Co byste čekali od hodinového elektrikáře?

Od: Datum: 25.12.14 07:34 odpovědí: 34 změna: 31.12.14 18:33

Ahojte. Jsem nemocný a tudíž mám velmi velké problémy s hledáním práce obzvlášť, když nemám známosti. Jsem profesí elektro s dlouholetou praxí. Mám rád samostatnou práci a proto se chci pokusit o vydělávání na chleba soukromě. Nechal jsem si vytisknout reklamní samolepky (elektropráce) na auto. Nalepím to a současně s tím budu hledat i jiné způsoby obživy. Neočekávám od toho zázraky, to ne, je to jen zoufalý pokus o přežití. Pokud by ale přece jen někdo projevil zájem, co byste ode mne čekali, abych uspěl oproti " klasické firmě"? Třeba opravu ihned a v nočních hodinách? Co dál? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.14 07:44
avatar

Zažila jsem dobrý nápad. Na nástěnce dole v paneláku, byl papír s hlavičkou instalatéra s povídáním, že opraví všechno od vody, abychom se napsali, co potřebujeme, aby si mohl připravit náhradní díly. Pro tetno papír si příjde 3. tohoto měsíce a na opravy příjde 5 navečer. ;) Papír v paneláku byl skoro plný. Lidi říkali, že přišel, opravil, nebyl drahý. Příště ho budou volat přímo. Píšu to jako inspiraci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 08:42
avatar

Co bych čekala? To si přizpůsobte zákazníkům a věřím, že to zvládnete, nějak to tuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 09:24
avatar
Co cekat? Prijemny ochotny pristup , treba se spali pojistka v rozvadeci (ano nekteri maji jeste pojistky) a co chudak babicka , ci sama zenska co ma chlapa a deti na druhe strane republiky... zavola vas a vy klidne v 9vecer prijedete...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 09:34
avatar

U nás je v sousední obci pán, asi 35 let. Ten má všude inzeráty, že je hodinový manžel. Nebyla to nejšťastnější formulace, prý už asi 3 x dostal nabídku ke sblížení, paní si prý myslela...*smich*. Je to ale pěkný chlap, nakonec se jim ani nedivím. Zvláště, když to bylo takto podané.

Jinak umí zednické práce, obkladačské, malířské a natěračské, instalatérské. je to takový všeumělec. Poseká třeba i zahradu, udělá dříví na zimu. Cokoliv.

Je příjemný, lidem vyhoví, dodržuje termíny práce i dohodnuté ceny. Lidé ho mají rádi, pán se má dobře. I u nás na jaře maloval a byla jsem spokojená. Jaga.

Takže to chce:

1/ něco umět

2/ být ochotný, přívětivý, ne arogantní

3/ mít přiměřené ceny

4/ plnit to, co slíbíte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 09:37

Částečně jste si již odpověděl sám, něco dobrých rad dodali rádcové (vlastě dodaly rádkyně) nade mnou. Pokusím se to trochu zrekapitulovat a dodat něco ze svého. Jak píše @babkazov, soustředit reklamu na místa s hustým výskytem obyvatel (paneláky). Spíš staršího data .Zde je větší pravděpodobnost výskytu zákazníků, neb typický zákazník je osamělá tedy pravděpodobně starší žena. Brát zakázky, o které ostatní nemají zájem (to neznamená dělat zadarmo!). Dělat v krátkých dodacích lhůtách, neomezovat se na jednu lokalitu. A to, co tu ještě nepadlo: Pokud Vás Vaše nemoc v tomto směru nelimituje, brát i jiné drobné řemeslné práce (přivrtat poličku, opravit dvířka u kuchyňské linky, přilepit odchlíplé tohle a tamto...). Byť jen jako doplněk činnosti a klidně s delší lhůtou (jsem elektrikář paní, nemám všechno u sebe, budu muset sehnat...). Pokusit se dostat do povědomí lidí a klidně oslovit i majitele a správce objektů. Ono takové vypálené časové relé na schodišti dokáže divy a pak se Vaše telefonní číslo hodí, jak píšete, klidně i v noci... Držím palce.

