Roztahovačky...váš názor

Od: Datum: 28.12.14 19:08 odpovědí: 26 změna: 29.12.14 14:47

Ráda,bych se zeptala na názory ostatních.Často jsme se známými probírali téma roztahovaček na fb jako rodiče puberťáku nebo dětí co brzo budou puberťáky.Většinou to vidíme pozitivně,ať to uveřejní bývalý zhrzený partner,či kluci kterým příjde chování holek nemorální.Když to nejde s některými puberťáčkami po dobrém,tak jedině veřejná ostuda,snad ostatní odradí před pitomostmi(nevázaný sex,sexy selfička atd.)Určitě to odnese psychika těch holek a dneska i rodiče mají fb,tak i pro ně je to hnus,ale myslíme,že to má velký výchovný efekt pro ostatní(protože už toho bylo moc i ty slušnější se dají strhnout davem) a nebudou přibývat další.

Jáký názor máte na tuhle kauzu?Byla by třeba jiná metoda,jak docílit aby si mladé holky držely úroveň a nešly s davem?

P.S.: prosím o odpověď hlavně lidus,která tvrdí,že svět takový není a takové chování není běžné...a proč má tedy už skoro každé větší město svůj profil(takže asi jich bude dost)ale třeba to vidím jen já kolem sebe a je to úplně jinak*vtip*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.14 19:24

Tak Vy jste, Lucie, již rodičem puberťáka? Vaše příspěvky a "rady" jsou totiž téměř vždy velice nevšední, jak to jen říct - skoro každý ukrývá nějakou logickou nesrovnalost uvnitř vlastního výroku; a já už jsem několikrát přemýšlela, zdali jste puberťák, nebo dospělá, ponekud méně soudná osoba. A víte co? Stejně si myslím dál, že jste puberťák. Jen se obávám, že až dospějete, že té soudnosti už Vám nepřibyde tolik, kolik by bylo potřeba.

Datum: 28.12.14 20:18

... odpověď je kde?zajímá mě mínění lidí a názory na svět kolem nás,rozhodně nestuduji jakou má kdo tady povahu a soudnost.Každý jsme jiný a nikoho tady neposuzuji ano neodsuzuji(jak to dělají jiní)

Od: hm®
Datum: 28.12.14 20:23

Jsem podle názvu otázky myslel, že se jedná o cvik. :-D

Nevím, co na FB konkrétně je, ale zveřejnit cizí nahé fotky (jestli tedy myslíte tohle), na tom nevidím nic správného, dobrého, ani ponaučeníhodného. Čeho se taková holka dopustila? Že se fotila se svým klukem, když ještě byli "kamarádi"? Tak blbli, no. Na tom přece nic špatného není. Ale mělo to zůstat jen mezi nimi.

Ponaučení z toho plyne spíš: nevěř nikdy nikomu, nevěř nikdy nikomu, nevěř nikdy nikomu! No, jenže to taky není zrova to pravé. :(

Od: johnyhd
Datum: 28.12.14 23:08

Jedna stránka věci je, že když je někdo tak hloupý, že své nahé fotky komukoliv poskytne, dobře mu tak. Druhá stana věci je trestněprávní odpovědnost za uveřejnění takovch fotek bez souhlasu foceného.

Datum: 28.12.14 23:34
A co vy Lucie? Vy neroztahujete? Jistě byste byla ráda, kdyby vaší roztaženou fotku dal zhrzený bývalý přítel na facebook :)
Datum: 28.12.14 23:42

otázka zněla jinak?pokud nejste schopen odpovědi,proč reagujete,když o tomto tématu nemáte dost informací?

Datum: 29.12.14 07:41

informací mám dost a můj názor je takový, že takovouhle stránku může založit jen totální blb a ti co to schvalují, tak jsou na stejné úrovni!

Datum: 28.12.14 23:48

Pokud je taková fotka z místa (např. sociální síť) kde je veřejně přístupná, tak je to chyba těch holek.

Pokud je taková fotka ze soukromí (foceno partnerem či pro partnera) tak to košer není, jelikož určitě ta holčina nedala souhlas ke zveřejnění.

Mimochodem Lucie... co napíšete až některá z těch holek spáchá třeba sebevraždu?

Dle mého soudu to úplně v pořádku není a jestli se pamatuju, tak některé z kauz řeší Policie ČR a některé profily zakázal přímo provozovatel kvůli porušování pravidel.

Datum: 29.12.14 00:04

...já se neptala-co až nějaká spáchá sebevraždu?*zed*k tomu lidé najdou i jiné důvody.Policie to řeší,je to aktuální kauza,proto se ptám co na to lidé.

Datum: 29.12.14 14:38

Lucie, já Vám odpověděl a byl bych rád kdybyste udělala totéž.

Pokud by si (nedejbože) některá z těch holek sáhla na život, stále budete stát za svým názorem, že si za to mohou sami a je to výchovný prostředek?

