a kamarádka šla za vodníka. Upletla jsem jí fajfku ze sítiny a pěkně to její masku doplnilo. *:)* Jaga.

Tahle sítina je všestranná. Nechají se z ní dělat i krásné velikonoční kraslice. Je to ale velice pracné. Rostliny po celé délce oloupat od té zelené slupky. Vyjdou vám z toho takové bílé provázky, vypadá to jako z molitanu. To se následně lepí na předem obarvená vejce. Je to pružné, krásně z toho jdou tvarovat různé křivky, kličky, šneci...Vajíčka pak vypadají, jako ozdobená tenkými praménky šlehačky.

Datum: 30.12.14 20:03

Mockrát Vám děkuju! Bude to ono. Už se těším, až to zkusím. Jo a na ten "molitan" uvnitř té trávy se pamatuju, ale pro ten jsme žádné využití my děcka neměly, my měly jen ty fajfky a takové suknice

Díky!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.