Co můžu dělat?

Od: Datum: 06.12.14 20:16 odpovědí: 55 změna: 19.12.14 16:52
avatar

Co můžu já, čertvě 18tiletá studentka SŠ s nulovým příjmem dělat proti týrání zvířat? Myslím tím zvířata určená na porážku, zvířata určená ke konzumaci a zvířata lidmi předurčená k nesmírné bolesti. Vepři, skot, kuřata, husy a tak dále. To naprosto příšerné chování, s jakým se ta zvářata musí potýkat, ve mně vyvolává hluboký odpor a nenávist - jen proto, že si pár nadutých blbců, co si myslí, kdovíjak jsou lepší než zvířata, usmyslí, že má chuť na maso 5xkrát denně a nejlépe ještě různé paštiky, vnitřnosti aj. Myslím, že lidé maso k životu potřebují, je to přirozená součást jejich jídelníčku. Ale nač ta krutost? Jen kvůli penězům? Je mi z takových lidí špatně. Taky je mi jasné, že stěžováním si, velkými slovy a gesty nijak nepomůžu. Vegetariánství mi také přijde málo, ačkoliv je to asi první a základní krok. Můžu ale já ještě udělat něco jiného, něco víc?

Děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.14 20:22
avatar

Myslím, že by vám pomohlo spojení se stejně smýšlejícími lidmi, které najdete v těchto organizacích.

Tam můžete i pomoci, protože se zabývají týraním hospodářských zvířat, chodí je kontrolovat při podezření na týrání, šíří osvětu, petice atd.

http://www.svobodazvirat.cz/

http://spolecnostprozvirata.cz/

https://www.facebook.com/stateknadeje?fref=ts

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 20:24
avatar

Nekdy je to ale uz prilis a pak leda doporucit poradneho psychiatrickeho lekare.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 20:36
avatar

Dejavu, děkuji. Už to pečlivě pročítám.

Datum: 06.12.14 20:38
avatar

Není zač, nejsou tam jen samí extrémisté, ale i celkem rozumní lidé. S Ing. Šonkovou jsem jednala v Parlamentu ohledně nějakých změn zákonů, je z Ministerstva zemědělství a je v té prostřední organizaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 06.12.14 20:27
avatar

Vím, že to není originální - mám to z tohoto webu... ale opravdu se mi to líbí :

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 20:36
avatar

:D No dobře, ale pochybuji, že ten salát nějak nadměrně trpěl. Krom toho, opravud se nedá srovnávat žijící, dýchající a cítící zvíře s vegetací. (ale vím, že jste to myslel jako vtip)

Datum: 06.12.14 20:43
avatar

Zvirata jsou zabijena bezbolestnym zpusobem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 21:23
avatar

A vegetace nežije a nedýchá?

doplněno 08.12.14 18:49:

Čekám na odpověď...

doplněno 10.12.14 19:17:

Denito, stále čekám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 06.12.14 20:40
avatar

Zeptám se - máte už 18 let - žijete sexuálním životem? Jaký máte názor na hormonální antikoncepci, aktuální tabletu "PO", potrat z jakéhokoliv důvodu...?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 20:58
avatar

Vím, na co narážíte. Antikoncepce, tableta PO, ani miniinterrupce mi nevadí. Proč? Protože tím nikdo neubližuje živému člověku, který vnímá a cítí. Je to stejné jako s těmi zvířaty a zeleninou. Já vnímám velký rozdíl mezi plodem v raném stadiu vývoje a živou bytostí. Taky si myslím, že je pak velký rozdíl mezi dospělým člověkem s možností výběru a naprosto bezbranným zvířetem. A vy?

Od: jmlc®
Datum: 06.12.14 21:00
avatar

Pak se podívejte na film "Němý výkřik" - pak mi napište. Díky !

doplněno 06.12.14 21:25:

Co se týče dokumentu- je jen jeden


Vyjádření, že neubližujete "živému člověku" je diskutabilní - a z lidí, kteří se vyjadřují pozitivně k potratu je mi zle. V kombinaci s vaší vizí a názory ke kuřátku je to ještě větší paradox...bohužel, celkem častý. Pokud nejste vegan - nepochopíte... vegan nejí vejce, protože tam je zárodek života. Co je víc - vejce nebo plod ve druhém týdnu?

Pokud si vážíte života zvířat určených k jídlu, jděte do dětských domovů, do domovů důchodců ... tam pomáhejte - to znamená "vážit si života". Vaše výkřiky o vraždách a surových mordů zvířat je blábol...

