Rodiče nám stále fotí byt

Od: Datum: 27.12.14 23:10 odpovědí: 21 změna: 08.01.15 14:01
S pritelem jsme se tento rok 3 stehovali a pokazde kdyz se jeho rodice byli podivat na novy byt, tak jeho otec honem honem rychle a beze slova vytahl svuj fotak a zacal fotit kazdickej kousek naseho bytu. Poprvi mi to asi bylo nejak jedno, ale podruhy a potreti uz! No... *zed*
Bud to asi moc resim, nebo by vam to taky vadilo? A hlavne... Budem se stehovat na jare do baracku - takze opet hned same foceni - mam se proti "tchanovi" ozvat?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 27.12.14 23:12

No co, dělá vám dokumentaci. Třeba až se rozejdete ...A byl dotázán proč?

doplněno 28.12.14 13:50:

Jste neprůbojná, jedná se i o váš byt, jste doma a vy se ptáte, co máte dělat? Foťte u nich.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 23:16
avatar

Nějak to nechápu?ale pokud tazatelka bydlí s přítelovými rodiči,tak by měla být potichu.Pokud chtějí být svými pány a žít podle svého,jedině pak bydlet sami.Jinak platí -kdo je majitel,je šéfať jsou vztahy jakékoli,vždycky na tyhle rozpory dojde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenicka1984
Datum: 27.12.14 23:19
Nevim, z cehojste vycetla, ze bydlim s jeho rodici - nebydlim.
Datum: 27.12.14 23:24
avatar

podle té první věty v otázce,nějak mi unikl smysl -3krát se stěhovali...a proč vůbec rodiče dívají na nový byt?Tipuju,že jste dospělí,neměli by se na nový byt dívat,ani fotit starý.(pokud v něm nebydlí,což víme že né)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 27.12.14 23:19
avatar
Hmm,zajímavý koníček.Nechala bych ho klidně fotit dál,kdo si hraje nezlobí :-P
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 23:32
avatar

Ne, nevadilo. Nemám co skrývat. Pokud by to tedy neposílal na facebook nebo do bulváru, případně mi tím nějak jinak neškodil. :-D Já bych si myslela, že dělá preventivní dokumentaci kvůli pojištění, případně kvůli sporům s domácím, kdyby prudil, že je něco v nepořádku, co by se dalo fotkami dokázat, že to tak bylo nebo je to kutil, který přemýšlí, co kde zlepšit, ale je docela dobře možné, že je to i z důvodů, o jakých píše buss. Jenže já jsem já a vy jste vy a vám to vadí a cítíte to jako narušení soukromí.

Myslím, že by bylo dobré požádat partnera, aby se ho poptal, proč to dělá a pokud vám důvod nebude po chuti, tak aby ho poprosil, aby to nedělal, případně, pokud to je důvod, který uznáte, domluvit se, že si fotky uděláte sami. Bude lepší, když mu to řekne syn, než vy. Pokud syn není schopen to řešit, pak bych se tepv klidným tónem někdy u kafe poptala, proč to fotil a fotí, že vám to vrtá hlavou. Jistě se vídáváte i mimo tyto situace.

Možná ale, že je to tzv. důvod zástupný a mezi vámi a tchánem je nějaká nedůvěra nebo napětí, to si musíte popřemýšlet, jestli vám vadí ještě něco podstatnějšího než toto.

Já jsem měla jiný problém. Tchyně a její sestra mi mluvily do zahrady. Tchyni jsem vyhradila nějaké záhonky na hraní a byl klid, ale sestře jsem odmítla vyhovět, když po mně chtěla vykácet nějaké stromy, prostě jsem řekla ne a ona se urazila a vzkázala mi, že mi se zahradou radit nebude a bylo zas dobře. :) Opravdu neradí, pokud se nezeptám a normálně se stýkáme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 23:54
avatar

Vůbec by mi to nevadilo, vůbec bych to neřešila. Mám dvě velmi dobré kamarádky a emailem si fotky bytů, zařízení, vnoučat a domácích mazlíčků posíláme často. Ani mě nenapadlo se dcery zeptat jestli můžu poslat fotku např, její kuchyně a dost pochybuji, že se kamarádky svých dětí ptaly.

