Prošlý paralen

Od: Datum: 26.12.14 18:51 odpovědí: 6 změna: 27.12.14 11:29

Dobrý den,

Snědl jsem prošlý paralen cca půl roku, je to nějak odně něbezpečný?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.14 18:55

Ne, léky jsou obecně "nastaveny" na mnohem vyšší "použitelnost" než se uvádí. Maximálně bude účinek léku slabší.

Od: gxh
Datum: 26.12.14 19:09

Dobře takže cca rok to nevadí, já jen myslel, jestli nemůže to být třeba smrtelný

Datum: 26.12.14 19:12

Smrtelný ne, jen nebude asi tak účinný.

Datum: 26.12.14 19:15

I přesto že prošlé léky, jsou nebezpečný odpad, je rozdíl mezi léky na předpis a nebo na volný prodej. Těm na volný prodej nějaká expirace neublíží a neměla by ani ublížit uživateli. NIcméně ztrácejí postupem času své účinné látky. Ale pokud zaberou, tak je to OK.

Datum: 26.12.14 20:10

Pokud je tableta čistě bílá a nejsou na ní nějaké skvrnky nebo patrné barevné změnhy, tak jí mužete bez obav užít. Já mám růžový Ibalgin s exp. 2003 a krásně mi zabírá na bolest hlavy :o))

Datum: 27.12.14 11:29

Na chalupě mě bolela hlava tak, že mi bylo celkem jedno jestli umřu, jedinou tabletu co jsem našla byl Valetol a tipnu, že měl víc jak 5 let, už ani krásně bílý nebyl. Do 20ti minut jsem měla od bolesti pokoj a neumřela jsem. Jistě víte, že prošlé léky se přebalí a pošlou jako charita někam do Afriky, není to žádná novinka, funguje to ve všech státech od té doby, co byla založena ta super pomoc potřebným.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.