Já nedělám pohřeb kočce, nemám hrobečky pro každou rybičku a myši trávím jedem a chytám do pastí - je to podle vás špatně?

Vy jako žena máte také možnost výběru - než žrát HA a chodit k potratu, můžete žít v celibátu nebo si dítě nechat se svým manželem. Potrat a tabletu "PO" však se svým dítětem nekonzultujete - je to jeho život - ne váš.

K mé osobě - manželka byla panna ještě den po svatbě. Mám dva kluky. S ženou jsme chodili 6 let před svatbou. Budeme mít 11té výročí svatby. Nikdy si nevzala HA, potrat jsme zažili jeden nechtěný a hořce ho oplakali. Život člověka pro mne vzniká spojením spermie a vajíčka - v ten moment se začíná vytvářet nový život (to jste se možná učila). Zajímá vás o mne ještě něco?

doplněno 06.12.14 21:35:

Jen pro přiblížení ... také se nemusí všichni shodnout na přesném okamžiku vzniku života... :

Ihned po vniknutí hlavičky spermie do vajíčka se tato začne rozpouštět a uvolňují se z ní chromosomy. Dochází k jejich spárování s chromosomy vajíčka a začíná klasické mitotické dělení buněk. Začíná preembryonální vývoj. První dělení na dvě dceřinné buňky trvá ještě relativně dlouho, dochází k němu asi po 36 hodinách od okamžiku splynutí spermie s vajíčkem a vajíčko se stále ještě vznáší v tekutině ve vejcovodu. Během dalších asi 24 hodin se rozdělí na 4 buňky, po 3 dnech je jich již 8 a ve čtyřech dnech se již jedná o shluk 64 buněk.

Přibližně po dobu prvních 6 dnů se stále vajíčko pohybuje v tekutině a není v přímém kontaktu s mateřskou tkání. K tomuto dochází během 6 dne , kdy vajíčko opouští vejcovod a je zachycováno sliznicí dělohy. V této době má již shluk buněk určitý řád, jedná se o malý dutý kulovitý útvar (blastocysta), v jehož nitru je na jedné straně fixovaný shluk buněk označovaný jako embryoblast. Ten se stává základem těla dítěte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 21:07
avatar

Nezlobte se, tohle neberu jako odpověď. Ptala jsem se, jak to máte vy, ne na nějaký film. Navíc, musel byste to upřesnit, filmů a dokumentů s takovýmto názvem je víc. Ale dovolím si tipnout, že to je o potratu. Ne?

Datum: 06.12.14 21:40

K potratu vas samozrejme nikdo nenuti, ale nazor, ze zivot cloveka vznika spojenim spermie a vajicka s vami vetsinova populace nastesti nesdili. Jelikoz je tento zarodek po 9 mesicu prakticky soucasti tela zeny, mela by mit po tuto dobu moznost rozhodnout o tom, zda ho donosi, nebo ho necha odstranit dokud je to jen zmet bunek. Ale to uz je zas na jinou debatu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 06.12.14 21:48
avatar

njn, většina je taky masožravců... takže jsem tak nějak v podobné situaci jako tazatelka - "proti všem" :) Jirásek by mohl vyprávět :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 22:21
avatar

Ale prosím vás, nedělejte ze mě extrémistku.

Dokument je jen jeden. Filmů je víc.

Co se týče antikoncepce a tabletek. Napsala jsem, že mi nevadí - to neznamená, že je používám. Protože ne, nepoužívám a nikdy používat nebudu. Nemusíte o mě taky vědět každý detail - např, jak to mám já se sexuálním životem. Nemám ráda, když mě někdo soudí podle toho minima informací, co o mě ví, nebo si myslí, že ví. Prášky mi nevadí v tom smyslu, když to používá někdo jiný. To už je na jeho svědomí. Krom toho, jestli jste si nevšiml, napsala jsem, že mi nevadí miniinterrupce, ne potrat. To je rozdíl.

Nevím, jestli to tak vnímáte jen vy, nebo všichni rádci, ale já si nepřipadám, že tu vykřikuji o vraždách. Píšu tak, jak to cítím - a to ještě píšu dost slušně. Jako výkřik bych to neoznačila, zvlášť poté, co jsem už do původní otázky napsala, že vím, že velká slova a gesta jsou k ničemu.

