Otevřená kapota

Od: Datum: 29.12.14 16:51 odpovědí: 8 změna: 29.12.14 19:27

Ahoj,měnil jsem baterii na autě a zapoměl jsem dorvrit kapotu a cca 12 km jízdy mi netopilo topení :-D.Všimnul jsem si toho až u baráku nemohlo se něco zničit ?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.14 17:03
avatar

Nemohlo se stát, že máš slabou chladící kapalinu mohla by někde přimrznout a proto to netopí. Šláhni na hadice k topení zda jsou teplé. Pokud jsou studené někde to přimrzlo, pokud nemáš vypnutý ventil do topení. Nic jiného by se snad stát nemělo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bateryrendy
Datum: 29.12.14 17:11

No podle mě se prostě ten motor chladil :-D Zjistím to zítra ráno jestli to topí.Každopádně kdyžtak to šoupnu k rodičům na silvestra do garáže a ono to snad rozmrzne ne?

Datum: 29.12.14 17:16
avatar

Zdravím,
zničit se nemohlo nic (nemělo co) - prostě se motor chadil díky tomu, že nepracoval v uzavřeném motorovém prostoru, lépe a proto auto netopilo (nebo topilo velmi málo, takžka neznatelně).
Jediné, co by se při nedovření kapoty mohlo stát, je, že by díky vibracím pootevřené kapoty došlo někde k poškození (poškrábání či prasklinkám) laku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bateryrendy
Datum: 29.12.14 17:23

Díky moc,teď už to zkoušet nepůjdu,auto je zaparkované,každopádně mi byla pěkná zima Zítra ráno až pofrcim s přítelkyní do práce zjistím zda to topí Jjinak díky moc a přeji krásné svátky.

Od: ju®
Datum: 29.12.14 17:22

Měl jste vcelku štestí - mohl jste zjistit, že kapota je neprůhledná a popřípadě při otevření padnout na čelní sklo a poškodit jej / na výměnu / což je pěkný šok, vyšel jste z toho docela lehce - měl jste kliku...gratuluji. Zničit by se nemělo nic...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 18:56
avatar

JJ měl jste opravdu štístko!Viděl jsem babu v trabíku-po otevření se zakouřilo od gum a začala vanglovat po celé silnici,jet tenkráte trochu rychleji,tak ji s T815 s BZ pěkně srovnáme!-zastavila a my také cca metr od sebe,ona v našem směru! osobně se mi stalo na Ibize II při cca 110km/hod-mimo šok jednoho se spolucestujících (jelo nás 5,poslední pracovní den v roce a ještě o 4 hodiny dříve),no ustál jsem to bez problémů-odnesli to jen panty-držáky kapoty,kupodivu sklo vydrželo.Naštěstí byl celá cesta jen moje - dálce cca500 m jelo v protisměru auto když jsem zastavil tak přijížděli a jen se optali zda netřeba pomoci!

Pravděpodobně tím,že nebyla dovřena,šel studený vzduch nejen na chladič (tak jako při uzavřené haupně) ale i přímo na motor!

Pkd by byla "slabší kapalina" a "přimrzla" někde v soustavě tak téměř jistě motor "uvaříte" veřtě tomu,že vím co říkám /píšu/osobní skušenost!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bateryrendy
Datum: 29.12.14 18:58

To znamená že ji mužů mít zmrzlou a uvařit motor?Nebo když bude topit je to ok?

Od: bateryrendy
Datum: 29.12.14 19:27

Tak je to ok,nedalo mi to a jel jsem to 20 km projet a topení začalo krásné topit

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.