Jak dlouho jste ochotni dojíždět do školy?

Od: Datum: 13.01.15 17:37 odpovědí: 11 změna: 13.01.15 19:58

Ahoj, vzali mě na umprumku a já se teď rozhoduju, jestli budu na intru nebo dojíždět...

cesta by mi zabrala dohromady každý den 3 hodiny (1,5 sem a tam) a jezdila bych vlakem, denně bych projela kolem cca 120 kč...

sice je to hodně ale nedělalo by mi to takový problém, resp. rodičům, hold bych si toho tolik nekupovala a rodiče to tak vzali, že prostě nákupy by nebyly každý týden ale prostě jen měsíc apod...

chci se zeptat, prijde vam to dojíždění hodně? je tam jeden přestup a nadraži je cca 15 minut plynulé chůze od školy :)

ja mam nadraži přímo u baráku

vstávala bych v 5:25...

ta škola se mi vzhledme k mým koníčkům zdá snadná a myslím že učit se ve vlaku by mě stačilo :)

co myslíte vy? byli byste ochotni takto dojíždět nebo myslíte že je lepší intr? :)

děkuju:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.15 17:53

přesně takhle jsem to měl... 30 minut cesta do města, 30 minut čekání na spoj, 30min další spoj. Dalších 15-20 minut přes celé město do školy pěšky.

Jak to hodnotit? Dá se to vydržet bez obtíží. Na intru jsem nikdy nebyl a celkem mě to mrzí. Myslím, že se tam dá zažít spousta legrace. :-D

Od: hanickaaa
Datum: 13.01.15 18:20

Jéé vy mi udělal velkou radost :3 Já totiž moc na tom intru být nechci a potěšilo mě že si myslíte, že to jd evydržet bez obtíží. :) Děkuju!

Datum: 13.01.15 18:38

Hlavní je, že to nevadí tobě a raději bys dojížděla, než intr. Někomu by mohlo, já studovala VŠ 45 minut cesty autobusem (+10 minut pěšky na bus, 5-10 minut ve městě do školy) a věděla jsem, že to nezvládnu. Jakékoliv dojíždění někam mě šíleně nebaví a vyčerpává, jako kdybych tu dobu oddřela ve fabrice, nedejbože ještě k tomu čekání na spoj v zimě a mokru. Dojížděla jsem v maturitním ročníku 2x týdně do jazykovky a stačilo mi to, abych věděla, že denní dojíždění není pro mě. Ale jak říkám, když víš ty, že to zvládneš, proč ne

Datum: 13.01.15 18:50
Zezacatku ok pak silena nuda , hnus treba po skole cekat 40minut na vlak pak hodku a pul ve vlaku. Dojedete ze skoly nekdy fakt pozde a rano budete zavidet bande co muzou o 2hodiny dele spat nekdy budete jezdit i na 7mou a nekdy maji skoly treba praxi na 6 dobre si to rozmysli
Od: lysina
Datum: 13.01.15 19:04

On taky intr něco stojí.Třeba bratrovi by vyšel dráž intr,tak dojíždí (200 Kč denně).Já bych osobně na intru taky nechtěla být,nejsi sama.. :D Podle mě to budeš mít s dojížděním v pohodě :).

doplněno 13.01.15 19:07:

Nebo jerstli máte nějaké známého tam,mohla by jste se k němu dočasně přistěhovat .. :D

Datum: 13.01.15 19:13

Jde to vyržet ;) Já jezdím 1h30m. 35 minut autobus, 30 minut tramvaj a 15 minut pěšky + v 15 minutách čekání na spoje. Když si zvykneš, tak je to v pohodě. Mi to nedělalo problém i když jsem zvyklý nebyl, aspoň jsem se prospal, nebo doučil atd. ;) Ber to s výhodama

Datum: 13.01.15 19:13

dojíždění (a vstávání) se, když je člověk mladej, podle mě klidně zvládnout dá (jen bych měl trochu pochybnosti o tom učení ve vlaku - bude tam na to dost klidu, nebo vůbec fyzická možnost se učení věnovat?);
ono je to spíš intr ano, nebo ne - bydlet doma, nebo na intru, to je prostě úplně jinej způsob života - sama doma ve svém, nebo život v kolektivu (má to svoje pro a proti, záleží na osobnosti, teoretická odpověď je samozřejmě ta, že intr je lepší - socializace - tj. parta, zábava, otrkání se, zážitky atd., teorie ovšem taky někdy nefunguje, jak jsme si představovali...)
(mimochodem cca hodina tím vlakem? - to už by třeba stálo za tu srandu zkusit se trochu vytrénovat a za lepšího počasí zvládnout (aspoň 1) cestu na kole nebo elektrokole, jestli existuje podobně dlouhá trasa vhodná pro kolo...)

Od: hm®
Datum: 13.01.15 19:15

Je to na hraně snesitelnosti. Jak píše @h0nz490, dojíždění obnáší i čekání na odjezd, někdy zpoždění, ztrátu času mezi příjezdem a začátkem výuky, ... A ztratit denně 3+ hodiny, to budeš jen ve škole, ve vlaku a spát.

U intru záleží, jaké budeš mít štěstí. Může to být hrůza, ale může to být fajn.

Od: jaha
Datum: 13.01.15 19:32

Na intru ten čas ztratíš také, potože se tam nedá učit. Když ztichne jeden kamarád, začne mluvit druhý nebo přijde třetí z jiného pokoje. A když se naučíč učit se ve vlaku, tak po příjezdu domů už budeš mít volno.

Datum: 13.01.15 19:51

Já žil na intru 2 roky.Moc na to vzpomínám.Ale to se psal rok 1971.Nádherné dva roky

Datum: 13.01.15 19:58

Já dojížděla "jen" 25km,ale vlakem to trvalo cca 1,5hod a na vlak to bylo přes celé město a z vlaku taky.Domů jsem docházela kolem 17hod.Stíhala jsem vše ,seznámili jsme se ve vlaku rychle a byli jsme nakonec supr parta ,hodně zažili,prožiliučili se ve vlaku a znala jsem lidi co chodili na vlak i z jiných nástupišť...takže spousta známých z různých měst a když jsem denně čekala na vlak asi hoďku,tak jsem stihla dobře poznat i město a občas jsem i někam zašli.Bylo to fajn.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.