Každý člověk vnímá jinak, kdy začíná život. Já tedy určitě ne hned od začátku. Život jsou pro mě emoce, cítění, vnímání. Neřeknu vám, v kterém přesně týdnu začíná dítě vnímat zvuky a dotyky, zkušenost očividně ještě nemám. Ale pro mě je život od toho okamžiku.

Také vnímám rozdíl mezi úmrtím, o kterém dítě ani neví, a surovým mučením pro potěšení nebo kvůli rychlosti práce = větším množství "zboží".

Ten kousavý dovětek, jestli mě o vás ještě něco zajímá, jste si mohl odpustit. Na vaše soukromí jsem se neptala, jen na vás názor.

A k té biologické tečce - pro mě je rozdíl mezi tělem (natož základem těla) a duší člověka a zvířete.

Od: ria®
Datum: 08.12.14 00:27
avatar

hloupost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 20:11
avatar

je to jednoduché - kdybyste měl na výběr, jakou smrt byste si vybral? - zemřít jako "blbé" embryo, nebo jako už vyvinutý, živý a především vnímající organismus.?

Všechny ty "bláboly" odsuzující potraty jsou jen výplodem fanatismu církve, která potřebovala, aby se rodilo více věřících, které by pak mohla "ve jménu Boha" zabíjet ve válkách, nebo jinak využívat. Navíc je podle mne taky krajně nezodpovědné přivést na svět dítě, o kterém předem vím, že bude postižené !

doplněno 08.12.14 20:21:

- a ještě - ze všech tvorů právě člověk může za devastaci planety a ničení všeho živého, na co jen dosáhne. Proč by právě člověk měl být z hlediska přírody něčím vyjímečným? a lepším, nežli jiní tvorové (např. i než ten salát .!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 17:52
avatar

Sorry, ale větší hovadinu jsi fakt napsat nemohla. I ten několikatýdenní plod cítí bolest, když ho naprosto bezbranného trhají na kusy.

Alibismus jak vyšitý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 20:56
avatar

Má dcera (16) má ráda řízky... Nevím, jestli to má po mě, ale mám ji rád.!

Nedokážu si představit, že by se živila nějakými "kořínky".

Vypadá fakt, jako hezká ženská a jsem rád, že nezabývá takovými nesmysly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 21:01
avatar

A co já mám s takovou "radou" asi dělat? Na vás, ani vaši dceru, natož na to, jestli ji máte rád a jak vypadá, jsem se opravdu neptala. Jestli tohle považujete za nesmysl, dovolím si já považovat vás na dalšího člověka na naší planetě s opravdu primitivním způsobem uvažování. A to jsem to napsala nejslušněji, jak jen to šlo.

Datum: 06.12.14 21:33

Je spousta organizaci, ktere lobbuji za zprisneni pravidel chovani a porazeni jatecnich zvirat a proti jejich praci nemuze ani masozravec prilis namitat... ackoli se pri jejich uspesich nejspis zdrazi maso. Jiste neni tezke si je vygooglovat a bud se k nim pridat, nebo jim pomahat s financovanim. Klidne muzete delat policajta, objizdet farmy/jatka a pripadne udavat na policii, pokud spatrite neco nelegalniho. Hlavne si uvedomte, ze nejak ta zvirata zabit musime. Za ziva je jist nemuzeme a upusinkovat je k smrti je prilis casove nakladne.

Co delat nemuzete (zbytecne plytvani casem) je presvedcovat lidi, aby maso prestali jist. Maso je proste skvele! Ja bych ho jedl nejradsi cely den! Rano bych zacal slaninkou s vejci, ke svacine nejakou tu dobrou prazskou sunku, k obedu trichodove menu carpaccio, t-bone steak a foie gras, k veceri treba tatarak a zajist to uzenym marinovanym bokem/buckem. Jsem sice proti krutosti na zviratech, ale kdyz ty foie gras jsou tak dobry...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.12.14 21:39

A co budeš dělat s přírodou, kde se žerou? Opravíš bibli? Můžeš chodit po venku s transparentem... Si myslíš, že z lidí masožravých budou vegetariáni..? Dožili by se bez masa dneška? Běž to kázat Eskymákům a j. na severu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 22:24
avatar

Aha, tak znovu. Proti konzumaci masa nic nemám. Je mi jasné, že lidi jsou masožraví a vždycky budou. Co mi vadí, je způsob, jakým jsou ta zvířata doslova otýrána k smrti. Je tahle odpověď dost jasná?

