Krize identity

Od: Datum: 04.02.15 19:14 odpovědí: 3 změna: 08.06.15 17:48

Ahoj,nevím proč jsem se tak rozhodla,ale napadlo mě se zeptat vás ostatních jestli vám někdy přijde že jste zbyteční,neprospěšní,ordinérní,prostě odřezky,které kazí dokonalou společnost.

Já například prostě nemůžu přestat myslet na to,jestli to co jsem,jsem opravdu já,nebo jestli to jen předstírám,aby bylo moje okolí spokojené.Mám často prudké změny nálad a pocity méněcennosti a bezcennosti.Smolím depresivní básničky,které někdy naškrábu v tak velkém spěchu a vzteku že nejdou přečíst.Nedokážu brečet,i když to zřejmě pomáhá.Když brečím,připadám si trapná,slabá a nechutná,tak na povel přestanu (ano,jde to).Ale pak nejsem sama a jsem úplně jiná.S kamarády jsem v pohodě,v klidu.Ale pak na mě doma o samoě padně stísněnost a strach z toho,že nic nezvládnu,že budu jako všichni ostatní,zbytečná,malá a sama proti všemu.Když jsem se rodině zmínila,že bych si chtěla promluvit s někým,kdo to posoudí objektivně,vysmáli se mi.Prostě nevím,jestli jsem opravdu depresivní a sebedestruktivní (občasné rozškrábání rukou do krve klíčem) a nebo jestli je to jen maska pro zajímavost a pro pocit,že nejsem jako ostatní,že nejsem ordinérní.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.15 19:58

Ahoj,

přijde že si trochu protiřečíš, na začátku píšeš, že vlastně kazíš "dokonalou" společnost a pak napíšeš, že se bojíš, že budeš jako všichni ostatní? jak to mám chápat?

Jestli ti rodina odmítá pomoc, tak si klidně zajdi za psychologem, jsou i takový, za které ani nic neplatíš a v dnešní době není problém si je najít na internetu i s nějakou tou recenzí. Není na tom nic špatného.

Datum: 04.02.15 20:37

Je prostě blbá doba. Všude je tak plno "pravdy a lásky", až čekárny psychiatrů praskají ve švech a policie nestíhá sebevraždy ani pořádně zdokumentovat.

Musíš to brát tak nějak pragmaticky až skoro cynicky, stejně jednou všichni zhebnem, tak je to fuk.

Doporučená terapie: poslech G.O. 1984.

Od: amie
Datum: 08.06.15 17:48

Stejně umřem,to je fakt.Ale i když se člověk snaží brát to cynicky,záleží na tom,jak zemřete.A na reakci okolí.Je rozdíl mezi názorem lidí na přirozenou smrt,nebo na smrt následkem nemoci.Ale sebevražda je pro spoustu lidí zbytečná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.