Tak beru zpět to: Ještě nepadlo... Jaga je rychlejší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 10:01
Budete-li ochotný vyhovět co nejdříve a navíc pracovat za přiměřené ceny,lidé Vám utrhnou ruce.Já sám bych Vás potřeboval hned teď.A to mám 2 elektrikáře za sousedy.
Držím Vám palce,jen ať je vás víc takových.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.12.14 10:58

Po tel. domluvě dodržet čas příjezdu nebo tel. předem se omluvit, že se zpozdíte.

Být příjemný i když to někdy půjde těžko.

Po shlédnutí rozsahu škody předběžně vyčíslit částku, za kterou byste opravu provedl. A dát na výběr zákazníkovi, chcete a nebo nechcete?

Alespoň nahrubo po sobě uklidit. Obyčejně vám ženský řeknou - pane nechte to, já si to uklidím, jsem ráda, že zase svítíme.

Přezůvky s sebou a před vstupem do bytu se přezout.

Na každé návštěvě zanechat vizitku na sebe. Pak už je to řetězová reakce, předám kontakt v práci, kamarádce atd.

Inzerce v místím tisku, zveřejnit se na netu.

Držím pěstičky, dílo se zdaří, musíte být trpělivý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 11:45
avatar

Moc vám fandím a obdivuji váš přístup. Odkud jste?

Pojem hodinový manžel je dobře zavedený a jsou na roztrhání, pokud jste ochoten udělat nějaké drobné správky v bytě, kromě elektriky, je škoda se omezit jen na elektrikařinu, protože právě ty jsou největší bolestí žen. Jsou to zakázky, které druhým nestojí za to se obtěžovat, přesto potřebné. Zvažte, jestli nechcete využít popularity toho pojmu hodinový manžel a přidružit si k tomu tyhle drobné opravy.

Od hodinového elektrikáře bych čekala asi drobné a rychlé opravy za přátelskou cenu, tedy vypínače, lampičky, pojistky, zvonky, světlo v kuchyňské lince ap.

Jako skvělý nápad se mi jeví to, co popsala babkazov, s propagací v panelácích, protože myslím, že právě hromadné opravy by mohly snížit největší náklad – dopravu. Někam hodinu jet a hodinu zpět pro opravu vypínače se nemusí vyplatit a kupci doprava může připadat drahá, dražší, než oprava, takže právě toto by to mohlo řešit.

Spoustu lidí shání opravy drobné elektroniky – rádií, mobilů ap. Jestli si na tohle troufáte, určitě byste měl hodně zakázek. Chápu, že je to nesmírně náročné na různé součástky a poshánění schémat, ale někoho to vyloženě baví, pokud je bastlířský typ.

Určitě si udělejte stránky a udělejte si stránku i na facebooku. Obojí lze pořídit zdarma, stránku pro podnikatele na webu websnadno.cz, dělala jsem dvě kamarádům a opravdu tam nejsou žádné poplatky a funguje jim to, takže tu mohu doporučit. Netřeba nic složitého, bohatě stačí něco jako toto http://psi-znamky.websnadno.cz/ - kde je vidět kontakt, ukázky práce, cena, prostě aby lidi pochopili, co za práci od vás mohou chtít, kolik je to bude stát. Žádné animované obrázky a mnohobarevné nápisy, to jen ruší a otravuje. Určitě to zvládnete sám. Kdyby ne, ozvěte se, ráda pomohu (samozřejmě zdarma), těší mne, když někomu pomohu rozjet živnost, je to radost.

Ten facebook je zas fajn na možnost sdílení. Též je možno reklamovat služby na stránkách a diskuzních skupinách měst a vesnic v okolí. Když jste dobrý, lidi tam i píšou sami zkušenosti a dávají na vás odkazy, tohle dobře funguje. Samozřejmě záleží, odkud jste, na některých skupinách je to vítáno, jinde tolerováno, někde to smažou, s tím je nutno se smířit.