Datum: 06.12.14 23:50
avatar

Teda to jsou plky k pohledání. Otýrána k smrti - to je zajímavý termín. Řeknu to asi takhle - zajděte se někdy podívat na jatka, nebo třeba zabíjačku. Není to sice nic veselého, ale rozhodně to není ,, otýrání´´ - prostě prásk a je hotovo. Je to asi blbé přirovnání, ale když člověk vidí umírat lidi na rakovinu a podobné choroby, tak si kolikrát říkám, že to zvíře je na tom x-krát lépe. Protože takové ty plky o tom, že moderní medicína bolest řeší, ty nejsou pravda.

Pro mě za mě si klidně jezte třeba ty šutry - je to Vaše volba. Nemyslím si, že by byla bůhví jak moudrá, ale to není můj problém. Ovšem pokud chcete proti něčemu bojovat, tak pláčete na špatném hrobě - v našich zeměpisných šířkách je výroba masa vcelku šetrná ke zvířatům, zato třeba v Asii a mnohých podobných zemích bez okolků stahují kožešinové zvířata zaživa. Tam by pro Vás jistě bylo pole neorané. Jen si nejsem jist, jestli byste tam s Vaším ,,bojem´´ nedopadla možná hůř, než ty ,,otýraná´´ zvířátka u nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 06.12.14 23:55

Až na vyjímky nikdo nemá zájem zvířata chovaná na maso nějak trápit. Obvykle má zájem, aby svůj život prožila spokojeně. Poskytuje jim stravu v optimálním složení, aby ani v zimě netrpěla hlady, stará se o jejich zdraví, léčí je. Protože pokud jsou spokojená a nejsou ve stresu, tak pěkně přibírají a i majitel je spokojený. Pokud narazíte na vyjímku, máte možnost to ohlásit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bolly
Datum: 06.12.14 23:25

Najděte skupinu stejně smýšlejících lidí, ale počítejte s tím, že budou proti Vám.
To že je člověk masožravec je nesmysl. Člověk je všežravec, tudíž ke svému životu maso nepotřebuje. Nemám ráda lidi, kteří vegany dělají ze svých domácích mazlů, protože přece jenom pes i kočka jsou masožravci, takže maso je pro ně přirozené. Pro člověka není. A jen tak mimochodem, nejvíce trpí stejně krávy, které jsou pro zisk mléka uměle oplodňovány, mláďata jim berou hned po narození, aby nebraly lidem mléko.
Pokud se o problematiku zajímáte doporučuji shlédnout:


.
Až budete vědět, co chcete, jestli nezabíjet zvířata a bojovat proti tomu nebo mít názor, že zabíjení je špatné, ale jíst maso je normální, tak se spojte s nějakou skupinou, která smýšlí stejně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 07.12.14 00:18
avatar

Kdyby člověk nejedl maso, tak není ve vývoji tam kde je. To že máme tak velké mozky je zásluhou živočišných bílkovin.

To že můžete dnes šířit takové bludy je jen díky tomu, že naší předci nebyli žádné citlivky jako vy a ulovili si mamuta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bolly
Datum: 07.12.14 20:03

Je vážně skvělá věc, že máme tak velké mozky, když je neumíme využít. Prosím nenazývejte mě citlivkou, když mě neznáte, radši si jděte ulovit divoké prase, pak si ho snězte, ať Vaši potomci mají ještě mnohokrát větší mozky.
Říkám to co si myslím, dělám to co uznávám za dobré, že to nezahrnuje zabíjení zvířat ve velkochovech a jejich následné pojídání nebo využívání jejich částí těl, tak za to se nikomu nehodlám omlouvat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 17:54
avatar

"Člověk je všežravec, tudíž ke svému životu maso nepotřebuje."

