Jaké boty na zimu?

Od: Datum: 29.12.14 19:46 odpovědí: 11 změna: 05.01.15 08:38

Ráda nosím sportovní boty, takže většinou chodím v trekových. Naposledy jsem si koupila pěkný softshelky. Teď v zimě moc nekloužou, ale je v nich ukrutná zima už když je třeba jen 5 st. Když je pod nulou, tak jsem to ani nezkoušela. Ty předtím byli sice teplejší, ale zas moc klouzali. Poradíte nějaký nízký, protože nemám ráda kotníkový a vyšší, který by zahřáli a zvládli by i ledovku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.14 06:55

Asi takhle, na monitoru nemá cenu radit. Je potřeba vydat se do většího shopin parku, kde jsou prodejny s obuví a v každém sportu a téměř v každém obchůdku boty jsou. Koukneš, osaháš, vyzkouišíš, zkonzultuješ s peněženkou. A třeba vedle budou tytéž, jen od jiné značky, levnější. Asi to jinak nepůjde. :-D

doplněno 30.12.14 10:59:

Dejavu, to je krásné počteníčko. Také jsem něco podobného zažila. 2x. :-D

Datum: 30.12.14 07:34

Doufat, že se v zimě zahřeješ v nějakých nízkých sportovních botách, co ti nesahají ani po kotník, je značně naivní. Uvidíš sama, až budeš domů chodit s promočenýma nohama. V zimě to chce vyšší, kožené boty, pokud máš mít nohu v teple, pokud možno polstrované. Aby neklouzaly, musí mit nějaký vzorek, ne být úplně hladké.

Na toto téma jsem hovořila marně s dcerou v pubertě, která odmítala v zimě zout conversky. (Protože správný hiphoper nemůže nosit nic jiného, protože kozačky jsou trapné, protože válenky jsou trapné, protože se v tom cítí jako yetti, protože co by tomu řekly holky, protože se v tom prostě necejtí, protože jsem stará a ničemu nerozumím, protože prostě proto, no atd.) :-D

Nakonec ji donutily závěje, ale zas to ze sebe shodila, jakmile sníh opadl a nazula ty příšerné plátěnky, které mi pily krev (ať byly sebedražší, vždy se do půl roku rozdrbaly vzadu na Achillovce a vypadala jako Zilvarovo dítě z chudobince a když si koupila nové, vždy to byly jen takovéhle, jen v jiném barevném vydání). :-D Jsem ráda, že toto období už pominulo. Má dvoje kozačky, jedny takové vysoké jezdecké, bez podpatku, druhé s podpatkem nad kotník. Ty vysoké si včera celkem rozumně vzala na Silvestra do Paříže, když odjížděla a viděla, že sněží, ač tam původně chtěla honit vodu v nějakých frajerských botkách jiného typu. Asi máme pubertu za sebou, hurá. :-D

Od: mmm*
Datum: 01.01.15 23:57

Když jsem byla mladá, tak jsem si takový boty kupovala. Nízký, teplý, neklouzavý. Příjde mi, že teď už to takový není. Kozačky mám taky, ale nerada je nosím.

Datum: 30.12.14 07:57
Je to o tom kde zijes , ja ziju ve meste , chodim v 95% po odhrnute ulici , pak jen pred barak do auta ☺ takze jsem si sehnal zateplene a nepromokave tenisky a paradicka prece jen se v tom lepe chodi pro me , nejsou to zadne snehule a hlavne se v tom ridi lepe nez v nakych grosse baganech je neco jineho zit nekde u hor , cekat na autobus na zastavce a jezdit autem , bydlet ve meste
Datum: 30.12.14 08:18

Zdravím.! Jako chlapovi, mi stačí troje boty a gumáky na zahradu, když prší. *smich*

Ovšem své kopýtka mám rád, jelikož si uvědomuju, že by mě měly donést až do rakve.

To v tom lepším případě. Pokud jim nebudu věnovat náležitou péči, pak do té rakve dojedu na vozíku.

Boty vybírám pouze kožené a kvalitní. Nakupuji už jen výhradně v Canisu. www.canis.cz

Stojí kolem tisícovky a vydrží roky, když se o ně člověk stará.

Poslední boty mi vydržely pět let, než praskla podrážka a to chodím opravdu hodně. A zdaleka nejen po městě.!

Pečujte o své nohy a ony se Vám odvděčí. Ne že budete ve sněhu trajdat v teniskách, byť tím budete "INN". *zed*

Na nízké nezateplené boty zapomeňte. Teď mám třeba tyto.

http://eshop.canis.cz/Pracovn…loholenova-celokoz-hneda.html

Datum: 30.12.14 21:56
Pokud budu jezdit autem do prace , do obchodu a vse mam kousek tak staci uplne v poho zateplene tenisky
Datum: 31.12.14 11:11

Mě by strašně zajímala jedna věc u lidí, kteří nosí jen ty "zateplené tenisky". To prostě vůbec nechodíte v zimě ven? Jakože kromě přechodu do auta nebo do nejbližšího obchodu se po několik měsíců nedostanete vůbec ven? Nebo mi někde něco uniká?

Datum: 05.01.15 08:38
Chodim ven , proc? Je teplo i minus 15stupnu uplne v poho. Nechapu tvuj dotaz , na chodniku neni po kolena snehu to mam nosit snehule bo je snih na chodniku par mm?
Datum: 01.01.15 23:50

Měla jsem podobný a byli těžký. A taky mi vadí ten zpevněnej kotník.

Datum: 31.12.14 12:56

Ahoj, mám pracovní boty Prabos, kožené, vyztužená špice, protiskluzový vzorek, výška nad kotník. Na pohled nejsou rozeznat od "normálních" zimních bot, jsou teploučké. Na chození v marastu po ulici bohatě stačí.

Do závějí, na vycházky apod. mám zimní boty od Loap, konkrétně tyto http://www.sportaoutdoor.cz/8…imni-boty-loap-solo-cerna.jpg , hodně teplé, dostatečně vysoké a jazyk je spojený s botou až nahoru, takže opravdu sníh, vlhkost ani zimu dovnitř nepustí.:)

doplněno 02.01.15 00:50:

Kloužou tak nějak normálně, na ledu nedrží žádné boty, ale o dost méně, než tenisky nebo trekové boty, co mám. Držely mi docela i na sněhu, a když je fakt ledovka, tak mám zespodu háčky jako tady http://static.prozeny.cz/imag…thumbnails/botydosnehu5-a.jpg .

Datum: 01.01.15 23:46

A nekloužou ty Loapy? Já mám Ice bug, který byli hodně drahý a údajně nemají klouzat, ale nosit se nedají. Jen, když je sucho. Jsou v mokru na zabití.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.