Odstěhovat se nebo seknout s prací

Od: Datum: 30.03.12 13:42 odpovědí: 14 změna: 16.12.15 23:25
Zdravím vás lidičky. Nevím jestli jsem tady na správném místě, ale zkusím to. Asi před půl rokem jsem přišel na to, že se má přítelkyně zamilovala do našeho souseda. Jsme spolu 7 let a máme 2 dcery. Boj o to s kým přítelkyně nakonec bude jsem po 3 měsících vyhrál já.
Momentálně je situace taková, že jsme spolu milujeme se jako dřív. Když se o tom bavíme, přijde nám to neuvěřitelné, že se něco takového mohlo vůbec stát a věříme si.
Problém je ten, že já pracuji 3 týdny mimo domov a přijedu na 5 dní domů. Strašně mě to žere, musím na to pořád myslet, jestli se doma nic neděje, potkávají se na chodbě, na společné zahradě. Jsou stále kamarádi. Já jak ho slyším, nebo slyším jeho jméno, tak se mi chce zvracet.Moc mě to potápí a musím na to pořád myslet.
Pro se ptám. Zažil to někdo, nebo mi někdo dokáže poradit? Mám dvě možnosti, seknu s prací a najít si ji u nás. Nebo se odstěhovat a vědět, že už se potkávat nebudou.
Přitom jsem myslel, že už je vše v pořádku, ale nějak mi to nejde. Říct si ok už jsou jen kamarádi a vše je dobré.
Díky za odpovědi...

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: klidek*
Datum: 30.03.12 13:47

Když jsou děti, špatně se rozhoduje. Kamarád, taky rád. Vůbec vám nezávidím. Nikdy nevíte, kdo bude příště?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tata22
Datum: 01.04.12 13:02
Děkuji za odpověď, doufám že příště už nebude...
Od: zz*
Datum: 30.03.12 13:56

tady se těžko něco radí... Aby vás to štvalo co nejmíň, a máte na to žaludek, najděte si milenku :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tata22
Datum: 01.04.12 13:03
Tak tohle opravdu nechci, mě to nepomůže a nic to nevyřeší...
Datum: 30.03.12 13:57

1) Je třeba si uvědomit, že Vaše častá nepřítomnost doma, pochopitelně a logicky svádí Vaší partnerku k tomu, co se událo. Navíc, když soused ví, že nebýváte doma - to je jak přímo boží pokušení.

2) Důvěra je věc trochu pomíjivá...pokud jste si už všechno vyříkali a cítíte, že nebezpečí partnerského rozkolu je zažehnáno, je to dobře, ale pořád mějte na paměti, že pokud se partnerka se sousedem budou chtít scházet, udělají to kdykoliv a kdekoliv, i kdyby jste byl každý den doma.

Myslím si, že změnou svého zaměstnání hlavně upevníte rodinné vztahy a dáte rodině jakýsi větší řád, ale v žádném případě nezabráníte případné nevěře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 30.03.12 14:04

Jak jednou ženská zahne,nemá důvod to neudělat zase.Je to v genech.A když chodí se sousedem,je to jasné.Nic nepřestalo,jen to líp tají.Já bych se na ni vys...a našel si jinou.Ovšem je nebezpečí že to bude dělat také.Mám kámoše,který to řešil tak ,že jak jí na to přišel,hned ji uvedl do jiného stavu,podruhé zase,atd.Mají už 7 děcek a baba sjíždí furt.Takže je to v genech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tata22
Datum: 01.04.12 13:08
Díky za odpověď, čekal jsem odpovědi spíš uklidňující, doufám že to není jak říkáte. Mám ji pořád rád a chci s ní žít... Bohužel co říkáte je pravda. Když chtít bude, nic a nikdo ji nezastaví.
Od: dao
Datum: 30.03.12 14:12