To jste asi jediná, komu dává tahle naprostá blbost smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zk
Datum: 19.12.14 09:56

No, nevím, pokud je nějaký tvor všežravec, tak to znamená, že je schopen zpracovat stravu jak rostlinnou, tak živočišnou, nevím, jak jste z toho vyvodila, že maso nepotřebuje. To můžete stejně tak napsat, že nepotřebuje stravu rostlinnou. Proto je všežravec, aby se mohl živit univerzálně obojím - nejspíš to bylo v určité etapě vývoje nutné a proto jsme tak přizpůsobeni. Pokud se někdo cítí být povolán to měnit, nejspíš mu nikdo bránit nebude - já za sebe si rád dám krkovici se zelím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 23:55
avatar
Hledej ALF
A koukni co dělá např. Michal Kolesar
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 00:05

Ahoj. Denítko, a jakou máš vlastní zkušenost z nějaké profesionální průmyslové porážky? Asi žádnou. Věděla by jsi, že nejvíce se zvířatům ubližuje v soukromí. A většinou těm malým domácím. Kdo ta velká ,,jatečná,, chová na prodej čehokoliv z nich, se k nim podle toho chová a zachází s nimi podle toho slušně. A tak by jsi své mládí a pomoc mohla?, měla?, věnovat právě těm malým, co jsou po útulcích. A ještě, chodit venku a dívat se kolem sebe, jak se lidi chovají ke svým miláčkům. Někteří divní chovatelé dávají svým ,,miláčkům,, taky pěkně zabrat. Koňům, kravám, ovcím, vlastně čemukoliv. Tahle snaha by asi měla největší smysl. Tak to vidím já. Když jsem v mládí byl na praxi na statku a jeden debil, ty kravky, co se měly odvážet na jatka třískal jak pominutý, tak jsem ho taky seřezal. A řekl jsem mechoušovi, že s ním už nechci dělat na převozech dobytka. Nebo ho utluču.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 01:18
avatar

Není to zvláštní, jak se z otázky, jak můžu pomoci organizacím podporující zvířata, vyvinula diskuze o něčem jiném? Přes potraty a úvahy o tom, že žádné zvíře na světě vlastně netrpí, až po to, že nejvíc se ubližuje mazlíčkům. Za jedno se omlouvám, při myšlence trpících zvířat mě napadá zahraniční, ne Česko - tudíž jsem se celou dobu bavila o tom, jak to je kdesi v Číně, USA, jen jsem to nenapsala. Podle mě se ubližuje všude, bezbranným nejlépe. Co mě zaráží je to, kde diskuze skončila - protože závěr většiny odpovědí vlastně je, že za 1) já nemůžu dělat nic a i kdybych se o to pokusila, není to k ničemu, protože za 2) zvířata vůbec netrpí a když už, tak mazlíčci a za 3) mám se místo zvířat soustředit na lidi. Zvláštní, jak si pak každý dokáže obhájit, proč má tak rád maso.

Pěkné. Dejavu, děkuji za radu, ostatní, díky za diskuzi. Příště raději nedávám nic do rubriky "volná diskuze", nalákala mě ta podrubrika "zvířata". A vy prosím příště čtěte otázku. Dobrou noc.

doplněno 07.12.14 01:23:

Ano, je to možná nevděčná reakce. Ale nemám ráda, když ze mě někdo dělá něco, co nejsem. Nikomu nenutím vegerariánství, nikomu nedoporučuji potraty. A moc jsem nepochopila, proč se všichni tak horlivě zamýšlí nad tím, jestli je pomoc vůbec potřeba. Nutně si potřebují obhájit svůj názor, že je všechno ok. To mi v dnešním světě přijde absurdní, protože pomoc je potřeba všude. A já jsem chtěla jenom pomoct. Místo rady jsem dostala toto. Tohle, kdybych si přečetla ve čtrnácti, řekla bych si rovnou, že to nemá cenu a nikdy mít nebude, když na to má drtivá většina takový názor.

Datum: 07.12.14 23:26

Ahoj. Asi jsem nějak nepochopil správně tebou použitý termín. ,, Nutně si potřebuji obhájit svůj názor, že je všechno O.K. ,, Samotné ti to přišlo absurdní. Nějak pomáhat trápeným zvířatům, to je asi zápřah pro spoustu lidí. Jen jich asi není tolik, kolik by si tento nedobrý stav zasloužil. U těch MILÁČKU v textu jsem použil ,,uvozovky,,. Pro mnoho lidí to vůbec nejsou živé bytosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 07.12.14 08:10
avatar
Nakonec jste si sama odpověděla:1) já nemůžu dělat nic a i kdybych se o to pokusila, není to k ničemu2) zvířata vůbec netrpí a když už, tak mazlíčci 3) mám se místo zvířat soustředit na lidi.Dále "zvířata určená na porážku" jsou zvláště v ČR porážena dle § ... žádné zvláštní týrání či nesmírná bolest.V zahraničí - třeba v Číně - můžete se přihlásit k nějaké dobročinné organizaci a nechat se tam zavést - uvidíte skutečné problémy světa a pokud budete i tam chtít zachránit trpící kuřátko z linky, asi vás zavřou.Pokud chcete pomáhat v zahraničí zvířátkům trpícím a strádajícím - je to vaše vůle a možná váš smysl života. Opět se vrátím k vaší informaci s převedením do extrému: "že někdo zabíjí lidi mne netrápí, ale že mučí zvířátka mne štve"
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 08.12.14 00:42
avatar