Lucie to, že se lidé navštěvují je běžné, to, že se rodiče jdou podívat kde mladí bydlí je rovněž běžné a ve většině případů na návštěvě rodiče zjistí, že mladým chybí třeba kávovar, pračka lednice... a dají jim na to peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 00:12
avatar

Soukromí nade vše,hold každý má jiné hranice.Né každý chce mít rodiče u všeho i u nového bytu,ale tazetelce tam zatím nevadili,ale pokud sem píše,tak jí už asi něco vadí...že by jí lezli do soukromí a začíná jí to vadit?...asi to vadí všem kromě Vás...Lidu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 14:40

Tak to by mě určitě hodně vadilo, kdyby fotili můj byt a ještě to posílali svým kamarádkám, to už je vrchol netaktnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 23:54
avatar

Podle mne je dobře, že o tom uvažujete. Bez Vašeho souhlasu nemá kdo co fotografovat. A vůbec nejde o to, jestli (ne)máte co skrývat ...

Každopádně byste "tchánovi" měli zakázat jakékoliv použití či zveřejnění fotek bytu (abyste časem třeba neřešili "nečekanou" návštěvu) ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 00:02
avatar

Me by to vadilo zcela urcite, protoze je dle me velmi neslusne nekam prijit a fotit si to bez meho souhlasu, takze bych se zcela urcite ozvala. Je jedno zda bydlite u nich a mate sve soukromi, nebo mate najity svuj byt,je to fuk a nikdo nema pravo vam fotit bydleni... Ja bydlim s manzelem a nasema detma v domecku a obcas za nama prijede jeho tata a pokud by se takto choval, tak bych hned rekla manzelovi at si tatinka usmerni,ale ja mam slusneho a hodneho tchana... Az prilis si vazim sveho soukromi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 07:40
avatar

Také jsem u svých dětí kdysi fotívala jejich bydlení. Pokoje na kolejích i první priváty. Důvod byl jednoduchý. Jejich babička a prababička byly zvědavé a přály si vědět, jak děti bydlí, kam se dívaji z okna. Ale je fakt, že jsem vždy předem řekla, že fotím pro babičky. Dětem to nevadilo. Po poslední renovaci bytu, když jsem z rodinných důvodů nemohla moc cestovat, mi fotky upraveného bytu posílala sama snacha.

Ale nic se nesmí přehánět. Píšete "beze slova" a "každičký kousek". To chce vysvětlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 08:10
avatar

Leničko, řekla jste tchánovi, že vám to vadí? Ať to nedělá? Že nechcete, aby váš domov fotil? Ne? Tak mu to řekněte. Hezky, se slůvkem prosím. On je na váš byt pyšný a vůbec neví, že vám to vadí. Nechápe, že tohle chápete jako narušení soukromí. Je to tak? ;) Tak mu to klidně, bez emocí, řekněte. Až kdyby vaše přání nerespektoval, pak to řešte. Nejlépe, že focení jednoznačně zakážete. Toto je jako se vším. Co se nám nelíbí, musíme to ihned, klidně, říci. Nesbírat to v sobě až do doby, kdy vybuchneme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 13:43
avatar

S rodiči Vašeho přítele se zřejmě normálně přátelsky stýkáte, tak nevím, kde je problém. Třeba je Váš "tchán" fotografický nadšenec, fotí kdeco, tak je asi blbý mu tu radost brát. Tchán mého synovce zase kameruje každý "hovno" - a nikoho ani nenapadne se nad tím pozastavovat. I můj partner fotí, fotí a fotí, pak si s fotkama "hraje" na počítači a je spokojenej.

Záleží ovšem na tom, jak tady ostatní píší, k čemu ty fotky potřebuje. Na to bych se ho zkusila nějak s úsměvem zeptat, pokud to dělá sobě pro radost, přestala bych si toho všímat. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 28.12.14 15:43

Škoda, že jste se nezeptala už tehdy, když fotil Vaše druhé či třetí bydlení. Protože teď bude příležitost až při prohlídce možná definitivního bydlení a jistě již bude pár fotek hotovo, nežli ze sebe dotaz "A pročpak to fotíte, snad nás nechcete dát na inernet, haha" vymáčknete. Úplně Vám rozumím, strašně těžko se to říká. Zvlášť, pokud je tchán jinak celkem fajn. Jediná šance je chytnout ho za paži hnedka, jak foťák vytáhne (za tu paži s foťákem ) a říct mu (normálně laskavě)něco ve smyslu: "Já se Vás tentokrát už prostě musím zeptat - proč Vy vlastně pořád fotíte? Víte, já ptám se radši předem, protože by mi vadilo, kdyby ty fotky viděli cizí lidé. To víte, je to naše soukromí." A jistě na to něco řekne a podle toho uvidíte

