Alkohol deprese

Od: Datum: 22.12.14 19:20 odpovědí: 12 změna: 23.12.14 10:03
Ahoj, prosim o radu! Moje máma je závislá na alkoholu a řeší nim svoje deprese. Nemůže vydržet doma, protože je v domácnosti tak neni mezi lidma. Hádá se snáma že ji schováváme chlast, což není pravda .řeší to snáma i její rodiče, ale když jim zavoláme bere to že ji chceme trápit. Chce utýct z domu a hrozí že skočí pod vlak. Myslíte že by sme měli zavolat 155? K psychologovi nechce.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.14 19:39

Bohužel alkoholismus je pěkný průšvih. Nevím kolik je Vám let, pokud jste nezletilá, tak toho moc nenaděláte. Ale jestliže vyhrožuje skokem pod vlak, tak už to není pro psychloga, ale pro psychiatra. Zkuste se poradit o dalším postupu s jejími rodiči - prostě to chce razantní řešení, tady domluvy neplatí. Prostě postavit před hotovou věc - ano, máš problém, ale chlastem ho nevyřešíš, tím se jen zabíjíš. Řešení je dobrovolné protialkoholní léčení, pokud v tomto okamžiku začne o sebevraždě, pak skutečně nastal čas na 155 a odvoz na psychiatrii.

Možná mé řádky zní dost necitelně, ale věřte, že bohužel, vím o čem píšu. Zažili jsme to v rodině taky a prostě není jiné řešení. Alkoholik v depresi si neřekne - Tak, od teď je pro mě chlast ee a bude ze mě Limonádový Joe. Tak to bohužel nefunguje

Od: wamp®
Datum: 22.12.14 19:39
Ano,zavolejte je.Pokud vyhrožuje,že se zabije,je to přímo povinnost.
Datum: 22.12.14 19:50

Ahoj, tohle je něco, co přesahuje tvé možnosti. Nejjistější je v tom největším hysteráku nebo vyhrůžkách zavolat sanitku a říct jim, o co se jedná. Nezaručuji, že to pomůže a nechají si ji tam, ale každopádně ji tam pokrotí a možná to bude pro ni podnět, aby se začala léčit. Pokud by se začala podřezávat nebo skákat ap. ještě než dorazí sanitka, klidně svázat k židli, bohužel, v tu chvíli se nedá nic jiného dělat. Je mi tě moc líto, jsou to strašné chvilky. To tedy máte pěkné Vánoce. :( Kolik ti je let?

Od: anonymmm
Datum: 22.12.14 20:48
15
Datum: 22.12.14 20:51

Tady máš kontakt na linku bezpečí, zkus zavolat taky tam a poradit se. Neboj se, je to zdarma a anonymní. Můžeš tam volat kdykoliv. Tohle není nic, co bys měla nebo musela snášet!

Datum: 22.12.14 22:38

Díky, za odpovědi, ale sanitku se bojím zavolat, nechci ji ublížit. Beru to že je nemocná a neberu ji tak vážně, myslím že by se nezabila. Linku bezpečí snad potřebovat nebudu mám ještě tátu, který mámě i mě pomáhá a bráchu kterýmu je 18 a babičky s dědou :) Ona je jinak uplně super, ale pak ji prasknou nervy začne pít a už neudrží míru a pije a pije ..,

Datum: 22.12.14 22:43

Je chybou nebrat to vážně. Ona tě takhle vlastně vydírá, tím, že máš strach a uděláš, co chce ona. Pokud jí prasknou nervy a pije a pije, tak zamezit přístup k alkoholu - má finance, aby si ho ohla obstarat? To musí ohlídat tvůj táta.

Odvykačka bez chlastu je ale pro závislého člověka skutečný děs, pak je opravdu možné, že jí hrábne a půjde skočit pod ten vlak. Z alkoholismu se sami dostanou jen ti nejlepší, kterých je mizivé procento. U zbytku se závislost prohlubuje, až je bez cizí pomoci - a bohužel často i s pomocí - zničí.

Datum: 22.12.14 23:13

Rozumím ti a je dobře, že máš mamku ráda. Jenže v tomhle případě tím, že ji tolerujete její popíjení, jí vlastně všichni kolem ubližujete a prohlubujete její závislost. Pokud bude mít někoho, kdo ty její průšvihy toleruje, uklidí, zapomene, omluví a přikryje, co myslíš, že se stane?

