Zanedbání povinné péče

Od: Datum: 04.05.15 00:52 odpovědí: 3 změna: 06.02.16 11:24

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zdali je možné zažalovat rodiče za zanedbání povinné péče, pokud rodiče dávají najíst místo normálního jídla svěřené osobě různé druhy pochutin(čokolády, dorty atd..), hrubě nadávají dítěti, dítě navíc trpí poruchou ADHD, přičemž v rodině nefunguje žádný režim, dítě si dělá co chce, rodiče se s dítětem neučí, ani na špatný prospěch dítěte ve škole nereagují (na rodičovské sdružení chodili pouze na základní škole, na střední nikoliv), svěřenou osobu matka koupe i v 17 letech (osoba není mentálně zastalá a je plně svéprávná). Rodiče se také příliš nezabírají ani zdravotním stavem svěřené osoby (lékaři byla doporučena terapie na neurologii, dítě terapii však nenavštěvuje, také má křivé zuby, přičemž nenavštěvuje ortodoncii) atd..

Předem všem děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp*
Datum: 04.05.15 01:14

Tak samozřejmě zažalovat můžete každého, kdykoli (svoboda - když Vám ale jde o peníze, tak to něco to stojí - to vychází z logické úvahy, že by to pak dělal každý) Na soudu pak je, jak rozhodne, můžete se odvolat.

doplněno 04.05.15 01:17:

Škoda, že do vypadá, že se vzdáváme své vlastní vzdělanosti a přenášíme to na Americký systém - kočka v pračce - popálení kávou v Mc Donalds - doktor udělá chybu - nebo je to jen mediální masáž?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 02:30
avatar

Mně se to nějak nezdá: Odkud máte ty informace?

Co celých 17 let dělala širší rodina (prarodiče, apod.)?

Míníte-li to vážně, poraďte se pro začátek na OSPOD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarka26
Datum: 06.02.16 11:24

Mohu Vám jen říci,že OSPOD nepomůže a širší rodina se může starat, jak chce a poukazovat a stěžovat si také jak a na poruchu ADHD vám odpoví, že výsledky jsou špatné kvůli nemoci a ať jsme rádi, že dítě vůbec školu vychodí. Při kontrole OSPOD (nahlášené) není zjištěn problém v rodině i když všichni víme, že ptroblém tam je a hodně veliký. Dítě ve 13letechje zaostalé na 9let a dítě skoro v 8 letech na 5let. Vlastní zkušenosti

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.