Známá pracující na jatkách moc dobře ví, jak to chodí, když má přijít inspekce - vše je ok, jinak jsou zvířata, když se nepovede napoprvé rozporcována za živa.. Souhlasím a nechápu, proč se musí jíst tolik masa každý den 3x denně..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 20:44
avatar

RIA, ano, agentura JPP. Mnoho jatek jsem prošla a to co se povídá nebylo na žádných.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 00:43
avatar

mám stejný problém, trpím tímto útlocitem od mládí, ale stáří tomu "nasadilo korunu" - neumím už zabít ani myšku, krtečka, dokonce ani hlemýždě, šnečky, pavouky a různou jinou havěť a hodně mi to komplikuje život, protože je to mimo realitu.

Ale dobře Vám radí Dejavu, pokud máte opravdu ! snahu zabránit zbytečnému týrání zvířat, musíte se spojit s organizacemi, které se tím zabývají, mají s touto prací zkušenosti, něco opravdu dělají a svoji činnost mají i právně ošetřenou (alespoň doufám) Sama nic nezmůžete, budete se tím jenom zbytečně užírat, lidi Vás nepochopí a budou se Vám i posmívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 08.12.14 10:06

Nemůžete dělat nic ! A to je dobře ! Mohu přece jíst co chci. Zrovna tak, jako Vy. Nechcete jíst maso, prosím, nejezte. Já zase nemám rád sojové maso, špenát, také ho nejím. Co jedí Vaše rodiče, prarodiče? Jsou také nadutí blbci? Čím Vás krmili od dětství? Základní krok je ten, že uvažuji normálně, racionálně. Pak je život snažší, netrpím depresí, nemám k nikomu hluboký odpor, jen proto, že jí maso. Větší problém je, jak se lidi chovají k sobě. Zde je problém. Né proč lidi jedí maso.

A je vidět, že vůbec nic nevíte o porážce. Můj příbuzný je zemědělec. Má statek, kde chová krávy, ovce, kozy, prasata a drobné hospodářské zvířata- husy, kačeny, slepice, perličky, králiky, holuby a včely. Máte vidět, jak se zvířata mají dobře. Každý den se jim kydá, čistí, dostanou kvalitní žrádlo, žádné umělé krmivo, granule. V zimě jsou v teple. Od jara jsou venku, pasou se. Vyvalují se na sluníčku. Nikdo je nekope, nenechává je hladovět, trpět zimou. Pravidelně chodí veterenář. Když příjde jejich čas, prostě se udělá pic, nebo se podřízne a zvíře během sekundy o ničem neví. Před porážkou nejsou ve stresu, protože se nikam nepřevážejí.

Jen bych včas zasahoval tam, kde vidím týrat jakákoliv zvířata. Kde je mlátí, trpí hlady, pohybují se po kolena v bahně, nechávají je přes zimu na mrazu, atd. Tady bych nebyl lhostejný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 20:42
avatar

Za prve bych si dovolila odlišit týrání zvířat, jateční zabití, rychlou smrt nemocného, postiženého zvířete (neznám chovatele co si nechá kuře s jednou nohou), neuznávám útulky kde živoří pes co nemůže chodit, neznám nikoho kdo na své chalupě nemá kočku aby mu lovila myši, prosím, nesrovnávejte s lidským jedincem a i zde bych byla pro okamžité přerušení těhotenství pokud je zřejmé, že plod je nějak postižený. Nemyslím si, že by naše prase trpělo, prostě je určeno na snědení, nedává se mu jméno a nedrbe se láskyplně na břiše.Dnes jsem se dočetla, že většina vegetariánů se jednoho dne zase k masité stravě vrátí. V TV mě šokovalo jak má rodina jakési geneticky upravené mini sele se jménem Slaninka, ano, za týrání považuji už jen tu samotnou genetickou úpravu. Nechápu, proč bych měla podporovat vyběhané chrty z ciziny co nám je sem tzv. ochránci navozí. Naopak chápu, že mám-li zvíře, musím se o něj starat co nejlépe ale musím počítat i s tím, že onemocní a budu to já, kdo bude muset rozhodnout o jeho osudu. Co můžete udělat?, můj idiot exzeť co nemá na výživné, posílá každý měsíc 200 Kč na záchranu velryb.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 21:37

