Obor cukrář nebo kynologie

Od: Datum: 29.12.14 21:33 odpovědí: 7 změna: 31.12.14 00:47

Chci se zeptat,najde se v dnešní době práce za slušné peníze v oboru cukrář? Rozhoduji se kam jít,tohle mě akorát vrtá hlavou :).. Nebo je lepší kynologie? Bavilo by mě pracovat v útulku,ale nevím,jaký je tam plat... Poradíte mi? :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.14 21:40
avatar

Klárko, v útulku jsou podminimální platy a většinou tam dělají i dobrovolníci a zadarmo. Navíc je to velice náročná práce nejen s problémovými psy, ale hlavně s lidmi, takže hodně stresu. Pokud to se psy dobře umíš, mohla bys vést výcvik, mít agility skupinu, pracovat v petshopu, ale na to všechno ten obor ani nepotřebuješ. Je to lepší mít jako koníčka, než to studovat.

O oboru cukrář mám též pochyby, že by se tam daly vydělat slušné peníze. Musela bys být excelentní originální tvůrkyně naprosto nevídaných dortů, která by dělala sama na sebe, v tom oboru je dost konkurence.

Pokud si chceš vydělat slušné peníze, znamená to mnoho let se učit, umět jednat i s lidmi a též být schopna se v konkurenci prosadit a to je jen špička těch nejlepších.

Nemáš ještě nějaký jiný nápad, co by tě bavilo?

doplněno 30.12.14 00:01:

No vida, babakan má info přímo od pramene a snad ti řekne víc. Třeba jednou budeš u jeho paní jako učednice. :)

A určitě je i pravda, že tu kynologii můžeš dělat jako koníček, nebo si tím přivydělávat k cukrářce. Určitě je to lepší varianta na uživení než kynologie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarasob
Datum: 29.12.14 22:01

Plat bych si představovala tak od 12 000,to by myslím v oboru cukrář šlo.Opravdu mě nic jiného nezaujalo,přemýšlela jsem už asi 2 roky a furt mě nic jiného nenapadlo :).

Datum: 29.12.14 22:15

Pokud tě baví kynologie, plat není podstatný, ale tento koníček můžeš provozovat i při práci cukrářky. Když budeš šikovná, dá se vydělat vice než si myslíš, ale záleží na praxi, dovednosti a hlavně na poptávce. Manželka peče a vím o čem píši.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarasob
Datum: 31.12.14 00:30

Děkuji :).

Datum: 30.12.14 10:15
avatar

Netuším kolik je vám roků ale myslela bych, že chceš-li pracovat v útulku, minimálně 3x za rok tam zajdeš, chceš-li být cukrářka pomáháš mamince péct a lecos už zvládneš sama. Zamyslete se co chcete od života (12 000? nic moc), jaké jsou vaše výsledky na ZŠ, kydat hnůj to může i analfabet (sorry sama mám zemědělskou), v domě mám kluka co je vyučený cukrář, živí se prodejem pizzy a peče dorty, není až tak velký zájem aby ho to uživilo. Omlouvám se, to tykání, vykání mi tu dělá stále problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarasob
Datum: 31.12.14 00:29

Je mi 15 let (takže rozhodnout bych se už konečně měla),má matka vydělává 10 000,otec 12 000.. a taky žijí :). V dnešní době vydělat slušné peníze jde celkem těžko.Obor mě baví,jen netuším,jestli bych někde našla práci v tomto oboru za těch alespoň 12 000.

Od: buss
Datum: 31.12.14 00:47

Jde o to být v oboru dobrý, lepší, nejlepší. Jak budeš dobrá v útulku? Nebo si zřídit vlastní a škemrat o dotace. Co tak psy jako hobby? Proč hledat práci, když můžeš PODNIKAT a vydělat majlant, když budeš dobrá?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.