Datum: 29.12.14 14:47

jenže - i kdyby všechny holky spáchaly sebevraždu !, jak chcete těmto praktikám zabránit? Vždyť se kolem sebe podívejte, co se všechno děje. Děti na to musí být připravené !, tj. musí nejen o těch případech vědět ale musí je umět taky správně vyhodnotit.

Datum: 29.12.14 14:47

Uvádím zde,že si za to můžou samy?nikdo to tady neřešil ani nepropagoval.Většina příspěvků ke kterým se připojuji,je o tom,že nikdo nesmí bez souhlasu cokoli o druhé osobě uveřejňovat.

Také jsem nechtěla vést debatu na téma holek kterých se to týká,ale na téma,"...aby to nedělaly další,zda si vezmou příklad,že to nejsou jen řeči ale opravdový problém"

Datum: 28.12.14 23:56

Zdravím,
nejsem sice rodič puberťáka (dítě mám už dlouho dospělé) a ani holky, ale myslím si, že tyhle srandičky (tedy FB roztahovačky) musí nechat každýho normálně uvažujícícho člověka úplně v klidu (samozřejmě, pokud se nejedná o zveřejnění jasně identifikovatelných nahých fotek, což, jak jsme tak na tyhle stránky koukal, se nejedná).
Už za našich mladých let se říkávalo, že "největší ku*va je ta, která nedá". Takže zhrzený (potenciální) milenec, pokud má malé své vlastní sebevědomí, se zkouší pomstít. Dřív se dotyčná slečně pomlouvala ústně, dneska se to děje pomocí FB a pod. Nic nového pod sluncem.

Datum: 29.12.14 00:19

jako generace 60-tých let jsme nebyli nijak prudérní, ale toto mi přijde děsné !

Ale nevím, jestli je tato metoda dostatečně "výchovná", jak míníte, když je dnes módou se veřejně obnažovat, předhánět se, kdo má větší ňadra a dokonce promiskuitním chováním "bojovat" za lidská práva.

Pokud bude holka slušně vychovaná, tak by o ní žádné "roztahovačky" neměly existovat, ale pokud se tady 16-ti letá dívka ptá, jestli je normální se na diskotékách opíjet a sexovat s kluky, tak nevím, jak dnes výchova mladých holek probíhá, zvláště když dotazů dalších puberťáků (13-16 let) na sex je zde docela dost.

Ale na to jste se asi neptala a já znám jenom normální (slušné) holky. Na chování puberťáků má taky asi velký vliv bulvár a "příklad" obdivovaných hvězd, hvězdiček a celebrit. V každém případě bych se snažila s dcerou hodně komunikovat, vědět o ní co nejvíc a budovat s ní vztah už od malička a ne se začít starat až v pubertě. Měla by vědět, že se na mne může ve všem spolehnout a neměla bych s ní soupeřit.

Datum: 29.12.14 00:30

O.K to je pravda,dneska už jsme viděli prsa celé republiky(celebrit),dneska je zajímavý jen ten kdo je oblečen.Když nám bylo cca.15let byla ostuda donést i 3 na vízo,natož se fotit polonahé a dávat to na nástěnku.

P.S.:slovo-výchovné-asi nebylo to pravé,ale nenapadlo mě vhodnější.Kamarádka má dceru s italem a i přes všechnu snahu o kvalitní výchovu,od 14let byla k nezadržení.Prostě lolitka a nakonec i útěk z domu.Nebylo rady ani trestu...a teď má 18let a najednou,změna o 100% v chování i v oblékání,nikdo nechápe proč.Kdo ví,třeba našla taky svojí fotku,to zatím nevíme.

Datum: 29.12.14 00:28
Tak ani rodič, ani puberťák již dávno nejsem, takže se mně toto téma primárně netýká... Ale nikdo, opakuji NIKDO, nemá právo takto veřejně dehonestovat ženy a dívky, ikdyby měl pocit, že je to "sebevíc ve veřejném zájmu". A ano, jsem jedním z těch, co tuto stránku nahlásili...
Datum: 29.12.14 01:06

Lucie, souhlasím s předchozími reakcemi, i mně připadají Vaše názory poněkud zvláštní. Vážně si myslíte, že nevhodné chování některých dívek lze řešit kyberšikanou?

@Gotrek: I kdyby ty dívky fotky samy umístily na své profily na sociálních sítích, nikdo podle mne nemá právo fotky "přejímat", "sdílet" či jinak zneužívat. Což však neznamená, že se to neděje ...

Datum: 29.12.14 01:22

*zed* zajímal mě jen Váš názor,rozhodně si nemyslím že se tím vyřeší nevhodné chování.Jen jsme se shodli,že to odradí (ochrání)spoustu jiných které to ještě neudělaly,že budou opatrnější a poučí se,že to není sranda...ale vy ty otázky zdá se nečtete,většinou nechcete odpovídat,ale brát druhým jejich názor i když o to nestojí.

