Jak se s tát herečkou?

Od: Datum: 04.04.12 19:03 odpovědí: 10 změna: 20.05.12 07:32

Ahoj:Je mi jedenáct a moc by mě zajímalo,jak se stát herečkou.Moc ráda bych chtěla chodit do dramatického kroužku ale v našem městě žádný není.Jen jeden ale je od 3-6 let.K herecké kariéře mě inspiroval můj nejoblíbenější herec Drake Bell a také Miranda Cosgrove.Nestydím se předvádět před ostatnými.Jednou jsme o slohu s naší třídní učitelkou hráli hru JEDNO SLOVO z televizní show PARTIČKA.Když jsme ji dohráli paní učitzelka mi říkala že mi to šlo a že se nestydím.Tehdy jsem si uvědomila že bych na to měla a ikdyž sem hroznej nervák*smich* věřim že by měto bavilo.A proto se vás ptám JAK SE STÁT HEREČKOU.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ellin*
Datum: 04.04.12 19:34

Ahoj, sice se mi to zdá předčasné, řešit svou budoucnost- to čím budeš, tak brzy. Je ti jedenáct a v tomto věku ještě nevíš, zda to co chceš dnes, budeš chtít i za rok. Třeba tě teď baví hrát, tomu věřím, ale v jedenácti letech jsem i já měla takové choutky stát se herečkou a být slavná, protože jsem si myslela, že mi to jde. Možná i šlo, protože hodně lidí říkalo, že ano, ale šel čas, tak jsem si uvědomovala, že tohle by zřejmě nebylo nic pro mě. Být alespoň trochu dobrou herečkou je dřina, jak pro nervy, tak i pro tělo. A být průměrnou nebo spíše horší herečkou je snadné, ale proč (?), takových už na tom světě je... Pokud si ale myslíš, že bys to vše ustála, tak by dramaťák nebyl zas tak od věci, zkus se podívat na internetu jestli není nějaký v okolních městech (to ale budeš muset přemluvit někoho aby tě tam vozil apod...). Přečti si něco o historii divadla, herectví apod., dívej se na divadelní scény z Národního, Fidlovačky, Janáčkova... (na youtube jsou jich spousta) a snaž se pochopit herce, studuj jejich chování, to jak dokáží improvizovat. POZOR! Je také hodně důležité mít cit pro umění, zajímat se o ně... A ještě něco bych doporučila: nechoď na různé castingy do filmů apod. takhle mladá, počkej si, až budeš starší, protože ve světě je více herců, kteří prorazili jako dítě a nakonec je sláva zcela dostala a oni skončili na drogách, alkoholu, u psychiatra, protože to nezvládli (Lindsay Lohan, Macaulay Culkin) a těch které to skutečně nebavilo a už se herectví nechtějí věnovat (Zuzana Lisová, Michaela Kudláčková, Alisan Porter) než těch, kteří vše ustáli a věnují se herectví dodnes (Drew Barrymore). Choď na castingy až skutečně budeš cítit, že máš talent, že herectví miluješ, budeš něco umět a že bys chtěla být herečkou. Potom (po základce můžeš jít na některou hereckou školu- konzervatoř) a poté na DAMU. Ale nezapomeň, že daleko lépe budeš potom jako herečka působit, když budeš chytrá a inteligentní a hlavně když budeš hrát zodpovědně a např. budeš dávat rozhovory, kde se ukáže tvůj talent, ale i inteligence, proto se nezaměřuj jen na herectví a dramaťáky, ale i na školu- češtinu (mimochodem ta je v herectví šíleně důležitá), jazyky, matiku, přírodní vědy i humanitní. Přeji hodně štěstí a až budeš přebírat Oscara, vzpomeň si na nás na poradte.cz, že jsme ti alespoň trošku poradili a při děkovné řeči herečky v hlavní roli nám něco vzkaž do kamery... :D :D (jen vtip!) ;)

Od: terriiikha
Datum: 04.04.12 21:20

Děkuji moc za vaší odpověď a moc si ji vážím.A určitě si ji zapamatuju abych věděla co je pro mne opravdu dúležité.

Od: krkovicka*
Datum: 04.04.12 19:34

Chodit na casting a doufat že si tě vyberou.Štěstí nechodí po horách,ale po lidech.Dramatický kroužek musí být kdekoliv jinde.Máte ve městě divadlo?Okoukejte to tam.dlouhá cesta.jen chtít a jít drze za tím.
Datum: 04.04.12 21:22

Děkuji za odpověď a určitě ji zvážím;)

Od: askmenow*
Datum: 04.04.12 20:00

Teď je důležité dostat na svou stranu rodiče. Zaprvé, pokud budou souhlasit, tě mohou brát na castingy (buď ale aktivní a informace si vyhledávej i sama) a také se mohou zamyslet, jestli není nějaký dramatický kroužek na nějakém pro vás dostupném místě.

Svůj zájem samozřejmě za pár let zohledni při výběru střední školy.

Také ti doporučuji dojít si k logopedce, aby ti překontrolovala výslovnost. I když ti nikdy nikdo neřekl, že bys měla nějakou vadu řeči, a sama nemáš pocit, že bys něco nevyslovovala skvěle, možná nějakou drobnou vadu odhalí. Je to detail, ale právě na těch záleží. (S tímto mám osobní zkušenost, kvůli jedné práci jsem potřebovala potvrzení, myslela jsem, že to bude formalita a zvrhlo se to v hodinový nácvik správné výslovnosti jedné souhlásky, u které by mě ani nenapadlo, že jde říkat špatně.)

Pokud jsi z místa, které má "přízvuk", třeba z Moravy, kde je výrazný, ale klidně i z Prahy, kde taky některá slova vyslovujeme jinak, měla bys zapracovat na tom, abys uměla mluvit tak, že nikdo nepozná, odkud jsi.

Datum: 04.04.12 21:25

Vaše odpověď mě zaujala a určitě ji zvážím jako všechný odpovědi které mi lidé zaslali

Od: askmenow*
Datum: 04.04.12 22:07

Děkuji a moc držím palce! :o)

Datum: 04.04.12 20:15

Ahoj, Teri. Existují i herecké kurzy. Podívej se, zda se ve Tvém okolí nedá do některého třeba přihlásit. Jinak pár diskuzí na toto téma zde již bylo. Např zde můžeš hodit očkem, když budeš chtít.

https://www.poradte.cz/skola/…i-byt-hereckou-jak-na-to.html

www.poradte.cz/skola/4258-herecka-skola.html

A když si zadáš toto téma do zdejšího vyhledávání, pak ti diskuzí ještě pár vyjede.

Datum: 04.04.12 21:33

Děkuji.Ano tyto stránky jse viděla a proto sem sem napsala můj komentář.Chtěla jsem vědět váš názor:)

Od: trixie*
Datum: 20.05.12 07:32

Ahoj,já věřím že podle toho co píšeš ti to opravdu de.Já ti radím:podívej se důkladně po internetu po nějakém nejblžším městě kde vyučují DRAMATICKÝ KROUŽEK.Ale v první odpovědi bylo zprávně uvedeno že je to předčasné a že za rok se budeš chtít stá ničím jiným.Takže si to ještě promysli a třeba se rozhodneš pro něco jiného. *frajer*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.