MD a pracovní smlouva na dobu neurčitou

Od: Datum: 26.12.14 12:26 odpovědí: 5 změna: 28.12.14 14:00

Dobrý den, jsem zaměstnaná na dobu určitou a ráda bych před nástupem na mateřskou dovolenou měla smlouvu na dobu NEURČITOU. Firma u které momentálně pracuji mi ji nenabídne, proto hledám jiné varianty.Pokud bych se nechala zaměstnat ve firmě kamaráda, prosím jak dlouho je nutné mít s ním smlouvu a jaké se mnou bude mít starosti a náklady kromě případného platu? Děkuju za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.14 12:48
avatar

Chápu, že si chce každý pomoci, ale právě takovéto účelové pracovní vztahy, kdy nastoupíte do firmy, odpracujete symbolických pár dní, dostanete za ně nehoráznou částku a pak odejdete na mateřskou (bez toho, že by na Vaše významné a nepostradatelné místo nastoupil za stejný plat někdo jiný), okresní správy dost sledují, když pak mají vyplácet 195 dní maximální PPM, nebo ještě předtím nemocenskou. Možná to projde, možná ne. Ale správyjsou hodně tlačené k tomu, aby takové pracovní vztahy zpochybnily. Přece jenom jde o státní peníze.

Smlouvu stačí mít sepsanou, stačí odpracovat hodinu, ale to vřele nedoporučuji. Jinak aby vznikl nárok na PPM, je nutné mít nemocensky pojištěných alespoň 270 kalendářních dní v období dvou let před nástupem na PPM, doby se sčítají i z předchozích zaměstnání.

Náklady - samozřejmě superhrubá mzda; starosti - viz 1. odstavec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: helena*
Datum: 26.12.14 13:20

Děkuju za odpověď.
Už teď ale splňuju podmínky pro maximální PPM. Jde o případné druhé dítě, které by mohlo navazovat na to první.
Je mi už přes 30 let a jedno dítě je málo.
Pokud budu přes mateřskou stále zaměstnaná, podmínky budou pro mateřskou na druhé dítě stejné.
Pokud zaměstnaná nebudu (protože mi skončila smlouva na dobu určitou), tak bohužel na MD nárok mít nebudu a musím odpracovat další rok - abych mohla "slušně" žít. Protože uznejte, že 3800,- měsíčně je málo.

H.

Datum: 26.12.14 13:59
avatar

Předchozí a další PPM by musela být nárokována u stejného zaměstnavatele, aby byla posouzena výše předchozí a nynější PPM a byla vybrána výhodnější. Původní pracovní poměr by musel trvat. Pokud Vám smlouva skončila, u nového zaměstnavatele začíná běžet nové rozhodné období.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: helena*
Datum: 28.12.14 13:26

Chtěla jsem se proto před nástupem na MD nechat zaměstnat u jiné firmy, která by mi poskytla smlouvu na dobu NEURČITOU. Právě proto, aby pracovní poměr trval.
Podmínku týkající se nemocenského pojištění v počtu 270 dní za poslední 2 roky splňuji už teď.

Datum: 28.12.14 14:00
avatar

Aha, nečetla jsem dost pozorně - měla jsem pocit, že jedno dítě máte a druhé chcete v průběhu zaměstnání u kamaráda. No tak udělejte, co chcete. Případná negativa Vašeho postupu jsem popsala. Pokud bude nástup na PPM u druhého dítěte do 4 let věku prvního, porovnávají se neredukované denní vyměřovací základy a PPM na druhé dítě náleží z výhodnějšího VZ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.