Druhá osoba pod půjčkou

Od: Datum: 07.12.14 08:38 odpovědí: 3 změna: 07.12.14 13:15
avatar

Dobré ráno,měl bych k vám,takový dotaz.Kamarádka chodila,nějaký čas s partnerem,a vzali si,nějakou půjčku,před 2 lety od Cetelemu.Ted spolu,už nejsou,a ten její bývalí se dostatl,do nějaký finanční krize,že se asi domnívám,že nebude,moc splácet,ten úvěr.Chtěl jsem se,jenom zeptat,když tam je podepsaná,jako druhá osoba,u ty půjčky,neboli jak bych to nazval,věřitelka,jestli stím nebude mít,nějaký problémi.Prostě,takhle.On to splácel,ale dostal se,do finančních problému,mě se jen jedná oto,když nezaplatí,jednu splátku,nebo více,jestli ta společnost,půjde,i po té,jeho bývalé přítelkyny,když tam je,podepsaná,jako druhá osoba,na ty smlouvě..Předem děkuji,za odpovědi.Jestli tady má,někdo stím,nějaké zkušenosti...Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 07.12.14 09:01
Je tam psana jako rucitelka, veritel je Cetelem. A ano, pokud nebude moci splacet byvaly, pujde Cetelem po ni.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 10:24

Dotyčná ať začne splácet co nejdříve. Jinak se zamotá do smluvních pokut, neúměrných úroků a časem třeba i do exekuce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 13:15
avatar

Vaše přítelkyně není věřitelem (tím je Cetelem), ale spoludlužnice nebo ručitelka. Jakmile její přítel přestane splácet, měla by začít ona, jinak se nedoplatí (viz odpověď Sebod).

Jestli to, nač si půjčku vzali, vlastní její bývalý, může po něm Vaše přítelkyně peníze později vymáhat. Teď by měla splácet, aby se sama nedostala do problémů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.