Mně by to vadilo hodně. Mně tchýně lezla do skříní apod. Nestalo se mockrát, aby ona byla v našem bytě, když já jsem tam nebyla, ale několikrát ano a vždy jsem to tak nějak poznala. A tak jsem do papírové krabičky (zavřené víkem a uklizené v rohu zavřené skříňky v kuchyňské lince), kam jsem si dávala došlé dopisy a pohledy, umístila papír s textem HANBA ŠMEJDILŮM, to byste koukala, jak vypučela z bytu a chvíli zase naštěstí nepřišla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 16:03
avatar

Vlézt do cizího bytu a začít fotit bez žádosti o dovolení, je přinejmenším neomalenost. Zvlášť v tomhle případě, kdy ho neznáš natolik, abys věděla, co s těmi fotkami dál dělá. Někteří lidé nejsou naprosto soudní a jsou schopni zveřejnit cokoli. Takže v první řadě zjistit důvod a podle toho důvodu se zařídit dál. Pak teprve můžeš říct tohle ano, tohle ne, tohle vyfotím sama a fotky ti pošlu. Fotit všechno, každý detail, rozhodně není normální ani pro členy rodiny. Samozřejmě, mohu si doma vyfotit cokoli, ale musím přece k tomu mít nějaký důvod. Třeba jenom ten, že se chci někomu konkrétnímu pochlubit nebo ho požádat o názor nebo radu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 22:55
avatar

Přesně tak. Je úplně fuk, kdo co skrývá, je to Vás byt, bude to Váš dům a bez Vašeho souhlasu je přinejmenším hodně drzé a nevychované si něco fotit.

Nebojte se ozvat, slušně, ale otevřeně. Že je Vám to nepříjemné a chcete znát důvod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: stir
Datum: 01.01.15 22:27

Dobrý večer. Promiňte, že to odlehčím, ale kdybych je měla na návštěvě

než mě vykradli, měla bych fotky, a bylo by všechno jednodušší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pn64
Datum: 01.01.15 23:55

Když jste se "3 stehovali" (kolik stehů?), tak musíš napsat "třikrát stěhovali"... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lochness
Datum: 08.01.15 12:42
Já bych se ozvala. Nejsem takový typ člověka. Vadí mi, když se mi třeba jen někdo BEZ DOVOLENÍ dívá například do sešitu a knih... Je to moje ne? Když to ale dotyčný strašně chce, ať se zeptá! Pro mě je tohle ocení neomalenost.
Kdyby jste se s přítelem rozešli, jak už tu zaznělo a každý by jste pak měl novou známost, bude to ukazovat té slečně; Takhle žil můj syn s tou a tou?
Toť můj názor
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 14:01
avatar

Mně by vadilo, kdyby si fotil mne...Jinak se upřímně přiznám, že by mi to nevadilo. Sice bych se na mou povahu ihned a to při prvním focení zeptala proč to dělá a čekala na odpověď. Podle ní bych se pak zařídila dál. Buď bych mu to zakázala, nebo ho nechala fotit, když ho to baví. Ale píšete, že už jste se stěhovali 3x, nebude to vězet v tom, že Vám pak po každém stěhování něco vyčítá? Nedohadujete se třeba s ním o tom, co je vhodné koupit a bez čeho jste se mohli podle názoru tchána obejít, a on Vám pak tu fotku strčí pod nos, aby Vám něco dokázal s tím, že vám to říkal? Stěhujete se pořád se stejnými věcmi, nebo pokaždé kupujete jiné? V něčem ta jeho mánie vězet bude. Ale jinak bych ho brala jako otce svého manžela, nebo přítele, jak chcete, nebo bych to určitě řešila právě s ním, tedy s přítelem. Tomu jste neřekla, že Vám to vadí? Ale pokud by mi to hrozně vadilo, určitě bych to otci přítele řekla narovinu a nedusila bych to v sobě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.