DPČ - prohlášení k dani z příjmu

Od: Datum: 23.12.14 21:17 odpovědí: 2 změna: 24.12.14 07:47

Dobrý den,

od února tohoto roku pracuji jako brigádník v jedné firmě. Hned po uzavření pracovního poměru jsem podepisoval prohlášní k dani z příjmu (růžový papír), aby mi nebyla strhávána daň. Předpokládám, že tento podpis platí jeden kalendářní rok, a jelikož se blíží konec roku, chtěl bych se zeptat, kdy se má podepsat znovu, abych se vyvaroval tomu, že mi při výplatě za měsíc prosinec, tj. v lednu budou strhávat větší srážky, než je třeba?

Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.14 21:24

Buďte v klidu, to si pohlídá mzdová účetní, daňová prohlášení Vám včas rozdá. Podepíšete je nejen na rok 2015, ale také se vyjádříte za rok 2014, jestli budete chtít, aby Vám zaměstnavatel provedl vyúčtování daně. Celé to proběhne do 15. února, i s doložením všech potřebných dokladů, takže někdy koncem ledna se zase potkáte se svým daňovým prohlášením.

Mzda za prosinec, byť vyplacená v lednu, se řídí ještě podle toho, co jste uvedl v d.p. pro rok 2014.

Datum: 24.12.14 07:47

Pracovní poměr vzniká na základě pracovní smlouvy, DPČ je dohoda o práci mimo pracovní poměr. Máte-li uzavřeni pracovní poměr i DPČ, můžete prohlášení podepsat pouze u jednoho zaměstnavatele.

Po skončení roku si zajděte do mzdové účtárny a dohodněte se s účetní.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.