Datum: 29.12.14 01:41
Odradí? Od čeho, proboha? Viděla jste ty fotky? Vždyť tam byly i dívky v plavkách! A mnoho fotek nemělo ani sexuální charakter... Ano, nějaké vyzývavé se našly, a vy můžete říct, že to nebylo z "domácího archivu"? V tom případě není chyba dotyčné, že takové fotky udělala, ale že byla s takovým volem, co je zveřejnil...
Datum: 29.12.14 02:37

Lucie, právě že ty otázky čtu ... (možná někdy vidím trochu dál než tazatel) Občas se někdo nad svou otázkou (nad její formulací) a nad dopadem ani nezamyslí. Vážně si myslíte, že by někoho "měla/mohla odradit" kyberšikana? Přemýšlejte!

Datum: 29.12.14 08:54

Mohlo by 15-ti letým holkám dojít,že nejsou Milie Cyrus a není nic provokativního roztomilého na tom uveřejňovat svá foto...díky těmto kauzám,jim může dojít,že to nejsou jen řeči"to nesmíš dělat,není to správné"ale že je to realita co je může hodně poznamenat.

Asi by se názory lišily kdyby odpovídala věková skupina,které se to týká.My víme,že je to blbost,co má důsledky,ale mladí lidé na řeči moc nedají,až se něco stane,teprve jim dojde,že už to není sranda.Jaké by mohlo být tedy jiné řešení?

Datum: 29.12.14 11:56

- když tak o tom ještě přemýšlím, myslím že ano, mohly by tyto zvláště hnusné kauzy dívky přinutit k tomu, aby si daly větší pozor na to s kým se stýkají a co taky mohou očekávat. Nicméně takovému "uvědomění" musí předcházet přece jenom ta dobrá výchova a dobrý příklad v rodině, řekla bych. Takovou dívku, jako, zde v jednom dotazu popisovaná "sestřenice" by to zřejmě asi neodradilo, možná i naopak. No, nemám děti, tak můžu mít názor jenom teoretický, s přihlédnutím ke svým vlastním zkušenostem. A já jsem právě měla velkou oporu ve své mamince, které jsem se se vším svěřovala, lepší kamarádku jsem neměla.

doplněno 29.12.14 12:14:

- jinak, nevím, co by mladé dívky dnes "ochránilo" - dříve to bylo náboženství, nebo kodex slušných paní a dívek, nebo jiná uznávaná morální pravidla - dnes je to mladé generaci mnohdy spíše k smíchu. Jedině zlepšit morálku celé společnosti - ale to jsou asi jen takové "kecy" ... nevím

doplněno 29.12.14 12:26:

a vlastně ještě - dnes to mají holky mnohem složitější - nesmí si asi dovolit nějakou naivitu, nebo důvěřivost ve vztahu k ostatním - v tom by právě tyto kauzy mohly být "dobrým" příkladem. Asi.

Datum: 29.12.14 13:09

Díky virtuálnímu světu to mají těžší všichni,vždyť i maminky malých dětí si musí dávat pozor jaké fota svých mrňat dávají na net aby je nevyužil nějakej úchyl.Většina mladých holek má sexy selfie fota a vidí to právě všude okolo,v každém bulváru i na soc.sítích,takže je to i odraz společnosti.Takže jak tomu předejít?Nemyslím(když je jich tolik)že by všechny měly špatnou výchovu.

Datum: 29.12.14 13:41

nenapadá mne, jak tomu předejít, dnes je vývoj myšlení společnost velice rychlý - musíme se s tím prostě naučit žít ! - méně lidem všeobecně důvěřovat, počítat se vším, a pořádně se rozmyslet, než se někomu vydám "všanc" . K této "výuce" asi jsou kauzy jako "roztahovačky" nezbytné, řekla bych - máte pravdu. ! Ale děti by měly být schopné je správně posoudit - k tomu je ta výchova asi přece jenom dobrá.

A souhlasím, že se především i dospělí a to nejen maminky musí naučit v dnešní době správně orientovat - a jak vidíte podle různých "šmejdích" případů je to dost aktuální. Musíme se prostě naučit bránit ! - to znamená o těchto případech co nejvíce vědět, abychom věděli jak na to. Ale musíme se taky naučit trochu víc myslet...

Datum: 29.12.14 13:55

Děkuji za chápající příspěvek,který je k věci.Nikdo tady nechce kamenovat či šikanovat (jak přispívají jiní).Těm co se to stalo to nikdo nepřeje a nechtěl by být v jejich kůži,ale nikdo hlavně nechce aby přibývaly další prošly si tím i jejich děti.

doplněno 29.12.14 14:00:

...a pokud byla v pubertě maminka i tou nejlepší kamarádkou,gratuluji.Spousta lidí může jen závidět.Každý (v pubertě)tohle nemůže říct a pak hledá přátelství ve virtuálním světě,která můžou špatně skončit.

Od: jr
Datum: 29.12.14 12:30

A nechtěla byste je rovnou pranýřovat někde na náměstí? Pro ty co nemají internet.

Stačilo by pár jich veřejně ukamenovat k smrti, a pak by všechny dobrovolně chodily v burkách.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.