Nic proti tomu, ale třeba milion uprchlíků na Ukrajině Vám nevadí? Napadlo tam už půl metru sněhu a desetistupňové mrazy už si taky vyzkoušeli. Kolik dětí to ve stanech nepřežije? I naši banderovci včetně blekoty s čírem to tam pomohli zařídit. To Vám nevadí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 18:43
avatar

A jak jste z téhle diskuze pochopila/a, že mi to, co se děje na Ukrajině, nebo všude ve světě, nevadí? Já se ptala na konkrétní věc, u které mám pocit, že můžu něco dělat, jen jsem nevěděla přesně co. Lidi a zvířata od sebe důrazně odděluju, protože o lidech se mluví hodně. Sice se s plno věcmi stále nic neděje, to mají na starosti politici, ale ví se o nich. O zvířatech - jak je názorně vidět i na téhle diskuzi - se občas něco řekne, ale drtivé většině lidí jsou naprosto jedno. To je to, co mi vadí. Protože zvířata se absolutně nemohou bránit. Jasně, že uprchíci a trpící toho sami taky moc nezmůžou, ale ví se o nich a protěžují se více, než zvířata.

Datum: 11.12.14 19:19

Vám připadá, že ukrajinským uprchlíkům nějak pomáháme? Poslali jsme jim aspoň jednu deku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toustovac*
Datum: 09.12.14 15:18

Pro zatím můžete být vegetarián, časem si pořídit vlastní farmu a jíst maso z ní. A žít tak s klidným svědomím, že vaše potrava netrpěla.

Se světem sama nepohnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.12.14 13:34
avatar

Denita - zřejmě tu už nebudete - ale kdyby ano, chci se vám omluvit za způsob mého vyjadřování a narážky. Mé narážky vznikly z důvodu vašeho rozepisování situace bez odkazů či bližší specifikace toho týrání (následně ta Čína, USA ...).

Slibuji, že v příštích odpovědích budu stručný a pomůžu na konkrétní dotaz bez dalších vyjadřování vlastního názoru.

Držím palce, abyste se dostala do té správné skupiny a splnila si svůj smysl života - pomáhat týraným zvířatům.

Pěkný den!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 15:02

Denito, Tvoje starosti by asi chtěla mít většina lidí. Až dostuduješ, tak se rychle vdej, měj dítě a na týrání zvířat si ani nevzpomeneš ! :o))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balua
Datum: 14.12.14 17:44

protože mít uslinatný mimino, ze kterého vyrůstá další malá zrůdička je něco úžasného

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.14 12:34
avatar

no, nějak tak. !

doplněno 15.12.14 14:30:

toto jsou např. lidi :

http://www.novinky.cz/krimi/3…nat-skoncilo-v-popelnici.html

a děti jsou jenom mláďata lidí, nic posvátného.!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 15.12.14 15:18

Také si myslím že mi lidi ani děti nejsme něco posvátného, ale škoda by nás byla někteří lidé co mají cit ještě nevymřeli *andel*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 12:03
avatar

Doufám, že vy dvě nemáte a nikdy nebudete mít děti, omlovám se ale z vašim názorem na děti bych vám ani psa nesvěřila. Těžko uvěřit tomu útlocitu, zabít myš nebo jiného škůdce, těžko uvěřit otázce co mám dělat s chudákem holubem na balkoně, hezké, kdyby tam bylo mimino v krabici tuším jak by u vás dopadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 12:32
avatar

Liduško, máte pravdu, děti z vlastního rozhodnutí nemám (a jsem dnes ráda), ale dítěti bych nikdy neublížila, tak jako žádnému bezbrannému tvorovi, tedy zvířeti. Za svůj vztah ke zvířatům nemohu, už jsem se tak narodila (zatímco rodiče smýšleli jako Vy - takže "správnou" výchovu jsem měla) - a věřte mi, není lehké s tímto "postižením" žít.!

Je pravda, že lidi jako živočišný druh ráda nemám - jen se podívejte kolem sebe, čeho všeho jsou lidé schopni a obávám se, že se jim podaří zničit sebe i vše kolem dříve, než se k tomu rozhoupá nějaký bůh.

