Význam zkratky c.k.?

Od: Datum: 23.12.14 20:30 odpovědí: 6 změna: 24.12.14 09:48

ahoj, poradí mi někdo prosím, co znamená zkratka c.k.? četl jsem to v nějaké souvislosti v novinách a mimochodem je takhle pojmenované i pivo Rebel - Haškův c.k.. díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.14 20:32

Ahoj, v tomto významu to znamenalo císařské a královské - psalo se původně c. a k.

Datum: 23.12.14 20:32
Cisarsky a kralovsky.
doplněno 23.12.14 23:38:

... V roce 1995 je dořešen spor sedmnácti fyzických osob o vlastnická práva a pivovar se v roce 1995 opět dostává do rukou potomkům původních majitelů, ...

Amper - možná jméno některého z těchto původních majitelů.

Datum: 23.12.14 21:02

Již zodpovězeno. Jen odkaz na wikipedii. A dotaz nedovtipného: Co má společného rebel, Hašek a c.k.? Jedná se o Jaroslava Haška? Potom bych chápal spojení Hašek a rebel. Ale c.k.? Osvětlí mi to někdo? Omlouvám se za odbočení od tématu, ale jsme ve volné diskusi.

Datum: 23.12.14 21:28

V němčině se píše K.u.K /císařský a královský/ na př. voják, oddíl, pošta a další úřady.

Datum: 23.12.14 23:31

Haroslav Hašek, * 1883 † 1923 → většinu života prožil v době c. a k. mocnářství. Ovšem jestli z toho vycházel ten, kdo pivo pojmenoval ...

Od: pivorebel
Datum: 24.12.14 09:48

Děkuji všem za odpovědi, jsou plně dostačující.

Ohledně piva Rebel Haškův c.k., také mě toto pojmenování zajímá, takže se zeptám rovnou u nejpovolanějších a napsal jsem přímo do pivovaru, aby mi to osvětlili. Věřím, že mi po svátcích odpoví.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.