Na placenou reklamu na AAApoptávky a jinde se vykašlete, stačí být v seznam.cz a tam vás přidají zdarma a pak už to záleží na vás. Je možnost zdarma inzerovat služby na spoustě inzertních webů (např. hyperinzerce.cz), kam si na sebe můžete přidělat odkaz. Pokud placenou reklamu, tak doporučuji do takového toho časopisu, jak se ve většině měst rozhazuje lidem zdarma do schránky a platí ho radnice, aby se to dostalo k nejvíce lidem z vašeho okolí. U nás tak inzeruje paní mytí oken, má řádkovou inzerci za 2-3 stovky 4x do roka a je zavalena zakázkami. Je to výhodné i v tom, že ty časáky si lidi schovávají a pak vědí, že to mají po ruce, na rozdíl od nálepky na sloupu, kterou si neopíší, nebo číslo, co si někde strhnou z letáčku, pak založí nebo nevědí, k čemu to patří. Ale opravdu skvělé je ta hromadná oprava v určitý termín po panelácích, za týden si to lidi rozmyslí, připraví a vy seženete náhradní díly. To určitě zkuste.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 25.12.14 13:03

Jak tu píše dejavu: Od hodinového elektrikáře bych čekala asi drobné a rychlé opravy za přátelskou cenu, tedy vypínače, lampičky, pojistky, zvonky, světlo v kuchyňské lince ap.

Za přátelskou cenu. Tu si může dovolit zaměstnaný profík, který jen tak mimochodem sousedům udělá nějakou menší práci s materiálem, který má k dispozici a nemusí ho jezdit zvlášť kupovat (to se prodraží).

Člověk - živnostník, především musí produkovat zisk, není do dobroděj za hubičku. Zkuste si spočítat, že pokud byste chtěl řekněme, ať je to kulaté číslo, 20 000,- Kč měsíčně, tedy při 20 pracovních dnech, 1 000,- Kč denně. Buď vezmete větší zakázku, třeba elektroinstalaci v garáži nebo nějakou práci na dva, tři dny, nebo uděláte za den deset zakázek po stovce za hodinu. A sehnat tolik zakázek a pobíhat od souseda k sousedovi, to je také honička. Čekat celé dny, až někdo ze sousedství přijde, že potřebuje vyměnit šňůru od ledničky , není zisk. Asi tak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 13:07
avatar

Hm, v tom je určitě kus pravdy, co píšete. Přemýšlím ale, jak to dělají ti hodinoví manželé, že tak dobře prosperují. Je to různorodostí prací, kdy se v jedné domácnosti zaměstnají vším možným, tedy se jim to vyplatí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 13:37

dejavu. Když budeš potřebovat doma utáhnout kapající kohoutek, k tomu třeba ještě připevnit polici na zeď, tak budeš těžko hledat odbornou firmu (nebo na každou věc jednotlivce). Když zavoláš instalateroví, že potřebuješ nějakou "prkotinu", tak Ti řekne, že to bude drahé. Hodinový manžel přijede, Ty mu povíš co a jak on tyhle "hlouposti" prostě všechny udělá. Když je jooo dobrej, tak se ještě kolem sebe rozhlídne a řekne, že by bylo třeba ještě tohle a tohle přidělat, opravit apod... A když máš k tomu ještě zahradu, jízdní kolo, auto atd. tak takových oprav, co on zvládně, je plno. Takže opravdu dobrý hodinový manžel má práce nad hlavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 14:18
avatar

No, ale z jakou kvalitu že jo. Neříkám že to nejsou vesměs odborníci, ale nemůžou být odborníci na všechno. Vyměnit kapající kohoutek asi zvládne každý domácí kutil, ale vrtat se v netěsném topení, nebo nedojbože v elektrice je otázka pro opravdové odborníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 14:37

majsterjoe. Kamarád se tak živí. Je to vyučený kovář *smich*.Ale takový šikula na všechno.Začalo to tak, že tuhle sousedka poprosila, aby jí vyměnil zámek u branky, další chtěla opravit pávě ten kapající kohoutek, další připevnit upadlý okap. Některý ty ženský měly doma manžela, ale buď měl hooooodně práce, nebo mu se mu do toho nechtělo. Takže ženský radši řekly tomuhletomu chlápkovi. Nejdříve tu práci dělala "za hubičku", ale časem se naučil říct si o peníze. Tak, teď k té kvalitě. Jistěže musí svoji práci odvést kvalitně. Jinak se nechytá. Takové základy elektriky musí také zvládnout. Tam nejde o to, že bude někde natahovat nové elektrokabely. Vyměnit žárovku na hůře přísrupném místě, přidělat nový lustr apod. To jsou práce, které se po něm požadují. Píšeš "vrtat se v netěsném topení". Jde o to, co je v tom topení za problém, Maličkost taky zvládne udělat.