Zvířata mi přinášejí radost a to všechna - i ti holubi - a o škodlivosti nějakého druhu rozhoduje ze svého hlediska zase jenom člověk. No, co víc dodat - ano jsem masožravec, byla jsem tak vychována - a trápila-li jsem se jako dítě, když rodiče zvířata zabíjeli (žili jsme na venkově) - tak nyní, ve stáří "trpím" daleko víc, maso už dávno nejím, ale krmím jím své kočky. Vlastně se už "těším" až umřu a nebudu se na to muset koukat, protože to řešit nelze. Tak zdravím. Marcela.

doplněno 19.12.14 12:41:

- a ještě - jistě jste už slyšela o zooterapii - takže zvířata nemají význam jenom jako "maso" - pro mne jsou to "lidi", tak je vnímám a tak s nimi i jednám. Opakuju, nemohu za to a žádnými rozumnými důvody nemohu tyto své city ovlivnit.

doplněno 19.12.14 14:29:

- tazatelka se vlastně hlavně ptala, jestli může nějak zabránit týrání zvířat na jatkách, nebo i všeobecně. Obávám se, že to v celosvětovém měřítku v čistě komerční společnost asi nejde- lidi jsou čím dál krutější.

Snad jenom případ od případu v zaštítění nějakou organizací na ochranu zvířat. Snad jich bude přibývat. !

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: klarahahnova*
Datum: 15.12.14 15:17

Ahoj!

Pomoct můžeš různě.. něco by mě možná napadlo ale je mi 12.

Mohla bys pomáhat v nějakých společností kde se něčím takovýmto zabývají... Nebo si vytvoř webovou stránku a skus něco psát, vytvoř komunitu a sdílej pocity s ostatníma... vytvořili byste určitě více nápadů.

Jinak, nechápu, proč tady tazatelce plácáte nesmysli, na které se neptala! Na to, jak je to s miminy! Pokud vím, a četla jsem dobře, což já číst umím, ptala se, jak ve svých 18-ti letech může pomoct zvířatům...

Takže byste mohli promyslet, jestli bylo opravdu dobrý nápad tady do otázky ohledně zvířat tahat jak se dělají mimina a jestli je dobré jít či nejít na potrat, psát tu něco o dceři co miluje křízky a další bláboli!

Takže tazatelko, přeji úspěch v práci, sama chci pomáhat zvířatům, jen mám názor, že některá zvířata se prostě jíst můžou a neuškodí to, jen ale v menším množství, zbytky masa kolikrát stejně skončí v popelnici a to je škoda zabitých zvířat!

Jinak, bezbolestně zvířata nezabíjejí, viděliste třeba jatka...?! Zvířatům na převoz nedávají pití ani žrádlo, mačkají se tam týdny! Chtěla bych vidět vás rádci, co tu cpete takové blbosti na které se nikdo neptal, jak by bylo vám někde namačkané, udupané když spadnete a týdni bez živin! Nic proti tazatelce ani rádcům, vyjadřuji názor svůj ať se vám líbí či nelíbí!

Omlouvám se za hrubky ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meendy*
Datum: 19.12.14 08:50
Jsme všežravci,tak maso jime jako mnoho zivočichů na zemi.Tady spíš jde o zacházeni se zviřaty,která jsou určena k požití.Nemáme dostatečnou uctu a cit při porážce.Protože zase a opět jde o peníze...proto putuji na jatka v hrozných podmínkách,tam se opět na ně kouká,jako na ,,zboží,,.Ale tohle se odráží na kvalitě masa,jak zvire žilo a jaky mělo stres před smrtí.Prostě porážet ano,ale důstojně a po důstojnym životě zvířete!Zvíře trpi za živa i při zabijení,z toho není maso zdravé tak,jak by mohlo a jsme u toho-kvůli penězům!A to je pro tebe velké sousto,aby jsi ho sama zvládla.Proto se spoj s organizací,která má stejnou chuť chránit,jako ty.Neptej se tady...tady je lhostejnost a zájem o změnu téma.Jako třeba potraty...Které opět dělá človek a ne zvíře!Cestu si na netu najdi fandím!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 19.12.14 09:38
avatar

Nemá to cenu, hoďte to za hlavu a raději se tím netrapte, nikoho týrání zvířat na jaktách nezajímá, já maso nejím, a lidi se mi smějí a podstrkují mi ho do každého zákusku, jako asi supr zábavu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.