Mamka nejen, že nepřestane a nepůjde se léčit (stačí jí udělat skandál a vyhrožovat sebevraždou a má na další popíjení klid), ale její organismus bude čím dál schátralejší, protože ženy alkohol ničí rychleji než muže (odborná literatura uvádí, že na zničení organismu ženě stačí intenzivní popíjení 2-3 roky). Bude pít častěji a vydatněji, za chvíli nebude schopna fungovat ráno bez panáka, a pokud chodí do práce, patrně to tam na ní brzy poznají a vyhodí ji.

Na protialkoholním oddělení se pořádají skupiny pro děti a partnery alkoholiků, kteří mají právě ten problém, že svým ustupováním a tolerováním alkoholiky v tom pití podporují a svěřují si tam své zkušenosti a učí se být v tomhle tvrdší, protože právě zde je ta drsná láska na místě. Tedy něco jako: "Mám tě ráda, ale nebudu sledovat, jak se ničíš." I za cenu, že alkoholiky opustí. Protože právě to, že alkoholikům je mizerně a spadnou až na dno a jsou sami, jim někdy může pomoci a dát sílu s tím něco dělat a léčit se.

Když si půjčíš jakoukoliv knihu o alkoholismu z knihovny, dozvíš se to tam.

A ještě něco – nespoléhej na to, že když mamka vyhrožuje sebevraždou, že to neudělá. Nikdy nevíš, co se jí tam v tom mozku honí za chemikálie a co s ní alkohol udělal. Opravdu se to stát může a poměrně běžně se to stává.

Vidím, že sis přišla spíš postěžovat, svěřit se, že ještě nejsi zralá to nějak řešit, že to chce čas, aby ses o tom, co ti říkám, nějak přesvědčila nejen ty, ale i táta a prarodiče mámy. To je v pořádku, chce to chvíli na to to strávit.

Je mi líto, že ti nemůžu pomoci, nerada vidím, když se dítě trápí. Čeká tě dlouhá a bolestivá cesta, ale nelze se jí vyhnout, když se máma léčit nepůjde. Netlačím na tebe, abys něco dělala, až přijde čas a vše to pochopíš a strávíš, budeš vědět, co máš dělat.

Kdyby ti bylo mizerně, kdykoliv sem přijď, jsme tu pořád a pro tebe, případně se neboj zavolat na tu linku bezpečí, není to žádná zrada mámy a táty, ale když je ti smutno nebo máš strach, umí ti anonymně poradit, též tě do ničeho nenutí a nesledují, toho se neboj.

Datum: 22.12.14 20:53

Pokud vyhrožuje sebevraždou,tak jí můžete pohrozit ,že zavoláte sanitku,mají potom právo ji odvézt popřípadě kdyby zapírala vyvodit jiné důsledky.Jinak pokud sama nebude chtít nezmůžete nic.Bývalý přítel myslel,že matce pomůže sám a než jí stihl udělat čaj podřezala se mu v posteli,takže jí musel zachraňovat a stejně se volala záchranka a byla hospitalizace.Co je to za matku,že tohle provede díťeti,ale bohužel je takových spousta a musíte počítat s každou variantou co se může stát.

doplněno 22.12.14 20:55:

..sebevraždou vyhrožovala při rozvodu žena kámošovi.Jak řekl,že zavolá sanitku,tak byl klidvěděla.že by jela doopravdy na psychinu.

Datum: 22.12.14 20:58

Zasáhněte co nejrychleji a razantně.

Datum: 22.12.14 21:05

Úspěch akce tkví ve správném načasování. Pokud se stihne zklidnit, než dojede sanitka, což udělá, když nebude opilá a vytočená moc, saniťáky vyhodí, že nikam nejede a ještě dítě seřve a to se příště bude bát je zavolat. Musí to být prostě na ní HODNĚ vidět. Bohužel, je to tak. Stejné je to i s psychiatrickými pacienty a někdy je to oříšek je dostat do léčebny, protože sami tam nepůjdou a už umí dost dobře předstírat a zastírat duševní potíže, vědí, co mají zahrát.

Datum: 23.12.14 10:03

Nedělejte teda nic,ale nejhorší je,že tohle se podepisuje hlavně na Váa.Můj bývalý byl supr,ale když nastaly problémy byl labilní,utíkal ode mě,tajnosti,nechtěl o matce vůbec slyšet nic negativního a já byla ta nejhorší...tím svým chováním utrápil mě a dovedl ke kolapsu...a přitom působil,že je nad věcí,jako teenageři si psali kolikrát byli rodiče opilí a který víc a s bratrem si o to víc byli blízcí...ale pro vztah,to byl úplně labilní člověk.Tak pozor sám na sebe,někdy nás to zasáhne víc než si myslíme.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.