Je třeba pamatovat na to, že dnes hodně žen žije samotných, bez manžela. Nebo mají manžela, ale ten je pracovně hodně vytížený. Potom taková mužská ruka v domácnosti chybí. Takže tady právě ten původně "domácí kutil" najde uplatnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 27.12.14 09:43

vrtat se v elektrice je mimo jiné otázka úředně ověřené odbornosti...populárně se tomu říká padesátka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 10:40

honzajs - výměně žárovky snad neříkáš "vrtat se v elektrice"? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 27.12.14 11:00

na výměnu žárovky někoho zvát? to snad zvládne každá , pokud ji neomezuje věk a nemožnost na žárovku dosáhnout. Nakonec, montáž vypínače a zásuvky zvládnu taky sama ( osamělá žena ale do většího bych se v elektrice nepouštěla. Tam už bych tipla, že je nějaká odbornost třeba, i když je montérem muž, který nemá tak levý ručky jako já

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 15:13
avatar

Díky za odpověď, tak nějak to vnímám taky. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 27.12.14 09:45

pří 20 000 výplaty se musí vyfakturovat tak 40 000 , aby zaplatil, to co má

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.12.14 13:59

Pokud nezkusíte, nepoznáte. Ochota, kvalita, včasnost, doporučení, upravený, oblečený ..., cena (sehnat dodavatele zboží, na velkoodběratele nebudete mít). Poslední zkušenost, výměna 48 vodoměrů Madalena za 20 975 Kč. Ty samolepky chcete lepit na cizí auta? Toho bych zapleštil. V obci jsou plakátovací plochy, u rodinnýc domů i zazvonit, letáčky rozdávat, dát do obchodů s náhr. díly, nabííízet se. Poždavky po čase poznáte, zkušenosti nasbíráte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 14:19
avatar

vím, co bych čekala od elektrikáře - to, co psali nade mnou... ale od "hodinového"? netuším... to slovo bych v inzerci vynechala...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.12.14 14:30

Slovo - hodinový - nelze v inzerci vynechat. Tím se odliší od běžných živnostníků (firem), kteří na takové prkotiny nepůjdou. Já bych to slovo ještě zvýrazdnila, aby každý pochopil, že se jedná o zakázky malého rozsahu.

V praxi není vyloučeno, že hodinový elektrikář nevezme obr zakázku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 15:13
avatar

Mnoho let jsem v podstatě plnil požadavky,které se očekávají dnes od hodinového manžela.Začal jsem lepením tapet, kdyč bylo třeba,vykonával jsem i dallší drobné práce,i když jsem si zřídil oficielní firmu.Reklamu jsem ani nepotřeboval.Ovšem pokud se týká elektriky,většinou jsem volal syna,ten vlastní papír,který ho opravňuje k práci s elektrozařízením,včetně revizí.Takový "papír " by samozřejmě neměl chybět ve výbavě onoho "hodinového" elektrikáře.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 08:29

Tady já. Jste moc hodní, díky za rady, jsou pro mne vážně cenné. Mne na tom "bolí" to, že nejdražší položka asi bude benzín. Jeďtě někam vyměnit pojistku v noci, za opravu stovku a za dopravu tři...Samozřejmě, že přivrtám i poličku, ze které nevedou dráty. S tím se počítá. Doplním dotaz. Stačil by mi čistý výdělek 6-8000 Kč/měsíc. Což si myslím, že vůbec nebude jednoduché, dosáhnout i takto malého čísla.

Datum: 27.12.14 09:29

Co myslíš tím čistým výdělkem. Myslíš to co zbyde po odečtení všech nákladů v měsíci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 09:34
avatar

Nenapsal jste mi, odkud jste, depriku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.14 16:06

Nemyslím, že by se tady ventilovaly osobní údaje. Ze Středočeského kraje.

Od: honzajs122
Datum: 27.12.14 09:41

Ale vážení nezpomínejte, že pokud to chce pán dělat legálně, tak aby zaplatitl všechno co má a musí, stejně se nedostane pod 200-250 Kč za hodinu. A neříkejte mi, že jo. A při této částce se většině místo peněženky otvírá kudla v kapse. Ale bohužel tak to je...