Asi před dvěma lety odletěla moje přítelkyně s kterou jsem žil 8let na dovolenou k rodině, kterou neviděla téměř 20let. Ze 3 plánovaných týdnů se staly 3 měsíce. Po jejím návratu jsem měl a někdy mám dodnes zvláštní pocit, jak to mám jen říct-není to ono. O své rodině se sama bavit nezačne a když jsem se zeptal na rodinu, přátele, její zem. Odpověděla: to je stejné jako tady, stejné jak to máš ty. Ona navíc tvrdí, že se vrátila, protože mě miluje. Byl bych rád kdyby to byla pravda, ale ten pocit ...navíc se u ní najednou objevili takové ty ženské kv... ,na které nikdy dříve netrpěla. Jsme spolu, ale v hloubi duše vím, že jen proto že jsem na ni zvyklý a ona na mně. Moje babička říkávala že láska je jako hrneček z porcelánu, když se rozbije a slepí je vždy vidět praskliny a nedej bože když střípek chybí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tata22
Datum: 01.04.12 13:33
Díky, nemohl bych žít v nedůvěře jako vy, možná se na to dá zvyknout. Není to jednoduché. Zajímavé přísloví.
Datum: 30.03.12 15:35
avatar

Mohu opravdu upřímně? Mám za to, že když má žena s mužem už 2 děti, je to pevné spojení. Bohužel, ta vaše to tak nebrala a stalo se, co se stalo. Nevím, jakým způsobem Váš boj probíhal, čemu vlastně říkáte boj a proč jste vyhrál právě Vy. Citové vztahy, společné děti, lepší sex? Fakt nevím.

Ale už bych se od té doba měla na pozoru. Žena jednou klopýtla, kde je psáno, že nemůže znovu? Navíc vy jste dlouhou dobu pryč, příležitost dělá zloděje a když si ženská zvykne na mužskou přítomnost, jen těžko odvyká.

Máte jen 3 možnosti: Dvě jste sám naznačil:

1/ Nechte práce kdesi daleko a najděte si něco blíž domovu, kde se budete každodenně vracet k rodině.

2/ Odstěhujte se s rodinou za svou prací, máte-li možnost sehnat tam bydlení.

3/ Pokud byste něco nepatřičného i nadále zjišťoval, s paní se rozejděte. I když máte děti. Ale lepený vztah už nikdy není jako nový. Vy jste dlouho pokaždé pryč a kdoví, co se děje. To je ale to nejzašší řešení, které bych Vám nepřála.

Přeji rozumné řešení. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tata22
Datum: 01.04.12 13:41
Díky za odpověď, právě že se na pozoru mám, je to strašné. V manželské poradne mi řekli že ukončeny milenecký vztah je takový, že oni dva by se bavit neměli a už vůbec ne jako kamarádi. Nechci ji nic zakazovat, ale kdyby kamarádi nebyli možná bych byl v pořádku.
Tu třetí variantu beru jako poslední možnost a nemůžu říct, že jsem o ní neuvažoval :(
Od: ladaadal*
Datum: 12.04.12 11:56

Asi tě taky moc nepotěším. Zažil jsem něco podobného - důvěra se stoprocentně nevrátí ani po deseti letech dalšího soužití, už to v tobě bude navždycky. Buď se s tím naučíš žít, nebo se rozvedeš. Práce ani bydlení ti to nevyřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oludvikova
Datum: 16.12.15 21:36

Zdravím Vás. Mám za sebou dost podrazů, byla jsem věrná. Dnes jsem již stárnoucí, zklamaná , mam 2 syny, dospělé a fajn. Neplánujte svůj život vedle padoucha, který vam dělá v mysli problemy. Vy jste dostal jeden život a ten je jen Váš. Dětem můžete pomoci pomalu jen penězi Děti budou brzy pryč a Vám zbyde v prazdnem hnizdě žena, kterou obletujete a nejste šťastný.Soused se bude bavit, možná.Buď to ji odstěhujte někam bliž k Vaší praci, nebo zmizte tam kde umíte vydělat peníze, teď pro Vaše sny, děti . Mně baby muže odtahly, byl to šok , chtělo se mi nežít, rozvedla jsem se do samoty se dvěma dětmi, Dnes jsem sama , děti také, ale vidáme se, ex m. děla mezi nami zle, hledam, kam bych se odstěhovala , nechci se divat na člověka, ktery ,mně zničil život a navadi kluky proti mně.Dnes je mi 57 let, jsem po 3srd. bypassu, ve 48 letech, stale stejna, uvnitř, zvenku starnouci, se psem ve statni bytovce , bez dluhu. Držim palce, NEOBětujte se.Nenechte se vydirat. Zdravim

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 16.12.15 23:25

p. Ludvíková, všimla jste si, že odpovídáte na vlákno 3,5 roku staré? Myslím, že tazatel má již dávno vše vyřešeno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.