Co bych požadoval já? 100% spolehlivost, a při provádeění prací, aby to byla vysoká kvalita, provedená podle toho, jak chci já, ne "takhle se to dělá všude". A nepouštět se do věcí, na který "nemá".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.14 16:15

Ono je to s paušálními daněmi tak nějak, že si od přiznaných příjmů odečtete 60% a z těch 40 ti zaplatíte, teď nevím, docela málo. Ano, 200kč na hodinu, to je nereálné, za takovou cenu bych se styděl vzít za kliku. A to číslo čisté mzdy jsem si vymyslel v kontextu minimální mzdy. Na druhou stranu, práce po 22 hodině, to bych tu dvoustovku napálil.

Od: podnikatel
Datum: 30.12.14 16:42

Doplním: Pán neodečte 60% protože bude dělat řemeslnou živnost. tudíž odečte 80 % - v tomto přípúadě se bavíme o uplanění výdají procentem z příjmu. Pokud bude mít živnost jako hlavní činnost , musí měsíčně hradit zálohy na sociální a zdrtavotní pojištění (tuší okolo 4 tisíc) Já platím vyšší, takže přesnou částku nevím. Dále bych rád reagoval na to, že zde byla odpověd, že za 200 kč na hodinu bych si styděl otevřít u klidnta dveře...Jako dobrý elektrikář dejte sazbu 300 -350 kč za hod a budete vidět, že nebude problém, 200 kč na hodinu na ŽL je málo. Co bych jako zákazník od Vás očekával:

Seriozná a rychlé jednání

Individuální přístup

Časovou flexibilitu

100 % odvedenou kvalitu práce -při Vaší dlouholeté praxi nepochybuji o tom, že nejste nějaký ,, patla,, s roční praxí..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 08:00
avatar

A mne by zase hodně zajímalo, co za tu hodinu udělá. To je moc hezké říci si 250 až 300 Kč na hodinu a pak se v tom dlouze nípat, aby se co nejvíce prodloužil čas. Jak to já, jako laik rozpoznám, za jak dlouho by měl mít zručný a poctivý "hodinový manžel" třeba vyměnit zásuvku? Vím o čem mluvím. Jednou jsem si totiž takového chlapa pozvala na posekání zahrady. Já ji mám posekanou za dvě hodiny. On se s tím páral celé dopoledne. Už jsem byla vzteky bez sebe. Nevěděl, že ho pozoruji a já viděla jak odpočívá a sklání se a něco jakoby trhá a jezdí se sekačkou nesmyslně kolem dokola a jak se loudá s košem trávy na kompost a tam velice důkladně čistí koš, od každé travičky. Prostě dělal všechno možné, aby si mohl naúčtovat pět stovek za práci. Co jsem asi tak měla dělat? To jsem měla vyběhnout a seřvat ho, aby hnul kostrou? To jde moc těžko. Prostě mi nezbylo než zatnout zuby a přísahat si, že příště si dám sakra bacha, než si nějakého toho "zručného hodinového manžela" pustím do baráku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: uska®
Datum: 31.12.14 09:45

Co jsem asi tak měla dělat?

Chybu jste udělala při sjednávání zakázky. Pokud je práce měřitelná, odzkoušená vámi, tak jste při nástupu pracovníka měla uřčit přesnou částku, kterou jste za posekání zahrady ochotna dát bez ohledu na počtu hodin. Třeba takto :

já seču zahradu 2 hodiny, vy jako zdravý chlap budete jistě rychlejší a mohu vám dát xxx Kč za posečení celé zahrady. Berete nebo ne? A hned byste měla vy i pracant jasno, zda je tato zakázka pro oba přijatelná. Pak mohl trávu třeba stříhat nůžkami 3 dny, to už je jeho věc, víc by nedostal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 17:58
avatar

No já vím, dneska bych se k tomu asi postavila jinak. Ale tenkrát to byla moje první zkušenost a ta mne odradila od dalšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 12:56
avatar

Špatný postup. Neodsouhlasuje se jen hodinová práce, ale celá částka. Konkrétně dám zákazníkovi kompletní rozpočet třeba na 3 hodiny. A pokud mi to trvá 5 hodin je to mé mínus. Toto je pro mne běžná praxe. Pak je něco jiného, když se objeví nový problém a ten si nechám od zákazníka odsouhlasit.

Takto jsem se do jednoho bytu vracel 3x.

Nejdříve jen zakázka pro samostatnou zásuvku ke sporáku. V bytovém jádře komplet vyhořelé krabice. Takže pokud chtěla paní zásuvku byl můj požadavek na výměnu instalačních krabic, jináč zásuvku není možné oddělit a bastlit nic nebudu. Když jsem jí ukázal kde jsou propálená místa, s opravou souhlasila. Takže z jednoho dne dva.

A když druhý den viděla jak vše funguje a vzhledově vypadá, tak si doobjednala světlo do kuchyně a komplet výměnu zásuvek a spotřebičů. Nenechá to bastlit manželovi a ani schánět materiál po elektrách. Prostě vždy záleží na konkrétním člověku. Ne každý hodinový manžel je lenoch. Ale každý bude dělat to co mu dovolíme. Tak mu to nedovolte.

Když jsem v onom bytě končil, tak se paní přiznala, že odkevla až třetího plynaře a po předložení rozpotu elektroprací neváhala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 18:33
avatar

Ano, to máte pravdu. Záleží na konkrétním člověku. Ale napsáno to na čele nemá. Evidentně patříte k těm vyjímkám. Já nemám dobré zkušenosti. Předělávala jsem okna a dveře na celé verandě. Práce kolem 60ti tisíc. Našla jsem si firmu ve městě kde bydlím, pátrala, co o ní vědí známí. Někdo říkal že jsou dobří, jiný mne od nich odrazoval. Měla jsem dvě firmy a váhala kterou. V tom momentě přišla sousedka, se kterou jsme opravdu kamarádky. Ale nebydlí tady, jen sem jezdí na víkendy. A ta mi řekla, že má dobrého člověka tam od nich, že ho dobře zná, protože mu dělá účetnictví, abych si ještě pozvala jeho, co nabídne on. udělala jsem to. Udělal mi návrh, ale byl vyšší. Tak jsem mu poděkovala s tím, že se omlouvám, ale že jsem se rozhodla pro jinou firmu. Druhý den přijel a začal znova všechno přeměřovat a počítat. Chtěl vidět ten rozpočet, co mi udělala ta firma, kterou jsem měla vybranou. Chvíli to studoval a pak mi nakonec udělal návrh o pět tisíc levnější. Několikrát jsem se ho zeptala, jestli to bude všechno tak, jak si to představuji a chci. Váhala jsem. Nebudu to prodlužovat, trvalo to několik dní, a on mi každý den volal, jak jsem se rozhodla. Nakonec mi to přišlo blbé a vzala jsem ho. Dopadlo to špatně. Jelikož měl naplánovanou nějakou drahou dovolenou s rodinou na určitý termín a nabral si plno práce, nestíhal. (To jsem se dozvěděla až potom) prostě svou práci odflákl a nedodělal zednické práce, že prý to nebylo v rozpočtu. Já se ocitla s polystyrénovým obložením a on mi řekl, že si je mám polepit tapetami, že to jinak udělat stejně nejde a že to bude stačit. Jenomže to už jsem byla chytřejší, ne jako s tím sekačem trávy, tak jsem mu zase já řekla a napsala emailem, že mu nedoplatím zbytek peněz, pokud neodevzdá dokončenou práci podle smlouvy. Druhý den přijel a to mi vysvětlil, že odjíždí na tu dovolenou a nabídl mi kompromis. Nechal mi zdarma sítě do oken, stejně byly atypické a na míru a ustoupil o osm tisíc, jen abych doplatila zbytek. Tak jsem na to přistoupila a abych pravdu řekla, tak mne ty zednické práce nakonec vyšly ještě dráž, ale zase jsem neplatila ty sítě, takže to nakonec vyšlo v rozpočtu. Ale ty nervy a starosti a dohady, to mi tedy za to nestálo. Takže asi tak.Ještě že mám s tou kamarádkou tak silný přátelský vztah, protože jsem fakticky měla děsný vztek. Ale ona to uznala, viděla to na vlastní oči, co tady provedl. A když si ona objednávala výměnu oken, tak jeho si teda nevzala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.